Bankarska diskriminacija Androida

poruka: 77
|
čitano: 12.089
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bankarska diskriminacija Androida".
16 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
vjeko kaže...

To je umjesto tokena, nije mobilno bankarstvo.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
neaktivan
offline
Bankarska diskriminacija Androida

Aha!

Y'know Fry, of all the friends I've had, you're the first!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida

To je ok, ali meni ne treba mtoken nego mpbz. Na iphoneu su to zasebne aplikacije a mpbz je njihovo sučelje prilagođeno korištenju na mobilnom telefonu. Prednost je bila u tome što si mogao pogledati stanje računa bez tokena, kao što je nekad radila PBZ365 usluga.

13 godina
protjeran
offline
Bankarska diskriminacija Androida

Opet amdroid vs ajfon.

 

Slijepim ste i uopće ne vidite bit. A bit je ta da je ovo čisti primjer balkanske hrvatske nesposobnosti i čistog ignoriranja tržišta kao takvog jer se radi po dobrim starim balkanskim receptima. O onda se na kraju čude.

 

Ovakvo što je nezamislivo u normalni zapadnim i nekim istočnim zemljama.

 

Mislim da je na prvom mjestu potruditi se pokriti čim veću lepezu korisnika na svim sustavima. Ali to prvo mjesto je kod nas nedostižno neznanjem, nemarom, nesposobnošću i neinfomiranošću.

$this->db->where->('I don't have a clue');
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
Bypass kaže...

Ovakvo što je nezamislivo u normalni zapadnim i nekim istočnim zemljama.

Slightly offtopic: ne mogu se spojiti na web interface svoje banke kroz Chromium. Kad sam nazvao podrsku i objasnio problem, rekli su mi da je problem u Chromiumu i da si instaliram Firefox.

Nije problem istog ranga, ali cisto da pobijem taj argument da je to 'nezamislivo' u drugim zemljama. Itekako je zamislivo.

All the people in the left wing fuck, and all the people in the right wing fuck, and all the people in the underground fuck - I find myself stupified, coming back again...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
ja isto njega koristim al kod mene je sve u redu
ćufta
14 godina
offline
Bankarska diskriminacija Androida

Evo statistike za HR, ne znam kolko je ovo precizno ali je dobar pokazatelj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 8:00 (ojpi).
 
1 0 hvala 4
13 godina
neaktivan
offline
Bankarska diskriminacija Androida

Ne radi se o diskriminaciji Androida, već zbog presjeka tržišta razvoj bankovnih aplikacija na Androidu uopće nije potreban.

Android telefone kupuju roditelji djeci učenicima, kupuju ga studenti i možda u najvećem postotku nezaposleni. Uglavnom presjek korisnika koji nemaju novaca na bankovnim računima, pa im net banking aplikacija niti nije potrebna. Kad bi nekim slučajem imali novaca, ne bi kupili Android, budući da bi im tada izbog mobitela pao na, nažalost, jedini mogući izbor telefona.

 

A razgovori korisnika Androida o polovnoj primjeni tog telefona me uvijek nostalgično prisjeti na djetinjstvo, kad smo radili papirnate avione. Osjećao si se poprilično dobro kad bi avion pravocrtno poletio nekoliko metara u dalj, no to nas nije činilo zrakoplovnim inžinjerima, već razigranom djecom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 8:46 (Sinatra).
 
3 18 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
Vlasnici iPhonea izgledaju kao da su bogati, ali najčešće nisuKorisnici Androida ili BlackBerryja najčešće zarađuju više od vlasnika iPhonea, a više od polovice njih nikada nije bilo u minusu, pokazalo je istraživanje YouGov-a.
Svaki pet vlasnik iPhonea priznao je da je njegov bankovni račun gotovo uvijek u minusu, pokazala je anketa YouGov-a na 2000 ispitanika. Da je stalno u crvenom minusu priznalo je deset posto ispitanika. Međutim, 54 posto ljudi koji koriste Android i polovica onih koji koriste BlackBerry priznali su da nikada nisu bili u minusu. Anketa je pokazala da će oni koji koriste Android ili BlackBerry vrlo vjerojatno zaraditi više od onih koji imaju iPhone. Gotovo sedam posto vlasnika Androida ima godišnju plaću od 400.000 kuna. Više od 50 posto vlasnika iPhone-a zarađuje manje od 150.000 kuna godišnje, u usporedbi sa 38 posto onih koji posjeduju Blackberry i 27 posto Android korisnika.
Andoroid je pretekao iPhone kao najpopularniji pametni telefon sa 28 posto, u usporedbi sa 26 posto Apple-a. Blackberry koristi samo 14 posto ispitanika.
16 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
ojpi kaže...

Evo statistike za HR, ne znam kolko je ovo precizno ali je dobar pokazatelj.

A od kud su prikupljeni podaci?

Mislim ono što je Miro spomenuo prikupljeno je s BOL-a, dakle web sajta koji posjećuje jako puno mobilnih korisnika, a i predložak je bio prilično velik.

 

@Sinatra i Kajkac

Pričate (pišete) o stvarima koje su apsolutno bedaste i nevažne su za temu. Opisivanje korisnika telefona ovisno o marki koju imaju je sasvim glupo. Kako vam se da trkeljati o tome? Zbilja mislite da postoji šablona po kojoj ljudi biraju telefon i/ili da će ga kupiti točno određena skupina ljudi?

 

Sinatra, čini mi se da svojim bedastim analizama samo pokušavaš uzrokovati burne reakcije ljudi oko sebe. Daj se suzdrži od toga i pokušaj raspravljati normalno.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 9:50 (Danny_HR).
15 godina
neaktivan
offline
Bankarska diskriminacija Androida

Nije Android jedini koji je diskriminiran, već i Linux, MacOS, kao i novije verzije IE-a. Pokušajte sa novim IE koristiti e-zabu za poslovne korisnike. Neće ići, jer njihov software ne podržava novi IE, kao ni bilo što drugo što nije Windows i stare verzije IE (Mozilla radi, ali uz malo  muke i podešavanja).

 

Također sam jedan od korisnika koji je nezadovoljan  takvim stanjem. Mislim da je vrijeme za opširan članak o internet i mobilnom bankarstvu u Hrvatskoj, sa naglaskom na problem podrške za ne-Windows korisnike i Android korisnike (kojih ipak nije mali broj). Proizvođači čitača pametnih kartica uredno daju podršku i za ne-Windows operativne sustave, pametne kartice rade i pod Linuxom bez problema, no naše banke očito nije briga.

 

BUG-ovci, hoće neki članak o temi u slijedećem BUG-u ili Mreži? :)

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bankarska diskriminacija Androida

Nije bitno jel android ili iOS drzi 1 ili 2% vise trzista, poanta je u tome da je ogroman broji korisnika nemoze koristit uslugu, bilo li to 40%, 50% ili 60% svejedno je previse da bi se ignoriralo.

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
Dilbert kaže...

Nije Android jedini koji je diskriminiran, već i Linux, MacOS, kao i novije verzije IE-a.

To se ne zove diskriminacija, vec skrtost, nesposobnost ili lijenost? Mozda neprepoznavanje trzista? Svakako ne diskriminacija.

Mentalist je moj idol...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
tnakir kaže...
Dilbert kaže...

Nije Android jedini koji je diskriminiran, već i Linux, MacOS, kao i novije verzije IE-a.

To se ne zove diskriminacija, vec skrtost, nesposobnost ili lijenost? Mozda neprepoznavanje trzista? Svakako ne diskriminacija.

Slazem se da diskriminacija (mozda) nije najprikladniji naziv, ali ipak velik broji krajnjih korisnika koji nemaju windows, ie6 i iphone to tako dozivljavaju.

16 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
Escudo kaže...
tnakir kaže...
Dilbert kaže...

Nije Android jedini koji je diskriminiran, već i Linux, MacOS, kao i novije verzije IE-a.

To se ne zove diskriminacija, vec skrtost, nesposobnost ili lijenost? Mozda neprepoznavanje trzista? Svakako ne diskriminacija.

Slazem se da diskriminacija (mozda) nije najprikladniji naziv, ali ipak velik broji krajnjih korisnika koji nemaju windows, ie6 i iphone to tako dozivljavaju.

Kao sto rekoh, to nije diskriminacija, vec fail banaka zbog toga sto ne prate IT trendove, ne zele ulagati u prilagodbe drugim tehnologijama i sto ti ja znam sto. Po meni diskriminacija nije prava rijec...

Mentalist je moj idol...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
tnakir kaže...
Dilbert kaže...

Nije Android jedini koji je diskriminiran, već i Linux, MacOS, kao i novije verzije IE-a.

To se ne zove diskriminacija, vec skrtost, nesposobnost ili lijenost? Mozda neprepoznavanje trzista? Svakako ne diskriminacija.

Slažem se. Izraz diskriminacija nije baš najprikladniji, ali nećemo sad o semantici. :) Isto tako, imaš pravo, kombnacija je to i neprepoznavanja tržišta, i škrtosti, i lijenosti, a bome i nesposobnosti.

 

P.S. Evo, upravo sam i ja odaslao još jedan mail u smjeru ZABA-e, neka vide koliko nas ima! :)

Odgovor klasičan: "u tijeku je testiranje aplikacije, a produkcija aplikacije se očekuje u okviru slijedećeg mjeseca". Ukoliko ne bude ništa do 01.06., ponovno šaljem mail! :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 11:23 (Dilbert).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
Kajkac kaže...
Vlasnici iPhonea izgledaju kao da su bogati, ali najčešće nisuKorisnici Androida ili BlackBerryja najčešće zarađuju više od vlasnika iPhonea, a više od polovice njih nikada nije bilo u minusu, pokazalo je istraživanje YouGov-a.
Svaki pet vlasnik iPhonea priznao je da je njegov bankovni račun gotovo uvijek u minusu, pokazala je anketa YouGov-a na 2000 ispitanika. Da je stalno u crvenom minusu priznalo je deset posto ispitanika. Međutim, 54 posto ljudi koji koriste Android i polovica onih koji koriste BlackBerry priznali su da nikada nisu bili u minusu. Anketa je pokazala da će oni koji koriste Android ili BlackBerry vrlo vjerojatno zaraditi više od onih koji imaju iPhone. Gotovo sedam posto vlasnika Androida ima godišnju plaću od 400.000 kuna. Više od 50 posto vlasnika iPhone-a zarađuje manje od 150.000 kuna godišnje, u usporedbi sa 38 posto onih koji posjeduju Blackberry i 27 posto Android korisnika.
Andoroid je pretekao iPhone kao najpopularniji pametni telefon sa 28 posto, u usporedbi sa 26 posto Apple-a. Blackberry koristi samo 14 posto ispitanika.

Na ovo samo komentar "hahahahahahahah" ...

mene smijeh lovi :D

ja sam vlasnik 2x 3GS i 2xI4 telefona, u zagrebackoj banci u minusu sam oko 1,500 kuna, dok u austrijskoj banci imam za jedan dobar stan, i tamo nikad nisam bio u minusu :p

moram si ic kupit androidov telefon jer sad je iphone malo za bogate, malo za siromasne :D

koja zalost kako svijet dijeli ljude, na glupe/pametne, bogate/siromasne i to po nijednoj drugoj statistici vec - KOJI SMARTPHONE IMATE :d

 

potpis :D
16 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
Hacker-ri kaže...
 u zagrebackoj banci u minusu sam oko 1,500 kuna, dok u austrijskoj banci imam za jedan dobar stan, i tamo nikad nisam bio u minusu :p

Cisto iz znatizelje - kako to da u Austriji ti kreditiras banku, a ovdje dolazis u situaciju da banka kreditira tebe?

14 godina
offline
Bankarska diskriminacija Androida

Ma kakva diskriminacija. Pa niste rođeni sa androidom.

Ako mzaba postoji za druge uređaje i savršeno funkcionira zašto ne nabavite neki drugi mob? Na androidu se često patite sa sigurnosnim rupama i koječime. Baš bi me zanimalo bi li veselo rootali, patchirali, customizirali i štošta drugo svoje androide da zakrpate rupu kroz koju vam neki mali pakistanac izvlači lovu sa računa u banci. Android očito još nije sazrio za ozbiljnu namjenu.

Moj PC  
1 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
Ezio kaže...

Ma kakva diskriminacija. Pa niste rođeni sa androidom.

Ako mzaba postoji za druge uređaje i savršeno funkcionira zašto ne nabavite neki drugi mob? Na androidu se često patite sa sigurnosnim rupama i koječime. Baš bi me zanimalo bi li veselo rootali, patchirali, customizirali i štošta drugo svoje androide da zakrpate rupu kroz koju vam neki mali pakistanac izvlači lovu sa računa u banci. Android očito još nije sazrio za ozbiljnu namjenu.

Koje li debiloze, da me zaboli glava. Da znaš na koji način funkcionira token (tj. digitalni(virtualni) token koji je u ovom slučaju potreban), onda ne bi govorio ove stvari. I o kojim ti to propustima u Android-u govoriš?.  Većina s*ranja koje se dogodilo na Android-u je bila posljedica instaliranja aplikacija koje bile maliciozne. Jedini propust Android-a je da Google ne provjerava aplikacije koje se nalaze na marketu.

 

Logos/Assecco je napravio taj digitalni token koji su banke (sad nisam siguran da li banke ili Logos, već se duže vrijeme ne bavim s time) su implementirali to u svoje JavaMe aplikacije koje su se počele distribuirati. U to vrijeme 2007 je došao iPhone i odmah se počeo razvoj i za tu platformu. Android je došao godinu dana kasnije, a budući da još i software za iPhone nije bio gotov, nije se krenulo u razvoj za njega (Android još nije niti bio toliko zastupljen). Ako se ne varam banke (Assecco) su tek izbacile software za iPhone prošle godine, znači trebalo im je skoro pa tri godine za razvoj, koliko vidim za Android im treba skoro pa isto vrijeme od njegovog izlaska.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
14 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
dado2202 kaže...
Ezio kaže...

Ma kakva diskriminacija. Pa niste rođeni sa androidom.

Ako mzaba postoji za druge uređaje i savršeno funkcionira zašto ne nabavite neki drugi mob? Na androidu se često patite sa sigurnosnim rupama i koječime. Baš bi me zanimalo bi li veselo rootali, patchirali, customizirali i štošta drugo svoje androide da zakrpate rupu kroz koju vam neki mali pakistanac izvlači lovu sa računa u banci. Android očito još nije sazrio za ozbiljnu namjenu.

Koje li debiloze, da me zaboli glava. Da znaš na koji način funkcionira token (tj. digitalni(virtualni) token koji je u ovom slučaju potreban), onda ne bi govorio ove stvari. I o kojim ti to propustima u Android-u govoriš?.  Većina s*ranja koje se dogodilo na Android-u je bila posljedica instaliranja aplikacija koje bile maliciozne. Jedini propust Android-a je da Google ne provjerava aplikacije koje se nalaze na marketu.

 

Pa dobro jutro! Bi li meni govorio da sam debil ili googleu kad bi ti nakon par tjedana veselog plaćanja računa preko mzabe na svom androidu odjednom nestala lova sa tekućeg zahvaljujući nekoj aplikaciji koju si skinuo sa marketa ne znajući da si si instalirao trojanca??

Taj "jedini" propust je i najveći. Da se plaćanje vrši pravim tokenom a ne virtualnim, bilo bi sigurno. Ali čim ti imaš na mobitelu mogućnost kreiranja digitalnog ključa za pristup svojem računu a budući da je platforma otvorena i nekontrolirana imaju i 3rd party aplikacije pristup tom ključu onda ti je svaka transakcija potencijalno opasna.

 

Apeliram na android fanboje da malo razmisle prije nego što krenu sa vrijeđanjima i onda sami sebe u istom odlomku poseru.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
Sinatra kaže...

Ne radi se o diskriminaciji Androida, već zbog presjeka tržišta razvoj bankovnih aplikacija na Androidu uopće nije potreban.

Android telefone kupuju roditelji djeci učenicima, kupuju ga studenti i možda u najvećem postotku nezaposleni. Uglavnom presjek korisnika koji nemaju novaca na bankovnim računima, pa im net banking aplikacija niti nije potrebna. Kad bi nekim slučajem imali novaca, ne bi kupili Android, budući da bi im tada izbog mobitela pao na, nažalost, jedini mogući izbor telefona.

 

A razgovori korisnika Androida o polovnoj primjeni tog telefona me uvijek nostalgično prisjeti na djetinjstvo, kad smo radili papirnate avione. Osjećao si se poprilično dobro kad bi avion pravocrtno poletio nekoliko metara u dalj, no to nas nije činilo zrakoplovnim inžinjerima, već razigranom djecom.

 

Ovo je mislim jedan od najbedastijih postova koje sam na ovom forumu do sada pročitao. Toliko zatupljenih teza da nema smisla polemizirati.

No, bez uvrede, od koga je ni ne čudi me...

 

Općenito, troll-anje "jabučara" na temama i komentarima vijesti vezanih uz Android u zadnje vrijeme postaje upravo komično.

15 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
Dilbert kaže...

 

P.S. Evo, upravo sam i ja odaslao još jedan mail u smjeru ZABA-e, neka vide koliko nas ima! :)

Odgovor klasičan: "u tijeku je testiranje aplikacije, a produkcija aplikacije se očekuje u okviru slijedećeg mjeseca". Ukoliko ne bude ništa do 01.06., ponovno šaljem mail! :)

 

Pa ne bude nista bilo jer je to laz.

Sigurno nisu ni narucili aplikaciju (tj, znam da nisu).

 

Ako si banke "ne mogu" priustiti placanje razvoja mobilnog bankarstva za sve platforme, onda tko moze?

 

Mislim da je bankama najveci problem sto u principu nitko ne koristi puni potencijal mobilnog bankarstva. Vecinom svi samo gledamo stanje racuna, ali rijetko tko nesto drugo radi s tim.

Evo jedna ideja za banke, mozda kad bi na uplatnice stavljali QR code umjesto PDF417 koda, bilo bi puno elegantnije placanje racuna preko mobilnog bankarstva.

Pokusavao sam PDF417 citati sa kamerom od moba, al jednostavno nisam uspio.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 20:27 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
Ezio kaže...

 

Pa dobro jutro! Bi li meni govorio da sam debil ili googleu kad bi ti nakon par tjedana veselog plaćanja računa preko mzabe na svom androidu odjednom nestala lova sa tekućeg zahvaljujući nekoj aplikaciji koju si skinuo sa marketa ne znajući da si si instalirao trojanca??

Taj "jedini" propust je i najveći. Da se plaćanje vrši pravim tokenom a ne virtualnim, bilo bi sigurno. Ali čim ti imaš na mobitelu mogućnost kreiranja digitalnog ključa za pristup svojem računu a budući da je platforma otvorena i nekontrolirana imaju i 3rd party aplikacije pristup tom ključu onda ti je svaka transakcija potencijalno opasna.

 

Apeliram na android fanboje da malo razmisle prije nego što krenu sa vrijeđanjima i onda sami sebe u istom odlomku poseru.

 

Ako je to bilo vrijeđanje, sorry nisam znao da su apple fanboy-ovi tako osjetljivi. Ja nisam nikakav android fanboy, razvijam aplikacije za jednu i drugu platformu. Svaka aplikacija u android-u ima "svoj sandbox" u kojem radi i ako ne omogućiš pristup podacima drugim aplikacijama, onda druga aplikacija ne može pristupiti tvojim podacima.

 

Otvorena platforma nema nikakve veze s time. Sad opet trabunjaš (nemoj se odmah uvrijediti). Otvorena platforma samo znači da je source za android dostupan svima. I nigdje nisam rekao da je iPhone smeće, recimo da je OK mobitel, ali ima dosta ograničenja koja mi se ne sviđanju

 

"3rd party aplikacije pristup tom ključu onda ti je svaka transakcija potencijalno opasna." Sa ovim opet dokazuješ da nemaš blage što je token. Kada se ti logiraš sa "ključem" nakon toga on postaje beskorisan i više se nije moguće logirati s njime. To je i smisao tokena. Da je svaki slijedeći ključ jedinstven i da se ne može pogoditi iako se poznaju svi ključevi nastali prije njega.

 

EDIT :
Upravo vidio da je Marketu mPBZToken aplikacija(Assecco). Znači ako se token može raditi na Android-u onda nema nikakve prepreke da i ne radi mPBZ.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2011 8:58 (dado2202).
14 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
dado2202 kaže...
Ezio kaže...

 

Pa dobro jutro! Bi li meni govorio da sam debil ili googleu kad bi ti nakon par tjedana veselog plaćanja računa preko mzabe na svom androidu odjednom nestala lova sa tekućeg zahvaljujući nekoj aplikaciji koju si skinuo sa marketa ne znajući da si si instalirao trojanca??

Taj "jedini" propust je i najveći. Da se plaćanje vrši pravim tokenom a ne virtualnim, bilo bi sigurno. Ali čim ti imaš na mobitelu mogućnost kreiranja digitalnog ključa za pristup svojem računu a budući da je platforma otvorena i nekontrolirana imaju i 3rd party aplikacije pristup tom ključu onda ti je svaka transakcija potencijalno opasna.

 

Apeliram na android fanboje da malo razmisle prije nego što krenu sa vrijeđanjima i onda sami sebe u istom odlomku poseru.

 

Ako je to bilo vrijeđanje, sorry nisam znao da su apple fanboy-ovi tako osjetljivi. Ja nisam nikakav android fanboy, razvijam aplikacije za jednu i drugu platformu. Svaka aplikacija u android-u ima "svoj sandbox" u kojem radi i ako ne omogućiš pristup podacima drugim aplikacijama, onda druga aplikacija ne može pristupiti tvojim podacima.

 

Otvorena platforma nema nikakve veze s time. Sad opet trabunjaš (nemoj se odmah uvrijediti). Otvorena platforma samo znači da je source za android dostupan svima. I nigdje nisam rekao da je iPhone smeće, recimo da je OK mobitel, ali ima dosta ograničenja koja mi se ne sviđanju

 

"3rd party aplikacije pristup tom ključu onda ti je svaka transakcija potencijalno opasna." Sa ovim opet dokazuješ da nemaš blage što je token. Kada se ti logiraš sa "ključem" nakon toga on postaje beskorisan i više se nije moguće logirati s njime. To je i smisao tokena. Da je svaki slijedeći ključ jedinstven i da se ne može pogoditi iako se poznaju svi ključevi nastali prije njega.

 

EDIT :
Upravo vidio da je Marketu mPBZToken aplikacija(Assecco). Znači ako se token može raditi na Android-u onda nema nikakve prepreke da i ne radi mPBZ.

 

znači nemoguće je napraviti malicioznu aplikaciju koja će upasti u sandbox?

15 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
Ezio kaže...

 

znači nemoguće je napraviti malicioznu aplikaciju koja će upasti u sandbox?

Sorry na post-u prije, malo mi je hektično jutro (ljudi mi dižu tlak, pa sam se imao gdje ispucati {#}). Ništa nije nemoguće i neću tvrditi da je nemoguće. Zamišljeno je da svaka aplikacija radi kao sendbox, a komunicira sa drugim aplikacijama preko INTENT-ova koje joj druga aplikacija izloži. Po toj logici ako joj ova ne izloži te podatke, druga aplikacija im ne može pristupiti

 

Za token aplikaciju bilo bi najbolje da te podatke(ključ) nigdje ne zapisuje, jer i ovako je svaki ključ "samo za jednokratnu uporabu", pa nema smisla ga zapisivati, nego se drži samo referenca na njega u memoriji dok je potreban.

 

Evo ti citat iz google-a

 

Security Architecture

A central design point of the Android security architecture is that no application, by default, has permission to perform any operations that would adversely impact other applications, the operating system, or the user. This includes reading or writing the user's private data (such as contacts or e-mails), reading or writing another application's files, performing network access, keeping the device awake, etc.

Because the kernel sandboxes applications from each other, applications must explicitly share resources and data. They do this by declaring the permissions they need for additional capabilities not provided by the basic sandbox. Applications statically declare the permissions they require, and the Android system prompts the user for consent at the time the application is installed. Android has no mechanism for granting permissions dynamically (at run-time) because it complicates the user experience to the detriment of security.

The kernel is solely responsible for sandboxing applications from each other. In particular the Dalvik VM is not a security boundary, and any app can run native code (see the Android NDK). All types of applications — Java, native, and hybrid — are sandboxed in the same way and have the same degree of security from each other.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2011 10:39 (dado2202).
16 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
infinityzg kaže...

I ja cekam tu mzabu za Android.. i cekam i cekam.. Miro, ima jedna alternativa.. makar se i nemre bas tak nazvat kad ne radi najbolje :D Java aplikaciju konvertira u APK i onda se doticna instalira kao svaki android APP. Mzaba se pokrene ali ne prolazi dalje nakon autorizacije kljucem (onaj dugacki pin.. ne znam kak se zove :) ).

samo da napomenem, ako več čekaš mZabu za Android, onda valjda/možda si nekada imao/imaš na ikakvom java mobu mZabu,

pa prema tome bi i znao da ne može proći tu autorizaciju (ili barem dalje od nje, ali mislim da ni nju samu), jer koliko ja znam, da

sada treba i na šalteru, ili još brže eZabom zatražiti ponovnu distribuciju aplikacije na mobitel (mZabe), a tek tada se TREBA baš

na taj mobitel, DL-ati aplikacije preko jednintvenog jednokratno generiranog linka, za kojeg se tada zatraži i Aktivacijski kod, koji

koliko sam ja imao iskustva, i po nekoliko puta skidao mZabu (na svu sreču imam Tele2, i jeftin GPRS promet), i sad nakon Nove God.,

kao i na dva moba, pa vidio da već kod drugog downloada (dakle i različiti jedinstveni link), više nije radio Aktivacijski kod dobiven prije,

a nakon kojeg se tek može i birati sam pin za ulazak u samu mZaba aplikaciju

 

ne kritiziram, nego napominjem samo, i da ostali znadu za ubuduće, jer prema gornjim redovima,

zvuči kao da nisi nikad ni imao mZabu ili ju barem instalirao sam..

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
DenY's007 kaže...
infinityzg kaže...

I ja cekam tu mzabu za Android.. i cekam i cekam.. Miro, ima jedna alternativa.. makar se i nemre bas tak nazvat kad ne radi najbolje :D Java aplikaciju konvertira u APK i onda se doticna instalira kao svaki android APP. Mzaba se pokrene ali ne prolazi dalje nakon autorizacije kljucem (onaj dugacki pin.. ne znam kak se zove :) ).

samo da napomenem, ako več čekaš mZabu za Android, onda valjda/možda si nekada imao/imaš na ikakvom java mobu mZabu,

pa prema tome bi i znao da ne može proći tu autorizaciju (ili barem dalje od nje, ali mislim da ni nju samu), jer koliko ja znam, da

sada treba i na šalteru, ili još brže eZabom zatražiti ponovnu distribuciju aplikacije na mobitel (mZabe), a tek tada se TREBA baš

na taj mobitel, DL-ati aplikacije preko jednintvenog jednokratno generiranog linka, za kojeg se tada zatraži i Aktivacijski kod, koji

koliko sam ja imao iskustva, i po nekoliko puta skidao mZabu (na svu sreču imam Tele2, i jeftin GPRS promet), i sad nakon Nove God.,

kao i na dva moba, pa vidio da već kod drugog downloada (dakle i različiti jedinstveni link), više nije radio Aktivacijski kod dobiven prije,

a nakon kojeg se tek može i birati sam pin za ulazak u samu mZaba aplikaciju

 

ne kritiziram, nego napominjem samo, i da ostali znadu za ubuduće, jer prema gornjim redovima,

zvuči kao da nisi nikad ni imao mZabu ili ju barem instalirao sam..

Ne nisam imao nikad prije mZabu :) Skinuo sam ju za iOS na svoj iPod touch ali ju nisam aktivirao sa tim kljucem jedinstvenim. Vec sam isao prvo probao na Androidu ali nije islo. Nakon par pokusaja sam odustao i aktivirao na touchu. Ako mi je bas hica, onda pokrenem wifi tether na Androidu i spojim se sa Touchom :D

15 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
Sinatra kaže...

 

Ne radi se o diskriminaciji Androida, već zbog presjeka tržišta razvoj bankovnih aplikacija na Androidu uopće nije potreban.

Android telefone kupuju roditelji djeci učenicima, kupuju ga studenti i možda u najvećem postotku nezaposleni. Uglavnom presjek korisnika koji nemaju novaca na bankovnim računima, pa im net banking aplikacija niti nije potrebna. Kad bi nekim slučajem imali novaca, ne bi kupili Android, budući da bi im tada izbog mobitela pao na, nažalost, jedini mogući izbor telefona.

 

A razgovori korisnika Androida o polovnoj primjeni tog telefona me uvijek nostalgično prisjeti na djetinjstvo, kad smo radili papirnate avione. Osjećao si se poprilično dobro kad bi avion pravocrtno poletio nekoliko metara u dalj, no to nas nije činilo zrakoplovnim inžinjerima, već razigranom djecom.

 

Haha ja se uvijek nasmijem na tvoje poruke. 

Android telefone kupuju roditelji djeci učenicima? pa ne bi rekao da su učenici ljudi koji rade samnom i  imaju od 20 do 35 godina tako da mislim da nisu ni učenici a nisu im ni roditelji kupili androide.

Nema novca na bankovnim računima? hahaha dobra ti je ova, nego reci ako trebaš posudim ti nema problema, jer ima love na računu dosta, samo se nemoj sramiti, nego pitaj.

I da se opet ponovim, imam novaca i kupio sam android , tolko za tvoju informaciju.

A kad smo već kod toga, jedini kolega s posla koji ima iphone je u dugovima, ima minus, posuđuje da ima za platit pretplatu 300kn  mjesečno, koju da pogodiš, plaća zbog iphonea. a i kad je uzimao pretplatu, htio je iphone, uzeo tarifu 300 i sad ne može otplaćivati, pa onda mi reci da se isplati uzimati mob na pretplatu za jednu kunu.

 

 

 

 

Nego, mislim da oni uopće ni ne rade na Android aplikaciji, a i onaj odgovor koji svi dobivaju je automatski reply i svi dobijemo isto.

hobi: androidhr.blogspot.com
14 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
nsoul kaže...
Sinatra kaže...

 

Ne radi se o diskriminaciji Androida, već zbog presjeka tržišta razvoj bankovnih aplikacija na Androidu uopće nije potreban.

Android telefone kupuju roditelji djeci učenicima, kupuju ga studenti i možda u najvećem postotku nezaposleni. Uglavnom presjek korisnika koji nemaju novaca na bankovnim računima, pa im net banking aplikacija niti nije potrebna. Kad bi nekim slučajem imali novaca, ne bi kupili Android, budući da bi im tada izbog mobitela pao na, nažalost, jedini mogući izbor telefona.

 

A razgovori korisnika Androida o polovnoj primjeni tog telefona me uvijek nostalgično prisjeti na djetinjstvo, kad smo radili papirnate avione. Osjećao si se poprilično dobro kad bi avion pravocrtno poletio nekoliko metara u dalj, no to nas nije činilo zrakoplovnim inžinjerima, već razigranom djecom.

 

Haha ja se uvijek nasmijem na tvoje poruke. 

 

 

Ti si sve nas lijepo nasmijao svojom porukom o vrijednosti dionica u drugom topicu. Mislim da bi bilo fer od tebe da staviš tu svoju ingenioznost u signature tako da ljudi znaju s kim imaju posla prije nego što se počnu živcirati.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice