GeForce GTX 580 u ponedjeljak?

poruka: 25
|
čitano: 3.842
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "GeForce GTX 580 u ponedjeljak?".
14 godina
offline
GeForce GTX 580 u ponedjeljak?

Još samo da bude dobra cijena i neka bude kao gtx460 kad je riječ o temperaturama i potrošnji pa se ja možda prebacim u zeleni tabor {#}

Ako vam treba pozivnica za Lockerz javite mi se na pm, ili na e-mail
Moj PC  
8 1 hvala 0
13 godina
offline
GeForce GTX 580 u ponedjeljak?

Uf puno ocekujes s tim "dobra cijena"

Ja mislim da bu to skupo ko sam vrag..

Kod nas kojih 4 Starčevića...{#}

http://www.speedtest.net/result/837433126.png
Moj PC  
17 0 hvala 2
15 godina
offline
GeForce GTX 580 u ponedjeljak?

ovo di piše geforce gtx580 imam osjećaj ka da je netko napisao to u photoshopu.. Cijena? ha u linksa neće ispod 4.500

http://gtabalkan.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2010 19:46 (joze).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 580 u ponedjeljak?

Treba ju kupiti pošto zima dolazi, kao dodatni radijator :))

Moj PC  
15 17 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 580 u ponedjeljak?
the economist kaže...

Treba ju kupiti pošto zima dolazi, kao dodatni radijator :))

{#}

14 godina
offline
RE: GeForce GTX 580 u ponedjeljak?

Ma 100% je to u photoshopu. Ne vjerujem da bi takva Nvidia stavila slova, uostalom oni rijetko stavljaju na grafu koji je model 

Ako vam treba pozivnica za Lockerz javite mi se na pm, ili na e-mail
13 godina
offline
RE: GeForce GTX 580 u ponedjeljak?
ismar89 kaže...
the economist kaže...

Treba ju kupiti pošto zima dolazi, kao dodatni radijator :))

{#}

{#}

Well sabirnica kao u GTX480 s jednakom memom na vidi ovo efektivnih 4Ghz!

512 shader bi trebalo osigurati dobre preformanse ali ne mogu zamislit

kako Full Blooded Fermi ili ti ga GF110 ima manju potrošnju od GF100(GTX480)!

Znači trebala bi biti negdje kao HD5970?{#}

OT:

Zašto su stavili onu usporedbu s HD5870 kad je totalna dezinformacija?

BUG je postao lijen u zadnje vrijeme {#}

"The war is in your blood.Don't fight it!"-John Rambo
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2010 20:34 (pandza94).
14 godina
odjavljen
offline
RE: GeForce GTX 580 u ponedjeljak?
the economist kaže...

Treba ju kupiti pošto zima dolazi, kao dodatni radijator :))

  Sad su fanATici ispucali tu foru, jer ce njihov zamrzivač HD 6970 trošiti i grijati jednako kao i grijalica GTX 580.

Operation Flashpoint
15 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 580 u ponedjeljak?
Zvonimir Zubić kaže...

Ma 100% je to u photoshopu. Ne vjerujem da bi takva Nvidia stavila slova, uostalom oni rijetko stavljaju na grafu koji je model

Nije natpis na kartici, nego vodeni žig na fotografiji.

 

 

Inače, u zadnjem kvartalu AMD je povećao svoj udio na tržištu diskretne grafike za 5,6 postotaka i sada drži 61,9%.

AMD dominates the discrete graphics market 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2010 20:40 (klimama).
13 godina
offline
RE: GeForce GTX 580 u ponedjeljak?
the economist kaže...

Treba ju kupiti pošto zima dolazi, kao dodatni radijator :))

GF100 se više grije :)

Zvonimir Zubić kaže...

Ma 100% je to u photoshopu. Ne vjerujem da bi takva Nvidia stavila slova, uostalom oni rijetko stavljaju na grafu koji je model 

Sve je moguće :)

Weky kaže...
the economist kaže...

Treba ju kupiti pošto zima dolazi, kao dodatni radijator :))

  Sad su fanATici ispucali tu foru, jer ce njihov zamrzivač HD 6970 trošiti i grijati jednako kao i grijalica GTX 580.

Trošiti hoće jednako ili čak više ali da će se grijati više od GTX580?

TO ne vjerujem {#}

"The war is in your blood.Don't fight it!"-John Rambo
14 godina
odjavljen
offline
RE: GeForce GTX 580 u ponedjeljak?
pandza94 kaže...

Trošiti hoće jednako ili čak više ali da će se grijati više od GTX580?

TO ne vjerujem  {#}

  Pa ako samom ATi/AMD nevjeruješ koji je sam rekao da će potrošnja biti jako blizu GTX 480 kartici, onda ja neznam.

Operation Flashpoint
13 godina
offline
RE: GeForce GTX 580 u ponedjeljak?
Weky kaže...
pandza94 kaže...

Trošiti hoće jednako ili čak više ali da će se grijati više od GTX580?

TO ne vjerujem {#}

  Pa ako samom ATi/AMD nevjeruješ koji je sam rekao da će potrošnja biti jako blizu GTX 480 kartici, onda ja neznam.

Nisam baš pratio u zadnje vrijeme {#}

Sve u svemu ja sam rekao za zagrijavanje ne za potrošnju kako sam boldao!{#}

 

Ma svaka čast nVidia barem AMD neće dignut cjene sky high :)

"The war is in your blood.Don't fight it!"-John Rambo
14 godina
odjavljen
offline
RE: GeForce GTX 580 u ponedjeljak?

Veća potrošnja = Veći broj elektrona = Potreban veći napon kako bi se otpor savladao = Na kraju veće zagrijavanje.

 

Zagrijavanje paralelno raste sa vecom potrošnjom električne energije.

 

Ono što oni rade je bolje hlađenje, regulacija napona (koji isto tako troše, jer sam GPU netroši cjelu energiju), bolji PCB i elektroničke elemente pa se zagrijavanje održi.

Operation Flashpoint
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2010 21:10 (Weky).
14 godina
protjeran
offline
RE: GeForce GTX 580 u ponedjeljak?
Weky kaže...

Veća potrošnja = Veći broj elektrona = Potreban veći napon kako bi se otpor savladao = Na kraju veće zagrijavanje.

 

Ovo ti nije točno...

 

Broj elektrona koji se sudaraju ostaje isti, no kinetička energija koju moraju savladaviti pri višoj temperaturi je proporcionalno veća.

 

Jednostavno rečeno ovako:

Veća brzina uzrokuje veće zagrijavanje gibanja čestica koje se gibaju u samim vodičima,

te sila koju moraju svladati kroz vodič je proporcionalno veća, te je potreban viši napon,

a viši napon znači uzrokovanje veće snage, dakle potrošnja razmjerno raste.

 

Način da se smanji zagrijavanje sa većom brzinom se postiže sa dvije stvari,

smanjenjem izradbenog/izvedbenog procesa, ili supravodljivošću.

 

Pošto nema Tesle te ovo drugo nećemo doživiti u komercijalnoj uporabi,

preostaje nam smanjivati izradbeni/izvedbeni proces d nekog određenog maksimuma...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2010 21:02 (Don Kihoty).
14 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 580 u ponedjeljak?
Weky kaže...
the economist kaže...

Treba ju kupiti pošto zima dolazi, kao dodatni radijator :))

  Sad su fanATici ispucali tu foru, jer ce njihov zamrzivač HD 6970 trošiti i grijati jednako kao i grijalica GTX 580.

Tako su bezveze ta prepucavanja tko je sad bolji, veći, jači, hladniji, topliji, ATI ili NVIDIA. Bitno je samo to da obje firme okreću masnu lovu na nama potrošačima i biti pristalica jednih ili drugih je u najmanju ruku suludo.

14 godina
odjavljen
offline
RE: GeForce GTX 580 u ponedjeljak?

Ma nije mi nikada elektrotehnika bila jaka strana, ali laički rečeno veći broj elektrona i energije mora povećavati potrošnju.

 

Veće je veće{#}

 

Htjedoh reći da s većom snagom u novim radeonima logično da će rasti i potrošnja energije jer samim time više je elektroničkih elektrona koji se gibaju.

Operation Flashpoint
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2010 21:08 (Weky).
14 godina
protjeran
offline
RE: GeForce GTX 580 u ponedjeljak?

Nema većeg broja elektrona, oni ostaju isti, samo se brže gibaju...

 

Slobodnih elektrona u jednom materijalu uvjek je jednak broj...

 

Kod poluvodiča je to drugačije i kompliciranije, no jednostavno rečeno,

veća sila potrebna za svladavanje iste prepreke uzrokuje veću energetsku "glad",

odnosno veću potrošnju, a kao poslijedica toga je zagrijavanje.

 

P(W) = I(A) * U(V), gdje je U = konst.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
RE: GeForce GTX 580 u ponedjeljak?

hmm.. nije dobro niti da kasne, a nije dobro ni da na silu izdaju "novu" karticu kao što sad rade..

nek malo zraka udahnu..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
RE: GeForce GTX 580 u ponedjeljak?
Weky kaže...
the economist kaže...

Treba ju kupiti pošto zima dolazi, kao dodatni radijator :))

  Sad su fanATici ispucali tu foru, jer ce njihov zamrzivač HD 6970 trošiti i grijati jednako kao i grijalica GTX 580.

i imat puno bolji performance per watt

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
protjeran
offline
GeForce GTX 580 u ponedjeljak?

Ceka se 560 :)

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: GeForce GTX 580 u ponedjeljak?
Don Kihoty kaže...
Weky kaže...

Veća potrošnja = Veći broj elektrona = Potreban veći napon kako bi se otpor savladao = Na kraju veće zagrijavanje.

Jednostavno rečeno ovako:

Veća brzina uzrokuje veće zagrijavanje gibanja čestica koje se gibaju u samim vodičima,

te sila koju moraju svladati kroz vodič je proporcionalno veća, te je potreban viši napon,

a viši napon znači uzrokovanje veće snage, dakle potrošnja razmjerno raste.

 

Don Kihoty kaže...

Nema većeg broja elektrona, oni ostaju isti, samo se brže gibaju...

 

 

Samo malo, par pitanja ovdje.

 

1) "...veća brzina..." ?

Koliko se ja sjećam, brzina propagacije elektromagnetskog vala kroz medij je de facto uvijek c' (dakle, brzina svjetlosti za taj medij).

 

Pošto električni signali propagiraju kroz medij kao val, tada je brzina propagacije električnog signala kroz medij (drugim riječim, određene količine naboja kroz vodič, odnosno električne struje kroz žicu) uvijek konstatan - tj. c, s time da je brzina propagacije EM vala kroz neki medij određena dielektričnom konstantom tog medija.

 

Osim propagacije signala, postoji i nešto što se zove klizna brzina elektrona, koja je specifična za istosmjernu struju, smjera je gibanja električnog potencijala, ovisi o presjeku vodiča i jakosti struje koja protiče kroz vodič (čisto za referencu, reda veličine je nekih 10-4 m/s za žicu kakva se nalazi u zidu, a jakosti struje od par ampera). Radi se rezultantnoj brzini sudaranja individualnih elektrona u vodiču kao posljedici gibanja u polju istosmjerne struje (za izmjeničnu struju, klizna brzina je nula, budući da elektron oscilira u suprotnim smjerovima, pa je rezultantna brzina 0). Za sve svrhe i namjere, mislim da ovo možemo zanemariti za naše razmatranje.

 

2) "...veće zagrijavanje gibanja čestica...." ?

Za ovaj termin nisam nikada čuo - na što si točno mislio?

 

3) "...brže gibaju...."

Podaci se (u digitalnoj elektronici) prenose elektromagentskim valom, stoga je u kombinaciji sa 1) moguća različita brzina gibanja EM vala samo u slučaju da se dani vodič sastoji od različitih materijala. Ne znam za takav slučaj, niti znam čemu bi potencijalno takvo što poslužilo, ali čak i da jest, to nikako ne bi imalo veze sa zagrijavanjem.

 

Također, jasno mi je da je poluvodička fizika dosta kompleksnija od strujne fizike kakvu smo učili u srednjoj školi i na koju se ja referenciram ovdje - pa ipak, mislim da se principi mogu primijeniti i na jedan i na drugi slučaj.

 

Nudim alternativno objašnjenje (možda ponešto jednostavnije):

Poluvodički element principijelno se nije previše promijenio otkako ga je Lilienfeld prvi patentirao.

Veće zagrijavanje čipova funkcija je većeg broja tih poluvodičkih elemenata na istoj ili manjoj površini. Svaki element troši određenu količinu energije, od čega se dio troši za koristan rad (bilježenje logičkog stanja), a ostatak je entropija koja se manifestira kao toplina. Točno je da tu ulaze u igru otpori, parazitske struje, raznorazni gubici, ali za našu raspravu mislim da to možemo komotno pustiti sa strane.

 

Ovaj problem je dodatno pojačan konstantnim napretkom na polju minijaturizacije, međutim, kao što znamo, to ujedno i rješava problem zagrijavanja ako se broj elemenata drži konstantnim.

 

Zamolio bih objašnjenja na moje primjedbe, budući da smatram da je Weky bio bliže točnijem odgovoru.

16 godina
offline
GeForce GTX 580 u ponedjeljak?

Već drugi tjedan?

To je dosta brzo. Baš me zanima je li to napokon Fermi kakav je trebao biti prije 7 mjeseci.

 

Cijena je već druga stvar, a pošto top kartice uvijek dođu oko 4000kn nije da ju mislim kupovat u skorije vrijeme ionako {#}

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
GeForce GTX 580 u ponedjeljak?

na tržištu grafi nikad nije dosasno, ali sada postaje dosta zanimljivo, čeka se da ati odgovori

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: GeForce GTX 580 u ponedjeljak?
Intel&ATI kaže...

Uf puno ocekujes s tim "dobra cijena"

Ja mislim da bu to skupo ko sam vrag..

Kod nas kojih 4 Starčevića...{#}

A šta misliš koliko će koštati Asus u HG Spotu {#}

Fuck you
16 godina
offline
GeForce GTX 580 u ponedjeljak?

Ma nije upitno da će 580-tka biti iznad kakvih 3000kn, nego je pitanje koliko će se korigirati cijene starijih modela - to se čeka {#}

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice