Ime mu je iPad!

poruka: 438
|
čitano: 82.142
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ime mu je iPad!".
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ime mu je iPad!
D4RKL1NG kaže...
tnakir kaže...

Moram priznat da je ovo najkritiziraniji proizvod na svijetu  :) Poslije njega iPhone :)

Najkritiziraniji proizvod je sigurno, ali nije poslije njega iPhone nego Vista...

a proizvod josh nije izasha na trzhiste...kad izadje prominit che se štorija

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ime mu je iPad!
Thog kaže...
D4RKL1NG kaže...
tnakir kaže...

Moram priznat da je ovo najkritiziraniji proizvod na svijetu  :) Poslije njega iPhone :)

Najkritiziraniji proizvod je sigurno, ali nije poslije njega iPhone nego Vista...

a proizvod josh nije izasha na trzhiste...kad izadje prominit che se štorija

Kao što se promijenila i s iPhonevim multitaskingom, flashom,  javom i mnogim drugim stvarima :P

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
neaktivan
offline
Ime mu je iPad!

ne nego sa hvaljenjima na sve strane.....ja ne mogu virovat koliko su neki zatupljeni....

ima i moj jadni mobitel i javu, flash, mms, multitasking, internet, email, google maps i zadnji je jad tehnologije....i sad zbog tih opcija koje ne koristim jer je toliko nefunkcionalno i neupotrebljivo, da li je on bolji uređaj od iphona? ... na iphonu je email, internet stvarno upotrebljiv, valjda zato i drzhi 70% ili koliko vech postotak prometa medju mobilnim surferima.....

 

a sad, jel teško iz ovoga izvuchi poantu? nije vazhno da ima sve zhive opcije, vech je vazhnije da najbolje obavlja posal, tj. rješava problem.... zato promisli malo

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ime mu je iPad!
Thog kaže...

ne nego sa hvaljenjima na sve strane.....ja ne mogu virovat koliko su neki zatupljeni....

ima i moj jadni mobitel i javu, flash, mms, multitasking, internet, email, google maps i zadnji je jad tehnologije....i sad zbog tih opcija koje ne koristim jer je toliko nefunkcionalno i neupotrebljivo, da li je on bolji uređaj od iphona? ... na iphonu je email, internet stvarno upotrebljiv, valjda zato i drzhi 70% ili koliko vech postotak prometa medju mobilnim surferima.....

 

a sad, jel teško iz ovoga izvuchi poantu? nije vazhno da ima sve zhive opcije, vech je vazhnije da najbolje obavlja posal, tj. rješava problem.... zato promisli malo

Nisam rekao da je najvažnije da ima sve žive opcije, ali nemati neke koje su danas već skoro uvriježeni standard je potpuno glupo. Da ne kažem o lažnom preseravanju i mazanju očiju neukim ljudima kao: Najbolje internet iskustvo a ne može ni pola stranica otvoriti ili pravilno interpretirati i još najbolji smartphone a nema ni multitasking koja je glavna odlika smartphone-a. A da ne počnem o nekim drugim Jobsovim izjavama...

 

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
offline
Ime mu je iPad!

Da... ljudi cesto krivo interpretiraju definiciju SMARTPHONE-a... iPhone nije smartphone...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Ime mu je iPad!
tnakir kaže...

Da... ljudi cesto krivo interpretiraju definiciju SMARTPHONE-a... iPhone nije smartphone...

Mislim da Wikipedia zna bolje od tebe

Prodajem Logitech G500 nov,neotvoren za 400kn
16 godina
offline
RE: Ime mu je iPad!
cuspajz kaže...
tnakir kaže...

Da... ljudi cesto krivo interpretiraju definiciju SMARTPHONE-a... iPhone nije smartphone...

Mislim da Wikipedia zna bolje od tebe

A smartphone is a mobile phone offering advanced capabilities, often with PC-like functionality (PC-mobile handset convergence).

 

Ovo je sa tvog linka.

Btw. clanak na Wikipediji sam mogo napisati ja ili ti ili tnakir.

Mogao sam ga definirati kako god hocu.

Ali ovo zapravo ide u priloga Paolu i tnakiru.

 

iPhone se nemoze pronaci u ovoj definiciji.

- Psiho246
14 godina
offline
RE: Ime mu je iPad!
Psiho246 kaže...
cuspajz kaže...
tnakir kaže...

Da... ljudi cesto krivo interpretiraju definiciju SMARTPHONE-a... iPhone nije smartphone...

Mislim da Wikipedia zna bolje od tebe

A smartphone is a mobile phone offering advanced capabilities, often with PC-like functionality (PC-mobile handset convergence).

 

Ovo je sa tvog linka.

Btw. clanak na Wikipediji sam mogo napisati ja ili ti ili tnakir.

Mogao sam ga definirati kako god hocu.

Ali ovo zapravo ide u priloga Paolu i tnakiru.

 

iPhone se nemoze pronaci u ovoj definiciji.

lijepo imaš desno grafikon pa ga pročitaj.

A i BUG misli da je iPhone smartphone

Prodajem Logitech G500 nov,neotvoren za 400kn
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ime mu je iPad!
Psiho246 kaže...
cuspajz kaže...
tnakir kaže...

Da... ljudi cesto krivo interpretiraju definiciju SMARTPHONE-a... iPhone nije smartphone...

Mislim da Wikipedia zna bolje od tebe

A smartphone is a mobile phone offering advanced capabilities, often with PC-like functionality (PC-mobile handset convergence).

 

Ovo je sa tvog linka.

Btw. clanak na Wikipediji sam mogo napisati ja ili ti ili tnakir.

Mogao sam ga definirati kako god hocu.

Ali ovo zapravo ide u priloga Paolu i tnakiru.

 

iPhone se nemoze pronaci u ovoj definiciji.

Ne, nisi mogao. Članci prolaze provjere i ispravke.

Svakako, iPhone jest smartphone: mobitel s mogućnostima PC-a, a to iPhone jest: računalo s mogućnostima telefoniranja - za iPhone se može pisati aplikacije, može se raditi sve što i na računalu, a telefon je i telefonskih je gabarita.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
15 godina
neaktivan
offline
Ime mu je iPad!

jupi ekran sa kojim mogu ic na internet i surfat prstima... ...ma za samo nekih 3000 kn!!!!!!

 

hm.... a zasto ne uzet notebook sa kojim mos nesto i radit osim surfanja....

 

 

neznam koja je veli strka oko ovog uredjaja.... nista novo nisu napravili.... po meni je ovo jos jedan izum koji ce se brzo zaboravit...

 

bas sam gleda na apple-ovoj stranici cemu uopce ovo stvorenje sluzi? slike,video,muzika,surfanje an net i citanje knjiga.... uuuuuuu jesu mastoviti...

 

 

kao sta sam reka.... najeksponiranija glupost koju sam vidija...

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ime mu je iPad!
naxeem kaže...
Psiho246 kaže...
cuspajz kaže...
tnakir kaže...

Da... ljudi cesto krivo interpretiraju definiciju SMARTPHONE-a... iPhone nije smartphone...

Mislim da Wikipedia zna bolje od tebe

A smartphone is a mobile phone offering advanced capabilities, often with PC-like functionality (PC-mobile handset convergence).

 

Ovo je sa tvog linka.

Btw. clanak na Wikipediji sam mogo napisati ja ili ti ili tnakir.

Mogao sam ga definirati kako god hocu.

Ali ovo zapravo ide u priloga Paolu i tnakiru.

 

iPhone se nemoze pronaci u ovoj definiciji.

Ne, nisi mogao. Članci prolaze provjere i ispravke.

Svakako, iPhone jest smartphone: mobitel s mogućnostima PC-a, a to iPhone jest: računalo s mogućnostima telefoniranja - za iPhone se može pisati aplikacije, može se raditi sve što i na računalu, a telefon je i telefonskih je gabarita.

Mogucnost PCa?

Mozes li ti na iPhone-u imati vise aplikacija otvorenih od jednom? Mozes li instalirati bilo koju 3rd party aplikaciju napisanu za taj OS?

Mozes li koristiti iPhone kao storage? Upiknut ga u frendov PC i skinut neki file? Upiknut ga u PC u uredu i stavit si neki vazan excell il pdf file?

To mozes sa nekim mobitelima starim skoro 10 godina a i sa nekim dummy phone-ovima.

Toliko o mogucnosti ajfona...a i iPad-a...

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ime mu je iPad!

Ma kome to treba kad imas mail ;)

Neces valjda dvd od 4 GB stavljati na usb stick iliti nedaj boze na mass storage device. Pa zaboga imas mail za to ;)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ime mu je iPad!
logic kaže...

Ma kome to treba kad imas mail ;)

Neces valjda dvd od 4 GB stavljati na usb stick iliti nedaj boze na mass storage device. Pa zaboga imas mail za to ;)

Buy usb adapter. Not that big of a deal!

 

sent from my iPad

A.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ime mu je iPad!

Sa iphonea? O tome smo pricali. Nego taj US adapter dodje sa ipadom ili ga moras dokupiti?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ime mu je iPad!
logic kaže...

Sa iphonea? O tome smo pricali. Nego taj US adapter dodje sa ipadom ili ga moras dokupiti?

naravno da ga dokupiš, al platiš jedan dobijaš dva, generous ...   ;) usb i SD card reader ... mene zanima kako će taj wi fi file sharing i file sistem raditi.

A.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ime mu je iPad!

bas generous. Platis jedan a svi drugi dijele dzaba i to po nekoliko komada ;)

Kod applea sve moras dokupiti ;)

wi fi fille sharing?

Sta ti je to?

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ime mu je iPad!
logic kaže...

bas generous. Platis jedan a svi drugi dijele dzaba i to po nekoliko komada ;)

Kod applea sve moras dokupiti ;)

wi fi fille sharing?

Sta ti je to?

 

http://www.appleinsider.com/articles/10/01/29/apple_reinventing_file_access_wireless_sharing_for_ipad.html recimo ... 

A.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ime mu je iPad!

Big deal. Pa to ima i moja nokia. Na raspravi o iphoneu i 5800 su mi se smijali kad sam spoemnuo media server na 5800 a sad je to revolucionarna stvar. Kako je to tipicno za apple. Izmislja toplu vodu.

15 godina
protjeran
offline
RE: Ime mu je iPad!
logic kaže...

Big deal. Pa to ima i moja nokia. Na raspravi o iphoneu i 5800 su mi se smijali kad sam spoemnuo media server na 5800 a sad je to revolucionarna stvar. Kako je to tipicno za apple. Izmislja toplu vodu.

To već godinama postoji i na iphone besplatno - da ne bi neki pametnjaković napisao da se mora platiti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2010 14:37 (Simbamef).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ime mu je iPad!

Super i to je onda sta na ipadu? Apsolutno nista novo.

15 godina
protjeran
offline
Ime mu je iPad!

Ništa više mi i ne trebam. :)Najveća je promjena u veličini i to mi je dovoljno.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ime mu je iPad!
logic kaže...

Super i to je onda sta na ipadu? Apsolutno nista novo.

Rekao bih da to nisu iste stvari. Na nokiji i na iPhoneu etc možeš bežično pristupiti fajlama, ja ovo shvaćam na način da će svaka aplikacija viditi šarene ikone samo onih fajli koje ona sama može koristiti. Pretpostavljam da više neće biti važno niti gdje se te fajle "fizički" nalaze ( na tvom desktopu, externom disku ili na iPadu ) ...  ako recimo radiš prezentaciju i tražiš muziku za tu prezentaciju keynote će ti ponuditi samo slike albuma koje možeš koristiti jer su u odgovarajućem formatu , naravno svrstane po nekoj logici, po nekakvim načelima, tipa muzika u iTunsima, metatagovima i slično ( radi pretraživanja ) ... tako nešto...

 

Imaj na umu da je iPad dizajniran za ljude koji se ne žele uopće zamarati sa razmišljanjem gdje su im koje fajle, ne žele znati ništa o file strukturama i podržanim formatima ... ne žele znati ili ne znaju ništa od toga ... istraživanja pokazuju da ljudi zatrpavaju desktop ikonama i fajlama upravo ato što ne žele razmišljati o tome gdje bi što stavili.

 

Kažem, nemam još ideju kako će to funkcionirati u praksi, nisam siguran da li je ovo uopće model kako bi to trebalo funkcionirati niti hoće li meni recimo to odgovarati, ali što više gledam, taj iPad je zamišljen kao totalno idiot proof zatvoreni sistem ... počinjem ozbiljno razmišljati da flash, multitasking i ostalo nije izostavljeno zbog rata sa adobeom i slično nego doslovno jer je bugovit i spor ( kao što je Jobs i rekao ) i jer se boje da bi mogao zaklati recimo safari, a onda bi ljudi koji su kupili idiot proof, zero configuration media pad bili izgubljeni. Na OSX u to nije problem, al na iPhoneu koji je namjenjen ljudima od kojih neki nikada nisu koristili nikakav komp, i na iPadu bi mogao u ovakvoj percepciji biti problem?!

 

 

A.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ime mu je iPad!
logic kaže...

Super i to je onda sta na ipadu? Apsolutno nista novo.

novo je oldichni IPS ekran, koji sam košta ko pola ipada...ako imash IPS ekran bit che ti jasno...

novo je A4 apple chip koji daje ultramalu potrošnju energije i s time dugu trajnost baterije, s obzirom na velichinu uređaja....koriste i svoju tehnologiju baterija, koju vech imaju u macboocima...

novo je još osjetljiviji multi touch

osim toga je veliki ipod touch trenutno...što neznam zašto predstavlja lošu stvar?

a glavna stvar u svemu tome je zapravo software koji che tek bit napisan za ipad i tu bi triba briljirat...

 

sad mosh rech, a vech postoji tablet od 3kg i vrti windowse....istina..postoji vech dugo, ali je zaqrac..

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2010 18:05 (Thog).
16 godina
protjeran
offline
RE: Ime mu je iPad!
Thog kaže...
logic kaže...

Super i to je onda sta na ipadu? Apsolutno nista novo.

novo je oldichni IPS ekran, koji sam košta ko pola ipada...ako imash IPS ekran bit che ti jasno...

novo je A4 apple chip koji daje ultramalu potrošnju energije i s time dugu trajnost baterije, s obzirom na velichinu uređaja....koriste i svoju tehnologiju baterija, koju vech imaju u macboocima...

novo je još osjetljiviji multi touch

osim toga je veliki ipod touch trenutno...što neznam zašto predstavlja lošu stvar?

a glavna stvar u svemu tome je zapravo software koji che tek bit napisan za ipad i tu bi triba briljirat...

 

sad mosh rech, a vech postoji tablet od 3kg i vrti windowse....istina..postoji vech dugo, ali je zaqrac..

Isuse, pa oci sam polomio na tvojem rukopisu......

Sorry za OT, ali morao sam to napisat.

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ime mu je iPad!
Thog kaže...
logic kaže...

Super i to je onda sta na ipadu? Apsolutno nista novo.

novo je oldichni IPS ekran, koji sam košta ko pola ipada...ako imash IPS ekran bit che ti jasno...

novo je A4 apple chip koji daje ultramalu potrošnju energije i s time dugu trajnost baterije, s obzirom na velichinu uređaja....koriste i svoju tehnologiju baterija, koju vech imaju u macboocima...

novo je još osjetljiviji multi touch

osim toga je veliki ipod touch trenutno...što neznam zašto predstavlja lošu stvar?

a glavna stvar u svemu tome je zapravo software koji che tek bit napisan za ipad i tu bi triba briljirat...

 

sad mosh rech, a vech postoji tablet od 3kg i vrti windowse....istina..postoji vech dugo, ali je zaqrac..

Kako ja taj novi revolucionarni IPS ekran imam vec tri godine na lapu? Ako je toliko nov. Cekaj malo. Kakav novi software? zar ne ide iphone os na njega? Ili mac os kao sto ovdje pise http://www.bug.hr/vijesti/mac-os-x-tablet/100445.aspx ili sad ide neki novi os? Zna li iko u stvari kako ce to izgledai na kraju ili koji ce os na njemu biti ili u krajnjem slucaju cemu ce to sluziti. Nekak sve vise sticem utisak da nikome nije jasno cemu ce to cudo sluziti. Pogotovo kad citam postove artfulla kojeg cijenim jer je ocigledno upucen u appleove proizvode ali i u njegovim postovima na raznim threadovima vidim sve vise zbunjenosti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2010 19:55 (logic).
15 godina
protjeran
offline
RE: Ime mu je iPad!

Imati će platformu OS X Iphone koja je bazirana na Mac OS X.

Znači malo prilagođeni os koji ima iphone i ipod touch - već su našli rupu za jailbreak na virtualnoj verziji. 

 

15 godina
odjavljen
offline
RE: Ime mu je iPad!
Thog kaže...

 

novo je oldichni IPS ekran, koji sam košta ko pola ipada...ako imash IPS ekran bit che ti jasno...

novo je A4 apple chip koji daje ultramalu potrošnju energije i s time dugu trajnost baterije, s obzirom na velichinu uređaja....koriste i svoju tehnologiju baterija, koju vech imaju u macboocima...

novo je još osjetljiviji multi touch

osim toga je veliki ipod touch trenutno...što neznam zašto predstavlja lošu stvar?

a glavna stvar u svemu tome je zapravo software koji che tek bit napisan za ipad i tu bi triba briljirat...

 

sad mosh rech, a vech postoji tablet od 3kg i vrti windowse....istina..postoji vech dugo, ali je zaqrac..

 

Ako je stvarno IPS matrica, to onda opravdava cijenu, ali nisam siguran koliko opravdava isplativost takvog uređaja. Stavljanje IPS-a na ovakav uređaj mi se ipak čini kao pretjeravanje u beskompromisnosti.

 

Što se tiće ostaloga, mi nismo vidoviti i komentiramo ono što je predstavljeno. Da li će to na kraju biti i konačni proizvod ili će doći do većih izmjena možda još ni Steve Jobs ne zna, a kamo li mi na forumu.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
16 godina
offline
RE: Ime mu je iPad!
Borba protiv vjetrenjača? Anyone?

IPS matrica ne opravdava ništa jer uređaj košta pola od cijene po kojoj se prodaje.
Apple od uvijek prodaje muda pod bubrege samo kaj neko ima novaca a neko ne.
Da sam smrdljivo bogat kupil bi dva jer je super za na wc i ništ drugo.
15 godina
protjeran
offline
RE: Ime mu je iPad!
NEW_MAN kaže...
Borba protiv vjetrenjača? Anyone?

IPS matrica ne opravdava ništa jer uređaj košta pola od cijene po kojoj se prodaje.
Apple od uvijek prodaje muda pod bubrege samo kaj neko ima novaca a neko ne.
Da sam smrdljivo bogat kupil bi dva jer je super za na wc i ništ drugo.

Možda bi ga ti koristio samo za wc, ali ne i ostali. 

15 godina
protjeran
offline
RE: Ime mu je iPad!
zasto je nokia bolja od ipada:
nokia rules :)
http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice