iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

poruka: 245
|
čitano: 25.157
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPad 2 – četiri Starčevića (i više)".
14 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
mind_challenge kaže...
Ezio kaže...
grimyHR kaže...
amater_2 kaže...

Jedino zašto bi uzeo ipad ili ipad 2 je aplikacija zvana Autocad ws. Samo zbog toga ali kad bi bio kao što je danny rekao max 2500kn.

  za to sluze pravi tableti i pravi autocad...

daj molim te izracunaj koliko te takva kombinacija kosta.

ili mozda mislis na piratsku kopiju autocad-a?

autocad ws je ogranicen u usporedbi sa punim autocad-om ali za to sto se moze napraviti s njim je neusporedivo prakticniji od tog tvojeg "pravog" tableta ili laptopa.

  Ajde molim te reci po čemu to točno?

 

Po težini, ergonomiji i operativnom sustavu. Jel ti trebam crtati?

14 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Batista kaže...
Ezio kaže...

 

Kad nemas para da ju platis

Jesi bedacec, opce zalim takve poput tebe.

 

Jel ti zao sto ja imam za luksuz a ti nemas ili nesto drugo?

15 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Ezio kaže...
 

Po težini, ergonomiji i operativnom sustavu. Jel ti trebam crtati?

  Može, nacrtaj mi

Po čemu je to molim te iPad ergonomičniji od recimo Xoom-a, ili Playbook-a?

OS nema veze sa praktičnošću, Autocad aplikacija je ista i na iOS-u i na Androidu

Ja sam manijak iz gimnazijskog parka
16 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Ezio kaže...
Batista kaže...
Ezio kaže...

 

Kad nemas para da ju platis

Jesi bedacec, opce zalim takve poput tebe.

 

Jel ti zao sto ja imam za luksuz a ti nemas ili nesto drugo?

Ma ne, neka ti je jos 3x tolko.

Meni je zao sto imas takvo glupo razmisljanje i izrazavanje.

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
15 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Ezio kaže...
Batista kaže...
Ezio kaže...

 

Kad nemas para da ju platis

Jesi bedacec, opce zalim takve poput tebe.

 

Jel ti zao sto ja imam za luksuz a ti nemas ili nesto drugo?

Ezio, nekad je bolje "pregristi jezik" nego reći ovakvu glupost... {#}

15 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
kakvo je ovo smece od cijene, dobar je uredaj no za tu cijenu kupim novi Samsung Sliding PC7 koji je tablet i laptop u jednom a usto ima i 32 gb ssd.
Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
14 godina
neaktivan
offline
iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

Jeli nekima pobogu jasno da laptop i ipad i mjesanje tog dvoje nije isto.

laptop je jedan koncept, a ipad drugi.

I svaki od njih moze naci put do korisnika kojima tako nesto treba.To sto vecina nas posjeduje laptop koji osim drugih ima i mogucnosti koje nudi ipad je druga stvar, i ne znaci nuzno da je ipad nepotreban.Razlucite to vise hebemu.

 

iPad koncept je zanimljiv mnogo ljudi, posebno onima koji ili nisu vicni tehnologiji ( da ne vise svi na bug forumu i kompjuterski su strucnjaci) ili im je jednostavno nesto nepotrebno.Ne moramo uopce spominjati koliko ljudima koji rade na terenu, ili su cesto u pokretu tako nesto olaksa mnogo stvari.

Gotovo sam siguran da 80% ljudi ne radi niti nikakav ozbiljan posao na kompjuteru, osim laganog surfanja, multimedie, mailova, i sl.Ne moraju se zezati sa raznim troskovima, odrzavanjima, ucenjima raznih programa, vec imaju sve u jednostavnijoj formi.Vama se mozda to ne svida, ali ima ljudi kojima se svida.

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

Sem par ovih apple fanova izgleda niko ne bi dao tolike pare za ovu glupost...

 

To je preskupo...posebno kad se uzme u obzir proizvodna cijena...

 

Malo si ti pobrkao nas...niko ovde ne mjesa ta dva uredjaja vec jednostavno su konstatovali da za cijenu tog jednog precjenjog Ipada2 mozes uzeti dobar kompjuter, laptop pa i drugi tablet koji ce kako ti kazes posluziti svrsi, jer budimo realni niko ne projektuje na Ipadu ili radi slozene 3d animacije, a jos ce mu uz to ostati brdo love.

He who dares, wins
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 11:19 (malina22).
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
mind_challenge kaže...

  I jedno 20^3 puta funkcionalnije od ipada. Sam si sebe opisao

forumas usporeduje racunalo i tablet.dvije stvari namjenjene dvijema razlicitim skupinama korisnika u zelji da omalovazava jednu od skupina.niti sa rekao da je ipad bolje,superiorniji od kompa niti da racunalo nema puno vise funkcija od tableta(budimo relani,vecina ne koristini 60% funkcija)

amater_2 kaže...

Ma hajde kad si tako pametan reci što bi ti sa njim radio?

Osim što bi glumio glumu negdi na kavi.....{#}

 

kada bi ga kupio sigurno ga nebi nosao po kavama.

 

kupit ga necu jer mi netreba

mrcina, nema sta mrcina, nema sta
lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
14 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
mighty99 kaže...

Jeli nekima pobogu jasno da laptop i ipad i mjesanje tog dvoje nije isto.

laptop je jedan koncept, a ipad drugi.

...

 

iPad koncept je zanimljiv mnogo ljudi, bla bla

iPad koncept... valjda tablet koncept. Zbog ovog se mi tu raspravljamo, sto neki ne vide dalje od ipada a drugi tableti ne postoje...

pwn too much... http://bfbcs.com/stats_pc/agent_00klc
15 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
agent_00klc kaže...
mighty99 kaže...

Jeli nekima pobogu jasno da laptop i ipad i mjesanje tog dvoje nije isto.

laptop je jedan koncept, a ipad drugi.

...

 

iPad koncept je zanimljiv mnogo ljudi, bla bla

iPad koncept... valjda tablet koncept. Zbog ovog se mi tu raspravljamo, sto neki ne vide dalje od ipada a drugi tableti ne postoje...

  neki ne vide dalje od slova i

Ja sam manijak iz gimnazijskog parka
13 godina
neaktivan
offline
iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

Cijena je korektna.

 
0 17 hvala 0
14 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
mind_challenge kaže...
Ezio kaže...
 

Po težini, ergonomiji i operativnom sustavu. Jel ti trebam crtati?

  Može, nacrtaj mi

Po čemu je to molim te iPad ergonomičniji od recimo Xoom-a, ili Playbook-a?

OS nema veze sa praktičnošću, Autocad aplikacija je ista i na iOS-u i na Androidu

Nemreš vjerovat...

1. "pravi" tableti NEMAJU prilagođenu verziju autocada. pod "pravi" mislim  na tablete sa punokrvnim windowsima.

2. android verziju acad ws-a nisam ni spomenuo. vjerojatno je napravljena kvalitetno kao i ona za iOS

 

za ono sto je autocad ws namijenjen je savršen. bilo to u android ili iOS verziji.

15 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Sinatra kaže...

Cijena je korektna.

  Cijena u SAD-u je korektna, kod nas ne.

Ja sam manijak iz gimnazijskog parka
15 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Ezio kaže...

Nemreš vjerovat...

1. "pravi" tableti NEMAJU prilagođenu verziju autocada. pod "pravi" mislim   na tablete sa punokrvnim windowsima.

2. android verziju acad ws-a nisam ni spomenuo. vjerojatno je napravljena kvalitetno kao i ona za iOS

 

za ono sto je autocad ws namijenjen je savršen. bilo to u android ili iOS verziji.

  Ma koji to tablet može vrtit punokrvan auto-cad, sve i da ima windowse?

Ja sam manijak iz gimnazijskog parka
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
agent_00klc kaže...
mighty99 kaže...

Jeli nekima pobogu jasno da laptop i ipad i mjesanje tog dvoje nije isto.

laptop je jedan koncept, a ipad drugi.

...

 

iPad koncept je zanimljiv mnogo ljudi, bla bla

iPad koncept... valjda tablet koncept. Zbog ovog se mi tu raspravljamo, sto neki ne vide dalje od ipada a drugi tableti ne postoje...

Malisa, tema je ipad.Svima je jasno da on spada u tablet racunala.

 

Da te parafraziram, neki ne vide dalje od i-mrznje.

 

Ako te bas zanima, ja ga necu niti nemam namjere kupovati, ali s tom i-mrznjom ste mi se popeli navrh glave.

 

15 godina
protjeran
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
amater_2 kaže...
grimyHR kaže...
amater_2 kaže...

Jedino zašto bi uzeo ipad ili ipad 2 je aplikacija zvana Autocad ws. Samo zbog toga ali kad bi bio kao što je danny rekao max 2500kn.

  za to sluze pravi tableti i pravi autocad...

Istna. ALi ono kad si na gradilištu i nešto treba pokazati zidaru/armiraču samo klik eto to je tako.... {#}

Ma zezam se..... heheh

  ako bi ti autocad ne terenu sluzio samo za to, onda je isprintani nacrt puno jeftinije i prakticnije rjesenje

Ezio kaže...
grimyHR kaže...
amater_2 kaže...

Jedino zašto bi uzeo ipad ili ipad 2 je aplikacija zvana Autocad ws. Samo zbog toga ali kad bi bio kao što je danny rekao max 2500kn.

  za to sluze pravi tableti i pravi autocad...

daj molim te izracunaj koliko te takva kombinacija kosta.

ili mozda mislis na piratsku kopiju autocad-a?

autocad ws je ogranicen u usporedbi sa punim autocad-om ali za to sto se moze napraviti s njim je neusporedivo prakticniji od tog tvojeg "pravog" tableta ili laptopa.

  nekome kome to sluzi za stvarni rad cijena nije upitna, a bar bi dobio koristan i upotrebljiv proizvod, nekome kome "treba" autocad ws na tabletu igracki, tom uopce ne treba autocad nego se preserava

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
neaktivan
offline
iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

Ma ne treba mi za posao, ma niti za hobi.

 

Ali "kada" bi cijena bila koji 1500kn niza, vjerojatno bi mi ga draga poklonila za rodjendan.

Jer gadgeta nikad dosta : ) 

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
grimyHR kaže...

ovo je blize 5000 nego 4000kn

i to za najsmece model, ostali su daleko skuplji

za najjeftiniji model kupim laptop sa i3 procom, 3-4gb rama, hd6450 i ovecim diskom

a za najskuplji model necu ni pricati...

To stoji.Ali tabelti su tek u povojima tek su godinu i pol od kad je izašao ipad(i ponovno promijenio tijek tableta kao i mnogo stvari).

Koliko su koštali neki prvi laptopi?Ja sam našao jedan bug iz 2000 godine i tamo je bio jedan laptop po cijeni od 55 soma pa nemojte gluposti pisat.

Sve bude to došlo na red za par godina kao što je bilo s stolnim računalima ili laptopima.Ja bih si rađe uzeo neki tablet kao ipad 2 ili xoom nego neki laptop.Baterija je koliko puta bolja,kamere,touchscreen,jako lagano(600 g vs 2-3 kg)bolje iskuustvo s korištenjem do je laptop jedini dobar kao prenosivo veliko stolno računalo i ima dosta već perfomanse.

14 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
mighty99 kaže...
agent_00klc kaže...
mighty99 kaže...

Jeli nekima pobogu jasno da laptop i ipad i mjesanje tog dvoje nije isto.

laptop je jedan koncept, a ipad drugi.

...

 

iPad koncept je zanimljiv mnogo ljudi, bla bla

iPad koncept... valjda tablet koncept. Zbog ovog se mi tu raspravljamo, sto neki ne vide dalje od ipada a drugi tableti ne postoje...

Malisa, tema je ipad.Svima je jasno da on spada u tablet racunala.

 

Da te parafraziram, neki ne vide dalje od i-mrznje.

 

Ako te bas zanima, ja ga necu niti nemam namjere kupovati, ali s tom i-mrznjom ste mi se popeli navrh glave.

 

Malisa ti u gacama....

 

Ja ne mrzim niti me briga za to jer ga niti ja necu kupit ali je pogresno govorit o ''iPad konceptu'' pa makar i u temi o njemu jer takvo sto ne postoji. iPad je ''tablet koncept''. To je isto kao kad netko kaze za kompaktnu klasu automobila ''Golf klasa''.

pwn too much... http://bfbcs.com/stats_pc/agent_00klc
14 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
mind_challenge kaže...
Ezio kaže...

Nemreš vjerovat...

1. "pravi" tableti NEMAJU prilagođenu verziju autocada. pod "pravi" mislim   na tablete sa punokrvnim windowsima.

2. android verziju acad ws-a nisam ni spomenuo. vjerojatno je napravljena kvalitetno kao i ona za iOS

 

za ono sto je autocad ws namijenjen je savršen. bilo to u android ili iOS verziji.

  Ma koji to tablet može vrtit punokrvan auto-cad, sve i da ima windowse?

 

ovo pitanje nema veze s onim sto sam ja htio reci. niti mi se trazi koji tablet koji vrti windowse ima dovoljno jake komponente da bez problema vrti autocad niti sam ja taj koji je rekao da je bolje uzeti pravi tablet sa pravim autocad-om.

obrati se grimmyHRu

14 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
mind_challenge kaže...
Sinatra kaže...

Cijena je korektna.

  Cijena u SAD-u je korektna, kod nas ne.

Istina.Ali Apple ne radi uredaje za nase trziste, vec svoje.Njima je to lova za kikiriki.

Nisu oni krivi sto smo mi banana zemlja, sto nemamo Apple store, i sto su jos ove cijene iznad europskih nabijene nasim dodatnim porezima i zaradama.

Da imamo love kao oni za tako nesto, pola tih rasprava oko Applea nebi niti vodili.Barem ne po pitanju cijene.

Kod nas je to pojam sminkarije i "tajkunizacije", a vani obican gadget plastike i stakla.

15 godina
neaktivan
offline
iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

Da mi kompa bude Mažuranić
Frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić
Kao buraz Ante Starčević

 

Još uvijek skupo za naše prilike i isto tako prilično nepotrebno s obzirom da se solidan netbook da nać povoljnije.

World Championships: 7, GP started: 272, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,447
 
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
jpelko2 kaže...
grimyHR kaže...

ovo je blize 5000 nego 4000kn

i to za najsmece model, ostali su daleko skuplji

za najjeftiniji model kupim laptop sa i3 procom, 3-4gb rama, hd6450 i ovecim diskom

a za najskuplji model necu ni pricati...

To stoji.Ali tabelti su tek u povojima tek su godinu i pol od kad je izašao ipad(i ponovno promijenio tijek tableta kao i mnogo stvari).

Koliko su koštali neki prvi laptopi?Ja sam našao jedan bug iz 2000 godine i tamo je bio jedan laptop po cijeni od 55 soma pa nemojte gluposti pisat.

Sve bude to došlo na red za par godina kao što je bilo s stolnim računalima ili laptopima.Ja bih si rađe uzeo neki tablet kao ipad 2 ili xoom nego neki laptop.Baterija je koliko puta bolja,kamere,touchscreen,jako lagano(600 g vs 2-3 kg)bolje iskuustvo s korištenjem do je laptop jedini dobar kao prenosivo veliko stolno računalo i ima dosta već perfomanse.

  Nisu stari tek godinu i pol, i nisu tek u povojima. Tableti postoje od 80-ih godina prošlog stoljeća, i onda su bili u povojima. I ne, niti onda Apple nije napravio prvi tablet niti nekakvu revoluciju.

Ja sam manijak iz gimnazijskog parka
14 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Batista kaže...
Ezio kaže...
Batista kaže...
Ezio kaže...

 

Kad nemas para da ju platis

Jesi bedacec, opce zalim takve poput tebe.

 

Jel ti zao sto ja imam za luksuz a ti nemas ili nesto drugo?

Ma ne, neka ti je jos 3x tolko.

Meni je zao sto imas takvo glupo razmisljanje i izrazavanje.

 

hahaha

 

čitaj svoje misli:

 

"Ma hajde kad si tako pametan reci što bi ti sa njim radio?

Osim što bi glumio glumu negdi na kavi...."

 

"Jedno i 90% korisnika posjedeuje iPhone a i iPad da glume face na kavi.

Nikad nisam shvacao tu vrstu luksuza..."

 

JA imam glupo razmisljanje i izrazavanje?

16 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Toni93 kaže...
mind_challenge kaže...

  I jedno 20^3 puta funkcionalnije od ipada. Sam si sebe opisao

forumas usporeduje racunalo i tablet.dvije stvari namjenjene dvijema razlicitim skupinama korisnika u zelji da omalovazava jednu od skupina.niti sa rekao da je ipad bolje,superiorniji od kompa niti da racunalo nema puno vise funkcija od tableta(budimo relani,vecina ne koristini 60% funkcija)

amater_2 kaže...

Ma hajde kad si tako pametan reci što bi ti sa njim radio?

Osim što bi glumio glumu negdi na kavi.....{#}

 

kada bi ga kupio sigurno ga nebi nosao po kavama.

 

kupit ga necu jer mi netreba

Tko ga uopće nosi po kavama i barovima ima mi stric doma ipad i koristi ga često za rad,net,aplikacije da ga djeci i nikad nije išao ga pokazivat.To kaj postoje neki ljudi koji su stalno u birtijama i trebaju nešto da razbiju tu monotomiju u baru da se pokažu da su bolji.

Ima mi ga i jedan frend s foruma u umagu i boji je rekacije ljudi bolje on ostaje doma ili negdje gdje nema puno ljudi.

Sinatra kaže...

Cijena je korektna.

Cijena je ok uspoređujući se nekim apple proizvodima u hr.U sloveniji je neznatno jeftiniji dok shema s pdv neznam ako ti bude prošla na carini i isto tako može napravit netko iz slovenije u hr bez pdv cijena osnovna je 200-300kn razlika.

15 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
mighty99 kaže...
mind_challenge kaže...
Sinatra kaže...

Cijena je korektna.

  Cijena u SAD-u je korektna, kod nas ne.

Istina.Ali Apple ne radi uredaje za nase trziste, vec svoje.Njima je to lova za kikiriki.

Nisu oni krivi sto smo mi banana zemlja, sto nemamo Apple store, i sto su jos ove cijene iznad europskih nabijene nasim dodatnim porezima i zaradama.

Da imamo love kao oni za tako nesto, pola tih rasprava oko Applea nebi niti vodili.Barem ne po pitanju cijene.

Kod nas je to pojam sminkarije i "tajkunizacije", a vani obican gadget plastike i stakla.

  Upravo to, vani je još samo jedan tablet, uz sve ostale, a kod nas ga veličaju i uzdižu u nebesa. To je ono primitvno razmišljanje, najskuplje je najbolje.

Ja sam manijak iz gimnazijskog parka
15 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Ezio kaže...

 

JA imam glupo razmisljanje i izrazavanje?

  nažalost DA

edit:@Jpelko, cca. 90% njih

Ja sam manijak iz gimnazijskog parka
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 11:35 (mind_challenge).
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
mighty99 kaže...
... a vani obican gadget plastike i stakla.

Upravo tako {#} . Kada cijena nebi bila ovoliki faktor ovdje bi samo raspravljali jesu li mogućnosti uređaja bolje od alternative. Ponavljam, cijenu na stranu, proizvod  u odnosu na ostale tablete je prihvatljiv. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
mind_challenge kaže...
jpelko2 kaže...
grimyHR kaže...

ovo je blize 5000 nego 4000kn

i to za najsmece model, ostali su daleko skuplji

za najjeftiniji model kupim laptop sa i3 procom, 3-4gb rama, hd6450 i ovecim diskom

a za najskuplji model necu ni pricati...

To stoji.Ali tabelti su tek u povojima tek su godinu i pol od kad je izašao ipad(i ponovno promijenio tijek tableta kao i mnogo stvari).

Koliko su koštali neki prvi laptopi?Ja sam našao jedan bug iz 2000 godine i tamo je bio jedan laptop po cijeni od 55 soma pa nemojte gluposti pisat.

Sve bude to došlo na red za par godina kao što je bilo s stolnim računalima ili laptopima.Ja bih si rađe uzeo neki tablet kao ipad 2 ili xoom nego neki laptop.Baterija je koliko puta bolja,kamere,touchscreen,jako lagano(600 g vs 2-3 kg)bolje iskuustvo s korištenjem do je laptop jedini dobar kao prenosivo veliko stolno računalo i ima dosta već perfomanse.

  Nisu stari tek godinu i pol, i nisu tek u povojima. Tableti postoje od 80-ih godina prošlog stoljeća, i onda su bili u povojima. I ne, niti onda Apple nije napravio prvi tablet niti nekakvu revoluciju.

Da prije su bili ali su odmah propali ali je apple po kod koji puta popularizirao neki proizvod i sad svi imaju svoj tablet i to nemožeš osporit.

Daj mi nabroji par tableta koji su nešt vrijedili prije ipada?Neću da me shvatiš kao nekog fanboja ali je to istina isto kako je asus 2008 popularizirao notebookove pa su odmah svi radili dok toga više nema sad su na sceni tableti.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice