iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

poruka: 245
|
čitano: 25.167
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPad 2 – četiri Starčevića (i više)".
13 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
xxxxx kaže...
popstar kaže...
Danny_HR kaže...
popstar kaže...

Sve je to dobro al MacBook Air u rangu Netbooka? Jedino mozda po velicini display-a, a drugo nevidim nikakve veze sa netbookom.

?!

Pa MacBook Air jest netbook, doduše nije predstavljen kao takav, već kao klasičan notebook, ali je netbook.

MacBook Air je Subnotebook. Il si mozda vidio negdje vidio negdje MacBook sa Intel Atom procesorom (ili nekim drugim u iston rangu) ako jesi onda je netbook.

Onda je za tebe neki HP Elitebook ili Sony Vaio sa 12" displayom isto netbook? HM

Znači da svaki netbook mora imati intel atom inače to nije?

I netbook ne smije imati dobre performanse?

Stevo je nazvo air subnotebookom zato jer je prije toga popljuvao netbooke pa nije smjeo izdati jedan već je izmjenio ime i predstavio "revoluciju" .

Što se tiče ipada beskorisna stvar kao i svaki tablet na tržištu, sve dok ne dođu prave stvari s pravim osevima a ne ovi "mobiteli" od 10 inča.

Čekaju se tableti na windowsu, linuxu (ubuntuu ili sličnom, ne androidu), i OS X-u koji će valjat za neki k....

Sada služe kao pdf čitači (kao što je rečeno) jer jedino je to ugodnije raditi na njima nego na smartphoneima.

Govorite koliko hoćete da su laptopi beskorisni, iako i sami znate da to nije slučaj i da to govorite samo da bi obranili glupost koju ste kupili i sad nemožete nikom uvalit po dobroj cjeni ili ste jednostavno ovce koje moraju imat sve što izađe na tržište.

Tko je reko da su laptopi beskorisni ima i korisni npr. MacBook. :-)

Nemora Netbook imat Atom moze i neki Athlon NEO (isto sranje drugo pakovanje) ili nesto slicno.

A sto se tice tableta bilo iPad ili neki sa Androidom su svakom slucaju bolji nego bilo koji netbook sa windows.

Imao sam ASUS 1005PE cak nemozes gledat video na youtube na njemu da ne trza.

Zato molim te informisi se malo bolje prije nego sto pises gluposti.

 

15 godina
protjeran
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
popstar kaže...

Tko je reko da su laptopi beskorisni ima i korisni npr. MacBook. :-)

Nemora Netbook imat Atom moze i neki Athlon NEO (isto sranje drugo pakovanje) ili nesto slicno.

A sto se tice tableta bilo iPad ili neki sa Androidom su svakom slucaju bolji nego bilo koji netbook sa windows.

Imao sam ASUS 1005PE cak nemozes gledat video na youtube na njemu da ne trza.

Zato molim te informisi se malo bolje prije nego sto pises gluposti.

 

  na amd i ion netbooku bez problema mozes gledati full hd video

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 22:22 (grimyHR).
16 godina
neaktivan
offline
iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

čisti lopovluk sa tim cijenama...

It s me against the world
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

@popstar - vise mi ti ovdje izgledas neinformiran i pricak nebuloze.

Ali cak i da je tako imam program minitube s kojim mogu gledat youtube bez trzanja na pentium 2-ici.

A ak nista imam i flash na stranicama i uz to puno ugodnije iskustvo pri surfanju.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

ako vec trebas nest prijenosno, za te nofce su kupis laptop i budes covjek. bullsheet for me

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Hacker002 kaže...

ako vec trebas nest prijenosno, za te nofce su kupis laptop i budes covjek. bullsheet for me

Laptop nema multitouch...{#}

I have not failed.I've just found 10,00 ways to do it wrong.
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Ezio kaže...
Scuderia kaže...
Ovo sa novinama, pretplatom i snizenom cjenom nije losa ideja. Uopce.

 

Da, ne bi bilo lose za korisnika ali je za izdavaca bezveze. Telekomi mogu staviti lock na svoju sim karticu i prisiliti te da koriatis samo njihove usluge za telefoniranje i net, a kako bi ti jutarnji list blokirao da ne uzmes pretplatu jutarnjeg? Nema nikakve isplativosti za izdavaca a da time direktno ne pomogne konkurenciji osim kad bi stavili nekakvu minorno nizu cijenu. "Pola cijene" je bilo posprdno.

već sad možeš uzeti pretplatu jutarnjeg za ispod 4 kune (tiskano izdanje) oduzmi od toga trškove tiskanja, distribucije ......

elektroničko izdanje je puno jeftinije sto se toga tiče, nema troškova materijala i dostave

uz ugovornu obvezu od recimo 2 godine tablet u pola cijene (a ta cijena je vjerovatno nabavna) izdavaču bi se svakako isplatilo.

 

pogledajte samo mobilne operatere, dobiješ mobitel po vrlo niskoj cijeno (čak nižoj od prroizvodne) ali uz ugovor na 2-3 godine

15 godina
neaktivan
offline
iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

Ko voli nek izvoli, ukoliko zaista taj uređaj pomaze nekom pri poslovnim odlukama ili cime god, izracunima "on the go" i takve stvari oke, ali meni kao studentu definitivno tableti nisu interesantni. Em su neprakticni kad ocu pravi , "al ono bas pravi" posao nekakav napravit za faks i em su mi nepotrebni za multimediju, jer mi draze na laptopu pogledat film i slike i ostalo.

 

Zato velim kako kome, ali mislim da studentima bas i nema nekakve svrhe taj uređaj prevec.  To je vise kao nekakva igracka nego da se pravi posao napravi, uostalom onako kako i u knjizi "steve jobs tajne njegovih inovacija" pise, -prodaju se snovi a ne proizvodi (ne doslovno, ali kad covjek malo razmisli, i ima smisla). {#}

<\\ c1on3r //>
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

Bez uvrede vlasnicima, ali jedino dobro po kojem se meni tablet sviđa je čitanje e-knjiga i igranje Angry Birdsa + prijenosni player.

 

1000kn Chipoteka, ima neki kineski cudak ali dobar :D

I have not failed.I've just found 10,00 ways to do it wrong.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Julijana kaže...
već sad možeš uzeti pretplatu jutarnjeg za ispod 4 kune (tiskano izdanje) oduzmi od toga trškove tiskanja, distribucije ......

elektroničko izdanje je puno jeftinije sto se toga tiče, nema troškova materijala i dostave

uz ugovornu obvezu od recimo 2 godine tablet u pola cijene (a ta cijena je vjerovatno nabavna) izdavaču bi se svakako isplatilo.

 

pogledajte samo mobilne operatere, dobiješ mobitel po vrlo niskoj cijeno (čak nižoj od prroizvodne) ali uz ugovor na 2-3 godine

uzmem pretplatu na jutarnji, izbrisem jutarnji i imam ipad...

kako si zamislila reguliranje toga da imam pretplatu na jutarnji? dali ga moram citat ili ?

potpis :D
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

zasto je razlika 800kn izmedu modela sa 16gb i 32gb, micro sd od 32gb kosta manje od 400kn...

14 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
srky.du kaže...

zasto je razlika 800kn izmedu modela sa 16gb i 32gb, micro sd od 32gb kosta manje od 400kn...

 Uvijek je tak, i kod iPhonea, i kod iPada, i kod iPoda, i kod MacBooka (pogotovo s SSDovima)

I will follow.....
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
pandza94 kaže...

Bez uvrede vlasnicima, ali jedino dobro po kojem se meni tablet sviđa je čitanje e-knjiga i igranje Angry Birdsa + prijenosni player.

 

1000kn Chipoteka, ima neki kineski cudak ali dobar :D

Čuvaj se, ja sam rekla isto i sad su me razapeli {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Hacker-ri kaže...
Julijana kaže...
već sad možeš uzeti pretplatu jutarnjeg za ispod 4 kune (tiskano izdanje) oduzmi od toga trškove tiskanja, distribucije ......

elektroničko izdanje je puno jeftinije sto se toga tiče, nema troškova materijala i dostave

uz ugovornu obvezu od recimo 2 godine tablet u pola cijene (a ta cijena je vjerovatno nabavna) izdavaču bi se svakako isplatilo.

 

pogledajte samo mobilne operatere, dobiješ mobitel po vrlo niskoj cijeno (čak nižoj od prroizvodne) ali uz ugovor na 2-3 godine

uzmem pretplatu na jutarnji, izbrisem jutarnji i imam ipad...

kako si zamislila reguliranje toga da imam pretplatu na jutarnji? dali ga moram citat ili ?

imaš mobitel na pretplatu?

 

platiš mobitel 1000k (u slobodnoj prodaji 3000) i potpišeš ugovor da ćeš mjesečno plaćati 300kn pretplate

 

e sad, platiš iPad 1000kn, i potpišeš ugovor da ćeš mjesečno plaćati za čitanje jutarnjeg, njih ne zanima hoćeš li čitati juranji ili neke druge novine sve dok im plaćaš pretplatu

16 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Julijana kaže...

imaš mobitel na pretplatu?

 

platiš mobitel 1000k (u slobodnoj prodaji 3000) i potpišeš ugovor da ćeš mjesečno plaćati 300kn pretplate

 

e sad, platiš iPad 1000kn, i potpišeš ugovor da ćeš mjesečno plaćati za čitanje jutarnjeg, njih ne zanima hoćeš li čitati juranji ili neke druge novine sve dok im plaćaš pretplatu

mobitel na pretplatu mi daje neke pogodnosti kao sto je tarifa, jeftinija cijena razgovora i slicno...

ipad kao da sam uzeo na rate ali me jutarnji (ili tko vec) moze trpat glupostima ...

koje su pogodnosti biti na pretplati tiskovini?

potpis :D
12 godina
protjeran
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

a kaj nije lopovluk,jel ona majica on armanija il lacostea vrijedi vise od nikea il adidasa,jel salica kave vrijedi 10kn,jel novine vrijede 6kn ako imas net,jel cigare vrijede 20kn????? e sad ovisi sta ces kupit,ako ne trosis na ove navedene gluposti i ako si geek pa da ti je tehnika bitna onda ipad nije skup

12 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

1. jeftiniji dnevni tisak

2. dostupnost prije nego tiskano izdanje dođe na kioske

3. pretraživanje starih izdanja

4. ne zagađuješ okoliš

5. +imaš uređaj koji možeš koristit i za druge svrhe (kao pdf reader na primjer{#})

 

naravno, ako kupuješ dnevne novine

16 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Julijana kaže...

1. jeftiniji dnevni tisak

2. dostupnost prije nego tiskano izdanje dođe na kioske

3. pretraživanje starih izdanja

4. ne zagađuješ okoliš

5. +imaš uređaj koji možeš koristit i za druge svrhe (kao pdf reader na primjer{#})

 

naravno, ako kupuješ dnevne novine

neisplativo

ni meni, ni tiskovini

potpis :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

kako misliš?

14 godina
neaktivan
offline
iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

Po mei je BUG ov uskličnik u vijesti sasvim opravdan, razlog, pa sjetite se koliko je vremena trebalo proć u verziji 1 da stigne na naše tržište, ovo je zbilja senzacionalno, ako ništa drugo barem u tom segmentu dobivamo uređaje u vrijeme kada i čitav normalan svijet, ovo je ako ništa drugo onda dokaz da su nas veće korporacije počele promatrat kao normalan sustav.

 

PS.

Sjetite se redova prilikom izlaska iPada 1 u drugim državama svijeta, tako da ovo nije ništa vauuuuu nego čisto normalno.

I odično je jedan korisnik napisao u ovoj temi da svatko nešto voli i to kupuje, a i kaže se, o ukusima se ne raspravlja.

I'm from Hollywood
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
pandza94 kaže...

Bez uvrede vlasnicima, ali jedino dobro po kojem se meni tablet sviđa je čitanje e-knjiga i igranje Angry Birdsa + prijenosni player.

 

1000kn Chipoteka, ima neki kineski cudak ali dobar :D

7" TFT resistivni zaslon rezolucije 800x480 ?!? A nema niti GPS, cime gubi prilicno na funkcionalnosti...

A inace vise manje svi koji su kupovali jeftine kineske tablete ili mobitele su brzo pozalili. Tu je vjerojatno najveca prednost Applea. Kad kupis njihov proizvod, prilicno si siguran da ces dobiti kvalitetu, a ne neko kinesko poluispravno smece. Da li to vrijedi 2-3 vece cijene? Onima koji imaju novaca i ne zele riskirati, vrlo vjerojatno...

 

 

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2011 9:38 (SupremeCommander).
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
SupremeCommander kaže...
pandza94 kaže...

Bez uvrede vlasnicima, ali jedino dobro po kojem se meni tablet sviđa je čitanje e-knjiga i igranje Angry Birdsa + prijenosni player.

 

1000kn Chipoteka, ima neki kineski cudak ali dobar :D

7" TFT resistivni zaslon rezolucije 800x480 ?!? A nema niti GPS, cime gubi prilicno na funkcionalnosti...

A inace vise manje svi koji su kupovali jeftine kineske tablete ili mobitele su brzo pozalili. Tu je vjerojatno najveca prednost Applea. Kad kupis njihov proizvod, prilicno si siguran da ces dobiti kvalitetu, a ne neko kinesko poluispravno smece. Da li to vrijedi 2-3 vece cijene? Onima koji imaju novaca i ne zele riskirati, vrlo vjerojatno...

Baš sam ovo bio komentirao s jednim kolegom. Istina je ovo za epadove. Naime meni je 7"potpuno beskorisno. onda to što radim mogu napraviti i s mobitelom i tablet nema smisla. Jasno za neko čitanje i pregledavanje bilo bi dobro da je ekran još veći ali tada bi bio i nespretniji.

15 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

15 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
grimyHR kaže...
popstar kaže...

Tko je reko da su laptopi beskorisni ima i korisni npr. MacBook. :-)

Nemora Netbook imat Atom moze i neki Athlon NEO (isto sranje drugo pakovanje) ili nesto slicno.

A sto se tice tableta bilo iPad ili neki sa Androidom su svakom slucaju bolji nego bilo koji netbook sa windows.

Imao sam ASUS 1005PE cak nemozes gledat video na youtube na njemu da ne trza.

Zato molim te informisi se malo bolje prije nego sto pises gluposti.

 

  na amd i ion netbooku bez problema mozes gledati full hd video

istina, atom ima dobru grafiku u sebi i bez problema moš gledat 1080i i 1080p u 24 ili 30 fps

Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
14 godina
neaktivan
offline
iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

Sto se tice iPada on može itekako biti koristan i za neka duža tipkanja na faxu.

Stvar je jednostavna kupiš neku bluetooth tipkovnicu i stvar ti je ista, ako ne i bolja nego na laptopu.

I što je najbolje i uz tipkovnicu iPad je lakši i manji i od prosjecnog netbooka.

To je pogotovo zgodna stvar za one koji vec koriste Appleova racunala s njihovom bluetooth tipkovnicom

jer ne trebaju ništa dodatno kupovati a oboje perfektno radi.

To je zgodno za pisanje na duže staze.

Za kratka pisanja poput ovih na forumu i ona touch tipkovnica na iPadu je više no dovoljna.

Da nisam kupio laptop do sad bi vec kupio iPad. Ali pošto mi MacBook ionako drži 10 sati baterija,

a dimenzijama nije puno veci, osim težinom koja je 2-3 put veca, tablet mi inije toliko potreban.

Možda eventualno uzmem negdje vani iPad 2 za 2000 i nešto kn što je ok cijena ili iPad 3 za kojih pol godine

koji možda ponuti  thunderbolt koji bi dobro došao i još možda pokoju novu stvarcicu (npr.veca unutarnja memorija i

veca rezolucija ekrana nebi bili na odmet kao ni hibridni e-ink/LCD ekran {#}  )

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

pa nije valjda da samo pises na laptopu ?

http://protocol4.animehr.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
hrvatskafarkasevec kaže...

pa nije valjda da samo pises na laptopu ?

  Nije, ali netko je spomenuo fax pa se ipak na faxu vecinom ili piše ili pregledava net i dokumenti.

Ostatak stvari ionako dobro funkcionira na iPadu. Sad za neke profi stvari to naravno nece ici,

ali 90% se stvari ionako sasvim dobro ako ne i bolje može izvesti na iPadu.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
14 godina
protjeran
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
alen-c kaže...

Sto se tice iPada on može itekako biti koristan i za neka duža tipkanja na faxu.

Stvar je jednostavna kupiš neku bluetooth tipkovnicu i stvar ti je ista, ako ne i bolja nego na laptopu.

I što je najbolje i uz tipkovnicu iPad je lakši i manji i od prosjecnog netbooka.

To je pogotovo zgodna stvar za one koji vec koriste Appleova racunala s njihovom bluetooth tipkovnicom

jer ne trebaju ništa dodatno kupovati a oboje perfektno radi.

To je zgodno za pisanje na duže staze.

Za kratka pisanja poput ovih na forumu i ona touch tipkovnica na iPadu je više no dovoljna.

Da nisam kupio laptop do sad bi vec kupio iPad. Ali pošto mi MacBook ionako drži 10 sati baterija,

a dimenzijama nije puno veci, osim težinom koja je 2-3 put veca, tablet mi inije toliko potreban.

Možda eventualno uzmem negdje vani iPad 2 za 2000 i nešto kn što je ok cijena ili iPad 3 za kojih pol godine

koji možda ponuti  thunderbolt koji bi dobro došao i još možda pokoju novu stvarcicu (npr.veca unutarnja memorija i

veca rezolucija ekrana nebi bili na odmet kao ni hibridni e-ink/LCD ekran {#}  )

Kao pravi pomodni mačak{#}...tako i treba..neće Apple propasti dok god postoje ofce za štriganje.Nego nešto mi nije jasno..Kao razlog Sljedbenika Stivicinih,navode i dugogodišnje korištenje i-proizvoda jer dobro iskorištavaju software,a sada se spominje kupovina budućeg i-pada 3 samo radi toga što će se Apple udostojiti na njega predinstalirati podršku za mail-klijent???...fuuuuu....ludosti nikad kraja...{#}

15 godina
protjeran
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
alen-c kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...

pa nije valjda da samo pises na laptopu ?

  Nije, ali netko je spomenuo fax pa se ipak na faxu vecinom ili piše ili pregledava net i dokumenti.

Ostatak stvari ionako dobro funkcionira na iPadu. Sad za neke profi stvari to naravno nece ici,

ali 90% se stvari ionako sasvim dobro ako ne i bolje može izvesti na iPadu.

  kud svi stalno pricate o tih 90% stvari, vise mi to na k ide

da, vecinu vremena je dovoljno tih 90% stvari, ali ponekad cu trebati i nesto vise od tih 90% stvari i onda to necu moci napraviti, a da sam za istu cijenu kupio laptop mogao bi

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
protjeran
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)


 kud svi stalno pricate o tih 90% stvari, vise mi to na k ide

da, vecinu vremena je dovoljno tih 90% stvari, ali ponekad cu trebati i nesto vise od tih 90% stvari i onda to necu moci napraviti, a da sam za istu cijenu kupio laptop mogao bi

bas to ja sam se dosta puta opekao na te stvari koje rade 90% posla pa su na kraju za mjesec dana zavrisle na oglasniku

http://protocol4.animehr.com/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice