iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

poruka: 245
|
čitano: 25.174
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPad 2 – četiri Starčevića (i više)".
13 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Mystic01 kaže...

1. Kako ljudi vole pričati gluposti o kojima neznaju ili nisu ni probali.

 

2. Puno vas govori da je netbook bolji od ipad-a, po čemu je bolje?

- ipad je kao sporiji od netbook (realno je jači) evo jedan stari test gdje nema novog procesora od ipad-a 2 alči ima tegra 2 i jača je od atoma, A5 je jači od tegre 2!  http://2.bp.blogspot.com/_pEfSMUbljUA/S9yFTQn2xoI/AAAAAAAAAD8/P2r0WkVYhZI/s1600/Benchmark_ipad_iphone_atom_arm_cortex_apple_a4_nvidia.JPG

uz sliku imate i na youtube testova brzine (ipada vs netbook) i realno iskoristljiviji je od netbook samo radi broja aplikacija koju su striktno rađene za ipad

 

3. također ga uspoređujete sa drugim tabletima (npr. XOOM i sl.) koji rade na androidu, koja je razlika među njima ,isti kur... drugo pakovanje, ako se dobro sječam XOOM će početnom cijenom biti i skuplji od ipad, pa Samsung Galaxy Tab je 6000kn u slobodnoj prodaji (to nije puno?)

 

4. A svi koji govore da bi rađe kupili stolno računalo ili neki laptop neka mi kažu šta na dnevnoj bazi rade a da nebi to mogli na ipad-u, iako je ipad samo gadget, po meni poštena i konkretna zamjena netbook-u!

 

Ovdje većina nije ni koristila iPad kako spada, a pričaju kako nevalja, kako je neiskoristiv i neznam ja šta, p.s. ako je tako neiskoristiv zašto su sve jače firme svijeta počele  proizvoditi slične proizvode (isto kao što je Apple rekao da je netbook neiskoristiv pa je u konačnici izbacio Apple Macbook Air od 11" koji je komotno u rangu netbook-a)

Sve je to dobro al MacBook Air u rangu Netbooka? Jedino mozda po velicini display-a, a drugo nevidim nikakve veze sa netbookom.

16 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
popstar kaže...

Sve je to dobro al MacBook Air u rangu Netbooka? Jedino mozda po velicini display-a, a drugo nevidim nikakve veze sa netbookom.

?!

Pa MacBook Air jest netbook, doduše nije predstavljen kao takav, već kao klasičan notebook, ali je netbook.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
16 godina
neaktivan
offline
iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

bye bye intel, a onda i x86 ... again? air ili iPad ... juskoro bi moglo biti svejedno :D

A.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Navodno misle uzimat arm od intel da sjebu samsung.
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Batista kaže...
amater_2 kaže...

Ma hajde kad si tako pametan reci što bi ti sa njim radio?

Osim što bi glumio glumu negdi na kavi.....{#}

 

Jedno i 90% korisnika posjedeuje iPhone a i iPad da glume face na kavi.

Nikad nisam shvacao tu vrstu luksuza...

Iskreno, iPad vidim jedino kao dobar pdf reader

Cijena mu je prenapuhana, mozda kad bi ga neke dnevne novine davale u pola cijene uz pretplatu......

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 18:07 (Julijana).
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Julijana kaže...
Batista kaže...

Jedno i 90% korisnika posjedeuje iPhone a i iPad da glume face na kavi.

Nikad nisam shvacao tu vrstu luksuza...

Iskreno, iPad vidim jedino kao dobar pdf reader

Cijena mu je prenapuhana, mozda kad bi ga neke dnevne novine davale u pola cijene uz pretplatu......

hm 90% je prevelika brojka, ali da li onih 10% mora biti zbrojeno?

 

@Julijana

nemas, nisi probala, nisi koristila 

 

-kako onda mozes komentirat?

i cijena mu je prenapuhana u RH, u americi je to normalna cijena

potpis :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
jpelko2 kaže...
nine kaže...

mislim da bi sva ova rasprava oko iShita bila puno blaža da se fanboyi ne briju da je apple izmislio svaki k.. tableti su postojali davno prije ipada, iso kao što su i smartphoneovi postojali prije iphona i mp3 playeri prije ipoda.

 

Također, ipad je igračka, gadget ali ništa više.

Ne želim si ni zamisliti da radim bilo šta vezano uz posao sa bilo kakvim tabletom, prvotno zbog nedostatka tipkovnice, a uz to još 100 drugih razloga..

 

Ajde citiraj gdje je netko rekao daj je apple izumio tablete i neke stvari.I onda kažu da apple fanbojevi započinju raspravu.

 

Bitanga kaže...

Cinjenica je da je Apple pokretac ITa od samih pocetaka, pocevsi od prvog PCa, OSa pa nadalje i znaju dobro zabrijati, a i lose, kao i svi.

eto

12 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Hacker-ri kaže...
Julijana kaže...
Batista kaže...

Jedno i 90% korisnika posjedeuje iPhone a i iPad da glume face na kavi.

Nikad nisam shvacao tu vrstu luksuza...

Iskreno, iPad vidim jedino kao dobar pdf reader

Cijena mu je prenapuhana, mozda kad bi ga neke dnevne novine davale u pola cijene uz pretplatu......

hm 90% je prevelika brojka, ali da li onih 10% mora biti zbrojeno?

 

@Julijana

nemas, nisi probala, nisi koristila 

 

-kako onda mozes komentirat?

i cijena mu je prenapuhana u RH, u americi je to normalna cijena

@Hacker-ri

nemam, probala jesam, koristila jesam

komentirat mogu jer to je svrha foruma

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 18:21 (Julijana).
14 godina
neaktivan
offline
iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

Hacker-ri

 

Već smo ustvrdili da 90% tih stručnjaka nikad nije radilo na iPadu, niti Appleu općenito, ali zato znaju bolje od ljudi koji se koriste time svakodnevno.

Pravi "stručnjaci"

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
mighty99 kaže...

Hacker-ri

 

Već smo ustvrdili da 90% tih stručnjaka nikad nije radilo na iPadu, niti Appleu općenito, ali zato znaju bolje od ljudi koji se koriste time svakodnevno.

Pravi "stručnjaci"

ja se jednostavno pogubim u tim svim strucnim komentarima...

pazi, ova je koristila iPad ali mu i dalje vidi svrhu samo kao pdf reader?

i onda je ili netko glup, ili laze... a na kraju neznam sta je gore

potpis :D
13 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

j{#}e mi se za iPad2 preskup je apple je i za 4000 kuna moja obitelj može dva mjeseca živit pa vi mislite

12 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Hacker-ri kaže...
mighty99 kaže...

Hacker-ri

 

Već smo ustvrdili da 90% tih stručnjaka nikad nije radilo na iPadu, niti Appleu općenito, ali zato znaju bolje od ljudi koji se koriste time svakodnevno.

Pravi "stručnjaci"

ja se jednostavno pogubim u tim svim strucnim komentarima...

pazi, ova je koristila iPad ali mu i dalje vidi svrhu samo kao pdf reader?

i onda je ili netko glup, ili laze... a na kraju neznam sta je gore

neznam u cemu je problem ako iPad vidim kao pdf reader?

dakle ako kupim iPad onda sam prisiljena koristit sve njegove moguscnosti sviđale se one meni ili ne?

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Hacker-ri kaže...

4. oni svi rade u photoshopu ujutro do 14, onda nakon rucka malo rade autocada do 18, pa nakon vecere do 00 rade zahtjevne videoobrade sto zahtjeva jaki PC...

svi su oni, kad je ipad u pitanju, dizajneri svega i svacega i rade sve ono sto ipad nema, od slikanja TABLETOM sa visokorezolucijskom kamerom, do zahtjevnih photoshop i autocad radnji, svi stalno nesto gledaju u flashu i tako... nemozes ti to shvatit, to su posebni ljudi...

 

 

 

Kada sam spominjao rad na dnevnoj bazi, nisam mislio na posao, nego na osobnu upotrebu (možda se varam, ali čisto sumnjam da netko tko 8-10 sati dnevno provede za kompom na poslu će doći doma i još raditi 5-6 sati) a i nisam rekao da je ipad zamjena računalu nego netbook! 

13 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
popstar kaže...

Sve je to dobro al MacBook Air u rangu Netbooka? Jedino mozda po velicini display-a, a drugo nevidim nikakve veze sa netbookom.

 

Sve ok.. slažem se da nije netbook, ali Steve je rekao da neupotrebljiv radi velićine ekrana.. tako nešto, pa sam zato to spomenu, ali da puno je bolji i jači od klasičnog netbook-a!

16 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Mystic01 kaže...

Kada sam spominjao rad na dnevnoj bazi, nisam mislio na posao, nego na osobnu upotrebu (možda se varam, ali čisto sumnjam da netko tko 8-10 sati dnevno provede za kompom na poslu će doći doma i još raditi 5-6 sati) a i nisam rekao da je ipad zamjena računalu nego netbook! 

ja sam prije imao pavilion dv6 i od kad sam uzeo ipad, 10 dana nakon toga sam prodao laptop jer nije imao smisla...

imam i dalje desktop u slucaju da posao mora doci doma, ali inace ipad mi je i previse...

sve radim sa njega, a kako obozavam kuhat, odlican je u kuhinji sa videoreceptima XD

potpis :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Hacker-ri kaže...
Mystic01 kaže...

Kada sam spominjao rad na dnevnoj bazi, nisam mislio na posao, nego na osobnu upotrebu (možda se varam, ali čisto sumnjam da netko tko 8-10 sati dnevno provede za kompom na poslu će doći doma i još raditi 5-6 sati) a i nisam rekao da je ipad zamjena računalu nego netbook! 

ja sam prije imao pavilion dv6 i od kad sam uzeo ipad, 10 dana nakon toga sam prodao laptop jer nije imao smisla...

imam i dalje desktop u slucaju da posao mora doci doma, ali inace ipad mi je i previse...

sve radim sa njega, a kako obozavam kuhat, odlican je u kuhinji sa videoreceptima XD

Zvuči kao reklama za iPad ili Masterchef

15 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
grimyHR kaže...
imam i ja dovoljno novca da ga kupim, ali pokraj racunala i smartphonea ne posoji opravdanje za kupovinu tako necega

 

Tko traži opravdanje za kupovinu bilo čega?  Ljudi kupuju stvari jer u njima vide zadovoljstvo. Ako u ipadu ne vidiš ništa nećeš ga kupiti. Što je koga briga koliko imaš novca.

Znam nekoliko ljudi koji su imali dosta novca a umrli su ko zadnji govnari i novce ostavili drugima  Život nije dug i napravi si ga sretnim i nemoj biti frustriran stavrima koje druge ljude čine zadovoljnima ..

16 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Julijana kaže...
Hacker-ri kaže...
Mystic01 kaže...

Kada sam spominjao rad na dnevnoj bazi, nisam mislio na posao, nego na osobnu upotrebu (možda se varam, ali čisto sumnjam da netko tko 8-10 sati dnevno provede za kompom na poslu će doći doma i još raditi 5-6 sati) a i nisam rekao da je ipad zamjena računalu nego netbook! 

ja sam prije imao pavilion dv6 i od kad sam uzeo ipad, 10 dana nakon toga sam prodao laptop jer nije imao smisla...

imam i dalje desktop u slucaju da posao mora doci doma, ali inace ipad mi je i previse...

sve radim sa njega, a kako obozavam kuhat, odlican je u kuhinji sa videoreceptima XD

Zvuči kao reklama za iPad ili Masterchef

da? meni zvuči razumno. Sto put sam i sam rekao da mi laptop ne služi ničemu kraj desktopa i smartphonea doma, rješio sam ga se. Nikad više ne bih uzeo laptop jer duplicira desktop s tim da je redovno skuplji a daleko manje upotrebljiv. S druge strane tablet sa mobilnim OSom duplicira smartphone samo što je upotrebljiviji zbog ugodnijeg i većeg ekrana i ozbiljnijih aplikacija. Uz to za putovanje ili bilo kakav put je bolje autonomije, barem duplo lakši ( najčešće 3 do 4 puta ) a jednako iskoristiv jer na laptopu ne radim ni u snu, nisam mazohist.

A.
14 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
A tako dakle Julijana, ipak ipad ima jos mogucnosti?? No ti se svejedno ne libis posprdno komentirati da bi ga dnevne novine trebale nuditi u pola cijene. Jer bi TEBI sluzio samo kao pdf reader. E Julijana Julijana, tko te ne zna skupo bi te platio...
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Ezio kaže...
A tako dakle Julijana, ipak ipad ima jos mogucnosti?? No ti se svejedno ne libis posprdno komentirati da bi ga dnevne novine trebale nuditi u pola cijene. Jer bi TEBI sluzio samo kao pdf reader. E Julijana Julijana, tko te ne zna skupo bi te platio...

mozda i ona ide uz jutarnje novine u pol cijene.

ili mozda ona cita novine u pdfu sa ipada u pol cijene (i ovo je cista sala, nikakva provokacija)

potpis :D
16 godina
offline
iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

je kao imamo puno cura na forumu i sad to malo otjerajte

 

jeste geekovi :P

www.stripovi.tk
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Ovo sa novinama, pretplatom i snizenom cjenom nije losa ideja. Uopce.
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Julijana kaže...
jpelko2 kaže...
nine kaže...

mislim da bi sva ova rasprava oko iShita bila puno blaža da se fanboyi ne briju da je apple izmislio svaki k.. tableti su postojali davno prije ipada, iso kao što su i smartphoneovi postojali prije iphona i mp3 playeri prije ipoda.

 

Također, ipad je igračka, gadget ali ništa više.

Ne želim si ni zamisliti da radim bilo šta vezano uz posao sa bilo kakvim tabletom, prvotno zbog nedostatka tipkovnice, a uz to još 100 drugih razloga..

 

Ajde citiraj gdje je netko rekao daj je apple izumio tablete i neke stvari.I onda kažu da apple fanbojevi započinju raspravu.

 

Bitanga kaže...

Cinjenica je da je Apple pokretac ITa od samih pocetaka, pocevsi od prvog PCa, OSa pa nadalje i znaju dobro zabrijati, a i lose, kao i svi.

eto

Ja ne vidim da je napisao da je apple izumio nešto.Što ste ljudi slijepi?TO je istina da dosta stvari popularizira kao mp3,tablete..

15 godina
protjeran
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
jpelko2 kaže...
Julijana kaže...
jpelko2 kaže...
nine kaže...

mislim da bi sva ova rasprava oko iShita bila puno blaža da se fanboyi ne briju da je apple izmislio svaki k..  tableti su postojali davno prije ipada, iso kao što su i smartphoneovi postojali prije iphona i mp3 playeri prije ipoda.

 

Također, ipad je igračka, gadget ali ništa više.

Ne želim si ni zamisliti da radim bilo šta vezano uz posao sa bilo kakvim tabletom, prvotno zbog nedostatka tipkovnice, a uz to još 100 drugih razloga..

 

Ajde citiraj gdje je netko rekao daj je apple izumio tablete i neke stvari.I onda kažu da apple fanbojevi započinju raspravu.

 

Bitanga kaže...

Cinjenica je da je Apple pokretac ITa od samih pocetaka, pocevsi od prvog PCa, OSa pa nadalje i znaju dobro zabrijati, a i lose, kao i svi.

eto

Ja ne vidim da je napisao da je apple izumio nešto.Što ste ljudi slijepi?TO je istina da dosta stvari popularizira kao mp3,tablete..

  mp3 je bio popularan daleko prije popularnosti ipoda

a i PMP uredaji su bili popularni daleko prije ipada

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Scuderia kaže...
Ovo sa novinama, pretplatom i snizenom cjenom nije losa ideja. Uopce.

 

Da, ne bi bilo lose za korisnika ali je za izdavaca bezveze. Telekomi mogu staviti lock na svoju sim karticu i prisiliti te da koriatis samo njihove usluge za telefoniranje i net, a kako bi ti jutarnji list blokirao da ne uzmes pretplatu jutarnjeg? Nema nikakve isplativosti za izdavaca a da time direktno ne pomogne konkurenciji osim kad bi stavili nekakvu minorno nizu cijenu. "Pola cijene" je bilo posprdno.
13 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
Danny_HR kaže...
popstar kaže...

Sve je to dobro al MacBook Air u rangu Netbooka? Jedino mozda po velicini display-a, a drugo nevidim nikakve veze sa netbookom.

?!

Pa MacBook Air jest netbook, doduše nije predstavljen kao takav, već kao klasičan notebook, ali je netbook.

MacBook Air je Subnotebook. Il si mozda vidio negdje vidio negdje MacBook sa Intel Atom procesorom (ili nekim drugim u iston rangu) ako jesi onda je netbook.

Onda je za tebe neki HP Elitebook ili Sony Vaio sa 12" displayom isto netbook? HM

15 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
grimyHR kaže...

  mp3 je bio popularan daleko prije popularnosti ipoda

a i PMP uredaji su bili popularni daleko prije ipada

samo zato sto se ipod na trzistu iskazivao reklamom, a mp3 uredaji su bili daleko jeftiniji

 

ipod ustvari spada u mp4 playere ako govorimo o classic verzijii

Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 21:03 (Mitch).
16 godina
neaktivan
offline
iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

iskazao se prvom pravom legalnom trgovinom glazbom, izvanrednim suceljem, dizajnom i velicinom za svojih 5gb onda te podrškom proizvođača (iTunes paket)

A.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 21:44 (artfull).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)
popstar kaže...
Danny_HR kaže...
popstar kaže...

Sve je to dobro al MacBook Air u rangu Netbooka? Jedino mozda po velicini display-a, a drugo nevidim nikakve veze sa netbookom.

?!

Pa MacBook Air jest netbook, doduše nije predstavljen kao takav, već kao klasičan notebook, ali je netbook.

MacBook Air je Subnotebook. Il si mozda vidio negdje vidio negdje MacBook sa Intel Atom procesorom (ili nekim drugim u iston rangu) ako jesi onda je netbook.

Onda je za tebe neki HP Elitebook ili Sony Vaio sa 12" displayom isto netbook? HM

Znači da svaki netbook mora imati intel atom inače to nije?

I netbook ne smije imati dobre performanse?

Stevo je nazvo air subnotebookom zato jer je prije toga popljuvao netbooke pa nije smjeo izdati jedan već je izmjenio ime i predstavio "revoluciju" .

Što se tiče ipada beskorisna stvar kao i svaki tablet na tržištu, sve dok ne dođu prave stvari s pravim osevima a ne ovi "mobiteli" od 10 inča.

Čekaju se tableti na windowsu, linuxu (ubuntuu ili sličnom, ne androidu), i OS X-u koji će valjat za neki k....

Sada služe kao pdf čitači (kao što je rečeno) jer jedino je to ugodnije raditi na njima nego na smartphoneima.

Govorite koliko hoćete da su laptopi beskorisni, iako i sami znate da to nije slučaj i da to govorite samo da bi obranili glupost koju ste kupili i sad nemožete nikom uvalit po dobroj cjeni ili ste jednostavno ovce koje moraju imat sve što izađe na tržište.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 2 – četiri Starčevića (i više)

 

Razmisljao sam da to cudo kupim curki, posto je uredaj krajnje jednostavan, no ovih 16/32gb je stvarno premalo za ista. Samo muzika zauzima tolko na HDD-u, gdje su slike i filmovi na koje otpada dodatnih 200GB. Za 3-4g. ce tablet kolko-tolko privatit i "jednostavan korisnik" cije potrebe ne sezu dalje od surf/video/foto/muzika; no jos je dalek put do toga. Ceka se Windows 8, te prvi tableti na tom OS-u.

In the end there will be only ( c )haoss ...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice