Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

poruka: 141
|
čitano: 16.525
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa".
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
Objasni. Kako mozes tweakati windoze, a ne mozes osx? I molim te, nemoj o vizualnom izgledu.
12 godina
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
profa31 kaže...
BlueMax kaže...

Ja bi svoje 20-godisnje iskustvo rada na Macu sazeo ovako: Nekad davno je stvarno imalo smisla dati koju marku (ili dinar) vise za Mac-a.

 

Ako zelis samo raditi na kompu i uzivati sto komp radi sam po sebi onda uzmi Maca ili Windows i nemoj nista ceprkati nego samo - radi. Nitko te ne tjera ceprkati po Control panelu ili registrima.

Danasnji Windowsi jednako su dobri i pouzdani kao OSX (po meni i bolji ali ne da mi se sad ulaziti u takvu raspravu). Ako je slucajno rijec o brand name Windows racunalu onda ima i jednako dobru podrsku. Windowsi ti daju mogucnost ceprkanja po postavkama, instalacije svega i svacega, prilagodbe, tehnickih izmjena i nadogradnji... ali ne daju ti obavezu da to radis. 

 

Ovo sto ti govoris je kao da govoris da su oni motori u automobilima preko kojih je veliki plasticni poklopac koji ti omogucava iskljucivo nadolijevanje tekucina i provjeru ulja bolji od onih otvorenih jer na onim otvorenima lako mozes nesto pokvariti.

 

Moram priznati da me svaki puta iznenadiš nekom svojom izjavom (i nažalost nikada je ne objasniš kasnije).

 

Ovoga puta je to ovaj dio: Windowsi ti daju mogucnost ceprkanja po postavkama, instalacije svega i svacega, prilagodbe, tehnickih izmjena i nadogradnji...

 

Razumijem da to kaže neki klinac koji misli da je OSX identičan iOSu pa ne ima istu razinu "ograničenosti", ali da ti koji kažeš da si 20 godina na Macu....

 

Na stranu hardwerski dio (tehnickih izmjena i nadogradnji), ali koje su to mogućnosti čeprkanja po postavkama, instalacije svega i svačega na windowsima koje nisu na osx-u? i molim te nemoj mi odgovoriti ko klinci koji objašnjavaju zašto je Android bolji pa kažu da možeš mijenjati ikone, wallpapere i ringtonove. Govorimo o pravom podešavanju računala da radi onako kako ti želiš.

 

Fakat me zanima, što svi stalno ponavljaju pa evo i ti, što je to u windowsima (znači van hardwerskih nadogradnji) što možeš prčkati, instalirati i prilagoditi? prtljanje po registryju i slične stvari smatram problemima, a ne vrlinama.

 

P.S. za razliku od tebe ja imam 20-ak godina iskustva na PC-u i "samo" 8 na macu, pa mogu reći možda čak i bolje poznam windowse nego osx.

Ti mene uopce ne iznenadjujes. Odavno sam shvatio da ne citas sa razumijevanjem ili ne mozes razumjeti.

 

Onaj tko zeli stabilan rad na windowsima os ce koristiti iskljucivo za pokretanje aplikacija. Onaj tko svakodnevno isprobava 5 freeware programa, ima instalirano 20 igrica od kojih 19 crackiranih, koristi razne beskorisne registry optimizatore, svako malo mijenja hardware a samim tim i drivere,  posjecuje razne hacking siteove.... kad tad naletit ce na neki problem.

Znaci imas mogucnost izbora hoces li windowse koristiti na taj nacin ili ces ga koristiti onako kako osx korisnici koriste svoj os. Ako ces kupiti brand name racunalo i koristiti provjeren software mogucnost problema je cak manja nego sto ih imaju ljudi sa appleom. S druge strane, ako ces se ic zahebavat na OSX-u i npr. deinstalirat neke drivere kako bi ustedio par MB na hardu mozes doc u gadniju situaciju nego sto je to na windowsima. 

16 godina
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
Lazarus Long kaže...
profa31 kaže...

 

Ovoga puta je to ovaj dio: Windowsi ti daju mogucnost ceprkanja po postavkama, instalacije svega i svacega, prilagodbe, tehnickih izmjena i nadogradnji...

  Shvatio sam!

 

Mac je za n00bove a Windows za geekove {#} 

 

 

Salu na stranu! Macovci se bas i ne mogu pohvaliti da mogu tweakati svoj kompjuter kao sto mogu Windowsasi.... niti hardwerski niti softverski.

 

Cik da vidim Macovca da svoj OS X "pretvori" u Windows kao sto svi mi mozemo pretvoriti Windows u OS X. Joj strave, joj uzasa.....

{#}

 

http://www.parallels.com/eu/products/desktop/

 

http://www.apple.com/support/bootcamp/

 

http://www.vmware.com/products/fusion/overview.html

 

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 0:52 (segregator).
15 godina
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
segregator kaže...
Lazarus Long kaže...
profa31 kaže...

 

Ovoga puta je to ovaj dio: Windowsi ti daju mogucnost ceprkanja po postavkama, instalacije svega i svacega, prilagodbe, tehnickih izmjena i nadogradnji...

  Shvatio sam!

 

Mac je za n00bove a Windows za geekove {#} 

 

 

Salu na stranu! Macovci se bas i ne mogu pohvaliti da mogu tweakati svoj kompjuter kao sto mogu Windowsasi.... niti hardwerski niti softverski.

 

Cik da vidim Macovca da svoj OS X "pretvori" u Windows kao sto svi mi mozemo pretvoriti Windows u OS X. Joj strave, joj uzasa.....

{#}

 

http://www.parallels.com/eu/products/desktop/

 

http://www.apple.com/support/bootcamp/

 

http://www.vmware.com/products/fusion/overview.html

 

 

Mislim da Lazarus ne priča o virtualkama...

Malo bolje pročitaj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 0:54 (amater_2).
16 godina
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
amater_2 kaže...
segregator kaže...
Lazarus Long kaže...
profa31 kaže...

 

Ovoga puta je to ovaj dio: Windowsi ti daju mogucnost ceprkanja po postavkama, instalacije svega i svacega, prilagodbe, tehnickih izmjena i nadogradnji...

  Shvatio sam!

 

Mac je za n00bove a Windows za geekove {#} 

 

 

Salu na stranu! Macovci se bas i ne mogu pohvaliti da mogu tweakati svoj kompjuter kao sto mogu Windowsasi.... niti hardwerski niti softverski.

 

Cik da vidim Macovca da svoj OS X "pretvori" u Windows kao sto svi mi mozemo pretvoriti Windows u OS X. Joj strave, joj uzasa.....

{#}

 

http://www.parallels.com/eu/products/desktop/

 

http://www.apple.com/support/bootcamp/

 

http://www.vmware.com/products/fusion/overview.html

 

 

Mislim da Lazarus ne priča o virtualkama...

Malo bolje pročitaj.

 

Ako misliš da je mislio na desktope, mislim da postoji razlog zašto ekipa sa windowsa želi

mac-like desktop, a obrnuto ne vrijedi...ko je lud ići na lošije i ružnije?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 0:57 (segregator).
15 godina
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Želiš reći da je win. 7 ružniji od OSx-a?

Meni osobno ne, dapače win 7 mi je daleko ugodniji za oko.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
BlueMax kaže...

Ti mene uopce ne iznenadjujes. Odavno sam shvatio da ne citas sa razumijevanjem ili ne mozes razumjeti.

 

Onaj tko zeli stabilan rad na windowsima os ce koristiti iskljucivo za pokretanje aplikacija. Onaj tko svakodnevno isprobava 5 freeware programa, ima instalirano 20 igrica od kojih 19 crackiranih, koristi razne beskorisne registry optimizatore, svako malo mijenja hardware a samim tim i drivere,  posjecuje razne hacking siteove.... kad tad naletit ce na neki problem.

Znaci imas mogucnost izbora hoces li windowse koristiti na taj nacin ili ces ga koristiti onako kako osx korisnici koriste svoj os. Ako ces kupiti brand name racunalo i koristiti provjeren software mogucnost problema je cak manja nego sto ih imaju ljudi sa appleom. S druge strane, ako ces se ic zahebavat na OSX-u i npr. deinstalirat neke drivere kako bi ustedio par MB na hardu mozes doc u gadniju situaciju nego sto je to na windowsima. 

 

Trenutno na macu (koji koristim za posao) imam instalirano dvjesto i nešto sitno programa. neki su legalni, neki crackani, neki su freeware, neki shareware. kada tražim nešto što mi treba (neki pomoćni programčić) instaliram dnevno više od 5 free/sharewarea. u mjesec dana se 20-ak programa minimalno pojavi i nestane s maca (znam, pomalo sam bizaran po tom pitanju, ali stalno tražim nešto bolje, naročito u tom free djelu) posjećujem raznorazne sajtove, skidam sve i svašta...

 

kako to mac korisnici koriste svoj os? ja na osxu radim (kao što možeš pročitati) iste stvari kao na windozima, uz mali dodatak da me nije baš nešto strah da će mi se os zahebat big time kako se to može često dogoditi s windozima i registryjem. deinstalirao sam 15-ak% osnovne kofiguracije (i tonu drivera koji mi ne trebaju, kao npr one za druge grafulje, stvari koje nemam na iMacu...), a na miniju bome i 40% jer mi koristi kao HTPC pa da ga ubrzan, odteretim memoriju i ssd i slično. ništa se nije dogodilo...

 

ali ti i dalje ne odgovaraš na pitanje :) koja su to čeprkanja po postavkama, koje su to mogućnosti? ajde 20 godina si na macu, valjda znaš ;)

 

16 godina
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
profa31 kaže...
Psiho246 kaže...

Prosjecni Mac korisnik, ako uzmemo u obzir da je prosjecan Mac korisnik slican prosjecnom BUG forum Appleovcu, je pun predrasuda i kada koristi Windowse kompletno ignorira sve dobre stvari, a na veliko preuvelicava one lose.

Istina je da on zna vise o Windowsima nego li ja o Macu, ali ja kada vidim Mac, ne vidim svoju konkurenciju koju moram pljuvati, vec komad softwarea i hardwarea.

Takoder, greska koju radis jest pokusavas se ovim postom prikazat sebe objektivnijim tako da nazivas neke neodredene forumase, pljuvace po Appleu.

To je vecim djelom netocno jer rijetko tko zapravo u diskusijama pljuje po Macu ili Appleu.

Ljudi jednostavno demantiraju netocne tvrdnje koje iznose Apple korisnici.

Da je po njihovim tvrdnjama, Apple bi jedini imao dobre proizvode, a sve ostalo bi bilo smece za bacit u kontenjer. Skoro istim rijecima su to vec prije bili izjavili ti isti Eploljubci s kojima i ti sada diskutiras ovdje.

 

Ne da mi se baš kopati po tvojim postovima (nisu nešto zabavni), ali prvi tvoj koji sam otvorio a govori o macu kaže:

 

Sto kad ti 20k kuna skupo racunalo postane outdated, a Mac nema mogucnost nadogradnje?

 

Mac računala koja kod nas možeš kupiti su (pored laptopa koji inače nisu nešto nadogradivi bez obzira na proizvođača): Mac mini, iMac i Mac Pro. od navedenih samo Mac Pro košta 20k kuna, a on se može upgradeati bez problema. može se i mac mini (otvaranje je malo teže, ali ništa strašno).

 

Moja poanta? a evo već u prvom tvom postu koji sam pogledao pišeš gluposti u kojima generaliziraš, a da ne znaš ništa o tome (Mac nema mogućnost nadogradnje). pljuješ, i apsolutno ništa ne demantiraš.

 

;)

Prvo zelim naglasiti kako sam se nasao strasno uvrijeden sto tebi moji postovi nisu zabavni. {#}

Ne znam sto bih od muke.

 

Drugo, hvala ti sto si me ispravio u netocnom navodu. Ako je doista Mac pro nadogradiv, mozes li mi malo u detalje objasniti sto se tocno moze nadograditi i kako?

Ako je tako - super za Mac i sve njegove korisnike.

- Psiho246
12 godina
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Ajde da treci put pokusam, iako je offtopic, doprijeti do mozga. Pokusaj ponovo procitati onaj moj post i obrati paznju sta sam citirao, mozda shvatis sta je pjesnik htio reci.

 

- Windowsi ti daju mogucnost ceprkanja po postavkama, instalacije svega i svacega, prilagodbe, tehnickih izmjena i nadogradnji... ali ne daju ti obavezu da to radis.

 

- gdje si ti u ovoj recenici procitao da sam ja napisao kako to nije moguce na Macu (iako neke stvari nisu, ali to u ovom kontekstu nije bitno)?

 

Imas mogucnost ali ne moras prckati po onome u sto se ne razumijes. Instaliras windowse, aplikacije u kojima radis i vozi. Na taj nacin sustav ce ti biti stabilan jednako kao OSX. Znaci i jednako nestabilan. Progooglaj malo pa ces vidjeti kakvih su problema ljudi imali sa osx-om kad su nestrucno dirali reseditor i ekstenzije (init). Koliko puta je samo bio slucaj da je OSX toliko koruptiran da jedino nova instalacija pomaze.

Kakvi su sve problemi nastajali nakon sluzbenog updatea libc++ ili cups-a. Nakon updatea na novu verziju OSX-a, nakon nestanka struje...

Vjerovatno ti je poznat slucaj sa unistavanjem SSD-a zbog hot file clusteringa kojeg za razliku od windows defragmentera nije mogao iskljuciti a usput i usporava sistem.

Ima toga jos koliko hoces.

 

Meni koji nisam neka picajzla i stvarno svasta guram u racunalo i volim cackat po svemu 3 windows 7 poslovna racunala u godinu dana nisu imala ni jedan blue screen.

Na kucnom sam ih imao par dok sam trazio idealne postavke overclocka (to ti je ono kad za 30% pojacas procesor kojeg si vec platio 30% manje nego isti takav u Macu, ali i tu mogucnost cemo maknuti na stranu, jel tako?) i od onda mi je rock solid.

 

Posto je ova tema ipak o sigurnosti racunala da ne bude potpuni offtofic evo jedan zanimljiv link: http://www.infoworld.com/t/hacking/apple-security-under-attack-the-view-windows-169586

 

@Psiho- Mac pro mozes konfigurirati kao kad kupujes sklapano windows racunalo. Od stvari koje ima smisla kasnije nadogradjivati mozes dodavati RAM, HDD, grafiku... jedini problem je sto drzi cijenu kao kad je predstavljen a to je bilo veoma davno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 3:55 (BlueMax).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
BlueMax kaže...

 

@Psiho- Mac pro mozes konfigurirati kao kad kupujes sklapano windows racunalo. Od stvari koje ima smisla kasnije nadogradjivati mozes dodavati RAM, HDD, grafiku... jedini problem je sto drzi cijenu kao kad je predstavljen a to je bilo veoma davno.

 

 

Zašto bi to bio problem?

Da bar moj auto drži cijenu kao kad sam ga kupio :(

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Shvatio sam, Win i dalje kupuje dječurlija koja "čeprka po postavkama" i smatra to dokazom svojeg geekizma i intelektualne superiornosti. S druge strane izgleda da Macove kupuju ovi kojima je kompjuter samo alat.

 

i psiho, samodeklarirani bolesnik :D

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
profa31 kaže...
Objasni. Kako mozes tweakati windoze, a ne mozes osx? I molim te, nemoj o vizualnom izgledu.

tweakati windowse ... {#} vjerojatno misli na promjenu teme i desktopa ... na Macu instaliraš sve okuse windowsa istovremeno ako baš želiš, virtualno ili nativno, uz OSX i Linux pa tweakaj što hoćeš. Tipkaj u command line, knock your self out ... 

 

može par primjera kosirnih "tweakanja" windowsa .. neki tutorial pa da svi dignemo produktivnost sa svojim mašinama i alatima? :D

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
grzzi kaže...

Shvatio sam, Win i dalje kupuje dječurlija koja "čeprka po postavkama" i smatra to dokazom svojeg geekizma i intelektualne superiornosti. S druge strane izgleda da Macove kupuju ovi kojima je kompjuter samo alat.

 

i psiho, samodeklarirani bolesnik :D

  Ako ćemo po toj tvojoj uvrnutoj logici, onda Mac kupuje dječurlija koja se na kompjuteru samo zabavlja i smatra to dokazom svoje nadarenosti i duhovne superiornosti. A Linuxe instaliraju dječurlija koja voli kad je sve sređeno po njihovom i smatra to dokazom svoje x i x superiornosti.

Ne izvlači sve iz konteksta.

13 godina
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Najbolje je kad ekipa počme o nekakvim teoretskim situacijama ... zašto bi netko deinstalirao neke drajvere da bi dobio par megabajta na disku ... danas? Nekad možda, sam sam pobacao brda i brda drajvera u smeće na Macu iz tog razloga, nekad davno i naravno nikom ništa, al zašto bi zaboga danas netko radio takve stvari. 

 

Najbolje je što je za ovdašnje korisnike i iPad uglavnom overkill. al svi bi prčkali po shellu.

 

uglavnom, tema je otišla u pm ... ja sam zaključio da je teoretski Mac deset godina po sigurnosti iza Windowsa, al praktično je deset godina ispred.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 11:54 (grzzi).
 
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
grzzi kaže...

Najbolje je kad ekipa počme o nekakvim teoretskim situacijama ... zašto bi netko deinstalirao neke drajvere da bi dobio par megabajta na disku ... danas? Nekad možda, sam sam pobacao brda i brda drajvera u smeće na Macu iz tog razloga, nekad davno i naravno nikom ništa, al zašto bi zaboga danas netko radio takve stvari. 

 

Najbolje je što je za ovdašnje korisnike i iPad uglavnom overkill. al svi bi prčkali po shellu.

 

uglavnom, tema je otišla u pm ... ja sam zaključio da je teoretski Mac deset godina po sigurnosti iza Windowsa, al praktično je deset godina ispred.

Zbog toga i tolika raširenost Mac-ova u svijetu. Zbog praktičnosti.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';fu
12 godina
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
segregator kaže...
BlueMax kaže...

 

@Psiho- Mac pro mozes konfigurirati kao kad kupujes sklapano windows racunalo. Od stvari koje ima smisla kasnije nadogradjivati mozes dodavati RAM, HDD, grafiku... jedini problem je sto drzi cijenu kao kad je predstavljen a to je bilo veoma davno.

 

 

Zašto bi to bio problem?

Da bar moj auto drži cijenu kao kad sam ga kupio :(

Ti si se do sad pokazao kao inteligentniji forumas tako da na ovo najradje ne bi odgovorio jer mislim da je provokacija, ali mozda ipak imas los dan pa evo:

 

Drzanje cijene ne odnosi se na prodaju polovnog nego na cinjenicu da novi Mac Pro ima istu cijenu kao kad je predstavljen. Nekad si za taj iznos dobio moderno i jako racunalo dok danas za taj isti iznos kupujes starudiju.

To je takodjer jedna od velikih mana kompletne linije Mac racunala jer ih ima smisla kupovati jedino u trenutku predstavljanja. Konkurencija puno brze prati razvoj hardwarea i spusta cijene starijim modelima.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
BlueMax kaže...

Ajde da treci put pokusam, iako je offtopic, doprijeti do mozga. Pokusaj ponovo procitati onaj moj post i obrati paznju sta sam citirao, mozda shvatis sta je pjesnik htio reci.

 

- Windowsi ti daju mogucnost ceprkanja po postavkama, instalacije svega i svacega, prilagodbe, tehnickih izmjena i nadogradnji... ali ne daju ti obavezu da to radis.

 

- gdje si ti u ovoj recenici procitao da sam ja napisao kako to nije moguce na Macu (iako neke stvari nisu, ali to u ovom kontekstu nije bitno)?

 

Imas mogucnost ali ne moras prckati po onome u sto se ne razumijes. Instaliras windowse, aplikacije u kojima radis i vozi. Na taj nacin sustav ce ti biti stabilan jednako kao OSX. Znaci i jednako nestabilan. Progooglaj malo pa ces vidjeti kakvih su problema ljudi imali sa osx-om kad su nestrucno dirali reseditor i ekstenzije (init). Koliko puta je samo bio slucaj da je OSX toliko koruptiran da jedino nova instalacija pomaze.

Kakvi su sve problemi nastajali nakon sluzbenog updatea libc++ ili cups-a. Nakon updatea na novu verziju OSX-a, nakon nestanka struje...

Vjerovatno ti je poznat slucaj sa unistavanjem SSD-a zbog hot file clusteringa kojeg za razliku od windows defragmentera nije mogao iskljuciti a usput i usporava sistem.

Ima toga jos koliko hoces.

 

Meni koji nisam neka picajzla i stvarno svasta guram u racunalo i volim cackat po svemu 3 windows 7 poslovna racunala u godinu dana nisu imala ni jedan blue screen.

Na kucnom sam ih imao par dok sam trazio idealne postavke overclocka (to ti je ono kad za 30% pojacas procesor kojeg si vec platio 30% manje nego isti takav u Macu, ali i tu mogucnost cemo maknuti na stranu, jel tako?) i od onda mi je rock solid.

 

Posto je ova tema ipak o sigurnosti racunala da ne bude potpuni offtofic evo jedan zanimljiv link: http://www.infoworld.com/t/hacking/apple-security-under-attack-the-view-windows-169586

 

@Psiho- Mac pro mozes konfigurirati kao kad kupujes sklapano windows racunalo. Od stvari koje ima smisla kasnije nadogradjivati mozes dodavati RAM, HDD, grafiku... jedini problem je sto drzi cijenu kao kad je predstavljen a to je bilo veoma davno.

 

Aha, znači tvoja rečenica je isto tako mogla glasiti:OSX ti daje mogucnost ceprkanja po postavkama, instalacije svega i svacega, prilagodbe, tehnickih izmjena i nadogradnji... ali ne daju ti obavezu da to radis.

 

I iz te rečenice bi se isto tako moglo zaključiti da ti i windowsi daju iste mogućnosti, ali iz tebi poznatih razloga si u uspoređivanju dva os-a naveo samo jedan, makar se podrazumijeva da i drugi može to isto. Čestitam, nesvakidašnje logično.

 

resedit? nema veze s osx-om! koristio se u mac os-u 8 i 9. znači potpuno drugi kernel. oćeš sada napomenuti da mi ne radi i desni klik? http://en.wikipedia.org/wiki/ResEdit

 

libc++??? kakve veze c++ library ima s twikanjem os-a? onaj tko će to instalirati (koji za to ima razloge) će i znat što treba napraviti. a i nije tako komplicirano http://libcxx.llvm.org/index.html

 

cups? jedino ti se može dogoditi da ti ne radi printer... http://www.cups.org/

 

moj osx je star 6 godina. updateo sam ga s 10.5 na 10.7. (i sve međuverzije). manjem broju ljudi će se nešto dogoditi, naravno niti jedan os nije savršen (svejedno live update os-a s jedne verzije na drugu je puno sigurniji nego na windozima). nestanak struje? ukoliko u tom trenutku ne pišeš i brišeš po sistemskim fileovima, neće ti se dogoditi ništa. ako si baš to radio zeznut ćeš jednako osx, windoze, linux, koji god os želiš...

 

Ali!!!!!! kakve to sve veze ima s tweakanjem os-a? ovo s overclockom si kao duhovit? uspio si i ovdje ugurati kako je mac skuplji? Gubiš se malo?

 

U svojoj tezi si pokušao navesti da ti windowsi daju mogućnost tweakanja svega. glupo je to navoditi jer ti isto daje i osx (po meni i više kada su bitne stvari u pitanju - pogledaj pod terminal). umjesto da si naveo išta od tih tweakova koje spominješ onda si počeo pričati o nekakvim problemima s macom (od kojih su neki predpotpopni)... Btw. što ti znači 3 windows 7 poslovna računala???? ajde sada ponovo pročitaj što si naveo i nađi neku logiku u tome...

 

@psiho: na mac pro (onaj od 20k kuna) možeš zamijeniti: proc, grafulju, memoriju, hard, dvd, zvučnu... teoretski možeš i ploču (teoretski jer bi morao uzeti neku koja je poržana od osx-a, a to je ona iz nove verzije mac proa). drugim riječima sve. isto možeš napraviti i s mac minijem (osim grafulje i zvučne jer su integrirane pa nove nemaš gdje piknuti, kao kod laptopa)

 

 

 

 

 

 

12 godina
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Da profa, ta prva recenica je mogla zvucati i tako, drago mi je da si napokon shvatio. Znaci ako ne diras u stvari koje ne kuzis i windows i osx ce ti raditi jednako dobro i bez padova sistema (iako se svasta moze dogoditi i na jednom i na drugom). Stvar je u navikama korisnika.

 

Vecina osx korisnika nece dirati u postavke, mnogo windows korisnika hoce a pravi Linuxasi ce sami sebi sloziti OS po zelji. Naravno da ce ovima zadnjima mogucnost da nesto ne radi dok ne naprave kako treba biti najveca ali to ne znaci da je njihov OS losiji od ostalih. To se sve svodi na to da osx (sad necu govoriti o onima koji kupuju Mac jer je to cool, lijepo izgleda i nista osim applea ne valja) vecinom kupuju oni koje najvise, cak iskljucivo, zanima rad u pojedinim aplikacijama. Windowse kupuju oni koji pored rada u aplikacijama vole znati vise i o racunalu na kojem rade, vole ga nadogradjivati, mijenjati hardware, izgled sucelja, opcenito informaticki malo pismeniji ljudi (a i oni ostali, ipak je zastupljenost 90%), dok Linux uglavnom koriste informaticari.

 

Znaci poanta mog ranijeg pisanja nije koliko je neka modifikacija moguca na nekoj platformi nego koliko se cesto dogadja i za sobom moze povuc neki problem. Procitaj post kojeg sam citirao u tom odgovoru opet (vidim da ploako napredujes, bravo).

 

A sad malo bullshita iz ovog zadnjeg posta:

 

- cups? jedino ti se može dogoditi da ti ne radi printer... http://www.cups.org/

 

ovo je ko da si napisao da je jedini problem s tim automobilom to sto ti se moze dogoditi da ne vozi. tipicno iSheep razmisljanje. Nije bitno sto ne radi upravo ono cemu je aplikacija namjenjena jer ipak je to Apple i tu je sve super. To je i onako third party app i ajmo krivnju prebaciti na njih. Glavno da meni moj Mac dobro izgleda. - Koji problemi s windows sustavom su izazvani nekim drugim microsoftovim proizvodom? nijedan. Ako ces tu uvrstiti sigurnosne rupe u IE onda te moram podsjetit da je Safari 3 puta gori. (ajde bar smo se dotakli teme).

 

 

- moj osx je star 6 godina. updateo sam ga s 10.5 na 10.7. (i sve međuverzije). manjem broju ljudi će se nešto dogoditi, naravno niti jedan os nije savršen (svejedno live update os-a s jedne verzije na drugu je puno sigurniji nego na windozima). nestanak struje? ukoliko u tom trenutku ne pišeš i brišeš po sistemskim fileovima, neće ti se dogoditi ništa. ako si baš to radio zeznut ćeš jednako osx, windoze, linux, koji god os želiš...

 

meni pricas o izjavama bez pokrica? uglavnom, prelaskom na win 7 nije mi se dogodilo da mi neka aplikacija ne radi jer ima compatibility mode. sa Liona sam se zbog tog razloga vratio na Snow leopard. po mom skromnom misljenju obveza proizvodjaca OS-a je kompatibilnost sa trenutnim i starijim aplikacijama (pa hebeni windowsi jos imaju DOSbox) no ocito je kod Applea to nebitno, glavno da on lijepo izgleda. Na Appleu problemi ne postoje, to je do proizvodjaca aplikacija ili do korisnika, nije do nas, zasto pogresno drzite mobitel? zar australija i europa moraju imati razlicite 4G frekvencije od amerike? Nismo mi krivi, it just works.

 

 

- Overclock? Zar to nije tweakanje?

Cim Apple nema neku mogucnost ona automatski postaje nebitna (kako si samo lijepo napisao "na stranu hardwerski dio (tehnickih izmjena i nadogradnji)) .

Zasto bi isli na stranu s tim? Zato sto Apple to ne moze? Ovo je isto ko da u raspravi o sigurnosti sustava ja napisem "na stranu to sto za OSX postoji par malicioznih aplikacija a za windowse par desetaka tisuca". Takve stvari se zovu cinjenice i ne micu se na stranu.

Meni je veoma bitno sto imam 30% produktivniji procesor od onog kojeg sam platio 30% manje nago da sam ga uzeo u iMacu. Cak mi je manje bitna cijena od puno vece produktivnosti u poslu.

 

 

- Btw. što ti znači 3 windows 7 poslovna računala???? ajde sada ponovo pročitaj što si naveo i nađi neku logiku u tome...

 

to ti znaci 3(tri) racunala(kompjutera) sa Windows 7 operativnim sustavom koje koristim u komercijalne svrhe i koji godinama "just works" (moram priznat da je u pocetku bio problem sa driverom za jedan ploter i ja za to optuzujem Microsoft a ne HP jer je taj isti printer radio u mrezi na XP-u) 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
BlueMax kaže...

Da profa, ta prva recenica je mogla zvucati i tako, drago mi je da si napokon shvatio. Znaci ako ne diras u stvari koje ne kuzis i windows i osx ce ti raditi jednako dobro i bez padova sistema (iako se svasta moze dogoditi i na jednom i na drugom). Stvar je u navikama korisnika.

 

Vecina osx korisnika nece dirati u postavke, mnogo windows korisnika hoce a pravi Linuxasi ce sami sebi sloziti OS po zelji. Naravno da ce ovima zadnjima mogucnost da nesto ne radi dok ne naprave kako treba biti najveca ali to ne znaci da je njihov OS losiji od ostalih. To se sve svodi na to da osx (sad necu govoriti o onima koji kupuju Mac jer je to cool, lijepo izgleda i nista osim applea ne valja) vecinom kupuju oni koje najvise, cak iskljucivo, zanima rad u pojedinim aplikacijama. Windowse kupuju oni koji pored rada u aplikacijama vole znati vise i o racunalu na kojem rade, vole ga nadogradjivati, mijenjati hardware, izgled sucelja, opcenito informaticki malo pismeniji ljudi (a i oni ostali, ipak je zastupljenost 90%), dok Linux uglavnom koriste informaticari.

 

Znaci poanta mog ranijeg pisanja nije koliko je neka modifikacija moguca na nekoj platformi nego koliko se cesto dogadja i za sobom moze povuc neki problem. Procitaj post kojeg sam citirao u tom odgovoru opet (vidim da ploako napredujes, bravo).

 

Ne. ti si napisao: windows ti daje mogućnost.... daje ti i osx. zašto onda to napominjat. nisi pričao o korisnicima. pričao si o os-u. hoće li ja prčkati po os-u ovisi o meni, stoga sve to što si pisao je glupost. jer si time htio pokazati (pretpostavljam jer ti inače post ne bi imao apsolutno nikakvog smisla) da ti windowsi pružaju mogućnost da prtljaš. da, a pruža ti i osx. u kojem os-u ćeš više toga moći zahebati? mislim da i ti znaš odgovor....

 

eh da, u firmi u kojoj radim tri su korisnika osx (ja uključen). dva diraju postavke (znači dodatno prilagođavaju os sebi, iskorištavaju mogućnosti koje osx nudi), jedan ne. jedno 60 ljudi koristi windoze. Svi i na poslu i doma. 10 njih su prčkali po os-u. 10 ne zna ništa osim upaliti komp i word. ostali su između. Po čemu su to win korisnici informatički malo pismeniji ljudi i koji kupuju računalo jer vole znati nešto više?

 

drugačiji primjer? moja roditelji koriste pc. mail, word, skidanje fotki s fotoaparata (ne obrada). otprilike jednom u dva-tri mjeseca moram doći i vratiti os u izvorno stanje (win7). žena ima svoj mac. ne diram ga. bavi se fotografijom, nakon što sam joj objasnio osnove apple scripta, sama si slaže skripte (automatsko arhiviranje fotki, preimenovanje...). niti ona, niti roditelji nisu "informatički pismeni".

 

A sad malo bullshita iz ovog zadnjeg posta:

 

- cups? jedino ti se može dogoditi da ti ne radi printer... http://www.cups.org/

 

ovo je ko da si napisao da je jedini problem s tim automobilom to sto ti se moze dogoditi da ne vozi. tipicno iSheep razmisljanje. Nije bitno sto ne radi upravo ono cemu je aplikacija namjenjena jer ipak je to Apple i tu je sve super. To je i onako third party app i ajmo krivnju prebaciti na njih. Glavno da meni moj Mac dobro izgleda. - Koji problemi s windows sustavom su izazvani nekim drugim microsoftovim proizvodom? nijedan. Ako ces tu uvrstiti sigurnosne rupe u IE onda te moram podsjetit da je Safari 3 puta gori. (ajde bar smo se dotakli teme).

 

dakle ti si (ničim izazvan) krenuo opisivati osx probleme i naveo si jedan koji se javljao nekim korisnicima, a doticao se printera. upotrijebio si ga da ilustriraš kako ti se može zeznuti os. na žalost s cupsima ti može jedino ne raditi printer (naravno da je to problem, ali nema veze s stabilnost os-a). btw. kad smo već kod printera, ja na poslu nisam mogao printati dva mjeseca jer sam imao 64 bitne win7, a mrežni printer nije imao drivere za njih.

 

nemoj molim te samo o IE. ubjedljivo najgori browser u povijesti. da ne govorimo da što god radiš na webu moraš još potrošiti jednako vremena koje si utrošio na izradu kako bi isto radilo u IE7 ili ne daj bože 6 (o starijima se ne isplati ni govoriti).

 

- moj osx je star 6 godina. updateo sam ga s 10.5 na 10.7. (i sve međuverzije). manjem broju ljudi će se nešto dogoditi, naravno niti jedan os nije savršen (svejedno live update os-a s jedne verzije na drugu je puno sigurniji nego na windozima). nestanak struje? ukoliko u tom trenutku ne pišeš i brišeš po sistemskim fileovima, neće ti se dogoditi ništa. ako si baš to radio zeznut ćeš jednako osx, windoze, linux, koji god os želiš...

 

meni pricas o izjavama bez pokrica? uglavnom, prelaskom na win 7 nije mi se dogodilo da mi neka aplikacija ne radi jer ima compatibility mode. sa Liona sam se zbog tog razloga vratio na Snow leopard. po mom skromnom misljenju obveza proizvodjaca OS-a je kompatibilnost sa trenutnim i starijim aplikacijama (pa hebeni windowsi jos imaju DOSbox) no ocito je kod Applea to nebitno, glavno da on lijepo izgleda. Na Appleu problemi ne postoje, to je do proizvodjaca aplikacija ili do korisnika, nije do nas, zasto pogresno drzite mobitel? zar australija i europa moraju imati razlicite 4G frekvencije od amerike? Nismo mi krivi, it just works.

 

koliko se sjećam, vratio se se jer ti određena aplikacija koju koristiš za posao nije radila s lionom. to što su oni na svojoj web stranici napisali da još ne rade s lionom te nije smetalo. u međuvremenu su napravili novu verziju koja radi. ponovo pitam, zar je apple trebao odgoditi izlazak novog os-a jer nisu svi updateali aplikaciju. jesu i microsoftovci onda trebali pričekati dok nije proizvođač printera upadateao drivere za 64 bitne windoze??

 

iphone? 4g? daj molim te reci da nemam desni klik. na tom si nivou trenutno.

 

- Overclock? Zar to nije tweakanje?

Cim Apple nema neku mogucnost ona automatski postaje nebitna (kako si samo lijepo napisao "na stranu hardwerski dio (tehnickih izmjena i nadogradnji)) .

Zasto bi isli na stranu s tim? Zato sto Apple to ne moze? Ovo je isto ko da u raspravi o sigurnosti sustava ja napisem "na stranu to sto za OSX postoji par malicioznih aplikacija a za windowse par desetaka tisuca". Takve stvari se zovu cinjenice i ne micu se na stranu.

Meni je veoma bitno sto imam 30% produktivniji procesor od onog kojeg sam platio 30% manje nago da sam ga uzeo u iMacu. Cak mi je manje bitna cijena od puno vece produktivnosti u poslu.

 

govorimo o tweakanju os-a, ne hardwarea. rekao sam na početku, na stranu hardwaresko upgradeanje jer je kod apple to puno manje moguće. i to je istina koju ću uvijek potvrditi. ali!! i dalje nema veze s "Windowsi ti daju mogucnost ceprkanja po postavkama, instalacije svega i svacega, prilagodbe..."

 

- Btw. što ti znači 3 windows 7 poslovna računala???? ajde sada ponovo pročitaj što si naveo i nađi neku logiku u tome...

 

to ti znaci 3(tri) racunala(kompjutera) sa Windows 7 operativnim sustavom koje koristim u komercijalne svrhe i koji godinama "just works" (moram priznat da je u pocetku bio problem sa driverom za jedan ploter i ja za to optuzujem Microsoft a ne HP jer je taj isti printer radio u mrezi na XP-u) 

 

priznajem, zbunio sam se :(

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 15:03 (profa31).
13 godina
protjeran
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Koja smješna rasprava.

 

Windowsi su za one koji vole tweak-ati i čeprkati po control panelu, a osx je za one koji vole da radi??

 

Windowsi su najrašireniji OS u poslovnom i privatnom svijetu. Njihova namjena nije da ljudi imaju mogućnost tweakanja i čeprkanja, njihova namjena je da budu kompatibilni za svim živim (jer to je bitno u poslovnom svijetu), te da se stvari mogu podesiti do neke razine ako ne radi. Vrlo jednostavno. I ne nisu predodređeni za neku skupinu ljudi, upravo suprotno.

 

OSX je sam po sebi napravljen da korisnicima govori što oni trebaju raditi, a ne obrnuto. I to u većini slučajeva funkcionira. Poprilično zatvoren sustav, što se svega tiče, a to je i cilj apple-a. Zato imaju market share kakav imaju, a tu su i prije nego microsoft.

 

Linux neću komentirati jer je previše zabluda kod ljudi ma koliko puta objašnjavali. Zašto? Jer ljudi su povodljive ovce (svi mi) kojima je najbolje ono što imaju. Rijetki će spoznati najbolje u njima svima.

 

Dakle, manje gluposti molim.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';fu
 
6 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
profa31 kaže...
drugačiji primjer? moja roditelji koriste pc. mail, word, skidanje fotki s fotoaparata (ne obrada). otprilike jednom u dva-tri mjeseca moram doći i vratiti os u izvorno stanje (win7).

Ha?? Puno bullshita si ti napisao ,ovo je definitvno najveći!! Zašto?? Roditelji su ti hackeri?? Da to napišeš za XP ,ok ,shvatio bi ali Sedmica?! Give me a break!! {#}

 

Moj klinac od 12 godina ,koji uopće ne pazi i nije svjestan kakvih sve piydarija ima na netu nije u dvije godine uspio ništa syebat na Sedmici!

 

Drugi primjer ,sličan tvome: moja mama ,koja je na PC-u počela raditi prije tri godine ,u svojoj 64-toj godini života ,danas sama održava svoj sistem ,sama instalira sve update i programe!

I nikavih problema ,i ja se uopće ne moram mješat!! OS je također Sedmica.

profa31 kaže...
priznajem, zbunio sam se :(

Jesi ,jesi ,zbunjen si ti opako .... {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 16:08 (kizo2703).
12 godina
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

profa, mislim da ti roditelji cim odes preko vrata klikaju po datoteci virus.exe :)

malo su te "uvatili u djir". ozbiljno porazgovaraj s njima i zamoli ih da te vise ne zajebaju.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

@kizo jel? napisao sam hrpu bullshita? ajd molim te, nabroji ih. citiraj. štogod. argumentiraj nakon toga što je tu bullshit. primjer sa svojim roditeljima sam dao jer je stvaran. ne znači da će svi imati takve probleme, niti da se stvar s win7 nije jako poboljšala u odnosu na xp, ali problemi i dalje postoje. Da, sada više ne moram instalirati os svakoih par mjeseci (to jest nisam morao niti jednom od kad je sedmica), ali da moram čistiti gluposti - moram. to što tvoj klinac od 12 (koji zna engleski, odrasto je uz računala...) to ne radi ne znači da oni moraju isto tako (btw, stariji su od tvoje gospođe mame i također su u svojim 60-im počeli raditi na kompu).

 

a za ubuduće: izjave tipa: zbunjen si ti opako rofl sačuvaj za svog klinca. naročito kada ih koristiš na izuzetno priglup način. eod s tobom

 

@bluemax iskreno da toliko puno ne pljuješ po macu i praviš se izuzetno pametan ignorirao bih te. ovako mi je zabavno vidjeti na koje ćeš sve načine skretati s teme kada nešto izvališ pa kasnije objašnjavaš da to nisi tako mislio:

 

- Danasnji Windowsi jednako su dobri i pouzdani kao OSX (po meni i bolji ali ne da mi se sad ulaziti u takvu raspravu). Ako je slucajno rijec o brand name Windows racunalu onda ima i jednako dobru podrsku. Windowsi ti daju mogucnost ceprkanja po postavkama, instalacije svega i svacega, prilagodbe, tehnickih izmjena i nadogradnji... ali ne daju ti obavezu da to radis.

 

- Znaci imas mogucnost izbora hoces li windowse koristiti na taj nacin ili ces ga koristiti onako kako osx korisnici koriste svoj os.

 

- gdje si ti u ovoj recenici procitao da sam ja napisao kako to nije moguce na Macu

 

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
profa31 kaže...

 

@psiho: na mac pro (onaj od 20k kuna) možeš zamijeniti: proc, grafulju, memoriju, hard, dvd, zvučnu... teoretski možeš i ploču (teoretski jer bi morao uzeti neku koja je poržana od osx-a, a to je ona iz nove verzije mac proa). drugim riječima sve. isto možeš napraviti i s mac minijem (osim grafulje i zvučne jer su integrirane pa nove nemaš gdje piknuti, kao kod laptopa)

Ne znam.

Ja kada odem na njihovu stranicu ne vidim da nude nadogradnju.

Jedino sto sam uocio jest da nude razlicite opcije pri kupnji mac pro-a.

Imaju veliki izbor od cak dvije graficke kartice od kojih je jedna smijesna, a druga incredible.

Ako je to nadogradnja o kojoj si govorio (znaci izbor dvije kartice iste generacije) i nije neka nadogradnja.

 

Ako ipak postoji nekakva druga opcija nadogradnje koju sam previdio dok sam scrollao stranicom, ako ti nije tesko uputi me pa da procitam sto sve nude za nadogradnju.

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
profa31 kaže...
 
Da, sada više ne moram instalirati os svakoih par mjeseci (to jest nisam morao niti jednom od kad je sedmica)

  Kako to od kad je Sedmica? Nema neke razlike izmedu Viste i Sedmice....

 

Ako si ikada koristio disk imaging programe (imamo ih od DOS naovamo) onda ne bi morao reinstalirati niti Windows 98 svaka 3 mjeseca

 

 

IMHO

 

Glup korisnik ce podjednako brzo unistiti i OS X.

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
12 godina
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

jao profa, ne mogu ti pomoci. onaj tko je razumio ono sto sam napisao, taj je razumio, a ti nisi. koliko se god trudio da ti u kasnijim postovima pojednostavim nesto tako komplicirano, nisam uspio. shame on me, al odustajem.

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
Psiho246 kaže...

Ne znam.

Ja kada odem na njihovu stranicu ne vidim da nude nadogradnju.

Jedino sto sam uocio jest da nude razlicite opcije pri kupnji mac pro-a.

Imaju veliki izbor od cak dvije graficke kartice od kojih je jedna smijesna, a druga incredible.

Ako je to nadogradnja o kojoj si govorio (znaci izbor dvije kartice iste generacije) i nije neka nadogradnja.

 

Ako ipak postoji nekakva druga opcija nadogradnje koju sam previdio dok sam scrollao stranicom, ako ti nije tesko uputi me pa da procitam sto sve nude za nadogradnju.

 

Koliko se sjećam govorio si o kasnijoj nadogradnji računala, a ne pri kupovini novog. u drugom slučaju je stvar kao i kod bilo kojeg brand name računala. ono što nude to ti je izbor.

 

a kod kasnije nadogradnje (znači kupio si prije 3 godine mac pro) pa bi ga nadogradio, kupiš proc koji je za taj socket koji ti je na ploči (a brži je od tvog starog i pikneš ga), kupiš grafulju koja je bolja od stare i pikneš je (ako nije nativ osx, flashas je, dobar dio kartica, na žalost ne onih najnovijih, radi), hdd, ssd, memorija, dvd ostalo pod normalno

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
Mozda misle da Mac ima virusa ko Windowsi prije 10 godina?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
Lazarus Long kaže...
profa31 kaže...
 
Da, sada više ne moram instalirati os svakoih par mjeseci (to jest nisam morao niti jednom od kad je sedmica)

  Kako to od kad je Sedmica? Nema neke razlike izmedu Viste i Sedmice....

 

 

IMHO

 

Glup korisnik ce podjednako brzo unistiti i OS X.

 

nisam nikada instalirao vistu. do sedmice je bio xp. a s imho djelom se ne bi složio, i to je upravo moja poanta. i dalje je lakše zahe.. windoze (i ne bih nikoga nazivao glupi korisnikom, naročito ako pričamo o nečijim roditeljima)

 

edit: da, naravno da sam korisitio disk image. tko bi normalan sve ispočetka instalirao. ali sam svejedno trebao to raditi svakih par mjeseci

 

BlueMax kaže...

jao profa, ne mogu ti pomoci. onaj tko je razumio ono sto sam napisao, taj je razumio, a ti nisi. koliko se god trudio da ti u kasnijim postovima pojednostavim nesto tako komplicirano, nisam uspio. shame on me, al odustajem.

 

 

A napisao si točno što? da se windozi moguu tweakat. za razliku od osx-a koji se isto može tweakat. ali se u osxu može desiti da printer driver ne radi. i još neke stvari iz vremena prije osxa. i da apple treba pitati sve proizvođače softwarea jesu upgradeali svoj program. i tako još puno stvari...

 

a samo sam pitao da mi netko objasni što se to može tweakati u os-u kad su windowsi u pitanju, a ne može u osx-u... silly me.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 17:19 (profa31).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
profa31 kaže...

 

nisam nikada instalirao vistu. do sedmice je bio xp. a s imho djelom se ne bi složio, i to je upravo moja poanta. i dalje je lakše zahe.. windoze (i ne bih nikoga nazivao glupi korisnikom, naročito ako pričamo o nečijim roditeljima)

 

edit: da, naravno da sam korisitio disk image. tko bi normalan sve ispočetka instalirao. ali sam svejedno trebao to raditi svakih par mjeseci

  Ja nisam aludirao da su neciji roditelji glupi. Pod "glupim" [informaticko glupim, da nema zabune] smatram neiskusne korisnike koji rade sa Admin privilegijama i iskljucenim UAC-om smatrajuci da tako sve drze pod kontrolom

 

Pandan kod Unixoida je rad kao root sto je isto tako pogubno. Kao sto je netko u temi rekao, korisnik koji koristi racunalo za rad i od njega zaraduje (kao mene) bas i nece svako malo instalirati trial i crackane programe vec njihove besplatne inacice.

Imam G4, platio sam ga kao da je izraden od zlata,   zadovoljan sam (bio?) ali ne silujem ljude sa tvrdnjama da je Mac Panacea za sve.

 

Iskreno, mene iritiraju obe skupine korisnika koji vrijedaju jedne druge zbog odabira OS-a/platforme. Sve dok na vasem racunalu rade programi/igre sa kojima ste zadovoljni sto ima veze koji OS koristite?

 

 

 

 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice