Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

poruka: 141
|
čitano: 16.523
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
profa31 kaže...

 

a za ubuduće: izjave tipa: zbunjen si ti opako rofl sačuvaj za svog klinca. naročito kada ih koristiš na izuzetno priglup način. eod s tobom

 

Da si malo manje svađalica ,ljudi bi te možda i shvatili ozbiljno! Ovako ,by ,EOD! {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
neaktivan
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
Nda, da je itko odgovorio na moje pitanje mozda bi i ja shvatio nekoga ozbiljno. Ali neka, bolje ti meni reci kako mene ljudi shvacaju ;)
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
profa31 kaže...

 

 

A napisao si točno što? da se windozi moguu tweakat. za razliku od osx-a koji se isto može tweakat. ali se u osxu može desiti da printer driver ne radi. i još neke stvari iz vremena prije osxa. i da apple treba pitati sve proizvođače softwarea jesu upgradeali svoj program. i tako još puno stvari...

 

a samo sam pitao da mi netko objasni što se to može tweakati u os-u kad su windowsi u pitanju, a ne može u osx-u... silly me.

Covjece bozji nisam napisao da se osx ne moze tweakat nego da ako zelis stabilne windowse nemoj prckat ono sto nerazumijes. Velika vecina judi na windowsima prcka po driverima u control panelu i vecina problema sa os-om proizlazi iz toga. Mac korisnici ne diraju drivere, ekstenzije i opcenito ne kenjaju po shellu. Za to nemaju potrebe. Zato sam ti napisao da se mogucnost nadogradnje hardwarea ne moze izbaciti iz ove rasprave jer to donosi ogromne prednosti u odosu na Mac ali donosi i taj rizik da ti driver izaziva nestabilnost. Zato sam ti naveo primjer brand name racunala s kojima dobijes provjerene drivere za tu kombinaciju hardwarea i svaka daljnja nadogradnja ti ide preko proizvodjaca racunala a ne komponente i u tom slucaju Windows kao OS je stabilniji od OSX-a. Ti bi iz rasprave izbacio prednosti nadogradnje a ostavio mane koje to za sobom moze povuc. E ne moze tako!

15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
BlueMax kaže...

Covjece bozji nisam napisao da se osx ne moze tweakat nego da ako zelis stabilne windowse nemoj prckat ono sto nerazumijes.  

Velika vecina ljudi koji na windowsima imaju probleme i nestabilnosti prckaju po driverima u control panelu ,po registru i mijenjaju sistemske datoteke (dll i exe) sa modificiranima i vecina problema sa os-om proizlazi iz toga.

Mac korisnici ne diraju drivere, ekstenzije i opcenito ne kenjaju po shellu. Za to nemaju potrebe. Zato sam ti napisao da se mogucnost nadogradnje hardwarea ne moze izbaciti iz ove rasprave jer to donosi ogromne prednosti u odosu na Mac ali donosi i taj rizik da ti driver izaziva nestabilnost. Zato sam ti naveo primjer brand name racunala s kojima dobijes provjerene drivere za tu kombinaciju hardwarea i svaka daljnja nadogradnja ti ide preko proizvodjaca racunala a ne komponente i u tom slucaju Windows kao OS je stabilniji od OSX-a. Ti bi iz rasprave izbacio prednosti nadogradnje a ostavio mane koje to za sobom moze povuc. E ne moze tako!

Mali ispravak ,sorry!

profa31 kaže...
Nda, da je itko odgovorio na moje pitanje mozda bi i ja shvatio nekoga ozbiljno. Ali neka, bolje ti meni reci kako mene ljudi shvacaju ;)

Evo jedno jednostavno pitanje za tebe:

 

Imam na NAS-u preko 2 TB muzike u flacu. Hoću da mi to iTunes na Macu svira bez 3rd party softwarea i konverzija! Samo codec ,kao u WMP-u.

Ili ,hoću gledat filmove u .mkv-u u Quicktimeu ,također bez konverzija i 3rd party softwarea. Perian nije rješenje. Samo codeci. Kako??

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 1:09 (kizo2703).
12 godina
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

moj jedini doticaj sa jabukom je bija iPhone 3G toliko mučenje sa jednim tvrdoglavim (zatvorenim)sustavom u životu nisam vidia ,oni iTunes mi je bija mukotrpniji od fresh instalacije Windowsa ,ili sam ja možda ograničen ,pa ne kužin prednosti iTunesa {#} mislin ono koji K ta pusta sinhronizacija pored USB-a i copy paste yebo jabuku windowsi su zakon i uz to se moš igrat do besvijesti {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
BlueMax kaže...

Covjece bozji nisam napisao da se osx ne moze tweakat nego da ako zelis stabilne windowse nemoj prckat ono sto nerazumijes. Velika vecina judi na windowsima prcka po driverima u control panelu i vecina problema sa os-om proizlazi iz toga. Mac korisnici ne diraju drivere, ekstenzije i opcenito ne kenjaju po shellu. Za to nemaju potrebe. Zato sam ti napisao da se mogucnost nadogradnje hardwarea ne moze izbaciti iz ove rasprave jer to donosi ogromne prednosti u odosu na Mac ali donosi i taj rizik da ti driver izaziva nestabilnost. Zato sam ti naveo primjer brand name racunala s kojima dobijes provjerene drivere za tu kombinaciju hardwarea i svaka daljnja nadogradnja ti ide preko proizvodjaca racunala a ne komponente i u tom slucaju Windows kao OS je stabilniji od OSX-a. Ti bi iz rasprave izbacio prednosti nadogradnje a ostavio mane koje to za sobom moze povuc. E ne moze tako!

 

Napisao si (nakon što sam ja pitao što to možeš prtljati po windowsima, a ne možeš po osx-u da ti win pruža tu mogućnost. pa i kad sam te ponovo pitao si opisivao kako možeš koristiti win na način kako to koriste korisnici osx-a ili prtljati po njima. pa ako stvarno ne shvaćaš o čemu ja pričam onda sorry. ali moje pitanje je bilo i ostalo (od prvog do zadnjeg posta) - što možeš prtljati po windowsima, a ne možeš po osx-u. ili da preformulira da iskoristim tvoj izraz: na koji to drugi način možeš koristiti windoze, a da nije na način kako to rade korisnici osx-a.

 

jel shvaćaš da uopće niti jedne sekunde nisam govorio o nekoj stabilnosti windowsa (osim kao direktan odgovor na nešto) već me samo zanimalo koja su to tweakanja koja si ti (i još netko prije tebe) naveo...

 

 

kizo2703 kaže...
BlueMax kaže...

Covjece bozji nisam napisao da se osx ne moze tweakat nego da ako zelis stabilne windowse nemoj prckat ono sto nerazumijes.  

Velika vecina ljudi koji na windowsima imaju probleme i nestabilnosti prckaju po driverima u control panelu ,po registru i mijenjaju sistemske datoteke (dll i exe) sa modificiranima i vecina problema sa os-om proizlazi iz toga.

Mac korisnici ne diraju drivere, ekstenzije i opcenito ne kenjaju po shellu. Za to nemaju potrebe. Zato sam ti napisao da se mogucnost nadogradnje hardwarea ne moze izbaciti iz ove rasprave jer to donosi ogromne prednosti u odosu na Mac ali donosi i taj rizik da ti driver izaziva nestabilnost. Zato sam ti naveo primjer brand name racunala s kojima dobijes provjerene drivere za tu kombinaciju hardwarea i svaka daljnja nadogradnja ti ide preko proizvodjaca racunala a ne komponente i u tom slucaju Windows kao OS je stabilniji od OSX-a. Ti bi iz rasprave izbacio prednosti nadogradnje a ostavio mane koje to za sobom moze povuc. E ne moze tako!

Mali ispravak ,sorry!

profa31 kaže...
Nda, da je itko odgovorio na moje pitanje mozda bi i ja shvatio nekoga ozbiljno. Ali neka, bolje ti meni reci kako mene ljudi shvacaju ;)

Evo jedno jednostavno pitanje za tebe:

 

Imam na NAS-u preko 2 TB muzike u flacu. Hoću da mi to iTunes na Macu svira bez 3rd party softwarea i konverzija! Samo codec ,kao u WMP-u.

Ili ,hoću gledat filmove u .mkv-u u Quicktimeu ,također bez konverzija i 3rd party softwarea. Perian nije rješenje. Samo codeci. Kako??

 

zašto perian nije rješenje? perian je skup codeca koji služe upravo za navedeno.

 

malo si proturječan. codec je također 3rd party software (pa i onaj koji dodaš u WNP-u), osim ako pod codec ne smatraš samo onaj koji je izdan od strane proizvođača programa koji koristiš (a takvu definiciju još nisam čuo).

 

flac u itunesu i quicktimeu? http://code.google.com/p/flukeformac/

 

http://www.xiph.org/quicktime/download.html

 

a za dalje googlaj sam.

 

btw. i na službenim stranicama te apple šalje na 3rd party codece http://support.apple.com/kb/HT3526

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 8:28 (profa31).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
profa31 kaže...

 

btw. i na službenim stranicama te apple šalje na 3rd party codece http://support.apple.com/kb/HT3526

 

 

 očekivao sam da će pisat nešto u sltilu: You are listening it wrong....

kod mene normalno radi.....
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
sminigo kaže...

moj jedini doticaj sa jabukom je bija iPhone 3G toliko mučenje sa jednim tvrdoglavim (zatvorenim)sustavom u životu nisam vidia ,oni iTunes mi je bija mukotrpniji od fresh instalacije Windowsa ,ili sam ja možda ograničen ,pa ne kužin prednosti iTunesa {#} mislin ono koji K ta pusta sinhronizacija pored USB-a i copy paste yebo jabuku windowsi su zakon i uz to se moš igrat do besvijesti {#}

 

Nije Mac za svakog. Recimo za tebe koji se na kompu igras nije, za mene koji na kompu radim je.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
profa31 kaže...
zašto perian nije rješenje? perian je skup codeca koji služe upravo za navedeno.
malo si proturječan. codec je također 3rd party software (pa i onaj koji dodaš u WMP-u), osim ako pod codec ne smatraš samo onaj koji je izdan od strane proizvođača programa koji koristiš (a takvu definiciju još nisam čuo).

 

flac u itunesu i quicktimeu? http://code.google.com/p/flukeformac/

 

http://www.xiph.org/quicktime/download.html

 

a za dalje googlaj sam.

E dragi ,Perian nije rješenje iz jednostavnog razloga jer .mkv iliti Matroska nije podržan!!!

Fluke NE RADI NA LIONU!! Kaj bi se sad možda trebal vraćat na Snow Leopard?!

Codeci jesu 3rd party ,ali Fluke nije codec!!

 

Ovo su vrlo jednostavne stvari ,koje se u Windowsima rješavaju jednim codec packom ,ali na OS X-u mi za to treba tri različita programa!!

 

Googlaj sam - omiljen jabučarski odgovor!! (iliti ,fino upakirano Yebi se sam!){#}

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 13:16 (kizo2703).
12 godina
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Zoki, pogresno. Usporedjujes racunalo i operativni sistem, kruske i jabuke. Windowsi su za rad i za igru. Mac takodjer. Istina, da bi se dobro igrao na Macu trebas instairati windowse.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
BlueMax kaže...

Zoki, pogresno. Usporedjujes racunalo i operativni sistem, kruske i jabuke. Windowsi su za rad i za igru. Mac takodjer. Istina, da bi se dobro igrao na Macu trebas instairati windowse.

Ne ,nije pogrešno. Ja samo uspoređujem operativne sisteme i njihove prednosti i mane!!

Jel ,svidjelo se to nekom ili ne ,od 2005. i prelaska na Intel ,Mac je samo još jedan brand name PC ,kao što su to HP ili Dell.

 

Razlika je samo u jednom čipu i njegovom firmwareu.

 

I da ,istina je ,opako precjenjeni PC!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 10:57 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
kizo2703 kaže...

I da ,istina je ,opako precjenjeni PC!!

  I zato, ljudi otkrise Hackintosh i svi su zadovoljni

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
Lazarus Long kaže...

  I zato, ljudi otkrise Hackintosh i svi su zadovoljni

Da naravno

 ,ali opet ,zbog ''dječjih'' problema kao i sa sigurnošću ,na tom Hackintoshu trebaš i Windowse!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 13:21 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Nema locka? Hmmm zanimljivo možete nastaviti....

AKO SAM TI POMOGAO KLIKNI HVALA!!!!!!!!!!!!!!!!
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
kizo2703 kaže...
...
Ovo su vrlo jednostavne stvari ,koje se u Windowsima rješavaju jednim codec packom ,ali na OS X-u mi za to treba tri različita programa!!

 

Googlaj sam - omiljen jabučarski odgovor!! (iliti ,fino upakirano Yebi se sam!){#}

 

 

Nda, nema problema mačak... stvar ti je u tome da ti perian radi samo kod jabučara. kd te skuži da ne štuješ Stevea Jobsa neće ti ništa pokrenuti... Još kad vidi da se klanjaš Billu Gatesu gotov si. Dobro da ti nije eksplodirao PC ;)

 

finder finder
 
quicktime quicktime
 

 

kod jabučara radi i u quicktimeu i u finderu kao preview...

 

Pa da onda ponovimo: na osxu to radi s jednim codecom (to jest skupom codeca koji se zove (tadaaa): Perian)

 

fluke radi na lionu, ali moraš itunese pokrenuti u 32bitnom modu (što je jedan klik više), a možeš si složiti (također jedan klik) da ga uvijek tako otvara...

 

Inače, neću te ni pitati zašto bi otvarao mkv u quicktimeu kad imaš plex, xbmc, vlc, mplayer.... ali ajde, ako baš želiš možeš bez problema (to jest drugi mogu bez problema, ti očigledno ne)...

 

a kad se već pitamo reci ti meni kako natjerati windowse da provjeravaju hrvatski pravopis i rječnik u bilo kojem programu, ili barem većini (notepadu, ie, firefoxu, bilo kojem mailreaderu...)? naravno traženje i instaliranje za svakog posebno ne dolazi u obzir. ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 16:30 (profa31).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
profa31 kaže...
Nda, nema problema mačak... stvar ti je u tome da ti perian radi samo kod jabučara. kd te skuži da ne štuješ Stevea Jobsa neće ti ništa pokrenuti... Još kad vidi da se klanjaš Billu Gatesu gotov si. Dobro da ti nije eksplodirao PC ;)

Inače, neću te ni pitati zašto bi otvarao mkv u quicktimeu kad imaš plex, xbmc, vlc, mplayer.... ali ajde, ako baš želiš možeš bez problema (to jest drugi mogu bez problema, ti očigledno ne)...

 

a kad se već pitamo reci ti meni kako natjerati windowse da provjeravaju hrvatski pravopis i rječnik u bilo kojem programu, ili barem većini (notepadu, ie, firefoxu, bilo kojem mailreaderu...)? naravno traženje i instaliranje za svakog posebno ne dolazi u obzir. ;)

Pusti Hackintosh na stranu ,pitanje ni nije bilo za njega ,pošto na njemu ne diram ni iTunes ,ni Quicktime.

Za te stvari na Hackintoshu su Songbird za audio i VLC za video.

 

Pitanje se odnosilo na pravi Mac i navedene probleme na njemu (na kojem Fluke ne radi ni u 32 bita ,a i format koji on čita je 16/44 ,a većina muzike je u 24/48!! Nije više ni bitno.

 

U Windowsima nema jedinstvenog sistema za spelling i auto correction. Office (s njim i Outlook) ima svoj ,IE ima svoj ,Firefox možda ima ,ne znam. Većina free Office paketa također imaju svoje.

 

Ali se takva stvar da napravit - treba ti AutoHotkey i AutoCorrect skripta koju uz malo vremena i malo više živaca prevedeš na hrvatski. Tad će dobit upravo to kaj tražiš!

 

Tak da sorry ,ali yebi ga. Ako si ikada probal Hašeka ,imašHascheck Gadget za skinut ,za brzu provjeru.

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 19:10 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Ok, ako je na Macu probaj samo removeat i ponovo instalirat perian (system preferences/perian/ remove-install) po googleu to bi trebalo riješiti problem. ja, kako si vidio, nemam taj problem, a imam lion na dva kompa (i snow leopard na hackintoshu) i radi na svima.

 

probao fluke i radi (iako je meni glazba u AAC-u pa ga ne koristim) u 32 bita. no siguran sam da ima i drugih rješenja,

 

probaj ovo http://xiph.org/quicktime/

 

ovdje je objašnjeno kako setupirati http://www.simplehelp.net/2008/06/12/how-to-play-flac-files-in-itunes/

13 godina
neaktivan
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

1Q. Zašto volimo PC?

2Q. Zašto volimo Windows-e?

 

1A. Link

2A. Integracija, itd...

 

Sve sam reko. {#}

BajaBoss
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 21:02 (Franjic).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
kizo2703 kaže...
BlueMax kaže...

Zoki, pogresno. Usporedjujes racunalo i operativni sistem, kruske i jabuke. Windowsi su za rad i za igru. Mac takodjer. Istina, da bi se dobro igrao na Macu trebas instairati windowse.

Ne ,nije pogrešno. Ja samo uspoređujem operativne sisteme i njihove prednosti i mane!!

Jel ,svidjelo se to nekom ili ne ,od 2005. i prelaska na Intel ,Mac je samo još jedan brand name PC ,kao što su to HP ili Dell.

 

Razlika je samo u jednom čipu i njegovom firmwareu.

 

I da ,istina je ,opako precjenjeni PC!!

nisam na tebe mislio "zoki". ti si "kizo" (hebga, isto je al nije), moj post je upucen forumasu Zoki.zlikovski koji prica pizhdarije.

ti i ja o ovoj temi poprilicno slicno, ako ne i isto, razmisljamo.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
kizo2703 kaže...
profa31 kaže...
Nda, nema problema mačak... stvar ti je u tome da ti perian radi samo kod jabučara. kd te skuži da ne štuješ Stevea Jobsa neće ti ništa pokrenuti... Još kad vidi da se klanjaš Billu Gatesu gotov si. Dobro da ti nije eksplodirao PC ;)

Inače, neću te ni pitati zašto bi otvarao mkv u quicktimeu kad imaš plex, xbmc, vlc, mplayer.... ali ajde, ako baš želiš možeš bez problema (to jest drugi mogu bez problema, ti očigledno ne)...

 

a kad se već pitamo reci ti meni kako natjerati windowse da provjeravaju hrvatski pravopis i rječnik u bilo kojem programu, ili barem većini (notepadu, ie, firefoxu, bilo kojem mailreaderu...)? naravno traženje i instaliranje za svakog posebno ne dolazi u obzir. ;)

Pusti Hackintosh na stranu ,pitanje ni nije bilo za njega ,pošto na njemu ne diram ni iTunes ,ni Quicktime.

Za te stvari na Hackintoshu su Songbird za audio i VLC za video.

 

Pitanje se odnosilo na pravi Mac i navedene probleme na njemu (na kojem Fluke ne radi ni u 32 bita ,a i format koji on čita je 16/44 ,a većina muzike je u 24/48!! Nije više ni bitno.

 

U Windowsima nema jedinstvenog sistema za spelling i auto correction. Office (s njim i Outlook) ima svoj ,IE ima svoj ,Firefox možda ima ,ne znam. Većina free Office paketa također imaju svoje.

 

Ali se takva stvar da napravit - treba ti AutoHotkey i AutoCorrect skripta koju uz malo vremena i malo više živaca prevedeš na hrvatski. Tad će dobit upravo to kaj tražiš!

 

Tak da sorry ,ali yebi ga. Ako si ikada probal Hašeka ,imašHascheck Gadget za skinut ,za brzu provjeru.

 

 

Ne znam Kizo o cem pricas. Ja normalno gledam MKV filmove na QuickTimeu. Dok ti ovo nisi rekao nisam niti razmisljao da postoji problem. Da budem iskren niti meni se ne svidja da instaliram Perian, po meni bi to trebalo biti dio OS-a, ali opet. Kad vidim kako je na Windowsima onda mi je jos i dobro.
13 godina
neaktivan
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Ljudi,ova rasprava vam je bezveze,jer je Linux ionako 10 godina ispred obadva i po sigurnosti i po mogućnosti tweakanja nije niti deset godina,nego je po mogućnosti tweakanja   jednostavno win by default!

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice