Microsoft podržava Apple

poruka: 135
|
čitano: 21.745
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft podržava Apple".
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
DragonShit kaže...

Postoji Ogg Theora koja je otvorena ali je H.264 kvalitetom superiorniji. Prihvaćanje codeca H.264 kao standarda bi bilo ne samo sramotno i žalosno nego i zlobno jer je zatvoren i zatrovan patentima. Postoji nada, nije sve tako crno. Free Software Foundation su svjesni toga problema pa su napisali otvoreno pismo Googleu nakon što je kupio VP8 za 133 milijuna dolara! VP8 je još bolji od H.264 (usporedba). Navodno će ga Google otvoriti! Možda je Google naš spasitelj, čuvar slobode i otvorenih standarda na internetu.

http://googlesystem.blogspot.com/2010/04/google-will-open-source-on2-vp8-codec.html

Pa H.264 jest zrnat, ali daje više detajlja. VP8 gubi dosta detalja.

==

 

Zaključak u članku je pogrešan. MS ne podržava Apple u ukidanju Flasha, već samo tvrdi da je vis a vis videa HTML5 budućnost i bolje rješenje, napominjući da Flash i dalj ostaje bitan dio weba.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2010 21:24 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple

Naxeem, svaka čast.  Konačno netko gleda izvor s kojega su došle informacije, a ne prepisuje tekst s drugih stranica i tuđe žute zaključke.

http://www.zgflex.org / http://www.ivanilijasic.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
naxeem kaže...
DragonShit kaže...

Postoji Ogg Theora koja je otvorena ali je H.264 kvalitetom superiorniji. Prihvaćanje codeca H.264 kao standarda bi bilo ne samo sramotno i žalosno nego i zlobno jer je zatvoren i zatrovan patentima. Postoji nada, nije sve tako crno. Free Software Foundation su svjesni toga problema pa su napisali otvoreno pismo Googleu nakon što je kupio VP8 za 133 milijuna dolara! VP8 je još bolji od H.264 (usporedba). Navodno će ga Google otvoriti! Možda je Google naš spasitelj, čuvar slobode i otvorenih standarda na internetu.

http://googlesystem.blogspot.com/2010/04/google-will-open-source-on2-vp8-codec.html

Pa H.264 jest zrnat, ali daje više detajlja. VP8 gubi dosta detalja.

To nisu detalji nego artefakti nastali lošom kompresijom. Mislim da je to očito, vidi se i na slici a pogotovo u pokretu.

H.264 vs VP8 H.264 vs VP8
Is it weird that this gave me an orgasm?
15 godina
protjeran
offline
Microsoft podržava Apple

moram komentirati neke od nebuloza koje se konstantno provlace ovim forumom,

a tice se Flasha.

 

neki tvrde da je Flash ovdje iskljucivo radi prikaza videa i igrica,

 

kao visegodisnji programer mogu reci da je to potpuno pogresno i to moze izjaviti netko tko nikad nije radio u Flashu,

naime video je samo jedna od mogucnosti Flasha.

 

u Flashu mozete raditi kompletne vizualno bogate stranice,

 

primjer http://www.giorgioarmani.com/armani_5thave_docs/popup_en.html

 

 

Flash kao jezik koristi Action Script, i on u svojoj trecoj inacici je skoro punokrvan OO jezik,

sto znaci da ako znate mozete isprogramirati sto vam je volja, od 3D enginea, fizikalnog enginea,

pa do kompletnih web aplikacija koje rade skora kao i klasicne desktop aplikacije,

 

reci da je Flash dobar samo za video je totalno nepoznavanje problematike

 

jedini problem koji ja trenutno vidim u Flashu je nemogucnost koristenja graficke kartice,

te obzirom da se izvodi u virtualnom engineu odredjena sporost,

tu mislim da i podrska graficke nebi puno pomogla, jer i nju treba hraniti, a Flash jos nije sposoban za to,

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft podržava Apple

ako nešto mrzim to su full flash web stranice ... pogotovo gdje flash nije uopće bio potreban. Kad mi krene to loadanje redovno gasim stranicu. Ajd za neke te prezentacijske stranice al mrzim te puste distrakcije. Po meni to je fad ... prošlo svršeno vrijeme full flash-a za web stranice.

A.
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
abraham kaže...

moram komentirati neke od nebuloza koje se konstantno provlace ovim forumom,

a tice se Flasha.

 

neki tvrde da je Flash ovdje iskljucivo radi prikaza videa i igrica,

 

kao visegodisnji programer mogu reci da je to potpuno pogresno i to moze izjaviti netko tko nikad nije radio u Flashu,

naime video je samo jedna od mogucnosti Flasha.

 

u Flashu mozete raditi kompletne vizualno bogate stranice,

 

primjer http://www.giorgioarmani.com/armani_5thave_docs/popup_en.html

 

 

Flash kao jezik koristi Action Script, i on u svojoj trecoj inacici je skoro punokrvan OO jezik,

sto znaci da ako znate mozete isprogramirati sto vam je volja, od 3D enginea, fizikalnog enginea,

pa do kompletnih web aplikacija koje rade skora kao i klasicne desktop aplikacije,

 

reci da je Flash dobar samo za video je totalno nepoznavanje problematike

 

jedini problem koji ja trenutno vidim u Flashu je nemogucnost koristenja graficke kartice,

te obzirom da se izvodi u virtualnom engineu odredjena sporost,

tu mislim da i podrska graficke nebi puno pomogla, jer i nju treba hraniti, a Flash jos nije sposoban za to,

 

 

 

Ja znam mogućnosti Flasha i opet smatram da njemu jednostavno nije mjesto na webu - s razlogom postoji standard - da je Flash tako dobar W3C bi ga prigrlio kao standard...

 

Mislim da Flash ima svoju budućnost u obliku Air i mobilnih aplikacija, ali mjesto mu nije na webu...

 

I ovaj primjer koji si dao nije primjer web stranice u Flashu već bijele HTML web stranice u koju je integrirana Flash aplikacija... Ista stvar kao nekad s Java pluginom...

HTML ne može biti grafički bogat?  http://www.alexbuga.com/v9/http://www.trikoder.net/

 

U pozadini pravih web aplikacija kriju se također punokrvni OO jezici kao što su Ruby, Python, C# ili PHP (ok, ovaj nije baš punokrvni) koje svoj rezultat izbacuju u HTML obliku - misliš da bi danas znao za Facebook/GMail/nekadrugaaplikacija da su odabrali Flash za sučelje? Ne bih rekao...

 

HTML je jezik za web, browseri su prilagođeni radu s HTMLom, većina HTML siteova dostupni su bilo kome, i onima koji ne učitavaju slike i tekstualnim browserima i onima sa isključenim Javascriptom i slijepima, itd. dok Flash to nema...

 

BTW... malo smo žešće skrenuli u offtopic

Potpis ;)
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2010 22:24 (Danijel).
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft podržava Apple

AS3 nije "punokrvni OO jezik".

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Microsoft podržava Apple
DragonShit kaže...
naxeem kaže...
DragonShit kaže...

Postoji Ogg Theora koja je otvorena ali je H.264 kvalitetom superiorniji. Prihvaćanje codeca H.264 kao standarda bi bilo ne samo sramotno i žalosno nego i zlobno jer je zatvoren i zatrovan patentima.  Postoji nada, nije sve tako crno.  Free Software Foundation su svjesni toga problema pa su napisali otvoreno pismo Googleu nakon što je kupio VP8 za 133 milijuna dolara! VP8 je još bolji od H.264 (usporedba). Navodno će ga Google otvoriti! Možda je Google naš spasitelj, čuvar slobode i otvorenih standarda na internetu.

http://googlesystem.blogspot.com/2010/04/google-will-open-source-on2-vp8-codec.html

Pa H.264 jest zrnat, ali daje više detajlja. VP8 gubi dosta detalja.

To nisu detalji nego  artefakti nastali lošom kompresijom. Mislim da je to očito, vidi se i na slici a pogotovo u pokretu.

Mislim da je svakome tko je dobro pogledao video ocito da to nisu samo artefakti, nego i detalji - slika H.264 zaista ima i vise detalja.

 

I jos jedna stvar je u pitanju - uzmi taj H.264 video i provuci ga kroz agresivno postprocesiranje (mozes probati ukljuciti i SPP deblokiranje), recimo pomocu ffdshowa, pa ces dobiti sliku poput ove na desnoj strani. Drugim rijecima, pitanje je koliko je ovo na desnoj strani stvar kodera, a koliko dekodera. Ne mozes imati i ovce i novce - ovdje su detalji žrtvovani radi uklanjanja zrnatosti/artefakata.

 

Ne mozes suditi tako nesto prema stranicama koje u biti reklamiraju taj proizvod! Nek daju da isprobamo kodek pa da onda vidimo kako stvari stoje.

16 godina
offline
RE: Microsoft podržava Apple

@mfrankovic

Ako misliš da je CS aplikacija za retuširanje slika u krivu si! Gore sam nespretno naveo, naravno Adobe je standard u media creation softwareu. Pričam ti s iskustva korisnika u struci koji kruh zarađuje tim alatima! Da, ja mislim da bi se adobe obogatio nakon prelaska na linux platformu, isto tako mislim da pošto su standard mnogima ne ostavljaju mogućnost izbor os-a koji sigurno nebi bio MS/Win! 

Hajde nek se netko javi ovdje tko živi od recimo weba ili web aplikacija i tko bi kao platformu za projekt izabrao Silverlight! Svjestan sam, jako dobro, svih flashovih mana ali je standard i koliko god se oni trudili neće to promjeniti!

Samo ljudi koji imaju nekakva iskustva u flash/flex razvoju mogu shvatiti o čemu pričam. Platforma je jaka osigurava brz razvoj, izvrsnu krivulju učenja, kompaktibilnost i to toliku da se Vaša aplikacija vrti unutar browsera na svim OS-ovim, bez obzira na hosting platformu, na desktopu unutar AIR okruženja (nebitno ali eto može i to), Internet kiosci, bankomati, aparati za igre na sreću, multimedijalni cd katalozi, itd. Sad se na nekakvoj zatvorenoj hardverskoj platformi i dva uređaja (IPad i IPhone) zbog nedostatno jakog hardwarea loše vrte (inace dosta zahtjevne) flash aplikacije i to triba odmah popljucat!

 

 

vatrom
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2010 8:27 (vatrom).
16 godina
offline
RE: Microsoft podržava Apple

 

@vatrom

Ti mora da radiš u nekom studiju kao dizajn.hr :-)

 

Možda je dovoljno reći da takvi rade ovo:

<link href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5Ctbacic%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_filelist.xml" rel="File-List" /> 

<link href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5Ctbacic%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_themedata.thmx" rel="themeData" /> 

<link href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5Ctbacic%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml" rel="colorSchemeMapping" /> 

 

(HTML kod na stranicama msu.hr)

 

Onaj tko je dobro upoznat s Flashom i pravim web standardima će ti odmah reći da je Flash smeće kojem se samo pribjegava jer nerazumni klijenti žele zvjezdice, zvukove i ostale nepotrebne piz* u maksimalno kratkom vremenu.

 

Ne moram ti spominjati da je Flash:

* gotovo potpuno nedostupan pretraživačima,

* da u njemu ne rade osnovne kontrole na svim ne-Win platformama (Ctrl+F, c/p, skrolanje uništento totalno),

* nema 64-bitne verzije iako je godina koja, 2010.? (postoji jedino jedna alpha za Linux na 64-bita), a da ne spominjem tek druge arhitekture,

* nedostupan za veliku većinu mobilnih platformi, ali i alternativnih/specijaliziranih sustava,

* bilo kakva "on-the-fly" prerada izgleda, ponašanja (kao korisnički CSS, stranice prilagođene slabovidim osobama i sl.),

* na OS X-u, Linuxu... Flash uredno ubije CPU i to se nije promijenilo već cca 5 godina, iako korisnici stalno upozoravaju na to,

* glomazan i težak na Internet prometu, što sigurno nije pozitivno sad kad se promet na mobitelima naplaćuje po MB,

* itd., itd.

 

Svaki put kad naletim na stranice cijele napravljene u Flashu, kažem samo jednu riječ - idiot.

 

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2010 9:39 (4ndY).
15 godina
protjeran
offline
RE: Microsoft podržava Apple
naxeem kaže...

AS3 nije "punokrvni OO jezik".

zato sam i napisao skoro punokrvan OO :)

 

za 4ndY

 

ako se godina bavis desktop aplikacijama i korisnik te guzi i zeli sve sto moze pozeljeti da ugradis u aplikaciju,

prelaskom na Web je logicno da uzmes Flash, jer mozes sve sta pozelis,

 

ne vidim razloga zasto bi se na webu sparalo sa idejama i realizacijom,

web stranice imaju pravo biti bogate i zadovoljit svaku zelju klijenta kao i desktop aplikacije

 

-Flash je dostupan pretrazivacaima jer se pokrece kao i klasicna stranica preko HTML-a

-nema 64-bitne verzije ?, a zato bi i trebala biti, radi marketinskih fora

-Flash mozes usporediti sa desktop aplikacijom, sta moze ona moze uglavnom i Flash, moze li to HTML ?

sta se tice glomaznosti velicinu mu donosi grafika, kao i kod HTML-a,

stranica u FLASH-u ne mora biti puno veca od stranice u HTML-u

 

 

Svaki put kad naletim na stranice cijele napravljene u Flashu, kažem samo bravo majstore,

 

 

jedno sa cime se slazem je sporost Flash-a i gutanje resursa,

obzirom da sam prije radio u OpenGL, a danas koristim 3D u Flash-u mogu reci da je izvrsavanje Flash-a na danasnjim pilama brzinski kao nekad na 386 strojevima,

to se i primjeti po slicnim igrama,

 

osobno mislim da evidentno nadolazeca podrska za GPU nece rjesiti problem, jer je ubijen i sam CPU

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2010 10:13 (abraham).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
vatrom kaže...

Hajde nek se netko javi ovdje tko živi od recimo weba ili web aplikacija i tko bi kao platformu za projekt izabrao Silverlight! Svjestan sam, jako dobro, svih flashovih mana ali je standard i koliko god se oni trudili neće to promjeniti!

Samo ljudi koji imaju nekakva iskustva u flash/flex razvoju mogu shvatiti o čemu pričam. Platforma je jaka osigurava brz razvoj, izvrsnu krivulju učenja, kompaktibilnost i to toliku da se Vaša aplikacija vrti unutar browsera na svim OS-ovim, bez obzira na hosting platformu, na desktopu unutar AIR okruženja (nebitno ali eto može i to), Internet kiosci, bankomati, aparati za igre na sreću, multimedijalni cd katalozi, itd. Sad se na nekakvoj zatvorenoj hardverskoj platformi i dva uređaja (IPad i IPhone) zbog nedostatno jakog hardwarea loše vrte (inace dosta zahtjevne) flash aplikacije i to triba odmah popljucat!

 

 

Nemoj pričati napamet. Silverlight je daleko, daleko bolja solucija od Flasha za ono čemu je namijenjen.

Mislim da je ovdje najveći problem što ljudi izjednačuju Flash i Silverlight. Ja Silverlight vidim prenstveno kao odličnu kombinaciju JavaAppleta i Flasha koja zamjenjuje obje tehnologije u razvoju aplikacijskih sučelja. Flash je toliko spor, gladan memorije i jednostavno užas, da je ludost odabrati ga pored SL-a.

Flash je dobar za bannere i to je to.

abraham kaže...
naxeem kaže...

AS3 nije "punokrvni OO jezik".

Zato sam i napisao skoro punokrvan OO :)

Ma da, ali AS je takav da ga ja, kao developer, smatram smećem. :D - Ne znam zašto, ali Flash razvojna okolina mi je totalno odbojna. Builder je još relativno probavljiv, ali Flash Pro...

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
15 godina
offline
Microsoft podržava Apple

Da li je HTML5 OOP? 

Zar canvas nije Appleov?

'i'Think
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Microsoft podržava Apple
naxeem kaže...

Ma da, ali AS je takav da ga ja, kao developer, smatram smećem. :D - Ne znam zašto, ali Flash razvojna okolina mi je totalno odbojna. Builder je još relativno probavljiv, ali Flash Pro...

obzirom da AS mora zonglirati sa Webom, animacijom i drugim stvarima sto klasicni OO jezik ne mora, jos je dobro ispao.

cak je simpatican, izgleda kao neka kombinacija C-a i Delphi-a.

 

pa pogledaj HTML kod, ako je AS smece sta je onda HTML.

 

HTML izgleda kao da je nabrzinu skrpan kod koji nesto radi, bez strukture, zaglavlja,

kao hrpa nasumicno nabacanih linija koje medjusobno sintakticki nemaju nikakve slicnosti,

jos ako dodas javascript i PHP izgleda kao nakupina smeca

16 godina
offline
RE: Microsoft podržava Apple
naxeem kaže...

Nemoj pričati napamet.

Flash je dobar za bannere i to je to.

 

A ti kao ne pričaš napament, spusti se na zemlju i molim ne bahatit se kao da sve znaš o svemu, bogom dan tu svima nama.... daj ajde molim te...

"Flash je dobar za bannere i to je to." to je kao objektivan zaključak ? da moš si mislit koliko si objektivan.

Takve izjave može davat 2-mjesečni developer sa jedva dijelićem teorijskog znanja a ne netko tko se voli hvalit kako sve zna.

 

Ne voliš Flash i super, šta sad? jer tebi je Flask okolina "totalno odbojna". Tako odgovaraju svi koji ne žele naučiti ništa više, ili vam MS ispere mozak kroz svoju tehnologiju da ne vidite ništa drugo.

BUG-ovci općenito favoriziraju Microsoft i njegove tehnologije zato možeš na BOL-u vidjeti video samo u Silverlightu, toliko opet o nekoj objektivnosti. Zašto nisu stavili Quicktime i/ili Flash ?

Ako je HTML 5 toliko dobar i odličan za video onda se idemo rješit Silverlighta za prikaz videa.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
abraham kaže...
naxeem kaže...

Ma da, ali AS je takav da ga ja, kao developer, smatram smećem. :D - Ne znam zašto, ali Flash razvojna okolina mi je totalno odbojna. Builder je još relativno probavljiv, ali Flash Pro...

obzirom da AS mora zonglirati sa Webom, animacijom i drugim stvarima sto klasicni OO jezik ne mora, jos je dobro ispao.

cak je simpatican, izgleda kao neka kombinacija C-a i Delphi-a.

 

pa pogledaj HTML kod, ako je AS smece sta je onda HTML.

 

HTML izgleda kao da je nabrzinu skrpan kod koji nesto radi, bez strukture, zaglavlja,

kao hrpa nasumicno nabacanih linija koje medjusobno sintakticki nemaju nikakve slicnosti,

jos ako dodas javascript i PHP izgleda kao nakupina smeca

Da, PHP je (u vrijeme kada sam ga ja intenzivno koristio bio u beti v4) kao smeće jer interferira s HTML-om i cijela aplikacija (malo veća) izgleda k'o kurbin pir. Zato sam i prešao na .NET koji je relativno uredan.

AS mi je odobojan i kao jezik i kao struktura. Jednom sam morao uređivati aplikaciju u Flashu - pao mi je mrak na oči kad sam vidio da je kod zapisan u grafičkim elementima :D - Strašno. Nedostatak pametnijeg code completitiona čini razvoj jako sporim.

makopos kaže...

"Flash je dobar za bannere i to je to." to je kao objektivan zaključak ? da moš si mislit koliko si objektivan.

 

Ne voliš Flash i super, šta sad? jer tebi je Flask okolina "totalno odbojna". Tako odgovaraju svi koji ne žele naučiti ništa više, ili vam MS ispere mozak kroz svoju tehnologiju da ne vidite ništa drugo.

Ako je HTML 5 toliko dobar i odličan za video onda se idemo rješit Silverlighta za prikaz videa.

Jesi ikad probao Silverlight? - Ne? - Ja jesam Flash.

I ne, nije objektivan zaključak, nego karikiranje i humor s dozom provokacije.

Već sam u nekoliko sličnih tema rekao da je Flash dobra stvar za mnogo toga i da je Appleovo ponašanje (koje Microsoft ne podržava, suprotno naslovu i sadržaju članka) iritantno, bezobrazno i loše.

Flash je super za online igre, animacije i video. Dolaskom HTML-a 5 možda će za video postati nepotreban (iako ne nužno), a na području razvoja RIA aplikacijskih sučelja jednostavno je jako inferioran Silverlightu.

 

Inače, nemam pojma može li Flash ili HTML5 (nije mogao u vrijeme kada sam ga ja koristio - CS3) streamati video varijabilnim bitrateom?  To Silverlight može i mogućnost je koja je za video važnija od bilo čega drugoga. Ako Flash to može, onda su što se videa tiče izjednačeni. No, ja ni ne gledam to zbog videa, niti me video interesira.

Silverlight je trenutno jedina x-platform RIA tehnologija koja zadovoljava moje standarde kvalitete. Flex (Flash) je solidan, ali to nije to.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
15 godina
offline
RE: Microsoft podržava Apple
naxeem kaže...

Jednom sam morao uređivati aplikaciju u Flashu - pao mi je mrak na oči kad sam vidio da je kod zapisan u grafičkim elementima :D - Strašno.

Ocigledno si radio na prastarom kodu i zato nemoj generalizirati...

 

'i'Think
16 godina
offline
RE: Microsoft podržava Apple
abraham kaže...

 

za 4ndY

 

-Flash je dostupan pretrazivacaima jer se pokrece kao i klasicna stranica preko HTML-a

-nema 64-bitne verzije ?, a zato bi i trebala biti, radi marketinskih fora

-Flash mozes usporediti sa desktop aplikacijom, sta moze ona moze uglavnom i Flash, moze li to HTML ?

sta se tice glomaznosti velicinu mu donosi grafika, kao i kod HTML-a,

stranica u FLASH-u ne mora biti puno veca od stranice u HTML-u

 

 

Svaki put kad naletim na stranice cijele napravljene u Flashu, kažem samo bravo majstore,

 

 

jedno sa cime se slazem je sporost Flash-a i gutanje resursa,

obzirom da sam prije radio u OpenGL, a danas koristim 3D u Flash-u mogu reci da je izvrsavanje Flash-a na danasnjim pilama brzinski kao nekad na 386 strojevima,

to se i primjeti po slicnim igrama,

 

osobno mislim da evidentno nadolazeca podrska za GPU nece rjesiti problem, jer je ubijen i sam CPU

?!!

 

a) kako je dostupan pretraživačima kad ga isti ne mogu jednostavno indeksirati jer ga je nemoguće parsati!

b) kakav marketinški trik pobogu? Ako imam 64-bitni OS, zašto bih želio duplati sistemske libove samo da pokrenem jedan browser plugin kojeg Adobe ne može već 5 godina prepisati na 64-bita

c) web je web, desktop aplikacije su desktop aplikacije, web je prije svega multiplatformski/otvoren/standardiziran/neovisan, dok desktop aplikacije imaju taj luksuz biti što god hoće. Baš zbog tih zahtjeva za web - Flash nije opcija (kao što sam već 10 puta do sad spomenuo). I da, Flash != HTML, Flash može biti samo podskup od HTML/CSS/JS/DOM (a da ne pričam o tehnologijama koje jesu standard, ali ih "veliki dečki" ne podržavaju: SVG i sve ostalo što dolazi s HTML5). Zašto Adobe ne napravi jedan browser samo za Flash stranice jer standardni browser s takvih je stranicama uglavnom beskoristan?

d) U Operi Mini, ali i u bilo kojem drugom mobilnom pregledniku mogu isključiti prikazivanje slika i time uštediti 95% Internet prometa, mogu li to s Flashom?

 

 

@Silverlight

- što se tiče standarda i portabilnosti, SL je smeće isto kao i Flash, samo što je bolje realiziran (opet, samo na Win platformi, Moonlight debelo zaostaje), no nikako nije prihvatljiv za web, tako da si to MS-fanboyji (kao Bugovci) mogu nab* u ono mjesto

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2010 11:11 (4ndY).
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft podržava Apple

da ne govorimo o tome da mobilni flash koji zaista radi se obećaje već godinama, al nikako da se isporuči. I onda kad ga i naprave, imat će sto verzija za sto mobilnih platformi koje će biti krcate rupa i bagova i problema.

A.
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Microsoft podržava Apple
DragonShit kaže...

Postoji Ogg Theora koja je otvorena ali je H.264 kvalitetom superiorniji. Prihvaćanje codeca H.264 kao standarda bi bilo ne samo sramotno i žalosno nego i zlobno jer je zatvoren i zatrovan patentima. Postoji nada, nije sve tako crno. Free Software Foundation su svjesni toga problema pa su napisali otvoreno pismo Googleu nakon što je kupio VP8 za 133 milijuna dolara! VP8 je još bolji od H.264 (usporedba). Navodno će ga Google otvoriti! Možda je Google naš spasitelj, čuvar slobode i otvorenih standarda na internetu.

http://googlesystem.blogspot.com/2010/04/google-will-open-source-on2-vp8-codec.html

jako zanimljivo :)

zelim,hocu,mogu al neam koga
16 godina
protjeran
offline
RE: Microsoft podržava Apple
artfull kaže...

ako nešto mrzim to su full flash web stranice ... pogotovo gdje flash nije uopće bio potreban. Kad mi krene to loadanje redovno gasim stranicu. Ajd za neke te prezentacijske stranice al mrzim te puste distrakcije. Po meni to je fad ... prošlo svršeno vrijeme full flash-a za web stranice.

upravo tako

flash je super,al za multimediju

ostalo je nepotrebno smece

zelim,hocu,mogu al neam koga
16 godina
protjeran
offline
RE: Microsoft podržava Apple
4ndY kaže...

?!!

 

a) kako je dostupan pretraživačima kad ga isti ne mogu jednostavno indeksirati jer ga je nemoguće parsati!

b) kakav marketinški trik pobogu? Ako imam 64-bitni OS, zašto bih želio duplati sistemske libove samo da pokrenem jedan browser plugin kojeg Adobe ne može već 5 godina prepisati na 64-bita

c) web je web, desktop aplikacije su desktop aplikacije, web je prije svega multiplatformski/otvoren/standardiziran/neovisan, dok desktop aplikacije imaju taj luksuz biti što god hoće. Baš zbog tih zahtjeva za web - Flash nije opcija (kao što sam već 10 puta do sad spomenuo). I da, Flash != HTML, Flash može biti samo podskup od HTML/CSS/JS/DOM (a da ne pričam o tehnologijama koje jesu standard, ali ih "veliki dečki" ne podržavaju: SVG i sve ostalo što dolazi s HTML5). Zašto Adobe ne napravi jedan browser samo za Flash stranice jer standardni browser s takvih je stranicama uglavnom beskoristan?

d) U Operi Mini, ali i u bilo kojem drugom mobilnom pregledniku mogu isključiti prikazivanje slika i time uštediti 95% Internet prometa, mogu li to s Flashom?

 

 

@Silverlight

- što se tiče standarda i portabilnosti, SL je smeće isto kao i Flash, samo što je bolje realiziran (opet, samo na Win platformi, Moonlight debelo zaostaje), no nikako nije prihvatljiv za web, tako da si to MS-fanboyji (kao Bugovci) mogu nab* u ono mjesto

upravo tako

iako meni HTML5 pocinje liciti na takvo shto

prije sam razmishljao da zashto browseri nemaju takve mogucnosti da masu toga imaju kod sebe,a da ti to samo pozovesh,pokrenesh i koristish

no sada razmishljam da je tako i bolje kako bi na shto vishe platformi mogao pruziti svoje informacije

zelim,hocu,mogu al neam koga
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
lepi kaže...
DragonShit kaže...

Postoji Ogg Theora koja je otvorena ali je H.264 kvalitetom superiorniji. Prihvaćanje codeca H.264 kao standarda bi bilo ne samo sramotno i žalosno nego i zlobno jer je zatvoren i zatrovan patentima. Postoji nada, nije sve tako crno. Free Software Foundation su svjesni toga problema pa su napisali otvoreno pismo Googleu nakon što je kupio VP8 za 133 milijuna dolara! VP8 je još bolji od H.264 (usporedba). Navodno će ga Google otvoriti! Možda je Google naš spasitelj, čuvar slobode i otvorenih standarda na internetu.

http://googlesystem.blogspot.com/2010/04/google-will-open-source-on2-vp8-codec.html

jako zanimljivo :)

Kao što sam napisao, mislim da je google itekako svjestan tehnološke superiornosti H.264 u usporedbi sa VP8, al nisu blesavi pa su investirali u svoj opstanak za njih sitnih stotinjak milki larado, jer nitko nezna hoće li i koliki će biti "tantijemi" nakon 2015. Radi se na tome da ih ne bude, al H.264 bi to tad mogao imati praktički monopol pa valja imati spremnu alternativu, makar je držao na lancu samo za plašenje.

A.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
abraham kaže...

obzirom da AS mora zonglirati sa Webom, animacijom i drugim stvarima sto klasicni OO jezik ne mora, jos je dobro ispao.

cak je simpatican, izgleda kao neka kombinacija C-a i Delphi-a.

 

pa pogledaj HTML kod, ako je AS smece sta je onda HTML.

 

HTML izgleda kao da je nabrzinu skrpan kod koji nesto radi, bez strukture, zaglavlja,

kao hrpa nasumicno nabacanih linija koje medjusobno sintakticki nemaju nikakve slicnosti,

jos ako dodas javascript i PHP izgleda kao nakupina smeca

Ne možeš uspoređivati HTML i AS, to je uspoređivanje kruški i jabuka... HTML je prezentacijski jezik namijenjen za strukturiranje sadržaja, obični opisni jezik, jedna vrsta standardiziranog XML-a...

 

BTW jesi pogledao ikad kod lijepo strukturirane HTML stranice u zadnjih 4-5 godina? Pa to je zadovoljstvo gledati kako je sve lijepo posloženo...

naxeem kaže...

Da, PHP je (u vrijeme kada sam ga ja intenzivno koristio bio u beti v4) kao smeće jer interferira s HTML-om i cijela aplikacija (malo veća) izgleda k'o kurbin pir. Zato sam i prešao na .NET koji je relativno uredan.

Meni se također sviđa .NET, ali radim s PHPom - sad s petom verzijom PHP može biti jednako uredan kao i .NET(C#) - postoje mnogi frameworci u kojima se kod organizira na MVC način i to sve izgleda super uredno... Lijepo definirano - nema miješanja logike i prezentacije, podatkovna logika u model, način prikaza u view, tok aplikacije u controller :)

 

Sad sam u zadnje vrijeme počeo eksperimentirati i sa jednim Codeigniter dodatkom - HMVC (Hijerarhijski model-view-controller) gdje je svaki modul (komentari, vijesti, login forma, itd.) zasebna MVC aplikacija integrirana u jednu super-aplikaciju :)

 

.NET se može uspoređivati samo s drugim PHP frameworkom, jer .NET je framework, a C# (ili VB) su jezici :)

Potpis ;)
15 godina
protjeran
offline
RE: Microsoft podržava Apple
Danijel kaže...
abraham kaže...

obzirom da AS mora zonglirati sa Webom, animacijom i drugim stvarima sto klasicni OO jezik ne mora, jos je dobro ispao.

cak je simpatican, izgleda kao neka kombinacija C-a i Delphi-a.

 

pa pogledaj HTML kod, ako je AS smece sta je onda HTML.

 

HTML izgleda kao da je nabrzinu skrpan kod koji nesto radi, bez strukture, zaglavlja,

kao hrpa nasumicno nabacanih linija koje medjusobno sintakticki nemaju nikakve slicnosti,

jos ako dodas javascript i PHP izgleda kao nakupina smeca

Ne možeš uspoređivati HTML i AS, to je uspoređivanje kruški i jabuka... HTML je prezentacijski jezik namijenjen za strukturiranje sadržaja, obični opisni jezik, jedna vrsta standardiziranog XML-a...

 

BTW jesi pogledao ikad kod lijepo strukturirane HTML stranice u zadnjih 4-5 godina? Pa to je zadovoljstvo gledati kako je sve lijepo posloženo...

zasto nebi mogao usporedjivati, sa moje tocke gledista i jedan i drugi sluze izradi web stranica,

zadnje stranice koje sam radio u HTML-u su bile prije 3-4 godine, ako se ne varam nista novoga nije od onda izmsljeno sta se tice strukture stranice,

 

izrada putem HTML-a koristenjem bilo tabela, div tagova i ostalih smeca izgleda tako neprirodno i jadno da nikako nemogu shvatiti nekoga tko radi HTML stranice

 

na kraju krajeva bilo je i zagovornika DOS-a nad WIN aplikacijama, a isto tako mi se cini da je i HTML na kraju svoga puta,

hoce li to biti Flash, Silverlight ili nesto deseto sasvim mi je svejedno ali porastom brzine interneta koristenje i rad u HTML-u nema smisla,

internet stranice ce u buducnosti izgledati kao i bogate desktop aplikacije,prezentacije i animacije i ne vidim kako bi se to moglo izvesti sa HTML-om.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
Danijel kaže...
naxeem kaže...

Da, PHP je (u vrijeme kada sam ga ja intenzivno koristio bio u beti v4) kao smeće jer interferira s HTML-om i cijela aplikacija (malo veća) izgleda k'o kurbin pir. Zato sam i prešao na .NET koji je relativno uredan.

Meni se također sviđa .NET, ali radim s PHPom - sad s petom verzijom PHP može biti jednako uredan kao i .NET(C#) - postoje mnogi frameworci u kojima se kod organizira na MVC način i to sve izgleda super uredno... Lijepo definirano - nema miješanja logike i prezentacije, podatkovna logika u model, način prikaza u view, tok aplikacije u controller :)

 

Sad sam u zadnje vrijeme počeo eksperimentirati i sa jednim Codeigniter dodatkom - HMVC (Hijerarhijski model-view-controller) gdje je svaki modul (komentari, vijesti, login forma, itd.) zasebna MVC aplikacija integrirana u jednu super-aplikaciju :)

 

.NET se može uspoređivati samo s drugim PHP frameworkom, jer .NET je framework, a C# (ili VB) su jezici :)

Možda može biti uredan, ali ni verzija 6 neće biti ista kao recimo C# - osim toga, interpreter je. Ne uspoređujem PHP i .NET, nego PHP i C# (na VB sam alergičan), a s obzirom da tada nekoć PHP nije imao nikakav framework, svejedno je s čim ga stavim.

Taj CodeIgniter je dosta dobar? Ja nekako klizim prema Zendu.

abraham kaže...

zasto nebi mogao usporedjivati, sa moje tocke gledista i jedan i drugi sluze izradi web stranica,

zadnje stranice koje sam radio u HTML-u su bile prije 3-4 godine, ako se ne varam nista novoga nije od onda izmsljeno sta se tice strukture stranice,

 

izrada putem HTML-a koristenjem bilo tabela, div tagova i ostalih smeca izgleda tako neprirodno i jadno da nikako nemogu shvatiti nekoga tko radi HTML stranice

 

na kraju krajeva bilo je i zagovornika DOS-a nad WIN aplikacijama, a isto tako mi se cini da je i HTML na kraju svoga puta,

hoce li to biti Flash, Silverlight ili nesto deseto sasvim mi je svejedno ali porastom brzine interneta koristenje i rad u HTML-u nema smisla,

internet stranice ce u buducnosti izgledati kao i bogate desktop aplikacije,prezentacije i animacije i ne vidim kako bi se to moglo izvesti sa HTML-om.

 

Ne, naravno da se ne može uspoređivati. PHP je interpretirani jezik, C# je kompajlirani jezik, HTML je markup, a ne programski jezik. Programski jezik ima određene karakteristike.

I ne kužim što ti je neprirodno u tagovima? LOL?

 

HTML na kraju puta? Zaboga, pa XML odnosno princip koji je nastao iz HTML-a, doveden je i na desktop: Flash koristi MXML, Silverlight i WPF korist XAML. Nema boljeg sustava od definiranja sučelja po principu koordinata i struktriranim dokumentom.

 

Renderer je nešto sasvim drugo, ali i Flash (Flex) i Silverlight i WebKit i WPF i IE, svi definiraju sučelje meta jezikom (ML), a to što će dodati ispred, nema nikakve veze.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2010 20:57 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
abraham kaže....

zasto nebi mogao usporedjivati, sa moje tocke gledista i jedan i drugi sluze izradi web stranica, [1]

zadnje stranice koje sam radio u HTML-u su bile prije 3-4 godine, ako se ne varam nista novoga nije od onda izmsljeno sta se tice strukture stranice, [2]

 

izrada putem HTML-a koristenjem bilo tabela, div tagova i ostalih smeca izgleda tako neprirodno i jadno da nikako nemogu shvatiti nekoga tko radi HTML stranice

 

na kraju krajeva bilo je i zagovornika DOS-a nad WIN aplikacijama, a isto tako mi se cini da je i HTML na kraju svoga puta, [3]

hoce li to biti Flash, Silverlight ili nesto deseto sasvim mi je svejedno ali porastom brzine interneta koristenje i rad u HTML-u nema smisla,

internet stranice ce u buducnosti izgledati kao i bogate desktop aplikacije,prezentacije i animacije i ne vidim kako bi se to moglo izvesti sa HTML-om. [4]

 

 

[1] Ne mogu se uspoređivati zato jer su različiti - HTML ne možeš uspoređivati sa AS-om ili bilo kojim drugim programskim jezikom jer HTML to nije... AS možeš uspoređivati sa JS-om, PHPom, C#-om, itd. Oba služe izradi web stranica ako na to gledaš u duhu kraja 90ih tj. početka ovog desetljeća...

 

Izrada web stranica danas ide puno dalje od čistog HTML-a ili čistog Flasha - HTML je samo sredstvo za strukturu izgleda - sama aplikacija pisana je u nekom programskom jeziku (PHP, C#, Python...) - aplikacija rezultat daje u obliku HTML-a... Ukoliko sučelje mora biti kompleksnije (za moćnije web aplikacije tipa gmail) zahtjevi sa HTML sučelja šalju se AJAX (JS) zahtjevima te aplikacija (PHP, C#...) odgovara u JSON ili XML obliku koji se pomoću JS-a interpretira i injecta u HTML...

 

HTML je samo vanjsko sredstvo - ono što korisnik i browser vide - prava stvar događa se na serveru...

 

[2] Neki principi su se ipak promijenili - kod je uredniji, više se gleda na sam značaj koda, cijeni se čistoća, sav način prezentacije ide u CSS, HTML je čista struktura... HTML je XML baziran, a kako je Naxeem rekao, primjena XMLa je jako široka - čak je i Wordov DOCX format neki oblik XMLa (koprimiranog sa slikama i drugim resursima), slična stvar i sa novim Flash formatom koji će zamijeniti FLA (XFL)...

 

[3] Opet, HTML nije aplikacija - samo način za prikaz informacija koje aplikacija obradi/izračuna

 

[4] Možeš li zamisliti da su 24sata/Večernji/Facebook/Bug.hr izvedeni u Flashu/Silverlightu? hahaha, da mi je to vidjeti...

 

Evo ti primjer Bug.hr - izvedeni su tehnički u .NET frameworku i C# jeziku - kao sredstvo prezentacije koriste HTML (kao sav normalan svijet), a ne Silverlight - jer je to preseravanje i pokazivanje moći, isto kao i dizajn.hr koji je izveden 100% u Flashu što je čisto silovanje tehnologije (kako da selektiram tekst normalno, otvorim link u novom tabu, itd.)

 

Budućnost weba kao i sadašnjost pripadaju HTML-u - i to je činjenica - većina aplikacija mogu se izvesti u HTML+CSS+JS kombinaciji (što su tri tehnologije koje sve skupa idu zajedno, te ih ja smatram jednom tehnologijom, isto kao i prezentacijski dio Flasha i AS - idu skupa)

 

naxeem kaže...

Možda može biti uredan, ali ni verzija 6 neće biti ista kao recimo C# - osim toga, interpreter je. Ne uspoređujem PHP i .NET, nego PHP i C# (na VB sam alergičan), a s obzirom da tada nekoć PHP nije imao nikakav framework, svejedno je s čim ga stavim.

Taj CodeIgniter je dosta dobar? Ja nekako klizim prema Zendu.

 

Codeigniter je super framework - brzo se može ovladati njime i pruža puno rezultata u malo vremena...

 

Zend je općenito puno moćniji nego Codeigniter, no on zapravo nije gotovo rješenje kao Codeigniter već skup gotovih klasa koje moraš posložiti kako želiš da rade kao i strukturu aplikacije - no onda je veoma moćan... Pruža puno veću kontrolu nad samom strukturom aplikacije i načinom kodiranja... (npr. ako ti ne treba MVC hijerarhija ne moraš ju koristiti...)

 

Potpis ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2010 21:34 (Danijel).
15 godina
protjeran
offline
RE: Microsoft podržava Apple
naxeem kaže...

Ne, naravno da se ne može uspoređivati. PHP je interpretirani jezik, C# je kompajlirani jezik, HTML je markup, a ne programski jezik. Programski jezik ima određene karakteristike.

I ne kužim što ti je neprirodno u tagovima? LOL?

 

HTML na kraju puta? Zaboga, pa XML odnosno princip koji je nastao iz HTML-a, doveden je i na desktop: Flash koristi MXML, Silverlight i WPF korist XAML. Nema boljeg sustava od definiranja sučelja po principu koordinata i struktriranim dokumentom.

 

Renderer je nešto sasvim drugo, ali i Flash (Flex) i Silverlight i WebKit i WPF i IE, svi definiraju sučelje meta jezikom (ML), a to što će dodati ispred, nema nikakve veze.

interpreter, compiler, markup - semantika,

dal je nesto interpreter ili compiler meni je sasvim svejedno, ja pisem kod, a hocu li poslje napraviti compile ili ce se interpretirati kod izvrsavanja mi je sasvim svejedno,

 

 

HTML na desktopu sluzi jedino kao inport/export definicija i nista vise, a i kao takve su se cisto solidno koristili  tab/coma ili neki drugi delimiteri 10-tak godina sve dok MS ili netko drugi nije isfurao HTML kao definiciju import/export-a

 

to da je HTML markup u koji se ugnjezduje PHP/JS ili nesto drugo mi je sasvim jasno,

pa pogledaj source ove stranice pa ces vidjet da izgleda kao hrpa nepovezanog smeca,

 

AS kao jezik i Flash ili Flex kao razvojna okolina je vise slicna razvoju klasicnim alatima C++, delphi, VB i kao takva je blize programerima,

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
abraham kaže...

interpreter, compiler, markup - semantika,

dal je nesto interpreter ili compiler meni je sasvim svejedno, ja pisem kod, a hocu li poslje napraviti compile ili ce se interpretirati kod izvrsavanja mi je sasvim svejedno,

 

 

HTML na desktopu sluzi jedino kao inport/export definicija i nista vise, a i kao takve su se cisto solidno koristili  tab/coma ili neki drugi delimiteri 10-tak godina sve dok MS ili netko drugi nije isfurao HTML kao definiciju import/export-a

 

to da je HTML markup u koji se ugnjezduje PHP/JS ili nesto drugo mi je sasvim jasno,

pa pogledaj source ove stranice pa ces vidjet da izgleda kao hrpa nepovezanog smeca,

 

AS kao jezik i Flash ili Flex kao razvojna okolina je vise slicna razvoju klasicnim alatima C++, delphi, VB i kao takva je blize programerima,

 

Usporedi .NET i Flash/Flex

 

.NET je razvojna okolina koja koristi C# jezik (i VB, ali on nije vrijedan spomena...) - sa izvrsnim IDE-om - Visual Studiom - a većina programera kaže da je VS najbolji IDE (krajnji rezultat u kojem se prikazuju podaci je HTML ili Silverlight*) :)

 

* I zna se za što služi HTML, a za što Silverlight - zato je Bug.hr i ovaj forum u HTML-u, a onaj player za BugTV u Silverlightu (koji će jednog dana moći biti zamijenjen nativnom <video> kontrolom)

 

Što se tiče sourca ove stranice - to je krajnji rezultat malo ispao možda neuredan, ali vjerujem da je s druge strane sve uredno... Inače se ja za svoje projekte (projektiće) trudim i da krajnji rezultat bude što uredniji - ali nekad, koliko god i HTML template i pozadinski kod bili uredni, nešto mora ispasti neurednije, npr. zbog krivog uvlačenja (tabova) koje se najčešće događa u for/foreach/while petljama, tj. rezultatu koji daju...

 

Uostalom - kao da je taj View source bitan - ne mogu vidjeti ni prezentacijski source niti jedne Flash aplikacije...

Potpis ;)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
Danijel kaže...

[4] Možeš li zamisliti da su 24sata/Večernji/Facebook/Bug.hr izvedeni u Flashu/Silverlightu? hahaha, da mi je to vidjeti...

Hmm, a zašto nebi BUG bio u SL-u? - http://www.2advanced.com/ - pogledaj što Flash može i kako to može izgledati. Prilično moćno.

 

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice