Microsoft podržava Apple

poruka: 135
|
čitano: 21.748
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft podržava Apple".
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
tnakir kaže...

Znam, samo je diskusija sa artfullom ko borba protiv vjetrenjaca...

Nije, nego kao seks sa zidom. Apsolutno neproduktivno.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
16 godina
offline
RE: Microsoft podržava Apple
naxeem kaže...
tnakir kaže...

Znam, samo je diskusija sa artfullom ko borba protiv vjetrenjaca...

Nije, nego kao seks sa zidom. Apsolutno neproduktivno.

Pa bome smo još i dobro izdržali što se tiče konstruktivne rasprave, 4 stranice! Obično sve ode u PM nakon druge Cool

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2010 10:48 (4ndY).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
tnakir kaže...
segregator kaže...
tnakir kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

 

Ja eto ne volim javu za kompleksnije stvarcice... Tipa animacije, igre i slicno...

Pa poanta i je u tome da java nije za animacije, igre i takodalje... odnosno javascript da budem tocan.

 

Kakve veze imaju Java j Javascript?

Kolega Enligtened brka pojmove izmedju jave i javascripta... vecina ljudi misli da su java i javascript jedno te isto...

  Kolega znam ja razliku izmedju ta dva... samo eto cesto skracujem (prilicno glupo znam... ali ono :) )...

 

Ja jednostavno ne vidim u buducnosti JS da se rabi za igrice i slicne stvari kada na isti nacin, samo brze i lakse mozes napraviti igricu ili neku kompliciraniju aplikaciju u flashu (brze i lakse naglasavam)... Jos samo da adobe malo optimizira flash... di bi im bio kraj...

In Control
15 godina
offline
RE: Microsoft podržava Apple
EnlightenedPhoenix kaže...
... 

  Kolega znam ja razliku izmedju ta dva... samo eto cesto skracujem (prilicno glupo znam... ali ono :) )...

 

Ja jednostavno ne vidim u buducnosti JS da se rabi za igrice i slicne stvari kada na isti nacin, samo brze i lakse mozes napraviti igricu ili neku kompliciraniju aplikaciju u flashu (brze i lakse naglasavam)... Jos samo da adobe malo optimizira flash... di bi im bio kraj...

takodjer... samo na mene vicu da brkam pojmove pa eto :)

I'm going woo woo
15 godina
offline
Microsoft podržava Apple

Flash se svakako koristi za  svašta. A onaj tko radi web stranice odlučuje koliku količinu če strpati. Što se mene tiće nemam ništa protiv nijednog rješenja dok god stranica koju posječujem ima smisla. HTML5 bi mogao u budućnosti zamjeniti flash, ali to sve ostaje još za vidjeti.

 

Uglavnom ova rasprava je prerasla u dječiju svađu oko toga tko je bolji. A stvar je u tome da su sva rješenja dobrodošla dok god obavljaju ono za što su namjenjeni. Tako da me briga jeli neki site u HTML+CSS+JAVA, ili Flash ili nešto treće.

Sometime the best defense is to attack!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
EnlightenedPhoenix kaže...

 

Ja jednostavno ne vidim u buducnosti JS da se rabi za igrice i slicne stvari kada na isti nacin, samo brze i lakse mozes napraviti igricu ili neku kompliciraniju aplikaciju u flashu (brze i lakse naglasavam)... Jos samo da adobe malo optimizira flash... di bi im bio kraj...

Radi prilično dobro: http://www.bug.hr/master/vijesti/lord-of-ultima-www/101663.aspx

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
naxeem kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

 

Ja jednostavno ne vidim u buducnosti JS da se rabi za igrice i slicne stvari kada na isti nacin, samo brze i lakse mozes napraviti igricu ili neku kompliciraniju aplikaciju u flashu (brze i lakse naglasavam)... Jos samo da adobe malo optimizira flash... di bi im bio kraj...

Radi prilično dobro: http://www.bug.hr/master/vijesti/lord-of-ultima-www/101663.aspx

  Nitko nije rekao da ne radi :) samo kazem da ce se ipak vjerojatno vecina ljudi za takve stvari prije za flash odluciti nego za JS...

In Control
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
EnlightenedPhoenix kaže...

  Nitko nije rekao da ne radi :) samo kazem da ce se ipak vjerojatno vecina ljudi za takve stvari prije za flash odluciti nego za JS...

Ne mora značiti... ne znamo mi što će se još dogoditi u par godina :)

Potpis ;)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
MrBlc kaže...
horny kaže...

žele uništiti firefox,majku im hebemViče

Upravo je to i meni prošlo kroz glavu.

Firefox se sam uništio, prije godinu dana već, postao je teški bloat, i za to nije kriv ni microsoft ni apple već mozilla :)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
makopos kaže...

Normalno da se Microsoft udružuje sa Apple-om da smanje udio Flashu na internetu a povećaju udio Silverlighta - MS tehnologije. Ništa MS ne radi samo tako sve to ima pozadinu i dobre planove.

I to uopće nije tako loše, jer od adobea u zadnje vrijeme izlazi teški krš i bloat, silverlight je daleko bolji od flasha već sad

15 godina
protjeran
offline
RE: Microsoft podržava Apple
Kečko kaže...
makopos kaže...

Normalno da se Microsoft udružuje sa Apple-om da smanje udio Flashu na internetu a povećaju udio Silverlighta - MS tehnologije. Ništa MS ne radi samo tako sve to ima pozadinu i dobre planove.

I to uopće nije tako loše, jer od adobea u zadnje vrijeme izlazi teški krš i bloat, silverlight je daleko bolji od flasha već sad

da Flash je dobro napravljen, lijepo zamisljen ali ima barem dvije velike mane,

Garbage colector je beskorisno smece i poprilicno gutanje resursa,

ako se rade jace stvari mora se tako optimizirati i skresati kao da se programira za 486 procesore

 

MS je totalno u panici kad se cak slozio sa Apleom oko necega, izgleda da ga pad udjela IE-a i Silverlight-a svrbe,

web tehnologije im stalno rade konkurenciju na koju nisu navikli,

a sta se tice HTML5 mozemo o njemu pricati kad ozbiljno zazivi, sve na papiru je jako krasno i veselo

 

inace kad su na Youtube-u presli na HTML5 meni video ima problema,

kad radim resize pocinje ucitavati od pocetka film i jos par dodatnih negativnih efekata

 

u svakom slucaju prije je bilo bolje

16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple

MS se nije složio s Appleom, već radi upravo suprotno.

 

Udio Silverlighta raste.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2010 10:10 (naxeem).
16 godina
offline
RE: Microsoft podržava Apple
naxeem kaže...

MS se nije složio s Appleom, već radi upravo suprotno.

 

Udio Silverlighta raste.

 

Udio silverlighta na klijentima raste, ima dosta sajtova na netu koji to pokazuju...međutim što je sa serverskom stranom, mislim da je puno interesantnije koliko je prihvaćen od developera, a tu statistiku nigdje nisam našao

15 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
naxeem kaže...

MS se nije složio s Appleom, već radi upravo suprotno.

 

Udio Silverlighta raste.

  Mozda zato sto je po defaultu obiljezen kada ides MSN instalirati???

 

Da... moguce je da je zato jel tako :)

In Control
15 godina
offline
Microsoft podržava Apple

Glede h264 codeca: Google je opensource-ao VP8

http://techcrunch.com/2010/05/19/webm-google-h-264/

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice