Microsoft predstavio Xbox One

poruka: 139
|
čitano: 26.256
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft predstavio Xbox One".
11 godina
neaktivan
offline
Microsoft predstavio Xbox One
Dali će MS blokirat rabljene igre,ja mislim da ne,vi....?
Get a life! What? I'm a gamer, I have tons of lives!
 
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One

Nema tu više pitanja hoće, neće.

Rečeno je sinoć da hoće.

 

Doduše, nije tako jednoznačno. Moći ćeš prodat igru, ali onaj ko ju kupi mora platit xboxu da bi je priljepio za svoj acc.

Znači, donekle će biti prodaje rabljenih igara, ali praktički neće jer onaj ko kupi će morati platiti punu cijenu da ju aktivira na svoj acc.

 

To je jedan od najvećih razloga što su jučer svi pop**dili nakon prezentacije. Uz to što je sama pressica/prezentacija bila totalo jadna, zbog prevelikog fokusiranja na TV, TV, live TV, TV, snap TV, Go Home, TV funkcija, a o igrama skoro pa ništa.

13 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One
Moj PC  
4 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One
funky boy kaže...
Dali će MS blokirat rabljene igre,ja mislim da ne,vi....?

 nece blokirat rabljene igre, al ce zato trazit naknadu za pokretanje rabljenih igra{#}

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
16 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One
Fora je da se igra instalira na disk i ne trebas medij = mozes ga prodat jer ti vise ne treba.
Znaci ako vas par u drustvu ima xbox zmecete se za igru i svi si je instalirate i peglate jer ne trebate medij.
Ispada pederluk ali to je jedini nacin "zastite".
Trebali su slozit da se igra instalira ali da medij mora biti nutra i problem rijesen.
Ciganija
12 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One

Detaljno o hardware-u, sa slikama unutrašnjosti same kozole i usporedbom sa PS4...KLIK!

Moj PC  
1 1 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One
R4sput1n kaže...
funky boy kaže...
Dali će MS blokirat rabljene igre,ja mislim da ne,vi....?

 nece blokirat rabljene igre, al ce zato trazit naknadu za pokretanje rabljenih igra{#}

 

 

tak je i na PS3..ako kupiš rabljenu igru a hoćeš online pičit moraš kupti code za 10 dolara...

12 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One
HDesignz kaže...
R4sput1n kaže...
funky boy kaže...
Dali će MS blokirat rabljene igre,ja mislim da ne,vi....?

  nece blokirat rabljene igre,  al ce zato  trazit naknadu za pokretanje rabljenih igra{#}

 

 

tak je i na PS3..ako kupiš rabljenu igru a hoćeš online pičit moraš kupti code za 10 dolara...

 

Nije istina. Barem ne za sve igre. Osim EA igara (FIFA npr.) nisam vidio ni jednu drugu da zahtjeva pass code. Mozda ih i ima, ali u jako malim postocima.

16 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One

Ne, nije uopće istina.

 

Tu se ne radi o PS3 i XB360 politici, već o politici nekih izdavača da imaju online pass-ove da možeš ić online.

A i to ima samo nekolicina igara, singleplayer nemaju.

 

A ovo što je XB1 napravio sada, je da SVAKA igra mora bit ponovno plaćena da bi ju mogao igrati ako češ probati igrati used igru.

12 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One
HDesignz kaže...

 

 

tak je i na PS3..ako kupiš rabljenu igru a hoćeš online pičit moraš kupti code za 10 dolara...

 moja iskustva s plejkom nisu takva, doduse ne bih znao za CoD.

 

al rekao bih da ova praksa naplacivanja tj aktivacija rabljenih igra nece bit samo Microsoftova exkluzivna umotvorina vec ce slican model vjerojatno uvest i Sony.

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2013 13:42 (R4sput1n).
16 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One
Dachande kaže...

Nema tu više pitanja hoće, neće.

Rečeno je sinoć da hoće.

 

Doduše, nije tako jednoznačno. Moći ćeš prodat igru, ali onaj ko ju kupi mora platit xboxu da bi je priljepio za svoj acc.

Znači, donekle će biti prodaje rabljenih igara, ali praktički neće jer onaj ko kupi će morati platiti punu cijenu da ju aktivira na svoj acc.

 

To je jedan od najvećih razloga što su jučer svi pop**dili nakon prezentacije. Uz to što je sama pressica/prezentacija bila totalo jadna, zbog prevelikog fokusiranja na TV, TV, live TV, TV, snap TV, Go Home, TV funkcija, a o igrama skoro pa ništa.

Malo čudno da moram sam sebe citirat, ali evo vam lijepi skraćeni prikaz XB1 prezentacije koji ima više pogleda od same prezentacije i lijepo opisuje cijelu pressicu.

Pošto vidim da se neki nisu složili sa ovim što sam napisao. Ili niste gledali cijelu prezzu ili ste zagriženi fanovi. Iako je totalna lavina negativnih ocjena o prezentaciji posvuda. Od samih fanova, preko developera do gaming siteova.

 

13 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One

Kad se kaze da je Microsoft falio fudbal.

 

https://i.chzbgr.com/maxW500/7490161408/hDA5CF9F2/

Moj PC  
3 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One
Arnold Layne kaže...

 

nema ps4 nikakve veze s ovim
ajde danas sam malo bistriji i mislim da je dizajn ok ,a mogo je bit i bolji
isto tak mi se dizajn od niti jedne verzije PS3-a ne sviđa bas previse Xbox slim mi bolje izgleda ,al dal sam kupio Xbox ? Nisam
zbog toga jer nisam bas zainteresiran za njegove igre

 

Btw. od novinara nitko nije pljesko ,a cuo se gromoglasan pljesak svaki put :D

eto, dosao si na moje misljenje od trenutka predstavljanja :)

 

mene u biti najbise nervir neuskladjenost kontrolera i konzole no da se ergonomija isla zrtvovati za izgled bilo bi glupo. Xbox na regal a kontroler u ladicu, kad se ne koristi.

 

11 godina
neaktivan
offline
Microsoft predstavio Xbox One

Dali je istina to sta su na prezentaciji radili s tv-om,moras imati posebnu telku ili to sve radi kinect?

Hvala

Get a life! What? I'm a gamer, I have tons of lives!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One

Kinect radi to. Zato Xbox ima HDMI utor u koji se spaja onda njihov reciever ili štogod. Kablovska, jel.

Ali većina tih stvari sa TV-om neće raditi van USA.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One
Dachande kaže...

Kinect radi to. Zato Xbox ima HDMI utor u koji se spaja onda njihov reciever ili štogod. Kablovska, jel.

Ali većina tih stvari sa TV-om neće raditi van USA.

nece niti jedan za sada je samo u USA

http://revohd.blogspot.com/
14 godina
neaktivan
offline
Microsoft predstavio Xbox One

Xbox One propao prije nego se pojavio ajme bože.. pa to moraš biti glup da postaviš ovakve uvjete.. sony će ih doslovno pregazit radi ovoga..

 

http://gamereport.tportal.hr/266623/Microsoft-s-Xbox-One-ukida-vlasnistvo-nad-igrama.html?keywords=vijest

 
1 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One

brdo gluposti...

 

Igrač nije vlasnik igara koje kupi. On za njih tek plaća licencu za korištenje.  a kad je prije bio

-Diskovi na kojima dolaze igre služe isključivo instalaciju i licensiranje igara te ne impliciraju vlasništvo nad igrom. vidi gore

-Ostali ljudi mogu igrati igre na vašoj konzoli bez obzira jeste li ulogirani ili ne. ne vidim nikakav problem

-Desetak ljudi može igrati vaše igre putem cloud servisa, no ne u isto vrijeme. također

-Izdavači odlučuju hoće li dopuštati posudbu/prodaju igara i to vam mogu naplatiti. isto ko i sad

-Izdavači odlučuju možete li nekome igru pokloniti besplatno i to možete učiniti samo ako vam je osoba na listi prijatelja duže od 30 dana. ovo je novo i OK je.

-Vaš account omogućuje vam igranje vaših igara na bilo kojoj konzoli. U tom slučaju ograničeni ste na sat vremena (!!). prije ni to nisi mogao, a zašto? vidi gore pod cloud servis

-Za televiziju te gledanje Blu-Ray i DVD-a neće biti potrebno povezivanje na internet. koga boli k za BR i TV

-Posuđivanje igara neće biti moguće po lansiranju konzole i Microsoft još uvijek razmišlja kako to riješiti. dobro je da razmišlja kad nebi e tek bi tad bio problem

-Kinect će biti uključen cijelo vrijeme, ali igrač će ga moći pauzirati za vrijeme igranja igara. pa, ako se baš namjerim ugasim ja to govno već.

-Microsoft sve navedene točke možda promijeni do lansiranja Xbox One konzole na tržište. dakle, brdo glupsti...

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
14 godina
neaktivan
offline
Microsoft predstavio Xbox One

jedno ne razumijem, zašto bojkotiraju i kopaju si jamu prije nego su izbacili konzolu na tržište..

 

evo reakcije jednog Xbox igrača.. polako mi je žao gamera koji su se dosad igrali na boxu 

 

 
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One
skank666 kaže...

brdo gluposti...

 

 

-Izdavači odlučuju hoće li dopuštati posudbu/prodaju igara i to vam mogu naplatiti. isto ko i sad

 

 

 

Na kakvim si ti drogama? :D

15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One

online pass kojeg ubisoft i EA prosto vole stavit na svoje igre a ostali baš i ne...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One

Bas me zanima koliko dugo mozete braniti Microsoft i Xbox One. Koji prag moraju prec da napokon kazete da su pretjerali.

Jer zasad ocito sve sto vam serviraju kazete, super, hvala, zelimo jos.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One
Dachande kaže...

Bas me zanima koliko dugo mozete braniti Microsoft i Xbox One. Koji prag moraju prec da napokon kazete da su pretjerali.

Jer zasad ocito sve sto vam serviraju kazete, super, hvala, zelimo jos.

preciziraj na što točno misliš i/ili objasni što je to točno, u onoj neslužbenoj objavi, toliko drugačije nego što je danas situacija sa xboxom 360?

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One

Ovo više nije neslužbena objava.

Do sada su bile špekulacije, a sada je službeno.

 

Znači, pretvorili su se u steam.

Ne možeš prodati svoju rabljenu igru jer je nemaš, samo si kupio pravo na korištenje.

Možeš je iznajmiti jednom prijatelju, jednom. I to ako ti je frend dulje od 30 dana.

Svaka 24h se mora connectati na internet ako si na svojoj konzoli.

Ako si na tuđoj konzoli, ali na svom accountu, moraš se spajati svakih 1h?!

Ako ne, ne možeš igrati niti offline.

Preprodaja je eventualno moguća na određenim mjestima (pretpostavljam da u Hrvatskoj toga neće biti, samo u US), i na to publisher može zatražiti dodatnu naknadu.

 

Mislim, čak je i nebitno što ja kao "mali čovjek" mislim, jer mene možete obezvrijediti i nazvati glupim fanboyem, ali ovo je već sada pokrenulo lavinu nezadovoljstva i kod korisnika i developera i gaming sajtova.

Nadam se da će se dići sto puta veća reakcija na ovo nego što se digla na "loš kraj" Mass Effecta 3, pa da će se nešto postići.

 

Još ako i Sony bude primoran napraviti nešto slično, fakat smo kao gameri u banani.

 

Btw, EA je odnedavno ukinuo online pass-eve, tako da ti to pada u vodu.

16 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One

A super ste ekipa ovdje {#}

 

Samo brojim koliko ću TD-ova dobit jer iznosim činjenice.

Ali eto, pošto sam ja neobrazovan i neupućen, evo samo samo dva naslova sa gaming sajtova.

 

Eurogamer - uz naslov - Microsoft kills game ownership and expects us to smile, te podnaslov - Last time they shipped a console that didn't work by accident. Here's one that doesn't work on purpose.

Kotaku - uz naslov - The Xbox One Just Had A Very Bad Day

 

Ali dobro. Eto, samo toliko. Ako netko ima svoj stav osim davanja TD-ova, bilo bi lijepi voditi argumentiranu raspravu. Hvala.

13 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One

Iz dana u dan Xbone izgleda kao sve veći fail. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One

Ebote, nekad si mogao uzeti svoju konzolu i cdove s igrama i otic kod prijatelja igrati, sad neces moci ni u svojoj kuci kako treba.

You better run, you better take cover!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One
Dachande kaže...

A super ste ekipa ovdje {#}

 

Samo brojim koliko ću TD-ova dobit jer iznosim činjenice.

Ali eto, pošto sam ja neobrazovan i neupućen, evo samo samo dva naslova sa gaming sajtova.

 

Ali dobro. Eto, samo toliko. Ako netko ima svoj stav osim davanja TD-ova, bilo bi lijepi voditi argumentiranu raspravu. Hvala.

 Kolega, instaliraj si bilo koju igru na PC, PS3 ili što već koristiš, pročitaj ugovor i vidit češ da ti nisi vlasnik te igre nego samo imaš pravo na korištenje(nešto u tom smislu) - to je totalno nebitno u cijeloj ovoj priči.

 

Ovo za internet pristup svakih x sati - koga briga, ionako se većina "mogućnosti" konzole zasniva na internet pristupu pa je normalno da će bit non stop ukopčana.

 

Iskreno nevidim nikakav problem s Xbox1 u te 2 točke.

 

No dobro, svaku konzolu se pljuje kad se predstavi...

12 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One
Đukboks kaže...
Dachande kaže...

A super ste ekipa ovdje {#}

 

Samo brojim koliko ću TD-ova dobit jer iznosim činjenice.

Ali eto, pošto sam ja neobrazovan i neupućen, evo samo samo dva naslova sa gaming sajtova.

 

Ali dobro. Eto, samo toliko. Ako netko ima svoj stav osim davanja TD-ova, bilo bi lijepi voditi argumentiranu raspravu. Hvala.

 Kolega, instaliraj si bilo koju igru na PC, PS3 ili što već koristiš, pročitaj ugovor i vidit češ da ti nisi vlasnik te igre nego samo imaš pravo na korištenje(nešto u tom smislu) - to je totalno nebitno u cijeloj ovoj priči.

 

Ovo za internet pristup svakih x sati - koga briga, ionako se većina "mogućnosti" konzole zasniva na internet pristupu pa je normalno da će bit non stop ukopčana.

 

Iskreno nevidim nikakav problem s Xbox1 u te 2 točke.

 

No dobro, svaku konzolu se pljuje kad se predstavi...

Mozda tebi ne smeta spajanje na internet ,ali meni da i to jako
Bavim se takvim poslom da puno uploudam ,a kada uploudam internet mi je neupotrebljiv
kaj onda napravim ? odem se igrat na konzolu offline

Tak da nemoj svoj primjer primjenjivat na drugima
kaj ti znas kaj covjek radi i dal uopce ima pristup internetu tamo gdje igra

Kao moj frend npr. ima ljetnu kuhinju i do nje mu nejde internet iz kuce ,a tamo igramo najvise
jer se rjetko kad upotrebljava ta prostorija i sad da on kupi xbox one mi tamo nebi uopce mogli igrat

http://revohd.blogspot.com/
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One
Dachande kaže...

Ovo više nije neslužbena objava.

Do sada su bile špekulacije, a sada je službeno.

 

Znači, pretvorili su se u steam.

Ne možeš prodati svoju rabljenu igru jer je nemaš, samo si kupio pravo na korištenje.

Možeš je iznajmiti jednom prijatelju, jednom. I to ako ti je frend dulje od 30 dana.

Svaka 24h se mora connectati na internet ako si na svojoj konzoli.

Ako si na tuđoj konzoli, ali na svom accountu, moraš se spajati svakih 1h?!

Ako ne, ne možeš igrati niti offline.

Preprodaja je eventualno moguća na određenim mjestima (pretpostavljam da u Hrvatskoj toga neće biti, samo u US), i na to publisher može zatražiti dodatnu naknadu.

 

Mislim, čak je i nebitno što ja kao "mali čovjek" mislim, jer mene možete obezvrijediti i nazvati glupim fanboyem, ali ovo je već sada pokrenulo lavinu nezadovoljstva i kod korisnika i developera i gaming sajtova.

Nadam se da će se dići sto puta veća reakcija na ovo nego što se digla na "loš kraj" Mass Effecta 3, pa da će se nešto postići.

 

Još ako i Sony bude primoran napraviti nešto slično, fakat smo kao gameri u banani.

 

Btw, EA je odnedavno ukinuo online pass-eve, tako da ti to pada u vodu.

može onda link na taj službeni dio? a kada si ti i bio vlasnik igre? bilo koje? 

što se tiće EA ONLINE PASS-A, da, ovaj tjedan je to bilo, barem tako mislim... ali nema tu što past u vodu kad su do sada blokirali rabljene igre. sigurno nisu odustali od toga za sva vremena. 

 

Dachande kaže...

A super ste ekipa ovdje {#}

 

Samo brojim koliko ću TD-ova dobit jer iznosim činjenice.

nitko ti nije rekao da si neobrezan ali postoji mogučnost da si neupučen, isto kao i ja i bilo tko drugi osim samog MS-a. pa jesi vidio gore na linku od figa, što na kraju piše? sve je to podložno promjeni. iako ništa nije službeno osim jednom na dan spajanja na internet. što i nije problem jer netko u kuči sigurno ima kakav smartfon (to mi je tek kasnije lupilo u glavu)

Hexfire kaže...

Iz dana u dan Xbone izgleda kao sve veći fail. 

iz dana u dan nagađanja i ništa više. gle, nisam fanboy, nego čekam e3 i onda se odlučit za koju konzolu, kad se bude malo više znalo...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice