Nagrada za razbijanje Touch ID senzora

poruka: 11
|
čitano: 3.039
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nagrada za razbijanje Touch ID senzora".
12 godina
neaktivan
offline
Nagrada za razbijanje Touch ID senzora

Kao da me tjeraju da kupim iphone5... Gledao sam nedavno Mithbustere i oni su prevarili sigurnosni sustav s otiskom prsta vrlo jednostavno. Uzmete otisak prsta s kojim je osigurano sve i zatim ga skenirate u pc Povečate što više možete i onda one crte od odiska prsta pošto su onako isprekidane i napravilne popravite crnim markerom, opet skenirate u pc umanjite na normalnu veličinu prsta isprintate i prislonite na senzor. To je maksimalno 30 min rada a radi.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
 
4 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nagrada za razbijanje Touch ID senzora
77ari kaže...

Kao da me tjeraju da kupim iphone5... Gledao sam nedavno Mithbustere i oni su prevarili sigurnosni sustav s otiskom prsta vrlo jednostavno. Uzmete otisak prsta s kojim je osigurano sve i zatim ga skenirate u pc Povečate što više možete i onda one crte od odiska prsta pošto su onako isprekidane i napravilne popravite crnim markerom, opet skenirate u pc umanjite na normalnu veličinu prsta isprintate i prislonite na senzor. To je maksimalno 30 min rada a radi.

Ne znam baš za to, ali gledao sam jednu emisiju da se sa nečim premaže, nabaci neki silikon malo i voila .. 

GL&HF
12 godina
neaktivan
offline
Nagrada za razbijanje Touch ID senzora
Mislim ljudi, o cem vi pricate?! Pa naravno da se zastita moze probiti. Ljudi kradu automobile od cca 100 000 € tako da probiju zastitu na autu. Kako se nebi moglo onda na telefonu od cca 500?!
 
13 4 hvala 0
12 godina
offline
Nagrada za razbijanje Touch ID senzora

Zapravo, bik niti ne vidi crvenu boju kad je daltonist tako da je svejedno kojom mu bojom mašete, bitno je da se maše. Vidi boje između žute i zelene otprilike. :)

Android zablude - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
 
4 1 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nagrada za razbijanje Touch ID senzora
miki-os kaže...
Mislim ljudi, o cem vi pricate?! Pa naravno da se zastita moze probiti. Ljudi kradu automobile od cca 100 000 € tako da probiju zastitu na autu. Kako se nebi moglo onda na telefonu od cca 500?!

Mislim da kad bi gledali po veličini i tehnologiji... koliko puta iPhone stane u BMW 7 je različito od koliko bi to koštalo... Tako da uspoređivanje telefona od par centimetara za 500 eura i auta od 5.5m dužine od 100000 eura je suludo.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nagrada za razbijanje Touch ID senzora
miki-os kaže...
Mislim ljudi, o cem vi pricate?! Pa naravno da se zastita moze probiti. Ljudi kradu automobile od cca 100 000 € tako da probiju zastitu na autu. Kako se nebi moglo onda na telefonu od cca 500?!

Ti želiš reći da mobitelu ne treba nikakav oblik složenije zaštite od 4-znamenkaste šifre ili spajanja 5 točkica.

 

I u pravu si. Ako ti netko ukrade mobitel vjerovatno ga nije briga za otisak prsta. Većina ljudi samo želi da zaštiti mobitel da se mala sestra ne bi igrala. Ona ne zna probiti ni spajanje točkica.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nagrada za razbijanje Touch ID senzora
logik kaže...
miki-os kaže...
Mislim ljudi, o cem vi pricate?! Pa naravno da se zastita moze probiti. Ljudi kradu automobile od cca 100 000 € tako da probiju zastitu na autu. Kako se nebi moglo onda na telefonu od cca 500?!

Mislim da kad bi gledali po veličini i tehnologiji... koliko puta iPhone stane u BMW 7 je različito od koliko bi to koštalo... Tako da uspoređivanje telefona od par centimetara za 500 eura i auta od 5.5m dužine od 100000 eura je suludo.

 

Sta pricas ti?? U nekoliko navrata sam primjetio da ti tvoj username nikako ne pristaje
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2013 16:10 (miki-os).
16 godina
neaktivan
offline
Nagrada za razbijanje Touch ID senzora

Pitanje kada ce iscurit info da iPhone salje sve otiske nekamo, na pohranu. Savrsen nacin da dodjes do otisaka prstiju u zemlji gdje to nije obaveza.

 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nagrada za razbijanje Touch ID senzora

Prodano! {#}

 

 

Link..

Early adopter
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Nagrada za razbijanje Touch ID senzora
Teerex kaže...

Prodano! {#}

 

 

Link..

 The Chaos Computer Club in Germany may have done it! Awaiting video showing them lifting a print (like from a beer mug) and using it to unlock the phone. If so, they'll win...

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2013 23:27 (overhaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nagrada za razbijanje Touch ID senzora
miki-os kaže...
logik kaže...
miki-os kaže...
Mislim ljudi, o cem vi pricate?! Pa naravno da se zastita moze probiti. Ljudi kradu automobile od cca 100 000 € tako da probiju zastitu na autu. Kako se nebi moglo onda na telefonu od cca 500?!

Mislim da kad bi gledali po veličini i tehnologiji... koliko puta iPhone stane u BMW 7 je različito od koliko bi to koštalo... Tako da uspoređivanje telefona od par centimetara za 500 eura i auta od 5.5m dužine od 100000 eura je suludo.

 

Sta pricas ti?? U nekoliko navrata sam primjetio da ti tvoj username nikako ne pristaje

Dok bi tvoj nick trebao biti samo i-os... jel...

 

Pa razmisli o omjerima. iPhone je veličine 12cmx5cmx8mm. Auto od 100000 eura je veličine 550cmx200cmx170cm recimo. 480cm3 naspram 18700000cm3. Jedan je 500eura a drugi 100000. Omjer cijene i veličine (samim time i materijala i tehnologije) je na iPhoneu 0,96 a na autu 187. Dakle u autu s obzirom na cijenu ima više tehnologije i materijala. Veća zarada je na prodaji telefona. Znači da bi zaštita na telefonu trebala biti mnogo veća, ako već sve to toliko plaćamo. Ne slažeš se?

 

Ja sam samo jednom digresijom htio pokazati kako nije dovoljno napravljeno za zaštitu preskupih mobitela, štoviše kako se ovime stvari pogoršavaju i također ovom blesavom računicom kako je uspoređivanje enormno skupog auta i više srednje klase mobitela potpuno nepotrebno i glupo.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice