ZX Spectrum u drugom obličju

poruka: 43
|
čitano: 11.897
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ZX Spectrum u drugom obličju".
15 godina
offline
ZX Spectrum u drugom obličju

Koliko sam noci izgubio nad ovom kutijicom <suzica iz jednog oka >

 

em'ti sto sam star {#}

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
 
10 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ZX Spectrum u drugom obličju

Doba stara vremena manic minera i jet set willija :D

A.
 
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
ZX Spectrum u drugom obličju

Uvijek sam bio pomalo ljubomoran na vlasnike Spectruma zbog boljeg basica a oni na nas zbog svega ostalog.

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: ZX Spectrum u drugom obličju

dugo vremena nakon spectruma mi je prva varijabla koju bih koristio s naredbom for bila f zbog spetrumovog basica u kojoj bi naredbu "for f=..." dobio stiskanjem dvaputa tipke f pa onda ostalo :)

14 godina
offline
ZX Spectrum u drugom obličju

Divni dani mladosti... Elite na Spectrumu...

 
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: ZX Spectrum u drugom obličju
Punti kaže...

Divni dani mladosti... Elite na Spectrumu...

hebes mass effect i eve online, elite je bog!

15 godina
offline
RE: ZX Spectrum u drugom obličju
Commodore kaže...

Uvijek sam bio pomalo ljubomoran na vlasnike Spectruma zbog boljeg basica a oni na nas zbog svega ostalog.

 

 -khmmm {#} .. ni blizu. Samo autocomplete, što je mala beba naspram C64 dodataka kao Simon's i MagicModul (assembler, CGOTO, renum, list up-down..)

C64 je bio pravi PC (PET) sve moguće priključke (modem, printer..), dok je ZX više kao danas nintendo {#}

Moram 'iskopati' Boudera negdje...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
ZX Spectrum u drugom obličju

Želim opet ˝Tape loading error˝!

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: ZX Spectrum u drugom obličju
F1-IVO kaže...

Želim opet ˝Tape loading error˝!

 

Load ""

<play na kazicu>

<5 min - loading - IIIIIiiiiiIIIIIIIIiiiiiiiiIiIiiiiiiIIIIIIIIIiiIIIIIIIIiiii (...)>

<Uvodna slika>

<10 min - loading - iIiiIIIIIIIiiIIIIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiIIiIiIiIiIIIIIIIi (...)>

LoadError

 

I tako cijela obitelj bulji u psihodelija horizontalne linije 15ak min da bi docekali . Nostalgija :(

 

Eh, da mi je vratit se u to vrijeme i zaigrat ponovo Svemirsku Pricu (jos doma ponosno cuvam original)

Mozda izgleda kao da je prosao dva-tri rata, ali radi :) Mozda izgleda kao da je prosao dva-tri rata, ali radi :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.2.2011 12:59 (Beno).
15 godina
offline
ZX Spectrum u drugom obličju
Eeee... to su bila neka druga vremena... Danas svatko ima svoj kompjuter/laptop i televiziju u svakoj sobi, a u to vrijeme se na jedinoj televiziji u kući gledao samo dnevnik u 19:30, a ostatak vremena su po rubu ekrana letjele plavo-žute linije i rasturao Jet-Pac, Manic M inner, Jumping Jack i Jet Set Willy...
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: ZX Spectrum u drugom obličju
ihush kaže...
Commodore kaže...

Uvijek sam bio pomalo ljubomoran na vlasnike Spectruma zbog boljeg basica a oni na nas zbog svega ostalog.

 

 -khmmm {#} .. ni blizu. Samo autocomplete, što je mala beba naspram C64 dodataka kao Simon's i MagicModul (assembler, CGOTO, renum, list up-down..)

C64 je bio pravi PC (PET) sve moguće priključke (modem, printer..), dok je ZX više kao danas nintendo {#}

Moram 'iskopati' Boudera negdje...

 

Hah!Stara rasprava, puno prije današnjih intel/amd ili nvidia/ati.

ZX Spectrum je bio puno ozbiljniji komp. od c64, iako je izgledao kao igračka.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.2.2011 13:31 (hmrkovic).
13 godina
protjeran
offline
RE: ZX Spectrum u drugom obličju
ihush kaže...
Commodore kaže...

Uvijek sam bio pomalo ljubomoran na vlasnike Spectruma zbog boljeg basica a oni na nas zbog svega ostalog.

 

 -khmmm {#} .. ni blizu. Samo autocomplete, što je mala beba naspram C64 dodataka kao Simon's i MagicModul (assembler, CGOTO, renum, list up-down..)

C64 je bio pravi PC (PET) sve moguće priključke (modem, printer..), dok je ZX više kao danas nintendo {#}

Moram 'iskopati' Boudera negdje...

je, simon's basic je imao grafiku i bio je veliki napredak, ali njega sam dobio dosta kasnije pa vise nisam bio ljubomoran :), i sad se sjecam svog "tombola" programa napravljenog u simonsu.  ali, onako out of box zx je imao zanimljiviji basic sa vise mogucnosti.

 

16 godina
neaktivan
offline
ZX Spectrum u drugom obličju

sjećam se strahopoštovanja kad bi se pojavio logo od ULTIMATE ( knights of lore, i sve one sa levelima i kvazi 3d labirintima ) ... to su bili kraljevi za igrice onda ... pitam se gdje je i što je sad sa tom firmom :D

A.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.2.2011 14:00 (artfull).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: ZX Spectrum u drugom obličju
15 godina
offline
ZX Spectrum u drugom obličju

E, Syncmaster ima nas još tih starih. Imao sam Spectuma 16K, sanjao sam 48-icu, a onda je stigao C64. Uh hebemu, kada se sjetim, stari je za jedan Božić obećao da ću ga dobiti do drugog Božića. Naravno nije došao ni dan prije.

Sada baš mislim što bi bilo da netko nekome obeća PC i na što bi taj PC ličio za godinu (mislim na komponente)!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ZX Spectrum u drugom obličju

Znam da ne može zamjenit legendu, al i ovo može poslužit

Moon Alert Moon Alert
a u pozadini Richard Wagner - ride of the valkyries (neprocjenjivo) a u pozadini Richard Wagner - ride of the valkyries (neprocjenjivo)
Do you fear... death? Do you fear that dark abyss? All your deeds laid bare, all your sins punished?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
ZX Spectrum u drugom obličju

Jedino nikad nisam uspio nabavit Microdrive za svog 48k+.

 

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: ZX Spectrum u drugom obličju
Punti kaže...

Divni dani mladosti... Elite na Spectrumu...

To su bili dani.......mladosti!

15 godina
neaktivan
offline
16 godina
neaktivan
offline
ZX Spectrum u drugom obličju

eh, to su bila vremena... Vruće Ljetovanje na Spectrumu, Wizard of Wor i Raid Over Moscow na C64...

Nostalgičan komentar :)

 

 

 

"Gori od čarobnjaka je samo njegov šegrt." M. Mouse "I najbolji planovi često propadnu." Mirko S. Zlikovsky
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: ZX Spectrum u drugom obličju
Commodore kaže...

Uvijek sam bio pomalo ljubomoran na vlasnike Spectruma zbog boljeg basica a oni na nas zbog svega ostalog.

 

mislis da sam bio ljubomoran na trostruko sporiji porcesor? {#}

 

F1-IVO kaže...

Jedino nikad nisam uspio nabavit Microdrive za svog 48k+. 

ja sam pred kraj svoje spectrum ere imao i disciple + eksterni 3,5 floppy drive.Dakako i Kempston Quick Shot II kao nezaobilazni komad periferije.

Ucitavanje igre sa floppyja, cca sekunda i pol {#}

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
13 godina
protjeran
offline
ZX Spectrum u drugom obličju

 

Kao ponosni vlasnik ZX 48+ moram ispraviti grešku koju očigledno nitko nije uočio. Nije Sinclair Systems nego Sinclair Research Ltd. Autor vijesti možda tada još nije bio ni živ ili je kakio u pelene no neki su priloženu sliku gledali svaki dan, programirali u assembleru, pravili hardverske dodatke, lemili po njemu... eh.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.2.2011 18:50 (Zeljko1).
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: ZX Spectrum u drugom obličju

Ja sam to nekako sve zaobišao i nabavio

 

 

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.2.2011 19:15 (segregator).
13 godina
neaktivan
offline
RE: ZX Spectrum u drugom obličju
Commodore kaže...

Uvijek sam bio pomalo ljubomoran na vlasnike Spectruma zbog boljeg basica a oni na nas zbog svega ostalog.

 

 :-) Ma kakav je to kompjuter koji nema CIRCLE u BASIC-u ;-) Jedino što ste imali bolji zvučni procesor i pristojnu tastaturu, ali smo onda mi "gumičari" dobili Spectrum+2 i +3 :-) Eh, to su bila nezaboravna vremena... jos i danas znam napamet sve registre Z80...

13 godina
neaktivan
offline
RE: ZX Spectrum u drugom obličju
Zeljko1 kaže...

 

Kao ponosni vlasnik ZX 48+ moram ispraviti grešku koju očigledno nitko nije uočio. Nije Sinclair Systems nego Sinclair Research Ltd. Autor vijesti možda tada još nije bio ni živ ili je kakio u pelene no neki su priloženu sliku gledali svaki dan, programirali u assembleru, pravili hardverske dodatke, lemili po njemu... eh.

 

 Tu sliku gotovo da i nisam vidio, jer sam ROM zamjenio EPROM-om. Onda sam unutra napucao nešto napredniji BASIC, crni BORDER i PAPER (INK 7 + BRIGHT 1) i obaveznim POKE 23609,100 (za neupucene - softverska klik tastatura). I naravno, umjesto pozdravne poruke je bila custom: "Play it again, mr.ZX" :-) 

13 godina
neaktivan
offline
RE: ZX Spectrum u drugom obličju
ihush kaže...
 

 -khmmm {#} .. ni blizu. Samo autocomplete, što je mala beba naspram C64 dodataka kao Simon's i MagicModul (assembler, CGOTO, renum, list up-down..)

C64 je bio pravi PC (PET) sve moguće priključke (modem, printer..), dok je ZX više kao danas nintendo {#}

Moram 'iskopati' Boudera negdje...

Kako se uzme:-) Speccy je imao BetaBasic koji je jeo Simona za doručak... Sjećam se u to vrijeme sam imao Disciple Interface (Miles Gordon Tehnologies) sa mrežnim priključkom, Centronics/Kempston interfaceom, STAR-LC10 matrix printer, 3,5" floppy i MGT DOS...
BTW, ipak je više ozbiljnih programa bilo za ZX, dok je C=64 više bio za gamere i da, JAKO sam patio za GhostBustersima i fenomenalnom sintezom govora na početku igre:-)

 

13 godina
neaktivan
offline
RE: ZX Spectrum u drugom obličju
F1-IVO kaže...

Jedino nikad nisam uspio nabavit Microdrive za svog 48k+. 

Nisi ništa propustio:-( Kazetice su bile teško nabavljive i skupe, a i patile su od zapeljavanja trake, read errora i sl. Koliko m je ta Sir Cliveova crna kutijica zadala muka...

15 godina
offline
RE: ZX Spectrum u drugom obličju
Luciano kaže...
 

BTW, ipak je više ozbiljnih programa bilo za ZX, dok je C=64 više bio za gamere ---

 - bip... ni približno, C=64 je bio pravi PC.

Sva moguća periferija, za razliku od 'gumenjaka'.... i po tome se vidi da je za malu djecu (da se ne ozljede..) {#}

- floppy 1541-2, printer, MagicModul (catridge koji je sadržavao assembler, prebacivanje dijela ROMa za ukupno 80kb na raspolaganju, ...), GEOS (''bolji'' od windowsa, samo stoljeće ranije).

I nezaboravni intro u npr Supremacyju (JMJ-Oxygene?...), sprite, paralaxscrolling, ili ... ma do zadnjeg peek&pokea je superioran ZXu.

Naravno (na svima) je radila Elite... Dok se u noćnim satima 'torrentiralo' sa stojedinice na tape pa šarafljanje azimuta.... {#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
ZX Spectrum u drugom obličju

Ma Amiga je jela sve te igracke....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: ZX Spectrum u drugom obličju

Ajmo jos malo suza u okice generacijo

 

 

 

 

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice