Linux – dečko koji obećava zaključana tema

poruka: 647
|
čitano: 83.237
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Linux – dečko koji obećava".
16 godina
moderator
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
BlueMax kaže...
Old Iggy kaže...

Koga briga? OO/LO imaju problem, ne Office.

Zanimljiva teza. Sto je s problemom kad MS Office pogresno ili nikako ne otvara dokumente pisane u MS Officeu?

 

Never happened, but nice try.

 

This space for rent!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
kizo2703 kaže...
royalhero kaže...

Na Windows 8 se može i mountati bez ikakvog third party softvera.

Naravno ,ali njega interesira prženje ,i to .mdf image formata ,u Windowsima.

Nisam primjetio, ne pratim raspravu od posta do posta, u početku je bilo zanimljivo, sada je obično prepucavanje i nadmetanje šta koji OS može...

 

Ali eto, kad se već otišlo tamo, ajde da i ja postavim jedno pitanje što me već duže vrijeme muči. Evo situacije:

firma xyz ima softver napisan u .NET-u i radi sa SQL Server bazom podataka, ima puno grafova, gridova, nekakvih forma i reporta, reporti se mogu izvoziti u Microsoft Office Excel.

Sve radi, ponekad se desi neki bug, ali se vrlo brzo sredi i poslovni proces se nastavlja. Firma zadovoljna, taj softver je plaćen pozamašnu svotu, Windowsi su licencirani, SQL Server je Standard ili Enterprise, također kupljen. Dajte mi jedan jedini razlog, da firma ostavi taj softver i pređe na Linux? Takve ljude ne zanima ko poštuje/ne poštuje standarde, bitno je da to radi, a šta je u pozadini je najmanje bitno.

15 godina
online
Linux – dečko koji obećava

Koji ste vi carevi,ma sve do jednog u ovoj temi. Zbilja mi činite zanimljivim zadnjih par dana na forumu.

 

LP svima ( a ne samo njima) {#}

Tigar Krezumica
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Drago kaže...

 

Never happened, but nice try.

 

Jesi siguran?

16 godina
moderator
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
BlueMax kaže...
Drago kaže...

 

Never happened, but nice try.

 

Jesi siguran?

 

Hm, kao netko tko radi u firmi 22 godine u kojoj svi koriste Office i nitko nikada nije to prijavio ne mogu biti siguran 100%, u pravu si. Javim ti se za 1000 godina kad skupim više direktnih promatranja. 

 

 

This space for rent!
12 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Drago kaže...
BlueMax kaže...
Drago kaže...

 

Never happened, but nice try.

 

Jesi siguran?

 

Hm, kao netko tko radi u firmi 22 godine u kojoj svi koriste Office i nitko nikada nije to prijavio ne mogu biti siguran 100%, u pravu si. Javim ti se za 1000 godina kad skupim više direktnih promatranja. 

 

 

docx?

16 godina
moderator
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
BlueMax kaže...

 

 

docx?

xlsx?

 

This space for rent!
12 godina
offline
Linux – dečko koji obećava

Eto vidis da si ipak naletio na to :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Drago kaže...
BlueMax kaže...

 

 

docx?

xlsx?

 

 frglx? odnosno to je jedan ud razloga teme..

 

@ BM, kasno stižeš.

@ MB, nije ni ''rješenja temeljenog ne linuxu'', nego ubuntu-canonical, jer druge distre i office paketi nemaju taj problem.

već je hrvooje dovoljno rekao.

i za njega jedan btw, da, ali average kids (ne joe) pod windozama znalački koriste sve image derivate, primarno za igre, demontools.. ne pada im na pamet pržit mdf, nit znaju što je boot, ali zato igraju AAA naslove prije nego se boja osuši na reklami. Stvarno nisi bacio pogled na windoze posljednje desetljeće? Primjećuje se pomalo.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Linux – dečko koji obećava

tekst je "objektivan" i previše lišen kauzalnosti i okruženja za čovjeka koji shvaća da se iza brda valjaju reklame, monopol, kapitalizam, klečke i nezasitna želja za "rastom" nauštrb svega! a pogotovo originalne ideje iza koje ne stoji novčana dobit već sve ostalo, Drago ne stoji ti uloga njubare i apolitičara u kapitalističkom neoliberalnom svijetu, ne stoji ti tekst koji si upisao, nije te dostojan, površan je, bavi se i to slabo glumljenjem njuba, ne stoji ti i sada moraš braniti ideju koja ti se po difoltu ne sviđa a koja radi, radi naopačke imo, linux vs microsoft je oduvjek prvenstveno politička tema a onda sve ostalo, to jednostavno nije tema za glumu apolitičnog njuba što si ti pokušao sa ovim tekstom, ovo je možda i trebao netko napisati samo ne ti... moja 2 centa

Za žrtvenike i ognjišta, s Božjom pomoći
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
(s)izgoreo kaže...

tekst je "objektivan" i previše lišen kauzalnosti i okruženja za čovjeka koji shvaća da se iza brda valjaju reklame, monopol, kapitalizam, klečke i nezasitna želja za "rastom" nauštrb svega! a pogotovo originalne ideje iza koje ne stoji novčana dobit već sve ostalo, Drago ne stoji ti uloga njubare i apolitičara u kapitalističkom neoliberalnom svijetu, ne stoji ti tekst koji si upisao, nije te dostojan, površan je, bavi se i to slabo glumljenjem njuba, ne stoji ti i sada moraš braniti ideju koja ti se po difoltu ne sviđa a koja radi, radi naopačke imo, linux vs microsoft je oduvjek prvenstveno politička tema a onda sve ostalo, to jednostavno nije tema za glumu apolitičnog njuba što si ti pokušao sa ovim tekstom, ovo je možda i trebao netko napisati samo ne ti... moja 2 centa

Ah, ovo je bilo rečeno u prošlih dvanaest stranica (vjeruj mi, skoro svaki post sam procito, preskocio sam one s puno TD-ova), i pretpostavljam da je zaključak da je linux dok god nema problema s njim dobar za prosječnog Štefa. Nije Drago glumio nooba nit išta, ali eto da se malo podrudio imao bi daleko bolje iskustvo, ali on to nije htio iz jasnog razloga.

 

 

EDIT: Gramatika

Say hello to my little friend
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 20:34 (Krunoo7).
16 godina
moderator
offline
Re: Linux – dečko koji obećava

Prijatelju Izgoreni, ako misliš da je Linux protivnik "reklame, monopola, kapitalizma, klečke i nezasitne želje za "rastom" nauštrb svega!" te da je i dalje "ideja iza koje ne stoji novčana dobit već sve ostalo", onda si jako u krivu. 

 

Tko je branio Linux od napada SCO-a? Neka neprofitna organizacija ili IBM, taj bastion antikapitalizma? 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/SCO_v._IBM

 

Linux je dio kapitalizma, bila to ideja Torvaldsa ili ne.

 

This space for rent!
12 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
(s)izgoreo kaže...

tekst je "objektivan" i previše lišen kauzalnosti i okruženja za čovjeka koji shvaća da se iza brda valjaju reklame, monopol, kapitalizam, klečke i nezasitna želja za "rastom" nauštrb svega! a pogotovo originalne ideje iza koje ne stoji novčana dobit već sve ostalo, Drago ne stoji ti uloga njubare i apolitičara u kapitalističkom neoliberalnom svijetu, ne stoji ti tekst koji si upisao, nije te dostojan, površan je, bavi se i to slabo glumljenjem njuba, ne stoji ti i sada moraš braniti ideju koja ti se po difoltu ne sviđa a koja radi, radi naopačke imo, linux vs microsoft je oduvjek prvenstveno politička tema a onda sve ostalo, to jednostavno nije tema za glumu apolitičnog njuba što si ti pokušao sa ovim tekstom, ovo je možda i trebao netko napisati samo ne ti... moja 2 centa

Ovo boldano je tuzna istina. Interesi i lobiji nikad nece ljudima dozvoliti otvoren um. Svi smo zrtve konzumerizma i marketinga. Netko malo manje, netko malo vise, ali svi. Treba se protiv toga boriti.

16 godina
moderator
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
hrvooje kaže...

evo jednog trivijanog zadatka na windowsima za nešeg vulgaris korisnika "average joea" . spržiti bootabilni dvd mdf image file. zna li on koji mu softver trećih strana sve treba?

na linuxu pod kde sa defaultno instaliranim k3b-om u tri klika, burn image, odabereš i to je to. 

Kopkalo me... Pa sam u virtualku instalirao Ubuntu 64-bitni 12.04 LTS. Potražio sam taj tvoj program k3b - nema ga, tj. dostupan je samo za download. Ponadao sam se možda da Ubutnu ipak prepoznaje .mdf fajlove pa da će dvoklikom korisniku omogućiti da skine taj famozni k3b, a kad ono - žali se da ne prepoznaje vrstu datoteke.

 

Kak bi se to reklo... Autogol? {#}

16 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
mbaksa kaže...

Običan korisnik je korisnik koji nema sklonosti ka programiranju, a editiranje i kompajliranje kernela mu je ko da ga pozovu na radno mjesto u NASA-u. Obični korisnik surfa, sluša muziku, gleda H.264 videe (DivX više nije u modi) offline ili s YouTubea, nakucka koji tekst, napravi si kakvu kalkulaciju troškova, napravi kakvu prezentacijicu, ponekad se možda poigra te koristi specifični aplikativni softver (ako je knjigovođa onda ima svoje knjigovodstvene programe, ako je dizajner ili nekakav drugi multimedijaš onda koristi Adobeove ili Corelove programe, itd.).

 

Cijela poanta rasprave bi se trebala vrtjeti upravo oko običnog korisnika, jer je poanta članka upravo to - dobi li obični korisnik nešto ako koristi Ubuntu umjesto Windowsa, odnosno isplati li mu se to, odnosno zadovljava li Ubuntu kao platforma uopće njegove minimalne potrebe.

Upravo to! (fala qurcu da postoji još netko tko može normalno raspravljati, bez da izmišlja gluposti)

 

Izbacio sam dio koji je u tom smislu nebitan i slažem se s kompletnim postom (uključivo i obrisani dio, zato i TU).

I takav običan korisnik (koji po iggyu ne zna što je "imiđ", ali zna isprogramirati kernel serverskog OS-a) nema apsolutno nikakve veze s instalacijom OS-a. Nije bitno radi li se tu o Windowsima, linuxu ili OSX-u.

 

I zato je razina problema o kojima govori Drago realno nebitna - jer će 'obični korisnik' ionako za rješavanje bilo kakvog problema pitati (ili platiti) nekoga tko zna riješiti te probleme i koji (već po definiciji toga) nije običan korisnik. Kartice (bilo kakve) se uredno kupuju i prodaju i koštaju manje od cijene licence za retail Windowse. Kod kupnje novog računala cijena licence je niža, ali možeš u startu odabrati kompatibilan hardver. Je li kompatibilnost hardvera PITA? Naravno da je. Je li deal breaker? Naravno da nije.

 

Jedini problem koji Drago spominje, a da je relevantan (u kontekstu kvalitete linuxa za desktop), je onaj s Officeom. Doduše, sada sam već prilično siguran da se Drago potrudio pronaći najopskurniji mogući doc ili docx file, s kakvim 'običan korisnik' u 90% slučajeva opet neće imati doticaja (ali to sam samo ja i to i dalje ne mijenja činjenicu da postoje realni problemi s kompatibilnošću).

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 21:04 (Veliki Brat).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
kizo2703 kaže...
hrvooje kaže...

evo jednog trivijanog zadatka na windowsima za nešeg vulgaris korisnika "average joea" . spržiti bootabilni dvd mdf image file. zna li on koji mu softver trećih strana sve treba?

na linuxu pod kde sa defaultno instaliranim k3b-om u tri klika, burn image, odabereš i to je to. 

.mdf format u vremenima kad je 99,99 % imagea na svim siteovima i torrentima u .iso formatu?! Koji čita svaki poznati (i nepoznati) OS na zemaljskoj kugli?!

A taj se danas ,u vrijeme Viste ,Sedmice i Osmice ,bez ikakvog third party softvera prži sa: desni klik ,Open. {#} Average joe NE TREBA i ne zna što je .mdf ,kratko i jasno.

Ubuntu isto tako radi.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
16 godina
moderator
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Veliki Brat kaže...
Jedini problem koji Drago spominje, a da je relevantan (u kontekstu kvalitete linuxa za desktop), je onaj s Officeom. Doduše, sada sam već prilično siguran da se Drago potrudio pronaći najopskurniji mogući doc ili docx file, s kakvim 'običan korisnik' u 90% slučajeva opet neće imati doticaja (ali to sam samo ja i to i dalje ne mijenja činjenicu da postoje realni problemi s kompatibilnošću).

(teški sarkazam on) Pa naravno. Tražio je i tražio dok nije našao. Što misliš zbog čega mu je trebalo dva dana da utvrdi problem? Da nije našao onda bi sigurno išao iskonstruirati neki svoj ultrakomplicirani .docx s funkcijama koje podržava samo MS Office, samo kako bi dokazao da Open/Libre Office ne valja. (teški sarkazam off)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
mbaksa kaže...

Kopkalo me... Pa sam u virtualku instalirao Ubuntu 64-bitni 12.04 LTS. Potražio sam taj tvoj program k3b - nema ga, tj. dostupan je samo za download. Ponadao sam se možda da Ubutnu ipak prepoznaje .mdf fajlove pa da će dvoklikom korisniku omogućiti da skine taj famozni k3b, a kad ono - žali se da ne prepoznaje vrstu datoteke.

 

Kak bi se to reklo... Autogol? {#}

Da ,ali nisi instalirao KDE!! {#} (a average joe će ,vjerojatno ,blenut na ''izraz'' KDE)

 

Inače ,u Software centru je prvi ,čeka. Pitanje je samo koje još dependecije treba instalirat uz njega.

{#}

Veliki Brat kaže...

Upravo to! (fala qurcu da postoji još netko tko može normalno raspravljati, bez da izmišlja gluposti)

Pa svi mi (barem većina nas) normalno raspravljamo (ili barem pokušavamo)!

g12356 kaže...

Ubuntu isto tako radi.

Pa dobro ,a jel je netko rekao da ne radi?! {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 21:27 (kizo2703).
16 godina
moderator
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
kizo2703 kaže...
mbaksa kaže...

Kopkalo me... Pa sam u virtualku instalirao Ubuntu 64-bitni 12.04 LTS. Potražio sam taj tvoj program k3b - nema ga, tj. dostupan je samo za download. Ponadao sam se možda da Ubutnu ipak prepoznaje .mdf fajlove pa da će dvoklikom korisniku omogućiti da skine taj famozni k3b, a kad ono - žali se da ne prepoznaje vrstu datoteke.

 

Kak bi se to reklo... Autogol? {#}

Da ,ali nisi instalirao KDE!! {#} (a average joe će ,vjerojatno ,blenut na ''izraz'' KDE)

Da, ali ti si promašio poantu. Članak je o Ubuntuu, raspravljamo o Ubuntuu i on spominje tri klika mišem i kak je time ultra-über jednostavno i brzo zapeći image opskurnog formata koji se više gotovo nigdje ne koristi.

 

Ako ćemo instalirati KDE ili sam program, koja je onda razlika (prednost) u odnosu na Windowse? Nema je.

 

 

Možeš to gledati i iz druge perspektive - silom pokušava dokazati nešto, pa će da bi "dokazao" svoju poantu odabrati distribuciju o kojoj ne pričamo i format za koji zna da je opskurni, nekorišteni, te da ga Windowsi sami po sebi ne podržavaju.

 

Jasnije? Evo, sad se možeš valjati po podu smijući se samome sebi. {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 21:45 (mbaksa).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
mbaksa kaže...

Da, ali ti si promašio poantu.

Jasnije? Evo, sad se možeš valjati po podu smijući se samome sebi. {#}

Ne ,nisam - nasmijala me je njegova priča o KDE-u na običnom Ubuntu-u sa Unity-em. Smijeh nije bio namjenjen tebi!!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
16 godina
moderator
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
kizo2703 kaže...
mbaksa kaže...

Da, ali ti si promašio poantu.

Jasnije? Evo, sad se možeš valjati po podu smijući se samome sebi. {#}

Ne ,nisam - nasmijala me je njegova priča o KDE-u na običnom Ubuntu-u sa Unity-em. Smijeh nije bio namjenjen tebi!!

Aha, onda OK. {#} Sorry, automatski sam u obrambenom modu u ovoj temi.

 

Nije on zapravo govorio o Ubuntuu, on je eto uzeo za primjer valjda svoj Linux na kojem on eto može nešto u tri klika što mi s Windowsima ne možemo, kako bi dokazao poantu koja je samo njemu jasna.

16 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
mbaksa kaže...

Pa naravno. Tražio je i tražio dok nije našao.

Upravo to!

 

Kaj ti nije super kako si se uspio upecati na najbezvezniju provokaciju, od cijelog posta, a konkretan dio (cca. nekih 80%) u potpunosti preskočiti? It tejks telent, bejbi, it tejks telent!

 

@kizo: pa zapravo ne. A prevario sam se i u baksi, izgleda... Uglavnom se ignoriraju normalne teme i sugovornici, te izmišljaju gluposti. Nisam navikao tako razgovarati, pa se pokušavam prilagoditi. Kako mi ide?

Gledam te!
13 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
mbaksa kaže...

Kak bi se to reklo... Autogol? {#}

Kubuntu bi bio odgovarajuća distra. Ti si sam zabio autogol iz neinformiranosti. Hrvooje koristi KDE tako da je odgovarajući derivat Ubuntua, Kubuntu.

Veliki Brat kaže...

Jedini problem koji Drago spominje, a da je relevantan (u kontekstu kvalitete linuxa za desktop), je onaj s Officeom. Doduše, sada sam već prilično siguran da se Drago potrudio pronaći najopskurniji mogući doc ili docx file, s kakvim 'običan korisnik' u 90% slučajeva opet neće imati doticaja (ali to sam samo ja i to i dalje ne mijenja činjenicu da postoje realni problemi s kompatibilnošću).

Da rezimiramo nakon toliko stranica. Pustimo office po strani, to nije problem koji ima ikakve veze s Linuxom (u ovom slučaju Ubuntu distribucija). Kad instaliraš Windowse čime ćeš otvoriti Office file? Jedino iz browsera koristeći google docs ili možda office 365. Ako želiš lokalno imati softver neovisan o internetu onda tislijedi instalacija Office paketa. Dragu nebi zadovoljio ni Libre Office pod Windowsima. Vidi vraga pa taj Libre je višeplatformski paket. Jupi!! Prema tome izbacimo Libre iz priče jer je neovisan o OS-u.

 

S druge strane, nakon instalacije Linuxa, već imaš instaliran Office paket, lošiji od MS-ovog ali sasvim solidan (zamene osobno odličan). Ako ti nije dovoljno dobar imaš alternativu, prethodno navedeni google docs, Kingsoftov paket ili MS Office (koji se također može koristiti pod Linuxom). Postoje Tutorijali prema kojima je to vrlo lako napraviti.

 

Mislim da svako dalje trolanje po Officeu zaslužuje karton.

mbaksa kaže...

Da, ali ti si promašio poantu. Članak je o Ubuntuu, raspravljamo o Ubuntuu i on spominje tri klika mišem i kak je time ultra-über jednostavno i brzo zapeći image opskurnog formata koji se više gotovo nigdje ne koristi.

 

Ako ćemo instalirati KDE ili sam program, koja je onda razlika (prednost) u odnosu na Windowse? Nema je.

 

 

Možeš to gledati i iz druge perspektive - silom pokušava dokazati nešto, pa će da bi "dokazao" svoju poantu odabrati distribuciju o kojoj ne pričamo i format za koji zna da je opskurni, nekorišteni, te da ga Windowsi sami po sebi ne podržavaju.

 

Jasnije? Evo, sad se možeš valjati po podu smijući se samome sebi. {#}

Daj pročitaj naslov. Drago je dao presjek svih distribucija a pokušao je sa Ubuntuom. Da se informirao i napravio domaću zadaću, možda bi cijeli članak otišao u drugom smjeru.

 

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
mbaksa kaže...

Aha, onda OK. {#} Sorry, automatski sam u obrambenom modu u ovoj temi.

 

Nije on zapravo govorio o Ubuntuu, on je eto uzeo za primjer valjda svoj Linux na kojem on eto može nešto u tri klika što mi s Windowsima ne možemo, kako bi dokazao poantu koja je samo njemu jasna.

Ma sve OK. Pa vidiš da je dečkima sve lako: nema drivera ,kupi drugu grafičku i wlan karticu.

Ne radi Libre Office kako treba ,nađi kinesku zamjenu ,ona radi 100%.

Promjeni DE ,pa ćeš pržit image u tri klika.

Iskompajliraj kernel.

 

Dobro ,neću dalje .... {#}

mario.L_hr kaže...

Daj pročitaj naslov. Drago je dao presjek svih distribucija a pokušao je sa Ubuntuom. Da se informirao i napravio domaću zadaću, možda bi cijeli članak otišao u drugom smjeru.

 

Poamlo ,bez živciranja ....

 

Pa ne ovisi nam život o tome ... {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 21:53 (kizo2703).
13 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
kizo2703 kaže...

Ma sve OK. Pa vidiš da je dečkima sve lako: nema drivera ,kupi drugu grafičku i wlan karticu.

Ne radi Libre Office kako treba ,nađi kinesku zamjenu ,ona radi 100%.

Promjeni DE ,pa ćeš pržit image u tri klika.

Iskompajliraj kernel.

 

Dobro ,neću dalje .... {#}

Nije li isto i pod windowsima?

 

Oprosti, zaboravih, nije, jer o boldanom samo možeš sanjati (mada me kompajliranje kernela uzbuđuje ko kopanje krumpira).

 

@kizo: skuliran sam 100% žena mi donijela pun lavor vode u kojeg je iskrcala oveće brdo leda.{#}

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 21:56 (mario.L_hr).
16 godina
moderator
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
mario.L_hr kaže...

Daj pročitaj naslov. Drago je dao presjek svih distribucija a pokušao je sa Ubuntuom. Da se informirao i napravio domaću zadaću, možda bi cijeli članak otišao u drugom smjeru.

 

 

 

To baš nije točno - nisam dao nikakav presjek distribucija, već sam se samo držao najpopularnije distribucije prema podacima na Wikipediji i preporukama linuksaša koje poznajem. 

 

Previše nade polažete u neku magičnu distribuciju jer sam do sada uvijek imao problema sa svakom koju sam probao, a u međuvremenu se promijenilo deset generacija hardvera. 

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
mario.L_hr kaže...
Kubuntu bi bio odgovarajuća distra. Ti si sam zabio autogol iz neinformiranosti. Hrvooje koristi KDE tako da je odgovarajući derivat Ubuntua, Kubuntu.

Kao prvo - Uopće je smiješno danas kao prednost jednog OS-a naglašavati podršku opskurnom, jako slabo korištenom formatu datoteka. Kao drugo - On koristi Kubuntu ili štoveć. Što koriste drugi? Što se najviše preporučuje običnim korisnicima? Sad više Ubuntu ne valja, nego mora biti Kubuntu, ne?

13 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava

Onda te molim da promjeniš naslov u Ubuntu - dečko koji obećava.

 

Unaprijed hvala.

 

@mbaksa: Najčešća preporuka danas ti je Mint (za nekonzervativne) i Debian (za konzervativne) a ihush forsira ArtistX. Barem prema temi tu na forumu. Dosta ljudi p_izdi na Ubuntu. Za stare mašine se koristi neka od Xfce ili LXDE distribucija. Informiranost razbija sve okove i barijere.{#}

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 22:02 (mario.L_hr).
12 godina
offline
Linux – dečko koji obećava

Samo fali zastupljenosti. Sve drugo Linux ima. 

 
1 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Veliki Brat kaže...

 

@kizo: pa zapravo ne. A prevario sam se i u baksi, izgleda... Uglavnom se ignoriraju normalne teme i sugovornici, te izmišljaju gluposti. Nisam navikao tako razgovarati, pa se pokušavam prilagoditi. Kako mi ide?

Loše ,zasad ... {#}

 

Ali tješi se ,nisi jedini.

mario.L_hr kaže...

Nije li isto i pod windowsima?

 

Oprosti, zaboravih, nije, jer o boldanom samo možeš sanjati (mada me kompajliranje kernela uzbuđuje ko kopanje krumpira).

 

@kizo: skuliran sam 100% žena mi donijela pun lavor vode u kojeg je iskrcala oveće brdo leda.{#}

Hvala bogu pa nije ... {#}

 

I uopće mi ne fali. Pošto mi je vrijeme na OS-ima raspoređeno: 70% Windows ,20% OS X i 10% Linux.

Još da idem petljat po Linuxu ,nebi imal kad spavat. {#}

 

Pazi da se ne prehladiš! {#}

mario.L_hr kaže...

@mbaksa: Najčešća preporuka danas ti je Mint (za nekonzervativne) i Debian (za konzervativne) a ihush forsira ArtistX. Barem prema temi tu na forumu. Dosta ljudi p_izdi na Ubuntu. Za stare mašine se koristi neka od Xfce ili LXDE distribucija. Informiranost razbija sve okove i barijere.{#}

I ja se uskoro selim na Mint ,jel je Ubuntu otišo u krasan k...

 

Ljudi pi*de s razlogom ,ali ipak većina još uvijek ostaje na njemu.

 

A Windows 8 i Metro su kao ružni?!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 22:10 (kizo2703).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice