Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 20.486
|
čitano: 2.125.646
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala dečki, bit će taj focus. Ima li neke razlike između ta 2?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

napisao sam u postu razlike, za 16kn imas 100w vise i svih 10 godina garancije ti je ostvarivo preko ducana gdje si kupio.

8 godina

Oba su ti teški overkill, pa biraj sad koji dućan ti više paše i tako to. Koje god uzmeš, miran si godinama kakav god CPU i grafu imao narednih godina.

9 godina

Koje bi napajanje preporučili za 400-500 kuna za ovu konfiguraciju:

1x ASRock AB350M
1x AMD Ryzen 3 2200G
1x CRUCIAL CT8G4DFS824A, 8GB
1x GTX 1050 Ti
1x Transcend SSD370 128GB
1x Toshiba P300 1TB

Vidim da se preporučuje Fortron Hexa 85+ 450W i 550W, ali ne mogu naći nikakve recenzije tih napajanja. Dal da idem na jedno od njih ili na nešto poznatije?

0 0 hvala 0
7 godina

Uzmi Hexu 550W. Bronze certifikat i pet godina garancija.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina

Evo na savjet kolege sam uzeo focusa u hg shopu. 

Jedina zamjerka su prekruti kablovi 😂 ali inače sve 5. 10 godina garancije je po meni OP 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 6:41 (Shaka111).
6 godina
Shaka111 kaže...

Evo na savjet kolege sam uzeo focusa u hg shopu. 

Jedina zamjerka su prekruti kablovi 😂 ali inače sve 5. 10 godina garancije je po meni OP 

kad ti crkne u 7-oj godini i dobiješ novo zabadava, neće ti biti op 

za kablove - krutost na jednom dijelu dolazi zbog ugrađenih kondenzatora, pazi da ne siliš savijanje na tom mjestu

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 8:54 (picajzla0707).
10 godina
neaktivan

Prelistao sam na brzinu temu i nisam našao odgovor. Došlo je vrijeme za novo računalo nakon 5 godina i htio bih to riješiti u 2 koraka. Prvo nabavit rabljenu grafičku (1070) i onda prijeć na novu ddr4 platformu s novom serijom Ryzena.

Trenutno je u računalu Corsairovo cx430m napajanje i i7 3770 te me zanima može li ono pogonit gtx-icu 1070 neko vrijeme, dok ne kupim cijelu novu kantu?

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 18:10 (Daymyen).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Može da, i7 3770 nije neki potrošač a ni obična GTX 1070 isto. To ti je ispod 250w u gamingu (za čitav sustav).

10 godina
neaktivan

Hvala na brzom odgovoru! Pretpostavljam pošto je napajanje modularno, s konektorima bi trebalo sve bit uredu tj. moći ću je spojit na napajanje?

8 godina

Pa treba biti sve ok, da. GTX 1070 ti treba ili jedan 6pin ili možda 8pin, ili eventualno 6+2 pin + 6 pin. Pogledaj, ali mora ti imati i tvoje napajanje.

9 godina
Daymyen kaže...

Hvala na brzom odgovoru! Pretpostavljam pošto je napajanje modularno, s konektorima bi trebalo sve bit uredu tj. moći ću je spojit na napajanje?

Provjeri prije kupnje grafe koje konektore treba posto tvoje napajanje ima samo jedan 6+2 pinski konektor. Znaci u obzir dolazi model sa 6pin ili 8pin, nikako 2 6pinska

10 godina
neaktivan

Svi modeli koje sam gledao imaju 1x8pin, ali pripazit ću. Hvala. :)

8 godina

OCZ Silencer Mk3 500w + GTX 1080ti, mišljenje? Čitam da bi držalo ali nisam baš siguran pa zato pitam. Ako ne koje bi bilo najbolje za omjer cijena/kvaliteta? Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 11:33 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Ostatak konfiguracije?

Napajanje imaš ili bi kupio, mislim na OCZ?

0 0 hvala 0
8 godina

Ovo pod Moj PC, i7 3770.... Imam taj OCZ koji bez brige gura RX 480, prema onom mjeraču potrošnje na fan controlleru koje sam prije koristio rijetko kad je cijeli sustav prelazio 300w (gaming, testovi...) a vidim po reviewima za nekih 50-70w ta Asusova 1080ti troši više. 

8 godina

Taj OCZ gura i 1080Ti bez problema, ne tresi se :)

0 0 hvala 1
8 godina

Nadam se da nebu problema, da se ne strese nešt drugo :) Pitam i zato jer i nije više tako mlado napajanje, 6 godina je staro.

8 godina

U kakvom je stanju napajanje i dali je mučeno ti najbolje znaš, ti si vlasnik.

Ako je zdravo nema nikakvih problema...

Ispuši ga i otvori pa pregledaj ima li problema vidljivih na oko...

Da ja osobno kupujem 1080Ti i imam tako staro napajanje njega bih prodao i kupio novo.

1 0 hvala 1
8 godina

Nije mučeno, samo za gaming i poneki stress test i bench koje nisam dugo koristio. Ovu RXicu imam skoro 2 godine a nisam ju ni probao klokati, samo jedan valley odvrtio i to je to. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
vrinho kaže...

Nije mučeno, samo za gaming i poneki stress test i bench koje nisam dugo koristio. Ovu RXicu imam skoro 2 godine a nisam ju ni probao klokati, samo jedan valley odvrtio i to je to. 

ma to je kvalitetni seasonic unutra i ne bi smjelo biti nikakvih problema s njim, tim više jer ga nisi ganjao na maksimalnim opterećenjima

8 godina

Ja mu savjetujem da očisti napajanje i pogleda iznutra štima li sve, ako da onda može i dalje...

0 0 hvala 1
8 godina

Hvala dečki, pregledat ću ga i isprobati, kolika bude potrošnja i ako bude blizu 400 onda ga 99% mjenjam. Ipak nije u cvijetu mladosti više a i za takvu grafu bolje da ima lufta napajanje ako ju probam kloknuti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
zoharbizo kaže...

Ja mu savjetujem da očisti napajanje i pogleda iznutra štima li sve, ako da onda može i dalje...

to je vrlo uputno napraviti za svaki slučaj, no kako sam rekao - radi se o kvalitetnom napajanju s vrlo kvalitetnim komponentama i ne bi smjelo biti nekih problema

danas seasonic za napajanja te klase daje 10 godina garancije, a nisu bogznašto kvalitetnija - koriste se isti 105°C japanski kondići, jedino su ponešto poboljšane perfomanse i efikasnost - što opet nema velikog utjecaja dok se napajanje ne preopterećuje i ne pregrijava

povećanje učinkovitosti i produžavanje garancije i na 12 godina su samo trendovi, dobrodošli svakako, no opet ponajviše zbog tržišne utakmice u segmentu gdje su kvaliteta komponenti i garancija najveći aduti, za razliku od monitora, televizora i druge elektronike koju u recenzijama nitko živ ne rastavlja niti preispitiva njihovu kvalitetu

8 godina

Slažem se, ako nije gaženo i preopterećivano na railovima onda nema problema, malo čišćenja i pregleda plus moguća zamjena ventilatora ako je glasan ne škodi...

0 0 hvala 0
8 godina
vrinho kaže...

Hvala dečki, pregledat ću ga i isprobati, kolika bude potrošnja i ako bude blizu 400 onda ga 99% mjenjam. Ipak nije u cvijetu mladosti više a i za takvu grafu bolje da ima lufta napajanje ako ju probam kloknuti.

Pa s tom GTX 1080 Ti bi ti potrošnja sustava trebala biti tu negdje do oko 350W iz zida u igrama, sad kako gdje može ići još malo više. Sve je to svakako u okvirima tog napajanja koje je kvalitetno što kažu kolege pa ne bi trebalo biti problema. Ja bi isto svakako prvom prilikom uzeo neko dobro od 550W (to je sasvim dovoljno) ili jače i onda si opet miran godinama.

8 godina

Ok, thx. A koje bi bilo dobro u omjeru kvaliteta/cijena? Neki Fortron, Corsair...? Gledam ovaj XFX XT 600w, valja to čemu? Ili Fortron Hexa 550w?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Imaš ih tu hrpu za 600 - 800kn. Najmirniji si s onim Seasonic Focusom i amen. Ako možeš dati toliko za napajanje, uzemš to i zaboraviš na tu stavku. Ima dobrih napajanja i za 500 - 600kn, bilo je spomena tu po temi.

11 godina

Trebao bih novo kvalitetno napajanje do max 600-650 W (mislim da mi ne treba jače, pogl. pod moj PC), da je modularno i da ima 2x8 pin PCIE konektore. Najveći potrošač mi je R9 290 pa eto ako ste drugačijeg mišljenja slobodno predložite. Možda do kraja godine bude i nadogradnja sistema...

Links mi je najbliži, pa evo ponude https://www.links.hr/hr/napajanja-0527#/noFilterApplied

No ako ima nešto bolje u nekoj drugoj trgovini - why not...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2018 2:36 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice