Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 24.147
|
čitano: 3.846.647
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nema što biti sumnjivo Mall.hr nije Extreme Digital.LG korigira cijene za razliku od Slonija

0 0 hvala 0
6 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Nema što biti sumnjivo Mall.hr nije Extreme Digital.LG korigira cijene za razliku od Slonija

Dali mall.hr nudi hrvatsku garanciju ili češku ili ...?!

19 mjeseci
metrix.2k kaže...
Master enthusisast kaže...

Razmatram kupnju 4K TV-a od 140cm (55") do 4000kn za gledanje serija i filmova preko prijenosnog hard diska putem USB utora.

Na radaru imam ova 2 pa me zanima koji bi bio bolji odabir i ima li možda nesto bolje za sta neznam u tom cijenovnom rangu...

HISENSE H55A6140

Samsung ue55nu7172uxxh

I ja sam u gotovo identicnoj situaciji, samo ne smatram taj HiSense vrijednim pa ni taj Samsung. 

Ja se osobno razmisljam izmedju LG UK6500 i PHILIPS PUS7303 (koji je ipak skuplji)

Odmah bih ignorira (LG)UK6500:)

8 mjeseci
perkoxcar kaže...
Flagship kaže...
perkoxcar kaže...
goran123456 kaže...

Pozz ekipa, kupujem tv i u nedoumici sam između LG B8 OLED-a i Samsung qe65q8dn koji je trenutno na vikend akciji 10400kn. Udaljenost gledanja je 3m, 20cm+/- , gledaju se ugl filmovi, serije i max tv. Svaki savjet je dobrodošao

S obzirom na ovu cijenu za q8 koja nikad nije bila niza ja osobno ne bih dao 5k vise za oled.(ako ciljas 65 oled naravno, ako usporedujes sa 55 oled - to ne bih niti razmatrao).

65B8 za 12570 kn! To je najniža cijena za 65" OLED do sada. Ni vani nije jeftiniji, oko 1650-1700€ je u ovome trenutku.

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-tv-prijemnik-oled65b8pla

Uh, ovo je tako dobra cijena da mi je sumnjiva malo cak.

S obzirom da su uobičajene cijene za 65" olede kod nas barem 15-16K minimalno onda je ova cijena zaista best buy

Nižu cijenu od ove nije realno očekivati, možda eventualno sljedeće godine u ovo vrijeme 65B9 bude blizu 9999 kn što bi bilo fenomenalno:)

10 godina
goran123456 kaže...

Najviše me muči udaljenost gledanja, ako bi bio na stalku bila bi udaljenost 2,8m, a ako bi išao na zid, nekih 3,1m. Pa ne znam dal bi dobio potpuni doživljaj sa dijagonalom od 55" ?

Ja sam na jednakoj udaljenosti i gledam već godinama u 55" i htio bih u svakom slučaju 65" ili još bolje 75" (za kino efekt). Za 16:9 sadržaj 55" je zapravo i sasvim ok, ali letterbox materijali mi baš i ne djeluju kao u kinu. Sljedeća telka će mi za tu udaljenost vjerojatno biti 75", 65" ću preskakati.

Deckard
8 mjeseci
deckard kaže...

Sljedeća telka će mi za tu udaljenost vjerojatno biti 75", 65" ću preskakati.

75" is the new 65":)

Ako se gleda prema oledima onda bi ova godina mogla biti početak prekretnice za te veće, 75" odnosno 77" u slučaju LG/Sony televizora. Ovih dana kreću s dosta nižim cijenama u odnosu na 2018. pa je kod LG pad od 20-30% a kod Sonyja čak do 40%.

LG 77B9 6999 (/)

LG 77C9 7999 (77C8 9999)

Sony 77AG9 7999 (77A1 12999)

Kod LCD divizije iskaču dva modela, sony 75XG9505 i samsung 75Q90R. Prvi 4500, drugi preko 5000€. Njima će cijena dosta pasti do 12. mjeseca ali isto to se očekuje i za oled 77B9. S mogućom cijenom od recimo 3K onda je to no brainer

8 godina

Pozdrav, dajte mi molim Vas neku preporuku za telku. Kupio bih ju u Dojču. Uglavnom,ne zanimaju me SmartTV nego obicni. Radije bih vise platio kvalitetu slike i velicinu ekrana. 

hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
tumba kaže...

Pozdrav, dajte mi molim Vas neku preporuku za telku. Kupio bih ju u Dojču. Uglavnom,ne zanimaju me SmartTV nego obicni. Radije bih vise platio kvalitetu slike i velicinu ekrana. 

hvala unaprijed

Koliko para? Za nemačko tržište ide bolja roba ...

8 godina

pa ako se nade neki ne SmartTV 140cm za oko 500 ojra...da je kvalitetna slika i po mogucnosti sto duza garancija

4 godine

Evo nakon tjedan dana razbijanja glave i citanja svega i svacega, napravio sam (nadam se) konacan izbor.

Definitivno postoji nekakav kut gledanja kako imam kutni kauc u dnevnoj pa ne znam koliko mi igra onda VA panel u Samsungu, no ukoliko je uistinu puno "jaca" slika, mozda je ipak bolji izbor. DTS mi ne igra tolko, ali definitivno igra zvuk.

Takodjer, je li 55incha previse za 1.90-2m udaljenosti od TV-a?

5 Samsung 55NU7172
8 LG 55UK6470
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 23:02 (metrix.2k).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

Nije jača slika nego je bolji kontrast. Ako gledaš po kutem onda IPS.

9 godina
Ima dobrih boxova malo su skuplji... uzmes nvidiu shield i imas strojcinu za filmove a bogami i za igranje ako te zanima.... ja sam uzeo jer imam dobro ozvucenje i receiver....i naravno tv je Samsung KS7002 i problemi dobit hd zapise s filmova zbog kretenizma Samsungovog sto nemogu najobicniji pass na hdmi napravit nego izigravaju majmune.... ugl shield nema sta nije procitao do sada...i svaki zapis procita koji se nalazi u fajlu....
VenAtoR#2231
7 dana
Ipak sam uzeo qe65q8dn i bilo bi mi žao da sam išao na 55" soluciju, ostavio sam ga na "nogicama" i udaljrnost gledanja je 2,8m. Cak i nasi SD kanali izgledaju jako dobro uz detaljne postavke slike naravno.
4 mjeseca
Dvoumim se..Koji TV bi odabrao? Samsung QLED iz 2018 god ili OLED LG iz 2017 god? Radi se o ova dva modela:
QLED TV Samsung QE55Q6FN 2018
LG OLED55B7V OLED 2017
na njemu cu koristiti i PS4 pro i PS5 koji bi trebao izici ove ili slijedece godine. Hvala

0 0 hvala 0
4 mjeseca
Cak i nasi SD kanali izgledaju jako dobro uz detaljne postavke slike naravno.

jesi koristio onaj link od Garfielda za postavke ili nesto drugo, ja cekam da mi stigne tv.

nadam se da ce stici kroz dan-dva

8 godina
djhuby kaže...
Dvoumim se..Koji TV bi odabrao? Samsung QLED iz 2018 god ili OLED LG iz 2017 god? Radi se o ova dva modela:
LG OLED55B7V OLED 2017
na njemu cu koristiti i PS4 pro i PS5 koji bi trebao izici ove ili slijedece godine. Hvala

Ne znam gdje gledas cijene, ali imas vec i B8 iz 2018 od 55" za te novce... I da, OLED je bolji od obicnog LCDa sa edge pozadinskim osvjetljenjem naravno...

4 mjeseca
Mad Ant kaže...
djhuby kaže...
LG OLED55B7V OLED 2017

Ne znam gdje gledas cijene, ali imas vec i B8 iz 2018 od 55" za te novce... I da, OLED je bolji od obicnog LCDa sa edge pozadinskim osvjetljenjem naravno...

Stvar je u tome da sam nasao taj LG iz 2017 za 700 EUR. A i taj QLED je oko 6.000 kn u sancta domenica

8 godina
djhuby kaže...
Mad Ant kaže...
djhuby kaže...
LG OLED55B7V OLED 2017

Stvar je u tome da sam nasao taj LG iz 2017 za 700 EUR. A i taj QLED je oko 6.000 kn u sancta domenica

OK, odgovor je i dalje isti, pod uvjetom da je taj B7 OK, neraspakiran itd. itd. Q6FN je 7776 ili 6999 u SD-u.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 13:23 (Mad Ant).
4 mjeseca
Mad Ant kaže...
djhuby kaže...
Mad Ant kaže...
djhuby kaže...
LG OLED55B7V OLED 2017

OK, odgovor je i dalje isti, pod uvjetom da je taj B7 OK, neraspakiran itd. itd. Q6FN je 7776 ili 6999 u SD-u.

Za vikend je SD imala akciju za 6.300 kn sad su opet digli. Ovaj LG je sa amazona. Izgleda da otpakiran. Navodno LG daje jamstvo godinu dana u Hrvatskoj ako narucis sa amazona. Ne z am da li da riskiram.

https://www.amazon.de/LG-OLED55B7V-Premium-Ultra-55-Zoll/dp/B06XVMNVD5?psc=1&SubscriptionId=AKIAIPHVZTVH6LZ5BFZA&tag=techracom00-21&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B06XW4Y4ZN&ascsubtag=grd-4294825943135470284-21&th=1

7 dana
Dr_Acula_Hr kaže...
Cak i nasi SD kanali izgledaju jako dobro uz detaljne postavke slike naravno.

jesi koristio onaj link od Garfielda za postavke ili nesto drugo, ja cekam da mi stigne tv.

nadam se da ce stici kroz dan-dva

Sa RTINGS-a

8 godina
djhuby kaže...

Za vikend je SD imala akciju za 6.300 kn sad su opet digli. Ovaj LG je sa amazona. Izgleda da otpakiran. Navodno LG daje jamstvo godinu dana u Hrvatskoj ako narucis sa amazona. Ne z am da li da riskiram.

https://www.amazon.de/LG-OLED55B7V-Premium-Ultra-55-Zoll/dp/B06XVMNVD5?psc=1&SubscriptionId=AKIAIPHVZTVH6LZ5BFZA&tag=techracom00-21&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B06XW4Y4ZN&ascsubtag=grd-4294825943135470284-21&th=1

Čini se OK, od LG-a je i oni sređuju dostavu, što je zanimljivo jer inače za nove ne možeš dobiti dostavu u HR. Jednako tako bi trebala biti mogućnost slanja na garanciju, kao i sa ostalim Amazon stvarima.

EDIT: Sad vidim da je od Stella’s Boutique koji je tek otvoren i nema ocjene. Zato i ima dostavu u HR

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 14:59 (Mad Ant).
6 godina

Gorane, jel možeš podjeliti iskustva sa TVom, jer još danas mi vrijedi ponuda i SD-a za taj TV. Kažeš da je SD signal jako dobar, nekako me taj dio brine jer žena  zna "zapilliti" sa lokalnim programima HRT, nova, RTL?!

4 mjeseca

Ima li tko preporuku za solidan zidni nosač za 65Q8DN

tv bi stajao na zidu u visini očiju (sjedeći položaj)

nije potrebno da je podesiv kut, bitno mi je samo da je što bliži zidu (radi estetike)

0 0 hvala 0
9 godina
Ma uzmi onda najobicniji nosac ... nisu tvi vise po 30 kila ko stare plazme da se moras sekirat.... imaju 10-15 kila i uredno ce stajat.... stotinjak kuna ce te kostat...
VenAtoR#2231
8 godina
Moj PC  
1 0 hvala 1
22 mjeseca
Interesantno nadasve!
11 mjeseci

Bok svima,

evo jedno pitanje? Ima li netko iskustva sa Hisense televizorima? Konkretno me zanima ovaj iz Elipsa. https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55A6140/

0 0 hvala 0
4 mjeseca
jocommb kaže...
Ma uzmi onda najobicniji nosac ... nisu tvi vise po 30 kila ko stare plazme da se moras sekirat.... imaju 10-15 kila i uredno ce stajat.... stotinjak kuna ce te kostat...

Ovaj je 27kg, neznam mora li nosač biti VESA ili ne

5 godina
Dr_Acula_Hr kaže...
jocommb kaže...

Ovaj je 27kg, neznam mora li nosač biti VESA ili ne

Pa vesa ti je standard za nosace tj. rupe na tv-u gdje se montira nosac.

Vidis raspon rupa i uzmes nosac koji mozes namontirat tu.

Ne mozes uzet nosac tek tako koji ti padne na pamet.

Origin_Steam: hrka11
4 mjeseca

ako dozvolite jedno glupo pitanje,

moze li smart tv raditi bez max tv prijemnika.

spojim ga na internet, skinem aplikaciju max tv, logiram se...

ili tako samo max tv go moze raditi

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 15:49 (Dr_Acula_Hr).
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice