Problem s mushkin memorijom

poruka: 12
|
čitano: 5.206
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Problem s mushkin memorijom
pitanje

ovako problem je u tome da memorija nece raditi cak ni na nazivnoj brzini na kojoj bi trebal asigurno raditi. radi se o ovoj memoriji: mushkin DDR2 redline PC2-8000 5-5-5-12 2X2GB dakle ni na tih 1000MHz,

ostale koponente su asus striker extreme, core 2 duo E6600

 

memoriju kad sam spojio radi na 1,85V, 800MHz (5-5-5-18), a kad sam probao postavit tvornicke postavke dakle 2,1V 1000MHz racunalo se nece pokrenut, procesor nije OC tako da je memorija postavljena na unlinked.

 

nadam se da cete mi pomoc nac rijesenje, hvala...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s mushkin memorijom

Ispravi me ako grijesim, ali kaj ta maticna ne podrzava DDR samo do 800MHz ???

Prvo napravi update bios-a na maticnoj, mozda pomogne,   a mozda ne :)

i probaj jos premjestit memorije da ne rade u dual channel modu, i namjestit im rucno latencije na   5-5-5-12, ja sam isto imal problema s OCZ-ovim memorijama, stavljal mi je totalno krive latencije, i jos jedna stvar, probaj im dizat frekvenciju postepeno, pa ces vidjet na kojoj se frekvenciji rusi.

Intel Core2Duo E6750 @ 3680MHz -> Thermaltake CL-P0464 DuOrb | Gigabyte GA-P35-DS4 | OCZ Reaper 2x2GB @ 1100MHz | Gigabyte 8800GTX 768MB 660/2000MHz -> Accelero Xtreme 8800 | Fortron 650W FSP650-80GLC | Seagate 320GB ST3320620AS | Chieftec LCX-01SL-SL-B | Logitech G15 | Logitech MX518
16 godina
offline
Problem s mushkin memorijom
autorov komentar

ploca podrzava memoriju do 1200 MHz, bios update cu napravit iako je bios relativno nov pa ne vidim u tome rijesenje problema...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem s mushkin memorijom

Probaj ove postavke:

 

5-5-5-15 60-6-11-4-6 @2,1V

 

Imam istu memu i kod mene radi na tim postavkama.

Moraš se malo igrat sa subtiminzima.

Dakle ne samo postavit 5-5-5-15 nego i ostale.

Ako ostaviš na auto nece ici.

Tu je mushkin malo mušicav

C2D E8400@3.9ghz,MSI P45 NEO3 FE,Mushkin Redline 2x2gb@1000mhz 5-5-5-15 Gigabyte radeon HD 3870
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem s mushkin memorijom

Mislim da se memorija ne slaze s vecim mnoziteljima i da ces morat podesavat sekundarne latencije. Dakle ako vec nejde na 500 probaj dici FSB na 400 ili cak 420 pa s mnoziteljima 2.5 ili 2.4 dici ram na 1000Mhz.

 

Ujedno kolko vidim za Mushkin je vazno podesavat sekundarne latencije. Imas na sluzbenom forumu dosta preporuka.

 

http://forums.mushkin.com

Newton je bio u krivu. Lake brže padaju!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem s mushkin memorijom
autorov komentar

ja nemam postavljen mnozitelj za memoriju, napisao sam gore da je postavljeno na unlinked, tako da tu nebi trebalo bit nikakvih problema. hvala na odgovorima, idem probat šta se da napravit Namigiva btw ima li netko mozda neku stranicu di pise neso dodatno o subtiminzima da se dodatno malo educiram o tome...

 

LUXX na koliko MHz si ti uspio nagurat svoju ?

sad sam vidio u potpisu da ti pise 1000MHz za memoriju, samo malo kako tako slabo 5-5-5-15 na 1000MHz to bi trebalo jos ic cak su i tvornicke postavke bolje nego sta si ti postavio svoje (5-5-5-12 1000MHz su tvornicke)

si vidio ovaj link http://www.techpowerup.com/reviews/Mushkin/XP2_6400_4GB_CL4/3.html ova memorija ima iste cipove kao i mushkin redline pa pogledaj malo graf s voltazom...

 

idem isprobat malo Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2008 12:33 (hyko).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem s mushkin memorijom

Ja sam bas narucio taj Arctic White. Mislim da bi gore trebali biti isti chipovi pa bi trebala ici kao redline. No po raznim forumima vidim razne rezultate. Ljudi imaju probleme. Treba fino ugodit subtiminge.

Newton je bio u krivu. Lake brže padaju!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem s mushkin memorijom
autorov komentar

imas mozda link di pise nesto vise o subtiminzima ?

mozda ipak ovi cipovi niu zeljni voltaze, probat cu na nizoj voltazi radit...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem s mushkin memorijom
autorov komentar

evo pronasao sam detaljnije objasnjnje timinga pa cu ovdje postavit link mozda pomogne i ostalima

 

http://www.techpowerup.com/printarticle.php?id=131

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem s mushkin memorijom
autorov komentar

timings:

CAS (tCL) Timing:5

tRCD Timing:5

tRP Timing:5

tRAS Timing:15

subtimings:

tRC Timing:?????

tRRD Timing:4

tRFC Timing:60

tRW Timing:6

tRTW/tRWT Timing:9

tWTR Timing: 5

tREF Timing: ?????

tWCL Timing: ?????

 

Command Rate: 2T

 

1000MHz

 

to bi bilo ono sta si ti napisao, i mozes li upotpunit ove zadnj 3 vrijednosti...

koliko ti subtiminzi djeluju na konacne performanse isto ko i timinzi ili manje (ili pak vise) ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2008 14:00 (hyko).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem s mushkin memorijom

Ja sam trenutno na Kingmaxu koji nije toliko zahtjevan oko OC-a. Imas gore u mojem prethodnom postu link na sluzbeni mushkin forum na kojem se "Greg" stvarno trudi pomoci ljudima s subtiminzima. Ima nekoliko tema o redline i drugim modelima u kojima su navedene neke od mogucnosti sekundarnih latencija. Probaj ili od tamo ili googlaj za tocne postavke od svoje ploce. Vjerujem da svaka ploca nije ista.

Newton je bio u krivu. Lake brže padaju!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem s mushkin memorijom

Evo da napravim update. Mushkin Arctic White, znaci 2x2GB PC-6400 mi radi na 5-5-5-12 na 1016Mhz i samo 1.8v.

Newton je bio u krivu. Lake brže padaju!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice