Bazna stanica na 50 metara od stana

poruka: 81
|
čitano: 45.513
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Bazna stanica na 50 metara od stana

Imal još tko?{#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bazna stanica na 50 metara od stana

Da

Keep Calm and Carry On
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Bazna stanica na 50 metara od stana

Čuj ja tvrdim da je sve to tihi ubojica. Imam negdje nokiu 8210 i 500m od odašiljača mobitel toliko zrači da se uho baš fino ugrije nakon par minuta razgovora, pa ajd ti sad sa crvenim uhom reci da nije opasno. Ok, taj mobitel je prastar i po nekakvim tablicama zrači više nego ijedan drugi na svijetu ali svaki mobitel zrači (onaj koji ne zrači - ne "radi", nadam se da je to jasno) i svaki je opasan. Možemo samo reći da su neki manje opasni od drugih ali svi su generalno opasni i štetni jer rade na takvom principu kakvom rade.

 

Prestanite govoriti da nije opasno jer posljedice nećete vidjeti ni vi, vjerojatno niti vaša djeca, ali za djecu vaše djece se nebi baš kladio a pod utjecajem iste ovakve količine zračenja koju imamo danas samo od mobitela i odašiljača. Rezultate ovakvih testiranja ne možete dobiti odmah pa je najlakše reći da uopće nije štetno, jel. :)

 

I zračenje od transformatora nije ni slično zračenju mobitela, ne može se uspoređivati.

 

http://www.info-mob.com/slike/clanci/zracenje2.gif

 

Da imam neko rješenje za ovakve probleme - nemam. I na mjesecu će te neki radioamater iz čiste dosade pržiti sa par Watta snage, ne budeš ni znao zašto ti je toplo. :))

 
0 6 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Bazna stanica na 50 metara od stana
Da li ovako veci broj antena zraci puno vise? Ovo su ujedno jedine antene u gradu cca 5000 stanovnika, pretpostavljam da imaju vecu snagu nego one pojedinacne ili? Nemam bas znanja o ovome,jedini izvor mi je internet i slabo mi dodw od svega procitanog. Minimalno godinu dana cu bit u ovom stanu,a s obzirom da imam malo dijete,zivci su mi na izmaku od svih tih strahova.Zato op
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bazna stanica na 50 metara od stana

Dosad nigdje nisam pročitao da EM  zračenje sa odašiljača može izazvati zdravstvene probleme. Imao sam biofiziku na fakultetu i ugl se govorilo o alfa beta i gama zračenju kao opasnom jer ono izaziva titranje molekula unutra same stanice odnosno na DNA i oštećuje telomerne regione na kromosomima a može dovesti do njihovog "lomljenja" pa na kariogram-u neki njihovi dijelovi mogu nedostajati npr jedan od krakova p ili q. Po meni je jedino opasno ako se oštete kromosomi u spolnim stanicama jer ona ce se to odrazit na potomke. Mislim da se previše uzbuđujete oko tih odašiljača jer DNK ima mehanizme popravka. U usporedbi više štete ćete napraviti ako se sunčate 15 miinuta na plaži bez adekvatne zaštite nego da ste blizu nekog odašiljača.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2013 16:10 (zeroname).
 
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
Bubašvaba kaže...

Imal još tko?{#}

Ja živim blizu takvih antena. Za sad mi nije ništa {#}

To kad se kaže zračenje ljudi se odmah uplaše, a zapravo ni ne znaju zašto. I vidljiva svjetlost je EM zračenje a nije opasna

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
dejo6 kaže...
Bubašvaba kaže...

Imal još tko?{#}

Ja živim blizu takvih antena. Za sad mi nije ništa {#}

To kad se kaže zračenje ljudi se odmah uplaše, a zapravo ni ne znaju zašto. I vidljiva svjetlost je EM zračenje a nije opasna

Sve ovisi o vrsti zračenja kao i kod svjetlosti da li je UV ili IR. Npr obično staklo blokira UV zračenje i propušta samo IR koje je bezopasno jer ono prenosi toplinu.

Sto se tice alfa beta i gama zračenja. Alfa i Beta ce se zaustaviti na običnom papiru foliji ili itd a gama zračenje ce jedva zaustaviti blok olova. Previše ljudi gledaju provjereno.

14 godina
neaktivan
offline
Bazna stanica na 50 metara od stana

Poštovani,

javljam se vezano uz nelegalno postavljanje bazne stanice Hrvatskog Telekoma na stambenu zgradu u ulici Bernarda Vukasa 13 u Zagrebu.
Na slijedećem linku nalaze se fotografije akcije postavljanja iste: http://bit.ly/foto_BVukasa ili na Facebook stranici http://bit.ly/vukasova

Akcija postavljanja započeta sa nedjelje 24.7 na ponedjeljak 25.7 i gle baš u doba kada su ljudi na godišnjim odmorima, vjerojatno kako se ne bi primjetilo postavljanje iste.
Napominjem i kako postavljanje nije u skladu s odlukom Gradske skupštine grada Zagreba iz 2016 g. o izmjenama GUP-a,
u koju su uneseni kriteriji za postavljanje baznih stanica u Zagrebu.
Spomenuta  odluka nalazi se u Službenom glasniku Skupštine grada Zagreba (link http://bit.ly/Odredba_GUP).
(kriteriji za postavljanje baznih stanica definirani su u članku 23.)

Bazna stanica postavljena je bez svih potrebnih dozvola na samo oko 200 metara od osnovne škole i vrtića.
Zbog zdravstvene sigurnosti vlastite djece, ali i nas samih apeliram za pomoć.

 

Molim da pogledate dokumente http://bit.ly/suglasnost_dropbox, gdje gdin. Ervin Greiner (koji navodno i nije predstavnik, već njegova majka, gđa Milka Greiner?) poziva suvlasnike na potpisivanje suglasnosti uz najmanje čudna objašnjenja.

Zanima me da li suglasnost moraju potpisati oba suvlasnika, kakva je situacija s opunomoćenicima, poduzećima (da li im treba pečat?),…? Kakva je situacija kada predstavnik stanara izbjegava uplatu sredstava na račun upravitelja zgrade?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima i podršci.

Lp,
Tomislav

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.8.2017 16:20 (netkotko).
 
0 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
Ljudi dosadni ste vise sa tim baznim sanicama.
Ona negdje mora bit, ne moze biti nigdje i da se svima ugodi.
Svi bi htjeli super brzi 4G internet svugdje, bez prekidanja, super signal itd., a baznu stanicu nigdje.
Nije moguce bez bazne stanice osigurati pokrivenost.
Ja bi fino tamo di se bune pogasio bazne na par tjedana, al baš od svih operatera, pa da vidim kako ce ko koristit mobitel bez.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Bazna stanica na 50 metara od stana

Netko je morao dati odobrenje da se postavi na vrh zgrade?? Pretpostavljam da zgrada dobiva neku naknadu...

 

ps..ma lik dobiva naknadu pa je zato preko mame navedeno sredio.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2017 10:17 (R36).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
Jakovp kaže...

Seli se čim prije. Nije vrijedno rizika.

 Obavezno se seli, što prije. Ako si zainteresiran da te riješim opasnosti za 30% realne cijene, javi. Mislim da bolju ponudu nećeš dobiti, radi se o vrlo vrlo opasnoj stvari. Što prije prodaj stan, meni.

16 godina
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana

@netkotko

čemu 4 posebne istovjetne teme plus post u ovoj?

 

kako znaš da nema sve potrebne dozvole?

 

kolika je visina zgrade na kojoj je postavljena bazna stanica?

"Omogućuje se smještaj sklopova pokretnih komunikacija antenskim prihvatima na građevinama, u skladu s posebnim propisima, osim u zonama individualne i niske gradnje stambene (S), mješovite (M, M1, M2) i javne i društvene namjene - socijalne (D2), predškolske (D4) i školske (D5), na udaljenosti ne manjoj od visine građevine s antenskim prihvatom (mjereno do najviše točke krovnog antenskog prihvata) od navedenih zona ili od građevina društvenih djelatnosti - socijalnih, predškolskih i školskih."

 

"Antenski prihvat mora biti najmanje 12 metara viši od svih građevina u krugu od 100 m."

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2017 11:15 (Wolverine).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
netkotko kaže...

Spomenuta  odluka nalazi se u Službenom glasniku Skupštine grada Zagreba (link [url]http://bit.ly/Odredba_GUP[/url]).
(kriteriji za postavljanje baznih stanica definirani su u članku 23.)

Bazna stanica postavljena je bez svih potrebnih dozvola na samo oko 200 metara od osnovne škole i vrtića.
Zbog zdravstvene sigurnosti vlastite djece, ali i nas samih apeliram za pomoć.

 Kao prvo, ako apeliraš iz razloga zdravstvene sigurnosti, onda apeliraš bez razloga, jer si mogao malo proguglati stvar, a ne slušati bapske priče o zračenju. Da, postoji zračenje iz stanice, ali svako zračenje nije isto, nije isto zrači li nešto elektromagnetne valove, svjetlost ili gama zrake. Svjetlost i elektromagnetni valovi su neionizirajuće zračenje i oni ne izazivaju ionizaciju čestica u tijelu dok je ono opasno zračenje poput gama zračenja koje izbija elektrone sa čestica u tijelu. Ako želiš maknuti repetitor onda odmah traži i da se makne svako rasvjetno tijelo s ulica jer i oni emitiraju neionizirajuće zračenje. BTW, dalekovodi za razliku od baznih stanica koje imaju doseg od par kilometara imaju doseg od gotovo deset tisuća kilometara zbog značajno niže frekvencije.

 

A kao drugo, pročitao sam taj članak 23 i u njemu ne vidim niti jedan stavak koji bi bio u suprotnosti s lokacijom bazne stanice. Osim ako zgrada na koju postavljaju antenu nije više nego zračna udaljenost između te zgrade i škole, a s obzirom da u HR nema zgrade visoke 200 metara ne vidim problem.

 

P.S. HT sigurno nije postavio baznu stanicu ondje bez svih dozvola jer bazna stanica nije riblja kost pa da se može samo tako postavljati i micati kao da to ništa ne košta.

 

P.P.S. Rađe se onda bori da se zabrani pušenje u krugu 200 metara od škole s obzirom da se u dimu nalazi velik broj radioaktivnih čestica koje su puno opasnije nego da cijeli dan stojiš pored repetitora.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2017 11:38 (JozoBozo121).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
Ofc da se bazne rade sa svom dokumentacijom jer nije ni malo jeftina da se samo tako postavlja i seli.
I zgrada dobiva naknadu sto je to tamo
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana

Pogledaj malo sve linkove i činjenice kako je postavljena.
Kako tumačiš da je na jednoj od nižih zgrada, da osigura bolju pokrivenost!?
Želiš li da je tvoje dijete gleda svaki dan s prozora?

Lp,

Tomislav

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana

Prema dopisu Minstarstva zdravsta rečeno je da nije puštena u rad i da se radi na dobivanju potrebnih dozvola:
Vrh antene je sada u razini s krovom susjedne zgrade.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana

Da si fino pogledao sve fotografije  vidio bi da stanica nije više od ostalih zgrada u krugu 100m.
Da pažljivije pročitaš članak 23. pročitao bi i ovo:

"Omogućuje se smještaj sklopova pokretnih komunikacija antenskim prihvatima na građevinama, u skladu s posebnim propisima, osim u zonama individualne i niske gradnje stambene (S), mješovite (M, M1, M2) i javne i društvene namjene - socijalne (D2), predškolske (D4) i školske (D5), na udaljenosti ne manjoj od visine građevine s antenskim prihvatom (mjereno do najviše točke krovnog antenskog prihvata) od navedenih zona ili od građevina društvenih djelatnosti - socijalnih, predškolskih i školskih."

Također da si sve skupa proučio zaključio bi da je gdin. Ervin zaposlenik Hrvatskog Telekoma i da očigledno od postavljanja stanice ima određenu korist.

Lp,

Tomislav

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2017 14:43 (netkotko).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana

I sta ocekujes da ces postici pisuci na forumu?????

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana

Dao je predstavnik stanara koji je i djelatnik Hrvatskog telekoma.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
netkotko kaže...

Pogledaj malo sve linkove i činjenice kako je postavljena.
Kako tumačiš da je na jednoj od nižih zgrada, da osigura bolju pokrivenost!?
Želiš li da je tvoje dijete gleda svaki dan s prozora?

Lp,

Tomislav

 Sve su kolege pogledali. Najviša zgrada ne znači nužno najbolju pokrivenost zato jer se signal odbija, zgrade nekad smetaju pa se odašiljači pozicioniraju tako da se što više umanji refleksija signala i smetnje. Evo, ja imam jedan odašiljač 200 metara, baš je lijepo zapakiran u znak jedne firme i nikome ništa ne smeta, jedno 150 metara od škole, ako ne i manje. Nemam problem s time da ga itko gleda jer je to ista stvar kao WiFi router u stanu koji koristiš, a s obzirom na udaljenost treba bi se više brinuti oko toga u stanu nego ovog koji je parsto metara od tebe.

netkotko kaže...

Prema dopisu Minstarstva zdravsta rečeno je da nije puštena u rad i da se radi na dobivanju potrebnih dozvola:
Vrh antene je sada u razini s krovom susjedne zgrade.

 Nakon postavljanja će sada izmjeriti jačinu polja, kao i što HT treba dovesti optički kabel do stanice i pustiti ju u rad. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
netkotko kaže...

Da si fino pogledao sve fotografije  vidio bi da stanica nije više od ostalih zgrada u krugu 100m.
Da pažljivije pročitaš članak 23. pročitao bi i ovo:

"Omogućuje se smještaj sklopova pokretnih komunikacija antenskim prihvatima na građevinama, u skladu s posebnim propisima, osim u zonama individualne i niske gradnje stambene (S), mješovite (M, M1, M2) i javne i društvene namjene - socijalne (D2), predškolske (D4) i školske (D5), na udaljenosti ne manjoj od visine građevine s antenskim prihvatom (mjereno do najviše točke krovnog antenskog prihvata) od navedenih zona ili od građevina društvenih djelatnosti - socijalnih, predškolskih i školskih."

Također da si sve skupa proučio zaključio bi da je gdin. Ervin zaposlenik Hrvatskog Telekoma i da očigledno od postavljanja stanice ima određenu korist.

Lp,

Tomislav

 Evo, sam si ga pročitaj ponovno pa češ vidjet da se može postaviti ukoliko je udaljeno više nego što je zgrada visoka. To što je gdin. Ervin zaposlenik HT-a je nebitno jer on sigurno nije direktor koji je potpisao nalog za postavljanje bazne stanice na tu i tu lokaciju. Ako pročitaš jako pažljivo cijeli članak shvatiti ćeš da se 12 metara veća visina odnosi na samostojeće stupove, a ne instalacije na građevinama. 12 metara na zgradama bi bila ugroza za građane pogotovo u slučaju potresa ili jakog vjetra kada bi postojala mogućnost da se nešto tako masivno odlomi dolje.

 

Ne znam zašto si se uhvatio tog jednog repetitora kao muha dreka, ionako ih ima na tisuće u Zagrebu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2017 14:54 (JozoBozo121).
15 godina
neaktivan
offline
Bazna stanica na 50 metara od stana

bazna stanica steti do 25m max...

sve ostalo su price...

 

pod "steti", mislim da je razinu zracenja vecoj nego u mobitelu,koji se nalazi u djepu.

 

 

Sva te price o stetnim zracenjima su ostala iz doba kada se krecalo sa tom tehnologijom.

 

 

-Ujutro se probudis i umijes se sa vodom punom klora.

-Stavis tost u mikrovalnu, ona zraci

-Izadjes vani,kraj tebe prodje 100 auta koja dime.

-Na poslu marendajes hranu prskanu od tko zna cega vise.

-Kolegica se namirisala za cilu firmu,a povise nje ozonska rupa

-Zove zena na mob,sef na mob,dica na mob.Svaki poziv te mob fizicki ozraci. Onda zove punica, pa te sprzi do kraja.

-Vratis se doma uznojan, tusiras se sa samponom puno kemija koje i ne znas sta su.

-Jedes kruh za rucak, vise bojila u njemu nego na zeninoj kosi

-Odes na pice sa prijateljom,ne tribam ni spominjat cigare,gazirani sokovi i ostalo.

-Dodjes vecerat,pasteta napravljena od svega samo ne mesa

 

Budimo realni, 

Zracenje neke bazne stanice je samo kap u vodi.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2017 14:59 (Abomb).
Moj PC  
15 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana

S obzirom da ste dobro tehnički upučeni u sve stvari možete li mi reći gdje je dostupna studija vezana uz postavljanje baš na ovu lokaciju!?

Lp,

Tomislav

9 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
netkotko kaže...

S obzirom da ste dobro tehnički upučeni u sve stvari možete li mi reći gdje je dostupna studija vezana uz postavljanje baš na ovu lokaciju!?

Lp,

Tomislav

 

Ako misliiš na odabir lokacije, to je interni HT-ov dokument i oni nisu dužni objaviti zašto je odabrana ta i ta lokacija. Oni trebaju tražiti odobrenje HAKOM-a za lokaciju koju smatraju pogodnom i onda HAKOM i nadležna tijela na temelju GUP-a i ostalih propisa donesu odluku smiju li postaviti na tu i tu lokaciju.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana

Znači li to da se signal mogao odbijati i nekako drugačije!?

"Sve su kolege pogledali. Najviša zgrada ne znači nužno najbolju pokrivenost zato jer se signal odbija, zgrade nekad smetaju pa se odašiljači pozicioniraju tako da se što više umanji refleksija signala i smetnje."

Ili se ipak radi o tome kako Hrvatski telekom kaže!?

16 godina
online
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
netkotko kaže...

S obzirom da ste dobro tehnički upučeni u sve stvari možete li mi reći gdje je dostupna studija vezana uz postavljanje baš na ovu lokaciju!?

Lp,

Tomislav

 Ja ne znam sta zelis postici s ovim? Pitao si, ljudi su ti odgovorili. Tebi se odgovor ne svida i sada ces tjerati svoju pricu dok ne naletis na nekog teoreticara zavjera koji ce ti potvrditi to?

Kao prvo onaj lik sto je pisao da je njihova zgrada sigurna a da vama zraci nema pojma sta prica a napisao je iz jednog jedinog razloga, lazem, poradi 50000 razloga, a to je 50000 kn, e sada, da vasoj zgradi ponude 50000 kn da li bi vi prihvatili? Mislim da bi. Ali opet me nesto muci, sta ako si ti samo ljubomoran sto oni dobiju 50k kn, a vi ne?

Zbog toga nemoj biti nepristojan prema ljudima koji ti odgovaraju na poruke. i ova zadnja poruka ti je glupa ko kurac. cuj di je studija za vasu lokaciju. pa fino izvoli zaposliti neku firmu koja ce ti napraviti studiju, plati iz svog dzepa i onda tuzi ili usuti na osnovu te studije.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
netkotko kaže...

Znači li to da se signal mogao odbijati i nekako drugačije!?

"Sve su kolege pogledali. Najviša zgrada ne znači nužno najbolju pokrivenost zato jer se signal odbija, zgrade nekad smetaju pa se odašiljači pozicioniraju tako da se što više umanji refleksija signala i smetnje."

Ili se ipak radi o tome kako Hrvatski telekom kaže!?

 Gledaj, HT je napravio studiju koja njima pokazuje gdje je njima signal slab te gdje je velika zagušenost mreže te su prema tome odredili gdje se njima isplati postaviti baznu stanicu. I naravno da oni neće objavljivati takve dokumente. Pa to bi bilo kao da Kaufland javno obajvljuje studije isplativosti pojedinih lokacija tako da konkurenti mogu čitati. Ne znam što tebi nije jasno, HT je postavio odašiljač kako njima paše s obzirom na potrebe. Nije mi jasno ovo "ili se radi o tome kako HT kaže". Pa naravno da će se raditi kako HT kaže, pa nisu ludi da postavljaju stanicu na lokaciju koja njima ne odogovara.

 

I da, trebao bi se veseliti što su postavili neki novi repetitor u grad jer to znači da se snaga koju svaki odašilje smanjuje jer bi inače u dijelovima u kojima se preklapaju signali različitih odašiljača snaga bila prejaka. Što su odašiljači gušće to je snaga odašiljanja manja.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
netkotko kaže...

S obzirom da ste dobro tehnički upučeni u sve stvari možete li mi reći gdje je dostupna studija vezana uz postavljanje baš na ovu lokaciju!?

Lp,

Tomislav

 koja je razlika ako se napravi bazna stanica na tvojoj, ili na zgradi do? nikakva, možeš cvilit koliko hoćeš, tako je kako je...

koliko je opasno? boga pitaj.. ako ti se ne sviđa prodaš stan, preseliš se (ako si mozes priustit) i to je to

jedina pogodnost koju možeš dobiti iz ovoga je to da uložite tih 50000kn u zgradu, i to je to..  bilo je i previše priči kad su po moru ljudi na kuće stavljali stanice, uvijek će se naći netko ko će staviti i onda si opet u istoj situaciji..

Buduci stanari B. Vukasa Buduci stanari B. Vukasa
Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
LUNAT1C kaže...

koliko je opasno? boga pitaj.. ako ti se ne sviđa prodaš stan, preseliš se (ako si mozes priustit) i to je to

 Gotovo nimalo osim ako se ne staneš na vrh repetitora pred antenu. A i tad bu te samo grijalo iznutra. Da je imalo opasno već bi svi bili mrtvi od raznih signala koji se šalju po zraku. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
JozoBozo121 kaže...
LUNAT1C kaže...

koliko je opasno? boga pitaj.. ako ti se ne sviđa prodaš stan, preseliš se (ako si mozes priustit) i to je to

 Gotovo nimalo osim ako se ne staneš na vrh repetitora pred antenu. A i tad bu te samo grijalo iznutra. Da je imalo opasno već bi svi bili mrtvi od raznih signala koji se šalju po zraku. 

 znam ja to, ovo je bilo više retoričko pitanje.. ko zna možda baš čovjek neće moć spavat od silne brige da nema repetitor pod krevetom, pa radi nesanice završi na vrapču ili nekoj drugoj društvenoj ustanovi

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice