Bazna stanica na 50 metara od stana

poruka: 81
|
čitano: 45.498
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
online
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
Abomb kaže...

bazna stanica steti do 25m max...

sve ostalo su price...

 ........

-Ujutro se probudis i umijes se sa vodom punom klora.

.........

 Nedavno sam pisao o tome pa da se ne ponavljam.

Uglavnom, ne radi se o 25 metara nego o udaljenosti od jednog metra na 900 MHZ, a na višim frekvencijama i manje.

A kolega iznad je dobro konstatirao, njih više brine kaj nije na njihovoj zgradi da zgrnu neke pare 

 

A kaj se tiče ovog podcrtanog dijela i nastavka, kolega svaka vam čast.

Ovak dobro se već dugo nisam nasmijao 

 

Kruha i igala...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana

Omogućuje se smještaj sklopova pokretnih komunikacija antenskim prihvatima na građevinama, u skladu s posebnim propisima, osim u zonama individualne i niske gradnje stambene (S), mješovite (M, M1, M2) i javne i društvene namjene - socijalne (D2), predškolske (D4) i školske (D5), na udaljenosti ne manjoj od visine građevine s antenskim prihvatom (mjereno do najviše točke krovnog antenskog prihvata) od navedenih zona ili od građevina društvenih djelatnosti - socijalnih, predškolskih i školskih.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
netkotko kaže...

Omogućuje se smještaj sklopova pokretnih komunikacija antenskim prihvatima na građevinama, u skladu s posebnim propisima, osim u zonama individualne i niske gradnje stambene (S), mješovite (M, M1, M2) i javne i društvene namjene - socijalne (D2), predškolske (D4) i školske (D5), na udaljenosti ne manjoj od visine građevine s antenskim prihvatom (mjereno do najviše točke krovnog antenskog prihvata) od navedenih zona ili od građevina društvenih djelatnosti - socijalnih, predškolskih i školskih.

 Dobro i? 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
netkotko kaže...

Omogućuje se smještaj sklopova pokretnih komunikacija antenskim prihvatima na građevinama, u skladu s posebnim propisima, osim u zonama individualne i niske gradnje stambene (S), mješovite (M, M1, M2) i javne i društvene namjene - socijalne (D2), predškolske (D4) i školske (D5), na udaljenosti ne manjoj od visine građevine s antenskim prihvatom (mjereno do najviše točke krovnog antenskog prihvata) od navedenih zona ili od građevina društvenih djelatnosti - socijalnih, predškolskih i školskih.

 Bez uvredem ali nekoliko ljudi ti je reklo da nemaš straha od odašiljača i da ne čitaš novi-svjetski-poredak.com, ili nekakve glupe grupe u kojima nitko nema pojma o tome o čemu se žali, ali bitno je da se žali na nešto. Smetaju te odašiljači? Na Banovini ih nema pa idi tamo, šta ti mi ovdje drugo možemo reći. 

 

Ako si očekivao da ovdje na tehničkom forumu gdje se nalaze ljudi koji znaju fiziku, kemiju i ostale prirodne znanosti dođu na ovu temu i tebi tepaju, joj jadničak jedan, gamad kapitalistička nas hoće sve pobiti s tim signalom i slično, to se tu ne bude tako lako dogodilo jer je fizikalno nemoguće da neionizirajući valovi izazovu mutacije ili nekakve zdravstevne probleme, a to puno ljudi na ovom forumu zna.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2017 16:23 (JozoBozo121).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana

Pa rekao bih da je ovo stambena i mješovita zona ...

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2017 16:27 (netkotko).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
netkotko kaže...

Pa rekao bih da je ovo stambena i mješovita zona ...

 http://legalis.hr 

 

Fulao si forum, ako te zanimaju pravni propisi onda odeš na pravni forum, ne na informatički.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
neaktivan
offline
Bazna stanica na 50 metara od stana

Slicna stvar je bila u mojoj okolici. Postavili su repetitor par sto metara od kuca na livadu, nitko nije obracao paznju dok se susjed cija je livada nije pohvalio da dobije 4000 kn mjesecno od vipa, odma su svi poceli plakat kak budu umrli od zracenja. 

 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Bazna stanica na 50 metara od stana

Da to toliko zrači koliko se sve ove "ovce" deru, onda bi u gradovima svi svijetlili u mraku i životni vijek vi bio par godina.

 

Dobro je kolega gore napisao koliko se kroz cijeli dan tijelo ozrači na X različitih načina (što bezopasnih, što nešto sitno "opasnih"), ali eto. Repetitori su fora, ajmo se bunit protiv njih. Nemoj slučajno da netko otvori barem wikipediu ili nešto slično pa da se malo informira prije nego počne plakat po forumima, face-u i sl.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana

Hoces reci da nas ne zaprasuju iz aviona? Da harp ne postoji? Da mjesec nije projekcija? ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana

Sve sami znanstvenici koji imaju vremena svoje znanstvene radove pisati po forumima.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
netkotko kaže...

Sve sami znanstvenici koji imaju vremena svoje znanstvene radove pisati po forumima.

 Vise mi leže prirodne znanosti od društvenih, ali rekao bih da tvoje žalbe nisu urodile plodom kojeg si ti očekivao ili su ti i drugi rekli da se ostaviš toga pa si sad došao na ovu temu nakon mjesec dana ponovno. 

 

Nažalost, ovo nisu nikakvi znanstveni radovi nego osnove fizike, pa i jednog dijela kemije koje se uče u svakoj srednjoj školi. Žalosti me da svaki put kad se nekome nešto želi objasniti pomoću znanosti, a to je suprotno njegovom mišljenju koje si je već zacrtao odmah se koriste ovakvi neutemeljeni argumenti tipa "Doktore, pa zar nemate pametnijeg posla". Da si slušao profesore kad su ti pričali o oksidaciji i ionizaciji znao bi da nemaš straha.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
TTTT kaže...

Slicna stvar je bila u mojoj okolici. Postavili su repetitor par sto metara od kuca na livadu, nitko nije obracao paznju dok se susjed cija je livada nije pohvalio da dobije 4000 kn mjesecno od vipa, odma su svi poceli plakat kak budu umrli od zracenja. 

 kod mene isto tako oko 300 metara ddalje ali taj ima na krovu kuće svoje baznu stanicu....

bila peticija da se makne ali stos njegova kuca

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
Svi imaju tih 500€ razloga, a posto je u mom mjestu planirana bazna stanica, a ja imam savrseno idealnih povrsina za nju, mislim da ce i mojoj okolici biti tih 500€ mjesecno razliga da ih zraci.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
Mq nece ti nista napraviti čađa iz rudnika. Gle kako su kinezi proglasili onaj smog prirodnom pojavom.
A mi se brinemo za malo zracenja iz baznih stanica....
(a svaki dan povecivaju brojku minimalne toreanciju na zracenje. Ma bice ti uredu vidis da ti uredaj pokazuje da je sve u vrijednostima normale kaze kolega dok mu se koza topi od zracenja)
6 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
Budući da će mi na susjednoj zgradi, jednako visokoj kao i moja, udaljenoj 10m od moje, na krovu niknuti bazna stanica zainteresirala me ova tema. Budući da živim na zadnjem katu bliže navedenoj zgradi zanima me vaše mišljenje hoće li me hvatati glavnina zračenja?
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bazna stanica na 50 metara od stana

Cak i da hoce, ti tu nemres bas nista osim odseliti se. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
KruzeOS kaže...
Budući da će mi na susjednoj zgradi, jednako visokoj kao i moja, udaljenoj 10m od moje, na krovu niknuti bazna stanica zainteresirala me ova tema. Budući da živim na zadnjem katu bliže navedenoj zgradi zanima me vaše mišljenje hoće li me hvatati glavnina zračenja?

 Kao prvo, imaš li ti pojma sto je zračenja i kako ono funkcionira? Kao drugo, znaš li da postoji nekoliko vrsta zračenja i da smo svakodnevno izloženi bezbroj izvora zračenja? Elektromagnetsko zračenje u spektru signala za TV, mobilne uređaje je neionizirajuće zračenje i ono ne utječe na stanice, ne stvara ione koji su štetni. Kao trece, Hrvatska ima izuzetno nisku toleranciju za repetitore, pa bi si bez problema mogao stati na dva, tri metra od repetitora i ne bi ti bilo ništa.

 

Ako te i dalje strah, onda ti preporučam da isto povadiš žarulje u stanu jer je i svjetlost neionizirajuće elektromagnetsko zračenje jednako onom za mobilne uređaje, samo na malo većoj frekvenciji.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
Nisam pitao za mišljenje je li štetno ili ne, osim ako ima među vama dr.sc. iz područja fiziologije s uskim znanjem utjecaja raznih zračenja na stanice organizma. Završio sam fiziku, valjda možemo pričati o zračenju bez cijepidlačenja.
Znam da ne mogu ništa napraviti da se ne stavi.
Da budem precizniji. Mene zanima nešto tehničke prirode. Ako netko zna, s obzirom da se spominje da takvi repetitori zrače/emitiraju u obliku kišobrana (ljevka, latice), hoće li mi na toj udaljenosti glavnina (kakvog god) zračenja tuči u stan ili će mi taj glavni "snop" prešišati preko glave? Dakle cca tri metra iznad mene na udaljenosti cca 10m.
Svejedno hvala na dosadašnjim odgovorima.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
KruzeOS kaže...
Nisam pitao za mišljenje je li štetno ili ne, osim ako ima među vama dr.sc. iz područja fiziologije s uskim znanjem utjecaja raznih zračenja na stanice organizma. Završio sam fiziku, valjda možemo pričati o zračenju bez cijepidlačenja.
Znam da ne mogu ništa napraviti da se ne stavi.
Da budem precizniji. Mene zanima nešto tehničke prirode. Ako netko zna, s obzirom da se spominje da takvi repetitori zrače/emitiraju u obliku kišobrana (ljevka, latice), hoće li mi na toj udaljenosti glavnina (kakvog god) zračenja tuči u stan ili će mi taj glavni "snop" prešišati preko glave? Dakle cca tri metra iznad mene na udaljenosti cca 10m.
Svejedno hvala na dosadašnjim odgovorima.

 Vjerujem da bi u ovom slučaju ipak trebao imati neka poznavanja kako to funkcionira

6 godina
neaktivan
offline
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana
Kako se postavlja repetitor? Trebao bi znati o svemu (pa makar i pomalo) gdje je fizika? Tko to zna vjerojatno je najpametniji čovjek na svijetu. Pa gdje nema fizike?!
Nažalost ne znam, zato pitam.
 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Bazna stanica na 50 metara od stana

Pročitaj ovo kaj sam napisao na ovoj temi i na onom linku imaš PDF s konkretnim brojkama iz mjerenja da ti smire paranoju.

Kruha i igala...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice