Mi Hrvatska/Mi Croatia

poruka: 3.786
|
čitano: 1.075.339
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
papinijanus kaže...

Došao je Xioami mi air 13. 

 

Dostavljeno za 4 dana od narudžbe. 

 

Dojam o uređaju : ODLIČAN!  

 

Jučer sam se mučio s postavkama na kineskom. Al hvala Bogu da google translator može prevoditi i tekst zaslikan mobitelom. Mislio sam da će biti lakše staviti engleski jezik ali jučer nisam uspio. Slijedio sam upute od prodavača, a danas ću pratiti upute na you tubu. 

Dakle podešavanje na engleske windowse ću mu staviti kao manu za sad.

 Je to nova verzija sa i5-8250u ili ona starija sa i5-7500u?

Od kud si narucio i koliko je kostao sve skupa, zanima me jer bih sebi kupio xiaomi notebook pro onaj veći od 15 incha.

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
domac5 kaže...

Zasto na global romu nemamo ovako lijepo poslozeno sve ukljucujuci i fontove? Kako da spremim ovu temu da je mogu koristiti na global romu buduci da tamo nisam nasao ovako lijepu i vec sam prije probao spremiti kao svoju temu jer sam pod customize namjestio da koristi ljepse ikone iz druge teme no onda kad sam flashao global rom nije mi htjelo primijeniti moju spremljenu temu

 China ROM je mnogo slobodniji što se toga tiče jer nema raznih copyright nameta.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
13 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Cromaki kaže...
domac5 kaže...

Zasto na global romu nemamo ovako lijepo poslozeno sve ukljucujuci i fontove? Kako da spremim ovu temu da je mogu koristiti na global romu buduci da tamo nisam nasao ovako lijepu i vec sam prije probao spremiti kao svoju temu jer sam pod customize namjestio da koristi ljepse ikone iz druge teme no onda kad sam flashao global rom nije mi htjelo primijeniti moju spremljenu temu

 China ROM je mnogo slobodniji što se toga tiče jer nema raznih copyright nameta.

 onda cu se drzat xiaomi.eu roma, buduci da mi taj rom nudi sve sto i china rom a nisam zakinut za hrv jezik na uredaju

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Backdraft kaže...
papinijanus kaže...

Došao je Xioami mi air 13. 

 

Dostavljeno za 4 dana od narudžbe. 

 

Dojam o uređaju : ODLIČAN!  

 

Jučer sam se mučio s postavkama na kineskom. Al hvala Bogu da google translator može prevoditi i tekst zaslikan mobitelom. Mislio sam da će biti lakše staviti engleski jezik ali jučer nisam uspio. Slijedio sam upute od prodavača, a danas ću pratiti upute na you tubu. 

Dakle podešavanje na engleske windowse ću mu staviti kao manu za sad.

 Je to nova verzija sa i5-8250u ili ona starija sa i5-7500u?

Od kud si narucio i koliko je kostao sve skupa, zanima me jer bih sebi kupio xiaomi notebook pro onaj veći od 15 incha.

i5 -7200 i MX150 grafička kartica

 

Imaš par postova/stranica prije sve objašnjeno. Sve svoje dvojbe sam tu pisao.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 23:42 (papinijanus).
12 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Evo uspio sam promijeniti kineske windowse u engleske. (mogao sam i u Hrvatske)

 

Na kraju nije ni bilo baš teško. Najteže je bili pronaći prave upute.

 

 

Za buduće vlasnike Xiaomi mi air 12, Xiaomi mi air 13 ili Xiaomi mi pro 15 laptopa kojima će trebati upute za promjenu kineskog na neki drugi jezik:

1. Kad ga upalite samo klikajte po nekoj logici dalje da se laptop prvi put upali i dignu se windowsi.

2. Pratite ovaj video:

 

 

Jako sam zadovoljan uređajem!

 
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Jesi testirao koliko drzi baterija pri nekom normalnom koristenju (video, surfanje, office)?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ako idete uzeti novilaptop, bio Xiaomi ili ne, puno bolja opcija sto se tice performansi je uzeti nove modele koji imaju Intel procesore 8. generacije, duplo vise jezgri za iste modele, razlike u performansama su osjetne.

 

A ako se dvoumite izmedju Air 13 i Pro modela, uzmite u obzir da Pro ima dvostruke ventilatore i osjetno bolje izvedeno hladjenje, tako da ima puno manje throttleanja.

 

Za usporedbu, dosta dobre reviewe imate na notebookcheck i techtablets, tamo su slicni zakljucci kao sto sam napisao.

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Bateriju još nisam isprobao zato što sam do sad samo instalirao windowse i prebacivao bitne stvari. Jučer mi je tijekom instalacije windowsa koja je ukupno trajala 4 sata došao sa 100% na 20%. Dakle to je bilo paralelno you tube tutorial, traženje uputa nekih u browseru, pražnjenje USBa, download windowsa na USB te sama instalacija i updateovi.  Ekran stalno otvoren i stalno sam nešto čačkao na njemu. Nikakve igre još nisam isprobao, ni filmove....

 

 

Meni 15' nije bio opcija jer mi je trebalo nešto manje, a taj dan kad sam kupovao imao sam samo izbor: i5 7 generacije s grafickom i i5 8 generacije bez grafičke. Uz vazan uvjet da isporuka bude do Uskrsa :) dakle 5 radnih dana :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Ima li tko xiaomi wifi amplifier
( To je usb wifi pojačivać wifija, recimo stavite na rub dometa routera i on napravi drugu mrežu sa kojom se postiže još bolji domet)

Ja sam slučajno na ebayu kupio dva, htio samo jedan tj nislio da prva transakcija nije prošla.
Pa mi je palo na pamet da iskoristim oba.

Doma sam na selu, jedini wifi je moja mreza dakle nema zagušenja od više mreži. Zanima me može li se povezat dva tih pojačivaća ali ne oba na router nego drugi na taj amplifier. Tako da mogu produljiti još dalje wifi tj da pokrijem jedan jako udaljen objekt .
Ima li to smisla radit?? Postoje li gubici u duplom uparivanju?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Markić7 kaže...
Ima li tko xiaomi wifi amplifier
( To je usb wifi pojačivać wifija, recimo stavite na rub dometa routera i on napravi drugu mrežu sa kojom se postiže još bolji domet)

Ja sam slučajno na ebayu kupio dva, htio samo jedan tj nislio da prva transakcija nije prošla.
Pa mi je palo na pamet da iskoristim oba.

Doma sam na selu, jedini wifi je moja mreza dakle nema zagušenja od više mreži. Zanima me može li se povezat dva tih pojačivaća ali ne oba na router nego drugi na taj amplifier. Tako da mogu produljiti još dalje wifi tj da pokrijem jedan jako udaljen objekt .
Ima li to smisla radit?? Postoje li gubici u duplom uparivanju?

 Imam ja, koristim ga na katu kuce. Radi odlicno, prije njega je WiFi bio neupotrebljiv, sada radi odlicno. Postoje gubici u brzini, a i ping je nesto malo veci, ali za neko normalno surfanje je se pokazao odlican.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
11 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Imate kakva iskustva sa xiaomi mi box 3? Vidim jedino da ima malo nemorije ali to se da rijesiti eksternim HDD-om.

https://www.honorbuy.com/1089-mi-tv-box-international-version.html

 

 

 

 

 

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2018 17:20 (omomomomoomm).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
omomomomoomm kaže...

Imate kakva iskustva sa xiaomi mi box 3? Vidim jedino da ima malo nemorije ali to se da rijesiti eksternim HDD-om.

https://www.honorbuy.com/1089-mi-tv-box-international-version.html

 

https://www.bug.hr/forum/topic/digitalna-televizija-dvb-tcs-iptv-hd-3d/android-tv-box-molim-preporuku/226428.aspx

 

Dosta se spominje u temi, ali je problem pretražiti "MI BOX" jer se u svakoj poruci spomene "box", a u svakoj drugoj netko opisuje "dogodilo MI se ovo".... 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
hedo5 kaže...

Reko bi da je ovo dobra ponuda za Xiaomi Smart Weight Scale

 Naručio sam bez pomišljanja, stigla mi prije sat vremena preko DPD-a i super je!

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2018 11:39 (Cromaki).
8 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Cromaki 

da li si upoznat sa ovim bugom? naime i u 12-om mj kada sam imao miui i sada kada udjem u galeriju mi se zna ovako prikazat, treba mu vjecnost da ucita slike dok kod quic pic odma-rn4... cak mi se to nije dogadjalo ni sa rn2 :O

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Jesi li možda brisao thumbnail cache ili slično preko cleanera?

Meni se to obično dešava kada napravim clean install i kada preuzimam fotografije s Mi Clouda, možda da isprobaš onu opciju debug Gallery

 

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Ne, vec imam par dana miui. Nemam tu opciju za debug :/
Rom je u dual bootu, ali prije par mj nije bio i isto je bilo, a quick pic galerija normalno radi
Pa cak i ova simple gallery instantno ucitava
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2018 12:39 (Deutsch).
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Cromaki kaže...
hedo5 kaže...

Reko bi da je ovo dobra ponuda za Xiaomi Smart Weight Scale

 Naručio sam bez pomišljanja, stigla mi prije sat vremena preko DPD-a i super je!

 Meni je stigao SMS da je danas do 18 kod mene, a do malo prije sam imao ugašen mobitel. Valjda nisu zvali...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Bok ekipa, trebao bi naručiti 2 komada mi band 2, može neki link s Gearbesta ili slično..? Vjerojatno bolje znate jel ima kakva akcija ili kupon..

Thx!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Bio jučer u Avenue Mallu u Osijeku i skontam da je u otvaranju neki MI Store i Mi Servis. Malo sam guglao no nisam ništa našao. Ako ima tko kakvih informacija nek podijeli. :)

Moj PC  
29 0 hvala 6
16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Navodno se i u jos nekoliko gradova bude otvaral Mi ducan. Ne pitajte me kako znam, i ovo sam previse rekel :)
Moj PC  
10 0 hvala 8
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Odlična vijest za sve nove i buduće fanove 

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Switch kaže...

Bio jučer u Avenue Mallu u Osijeku i skontam da je u otvaranju neki MI Store i Mi Servis. Malo sam guglao no nisam ništa našao. Ako ima tko kakvih informacija nek podijeli. :)

 Jos jedan razlog vise da kupujem njihove proizvode.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Oce bit ovakav ducan u ST?

 

I jel se radi o sluzbenom ducanu ili nekom 3pp posredniku? Jer ako nije sluzbeno, bolja mi se opcija cini kupnja na Spanjolskom amazonu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

nadam se samo da će imat u ponudi raznovrsnu operemu ne samo mobitele i latope. usisavač recimo...

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
ranko091 kaže...

nadam se samo da će imat u ponudi raznovrsnu operemu ne samo mobitele i latope. usisavač recimo...

 isto... nadam se da oni koji otvaraju te shopove prate ovaj forum...

8 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

i ja se nadam da će imati sve moguće od penkala,odvijača,smart home kita,vage,tenisica pa do laptopa,tableta,tv-a,pročišćivača zraka. ako bude tako i ako budu dobre cijene onda ću ostavit koju tisuću tamo :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Iskreno,iako bih volio da grijesim,mislim da i kada dode do tog otvaranja tesko da ce biti tako raznovrsna ponuda.Prije svega mislim da niste niti svijesni kolike su procedure za uvoz svih tih proizvoda iz raznih kategorija,koliko to novaca i vremena oduzima i na kraju koliko je to isplativo....CE certifikati,izjave o sukladnosti...zaboravljate da zivimo u Hrvatskoj

Druga stvar,koje mislim da takoder niste svjesni je da tek mozda 15-20% ljudi u Hr zna za Xiaomi,od tih 15-20 %,nekih 60-70%,mozda i vise zapravo i nezna koliko je njihova ponuda siroka i ljudi se iznenade kada cuju sto sve proizvode.

Treca,mozda i najbitnija stvar je sto je 90% njihovih proizvoda predvideno za kinesko trziste....evo npr za moj mitv2 vec 4 godine nema globalnog software-a....slicno vrijedi za mnoge proizvode.

A ono vjerovatno i najveznije ce biti cijene....ne racunajte da ce biti bas isplativo....kao sto sam rekao,volio bih da grijesim u svemu sto sam napisao ali mislim da ne grijesim

Xiaomi kolekcija- http://en.miui.com/thread-506495-1-1.html
 
11 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Gjde je trenutno najpovoljnije za naručiti Amazfit Bip? Vidim ima ga na AliExpressu iz Španjolske za 70$, ali ne shipaju u RH... Jel ima gdje kakvih kupona?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Mislim da bude na GearBestu za 50$ sa kuponom.

 

Što se tiće Xiaomi trgovine, meni je bitno da mogu odnijet uređaj na servis tamo ukoliko mi se pokvari i to je to.

Cijena ce garant bit skuplja nego da se narucuje iz Kine, al ak ce mi priznat garanciju onda mi je to super stvar.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
9 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
50$ s kuponom? To sa carinom i davanjima je manje neg 70$ iz Španjolske... Ali ne vidim na gearbestu tako nešto...? Ima za 64$ iz HK... Ima onda kupona od 14$?
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.4.2018 22:47 (Dan1234567890).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice