HTC One SV

poruka: 23
|
čitano: 6.565
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
HTC One SV - bug u aplikaciji kamere?

Dobar dan.

 

Uočio sam jedan problem pri korištenju ovog telefona - kod upotrebe fotoaparata, dolazi do rušenja aplikacije pri pokušaju snimanja videa, naravno, bez snimke. Restart telefona ne pomaže.

Znam da nije riječ o hardverskom problemu jer fotografije radi besprijekorno, a također unutar iste aplikacije normalno snima i video ako se odabere efekt "usporenog videa".

Napominjem još da je snimanje videa normalno radilo u početku, a sad više ne radi.

 

Je li se netko možda susreo s ovom greškom i što još pokušati prije povratka na tvorničke postavke (ne da mi se ponovno postavljati sve postavke za razne accounte i ponovno instalirati aplikacije ako baš ne moram)?

 

Inače, podaci o softveru su:

Android 4.1.2

HTC Sense 4+

Verzija softvera 2.14.401.6

 

DODATAK: Isprobavao sam još malo neke opcije i rezultat je sljedeći:

- Ako se isključi zvuk, video snimanje radi normalno.

- Također ne radi ni diktafon ako je odabrana visoka kvaliteta (AAC-LC codec), što upućuje na problem s AAC-LC codecom.

 

Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

 

 

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2013 11:03 (KaeR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HTC One SV - bug u aplikaciji kamere?

Pozdrav,

 

kod mene sve radi OK, probao sam kameru i diktafon i nemam nikakvih problema. Imam istu verziju kao i ti, samo ne znam je si stavio zadnji update (oko 32mb).

 

lp

 

 

bunch
15 godina
offline
Re: HTC One SV - bug u aplikaciji kamere?

Identificirao sam problem - Viber (verzija 2.3.6, a i novi 2.3.7) nekako "uzme" AAC-LC codec ekskluzivno, tj. dok Viber radi, ni jedna druga aplikacija koja treba AAC-LC enkodiranje (uključujući video kameru) ne može normalno raditi. Nakon gašenja Vibera i restartanja telefona, sve radi normalno dok Viber ne starta.

 

Inače, kontaktirao sam Viber tehničku podršku, i potvrdili su mi da znaju za postojanje problema i da će Viber u verziji 3 koristiti neku novu verziju codeca, samo nisam dobio odgovor kada će izdati tu verziju.

 

I da, na mobitel je stavljen zadnji update.

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2013 13:21 (KaeR).
14 godina
neaktivan
offline
HTC One SV

Interesantno kako ima jako malo tema i komentara o ovom smartfonu , a baš bih volio pročitati utiske onih koji ga posjeduju. Ima ga u t-mobile pa sam mislio da ga posjeduje više ljudi. Imam Xperia Neo V koji je odličan ali mi sve više smeta veličina ekrana od samo 3.7".  HTC One SV mi je favorit jer je mu je cijena u oglasniku oko 2000 kn ( nedam više za mobitel), ima 4.3" ekran što bi mi možda bilo dosta , Snima full hd video , prima SD memoriju, ima izmjnjivu bateriju . U Quadrant benčmarku ima rezultat preko 5000 naprema  1500 od mojeg Neo V. Ekran mu je samo 480x800 ali ima bolju sliku nego HTC Evo S sa svjih 540x960 .Ako pročitam više pohvala o ovom smartfonu  možda prodam Neo V i pola bubrega pa ga nabavim.

 

yIn nI' yISIQ 'ej yIchep
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2013 7:34 (Wox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HTC One SV

Jel zna tko kako bi prebacio app sa moba na karticu a da ne moram raditi ništa što bi se kosilo sa garancijom? ne mogu nigdje naći opciju da mi odmah sprema programe na sd.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HTC One SV

pozdrav ekipa.

nabavio sam sponenuti uređaj i interesira me kako mogu promjeniti keyboard layout na QWERTZ umjesto QWERTY? Hvala

 

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: HTC One SV
Promjenis jezik tipkovnice
16 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One SV

Eh kad bi bilo tak jednostavno...promjenim ja na qwertz, al mi i dalje stoji na qwerty...bez obzira promjenim li ja phone default os language il ne

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One SV
HBomb kaže...

Eh kad bi bilo tak jednostavno...promjenim ja na qwertz, al mi i dalje stoji na qwerty...bez obzira promjenim li ja phone default os language il ne

sistemski jezik : Hrvatski

jezik tipkovnice: Njemački

yIn nI' yISIQ 'ej yIchep
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2013 8:28 (Wox).
16 godina
neaktivan
offline
HTC One SV

ok, sad funkcionira, sad je qwertz.. al mi autocorrect prepoznaje z kao y i obrnuto, jel se može to kak složit?

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HTC One SV

kod mene isto je sve radi presavrseno,kupio u t-com,jedino sto mene muci gdije nac za njega dobru besplatnu navigaciju,inace

je aparat savrsen,e sad gdije si ga kupio preko oglasa,ili je moyda kopija pa zato imas problema.{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HTC One SV
Wox kaže...

Interesantno kako ima jako malo tema i komentara o ovom smartfonu , a baš bih volio pročitati utiske onih koji ga posjeduju. Ima ga u t-mobile pa sam mislio da ga posjeduje više ljudi. Imam Xperia Neo V koji je odličan ali mi sve više smeta veličina ekrana od samo 3.7".  HTC One SV mi je favorit jer je mu je cijena u oglasniku oko 2000 kn ( nedam više za mobitel), ima 4.3" ekran što bi mi možda bilo dosta , Snima full hd video , prima SD memoriju, ima izmjnjivu bateriju . U Quadrant benčmarku ima rezultat preko 5000 naprema  1500 od mojeg Neo V. Ekran mu je samo 480x800 ali ima bolju sliku nego HTC Evo S sa svjih 540x960 .Ako pročitam više pohvala o ovom smartfonu  možda prodam Neo V i pola bubrega pa ga nabavim.

 

pa odi u t c ili tele 2,vip,pa ga kupi na pretplatu,i nebum da ima bolju sliku od ovoga htc ,jer ovaj ima svrsenu sliku u kojem god pogledu hoces.savrsen aparat,da mu ni iphone 5,nije ravan,

osim u pixsellima.{#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One SV
fight kaže...
Wox kaže...

bla bla bla

 

pa odi u t c ili tele 2,vip,pa ga kupi na pretplatu,i nebum da ima bolju sliku od ovoga htc ,jer ovaj ima svrsenu sliku u kojem god pogledu hoces.savrsen aparat,da mu ni iphone 5,nije ravan,

osim u pixsellima.{#}

jel imaš HTC ONE SV ?   ili  S . Nisam shvatio ono  nebum . Ako je SV koji su utisci

yIn nI' yISIQ 'ej yIchep
16 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One SV

kupio sam ga preko njuškala, ali ima t-mobile ovjerenu garanciju... i eto, zadnjih par dana sve normalno radi.. z je z, a y je y

uopće nemam pojma do čega je bilo {#}

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
13 godina
offline
Re: HTC One SV
Wox kaže...
fight kaže...
Wox kaže...

bla bla bla

 

pa odi u t c ili tele 2,vip,pa ga kupi na pretplatu,i nebum da ima bolju sliku od ovoga htc ,jer ovaj ima svrsenu sliku u kojem god pogledu hoces.savrsen aparat,da mu ni iphone 5,nije ravan,

osim u pixsellima.{#}

jel imaš HTC ONE SV ?   ili  S . Nisam shvatio ono  nebum . Ako je SV koji su utisci

imam htc one sv,za mene u ovih mjesec dana kupljen. u t com ima za mene izvrsne utisce,nisam imao dosad nikavih problema,camera je od, 5pix.slika je savrsena,internet za 5

ostale aplikacije izvrsne,jedino bas nevidim neku razliku brzine 4g od 3 i 2g,inace  je aparatic savrsen ,naspram mini s3 samsunag kojega imam predobra stvar,i dobro ga imat,realno i iskreno.

13 godina
offline
Re: HTC One SV
HBomb kaže...

kupio sam ga preko njuškala, ali ima t-mobile ovjerenu garanciju... i eto, zadnjih par dana sve normalno radi.. z je z, a y je y

uopće nemam pojma do čega je bilo {#}

iskreno preko njuskala nije pametno kupovat,osim ako nego nije ozbiljan,recimo.ima ljudi koji nabavljaju tak mobitele, onda svasta s njim rade,recimo otkljucavaju,

rotaju,sjebu uredaj,gubis garanciju,vrate ga na tvornicke postavke i onda ga sjebu iskreno i proture,prosao sam tak par puta putem njuskala i vise reka ne.al

ako ti garancija vrijedi odi u t -com na reklamacije,ili u svakom slucaju osiguraj uredaj u t -comu.placas 25kn mjesecno osiguranje,i osiguranje ti pokriva sva ostecenja

na uredaju sto garancija ne prizna.znaci da ga bacis recimo na pod i razbijes osiguranje ti duzno isporucit novi takav isti uredaj,tj sve pokriva..{#}

14 godina
neaktivan
offline
HTC One SV

Evo , nakon nekoliko stranica pozitivnih komentara  i utisaka o ovom smartfonu kupim ga ja danas u t-mobile-u u tarifi  L . Prešao sa simpe pa je pretplata koju kunu manja. Prodao sam odma i svoj Neo V za 850 kn i mislio sam bit će mi žao ali mi ne fali ni malo. HTC_ONE_SV-ov  dizajn mi se sviđa i to mu je plus . Na sredini ima debljinu od 9.2 mm dok sa strane oko 5 mm pa zapravo izgleda puno tanji nego što je i to mu je plus. Ekran je jasan i vidljiv iz bilo kojeg kuta i to mu je plus. Ako se ekran gleda sa manje udaljenosti od  20 cm i svim silama se uspije fokusirat slika ekrana onda se mogu uočiti pikseli zbog gustoće od samo 210 dpi što mu je minus . Vidljivost na otvorenom je za plus. Njegovi zvukovi  su glasni i jasni što je plus ali moju mp3 muziku reproducira puno tiše  i još nisam shvatio zašto što mu je minus. Sa slušalicama sva muzika je jasna , glasna i  basovita  zbog ugrađene  Beats tehnologije što je plus. Full HD video je solidne kvalitete i to je plus ali slike su dosta loše čak  i nakon eksperimentiranja sa postavkama što mu je minus . Zato sam instalirao aplikaciju Camera FV-5 koja nekim čudom slika bolje fotke , a moze se nabaviti i na google marketu . Ali sam negdje pročitao da nakon deinstalacije ovakvih aplikacija kamera nikako ne želi više raditi. Srećom mobitel sam rutao ( i time valjda  izgubio garanciju)  tako da imam instaliran clockworkmod i napravljen backup za svaki slučaj. Instalirao sam i ADW launcher jer mrzim onaj taskbar pri dnu , a neznam kako ga maknuti. Ako netko zna neka kaže. Ekran mu može biti non stop upaljen oko 7 sati pri raznolikoj upotrebi i sa natuknicom da je svjetlina postavljena na oko 20 posto što mi je dovoljno. Sve u svemu samo oko sat vremena više nego Neo V što mislim da je minus. Zaključak je da sam trebao možda iskeširat još 1000 kn i uzet galaxy s4 mini ali moj bubreg nitko ne želi pa nisam bio pri lovi , a sa druge strane  nikako mi se ne čini da taj galaxy vrijedi toliko više od ovog . Zaključni zaključak je da sam zadovoljan sa mojim HTC_ONE_SV-om.

yIn nI' yISIQ 'ej yIchep
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2013 10:46 (Wox).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
HTC One SV

kako bilo za taj iznos aparat je saqsvim dobar,i sto se meni svida displej je i na suncu se dobro vidi. i ovaj 4g leti kad skida

aplikacije,da je tak bar u wifi leti sve.

 

{#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2013 19:36 (fight).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HTC One SV

Pozdrav,

 

Naime, imam mali problem s navedenim mobitelom. Uvijek imam uklučene mobilne podatke na njemu i gdje god je moguće radi mi na 4G mreži, ali nekada mi se zna dogoditi da ikonica na statusnoj traci signalizira da mobilni podaci normalno rade, ali npr. widget s vremenskom prognozom javlja problem da ne može sinkronizirati podatke jer nema mreže i ne mogu uopće na internet ili slično.

Pa evo, ako je netko imao sličnih problema, zamolio bih da mi kaže što je učinio po tom pitanju.

Unaprijed se zahvaljujem!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HTC One SV

Da li netko ima OTA update za 4.1.2, da mi izvuče firmware.zip i pošalje na mail?

 

Unaprijed zahvaljujem

bunch
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HTC One SV

vratis uredaj na tvornicke postavke i problem rijesen,cak ce ti i vrati sve aplikacije koje si prije instalirao,to ce aparat sam trazit od tebe zelis li to ili ne.lp

14 godina
offline
Re: HTC One SV
fight kaže...

vratis uredaj na tvornicke postavke i problem rijesen,cak ce ti i vrati sve aplikacije koje si prije instalirao,to ce aparat sam trazit od tebe zelis li to ili ne.lp

 Zakasnija si sa odgovorom samo par mijeseci..{#}

Zadar živi vječno!
14 godina
neaktivan
offline
HTC One SV

Prije nekoliko dana sam stavio ovaj rom 4.2.2 ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2684620 ) i mogu reći da HTC ONE SV sada doslovno leti . CPU takt je sa 1.2 povišen na 1.67 ghz . Quadrant je 6700 ,a prije  4800 . Antutu 17600 naprema 13200. Internet preglednik je puno brži . A i baterija izgleda traje dulje jer kada nema aktivnosti CPU clock pada ne 350 Mhz. Verzija roma je 1.7 ali lik kaže da će verzija 2.0 biti još brža. Prije rom-a treba staviti određeni Firmware inače ima  smetnji u zvuku kod poziva . HTC ONE SV mi je svejedno bio odličan i sasvim dovoljan ,a sada nema šanse da ga mjenjam za nešto novije u skorije vrijeme. Barem ne dok ne budu bili sposobni pokretat bez problema PS2 emulator.

yIn nI' yISIQ 'ej yIchep
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice