Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.447.514
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Stavio Gcam na U11, (XL 3) koristio Night Sight, bome, prava stvar, a U11 rastura ubija i dalje, pogotovo dok se gcam zakelji.

https://www.flickr.com/photos/95305779@N06/46777729104/in/dateposted-public/

https://www.flickr.com/photos/95305779@N06/47501421001/in/dateposted-public/

https://www.flickr.com/photos/95305779@N06/46777731074/in/dateposted-public/

https://www.flickr.com/photos/95305779@N06/47501423801/in/dateposted-public/

 

Sve četiri korištene sa NS opcijom, zadnja koja sam slikao u sobi, odvlaživač, jako malo svjetla u sobi, od televizora samo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.3.2019 21:00 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Malo previse ti lense flarea ima, jel ti izgrebana/mutna kamera?

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ne znam, budem obrisal leću

Doduše taj LF me ne dira tolko..

 

Gcam rastura totalno, baš sam probal stock app, nemre se mjerit sa gcam, jedino mi fali manual fokus.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ja ne kuzim tu vasu fascinaciju fotkama nocu...ok je da je i to dobro, ali takve fotke su mi mozda 1% svih fotki.
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
dupli post
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 7:55 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ovaj najt sajt me zanimao, pa sam isprobal kak to izgleda u praksi.

Uglavnom, dobro dodje za neke situacije, samo mi fali manual fokus, steta kaj nije i stock app na visokom nivou kao gcam koja odraduje vrhunski posao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Ovaj najt sajt me zanimao, pa sam isprobal kak to izgleda u praksi.

Uglavnom, dobro dodje za neke situacije, samo mi fali manual fokus, steta kaj nije i stock app na visokom nivou kao gcam koja odraduje vrhunski posao.

 Imas u postavkama gcama opcije za manualni fokus, dobijes fin slider sa strane.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jel Huawei ima uopće podršku za gcam?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Jel Huawei ima uopće podršku za gcam?

 

Nema, a i ne znam sto ce mu kada i sa stock camera app radi dobro.

11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

stvarno impresivno, i to bez night mode

 

drago mi je da je Huawei konacno na fotografskom vrhu, sto zasluzuje, s obzirom koliko su gurali to zadnjih godina, najvise od svih, sad jos da srede video dio i to je to

 

nadam se da ce Note 10 dolaziti sa novim senzorima, a ne ovo recikliranje serije 9

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

Nema, a i ne znam sto ce mu kada i sa stock camera app radi dobro.

 Zavisi, neke fotke imaju izražen sharpening itd. Nije baš ta stock app tak odlična, naravno, Huawei će se valda potrudit da ju dodatno sredi kroz updatee.

13 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Kakva ti se cini kamera na obicnom s9 naspram note?

Jel ima s9 uopce portrait mode? Sve u svemu, kakva je kamera na samsung s9?
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

 

Ima i test kamere...trebao bi doci neki update za stabilizaciju videa kod 5X uvecanja.

Sve skupa...neke stvari su super, a neke daleko od top modela.

 

Huawei ima super ideje, gura inovacije naprijed, ali realno mislim da je bolje pricekati druge da to isto naprave ali da sve radi kako spada.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

Sto vise gledam sve sam vise razocaran P30 PRO.

Dobar je samo u mrklom mraku sto mi ne treba skoro nikad i dobar je tko voli 5X uvecanje.

Dnevne fotke sa glavnom kamerom mi izgledaju bolje na Xiaomiu Mi9, imaju vise vise detalja, video je puno bolji na Xiaomiu i jasno se vidi na CROP-u.

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

Sto vise gledam sve sam vise razocaran P30 PRO.

Dobar je samo u mrklom mraku sto mi ne treba skoro nikad i dobar je tko voli 5X uvecanje.

Dnevne fotke sa glavnom kamerom mi izgledaju bolje na Xiaomiu Mi9, imaju vise vise detalja, video je puno bolji na Xiaomiu i jasno se vidi na CROP-u.

 

 Kolega poštujem te jer imaš neke pametne ali si ga sad zasro.

 

Gledao sam video na 55inc u 4K i nisam vidio po čemu je to Mi 9 bolji osim u noćnim videu...

 

Dnevni uvjeti mi uopće nisu više relevantni jer će i mob od 200 eura napravi dobre slike., noćni uvjeti + zoom su ti koji rade razliku.

 

 

 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
ocean77 kaže...

 

Sto vise gledam sve sam vise razocaran P30 PRO.

Dobar je samo u mrklom mraku sto mi ne treba skoro nikad i dobar je tko voli 5X uvecanje.

Dnevne fotke sa glavnom kamerom mi izgledaju bolje na Xiaomiu Mi9, imaju vise vise detalja, video je puno bolji na Xiaomiu i jasno se vidi na CROP-u.

 

 Kolega poštujem te jer imaš neke pametne ali si ga sad zasro.

 

Gledao sam video na 55inc u 4K i nisam vidio po čemu je to Mi 9 bolji osim u noćnim videu...

 

Dnevni uvjeti mi uopće nisu više relevantni jer će i mob od 200 eura napravi dobre slike., noćni uvjeti + zoom su ti koji rade razliku.

 

 

 

 

 

 

Nisi vidio jer nisi zelio vidjeti ono sto je ocito.

Evo ti dio na kojem se jako dobro vidi razlika.

Mene ovo ne cudi jer P30 PRO ima vjerojatno najnizi bitrate videa...takav bitrate je svojstven mobitelima od prije 4-5 godina, usporediv sa sada vec vremesnim LG G3 i pionirima 4K videa.

Samsung ima neusporedivo bolji video, pa cak i Xiaomi...uostalom mozes vidjeti i na ovom crop-u dolje:

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pojede poco s gcamom oba za veceru :D

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
R36 kaže...
ocean77 kaže...

 

Sto vise gledam sve sam vise razocaran P30 PRO.

Dobar je samo u mrklom mraku sto mi ne treba skoro nikad i dobar je tko voli 5X uvecanje.

Dnevne fotke sa glavnom kamerom mi izgledaju bolje na Xiaomiu Mi9, imaju vise vise detalja, video je puno bolji na Xiaomiu i jasno se vidi na CROP-u.

 

 Kolega poštujem te jer imaš neke pametne ali si ga sad zasro.

 

Gledao sam video na 55inc u 4K i nisam vidio po čemu je to Mi 9 bolji osim u noćnim videu...

 

Dnevni uvjeti mi uopće nisu više relevantni jer će i mob od 200 eura napravi dobre slike., noćni uvjeti + zoom su ti koji rade razliku.

 

 

 

 

 

 

Nisi vidio jer nisi zelio vidjeti ono sto je ocito.

Evo ti dio na kojem se jako dobro vidi razlika.

Mene ovo ne cudi jer P30 PRO ima vjerojatno najnizi bitrate videa...takav bitrate je svojstven mobitelima od prije 4-5 godina, usporediv sa sada vec vremesnim LG G3 i pionirima 4K videa.

Samsung ima neusporedivo bolji video, pa cak i Xiaomi...uostalom mozes vidjeti i na ovom crop-u dolje:

 Pogledaj znak torkut na slici.Kod P30Pro jasno vidis crvenu boju....ali nebitno.

thebatman kaže...

Pojede poco s gcamom oba za veceru :D

 

 Tako je...na DxO Poco ima 182 boda s Gcamom samo to ne zele objavit.

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Tako je 😂😂😂

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Recenzija Nokie 9 je vani (gsmarena) kamera me nije odusevila nikak, mozda ce update ispravit neke stvari, al ne znam, nisam zadovoljan vidjenim.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
https://flic.kr/p/2fmdgrc

Ova fotka je fotkana sa Nokiom 9, a preko ove fotke kada kliknes na "i" mozes uci u galeriju od preostalih 39 koliko je ovaj lik postavio.
Ja sam ugodno iznenadjen vidjenim.
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Fotke su mi li-la, nisu baš nekaj, naravno ima nekih koje su jako dobre..

Mislim da će s vremenom sredit kroz softver da popeglaju fotić.

Nego, izišle su recenzije od LG G8, što se tiče videa, zvuk iz videa je odličan a i sam video, što se tiče fotića, na razini je današnjih flagšipa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 12:39 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Meni su one gdje je fokus dobro odradio vrhunske, svidja mi se kako odradi microcontrast, skin tone , sharpness...nista mi ne izgleda pretjerano.
Slike me jako podsjecaju na LG G4 koji je od svih novijih mobitela koje sam imao bio najblizi L1020 koji i dalje imam.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 16:16 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava


Impresivno.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Samsung Galaxy Note 9 par nocnih.
Nikakav night mode, jedna je automatika (neboder), a druga (Tesla) duza ekspozicija.

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/98NjYs
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ljudi, baš gledam temu na Poco F1 i pjevaju hvapospjeve o njemu.

Zanima me, jel ta kamera usporediva s današnjim flagšipima?

F1 ima isti senzor kao i Pixel 3, samo kaj F1 nema dodatni core čip; kolko sam vidio nabrzaka, dok se gcam nakelji na F1 to je drugi mob onda, ok, nema OIS i mislim da tu dost gubi, al velim, nisam puno o njemu čitao neg više onak u letu i dojmovi su i više neg pozitivni, fotić je po danu odličan al šteka u mračnijim scenama.

 

 

EDIT: Čak sam nekaj gledal da bi upiknuo i XZ3

Gledam XZ3 vs Pixel XL 3, Sony se zamjetno popravio, stoji uz bok Pixelu, a još dok se stavi na njega gcam, to je to onda..

 

Sjećam se vremena dok sam imao Z3, fotke su solidne bile, a noćne loše.. Ovo sad dok čitam i gledam o XZ3 napravili su veliki korak na polju fotovidea, a da ne pričam o videu koji rastura skroz.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 9:24 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Gledam Zvonac kako se "koprcas", ni sam ne znas sto bi, a tako sam i ja nekad...kupim ovog, ne valja video, kupim onog, ne valjaju fotke, trecem valja i jedno i drugo a ne valja nesto trece...poanta je da niti jedan nije idealan, ali neki su ipak malo blize odredjenim idealima.
Ja sam probao svasta osim Sony-a koji me uopce ne zanima i tu sam gdje jesam, napokon vecim dijelom zadovoljan.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Ljudi, baš gledam temu na Poco F1 i pjevaju hvapospjeve o njemu.

Zanima me, jel ta kamera usporediva s današnjim flagšipima?

F1 ima isti senzor kao i Pixel 3, samo kaj F1 nema dodatni core čip; kolko sam vidio nabrzaka, dok se gcam nakelji na F1 to je drugi mob onda, ok, nema OIS i mislim da tu dost gubi, al velim, nisam puno o njemu čitao neg više onak u letu i dojmovi su i više neg pozitivni, fotić je po danu odličan al šteka u mračnijim scenama.

 

 

EDIT: Čak sam nekaj gledal da bi upiknuo i XZ3

Gledam XZ3 vs Pixel XL 3, Sony se zamjetno popravio, stoji uz bok Pixelu, a još dok se stavi na njega gcam, to je to onda..

 

Sjećam se vremena dok sam imao Z3, fotke su solidne bile, a noćne loše.. Ovo sad dok čitam i gledam o XZ3 napravili su veliki korak na polju fotovidea, a da ne pričam o videu koji rastura skroz.

 Poco za lovu koju košta je čudo, evo ti moja galerija.

 

https://www.flickr.com/photos/99741841@N07/albums/72157701066681305

 

A za nocne uvjete tu je gcam

 

https://www.flickr.com/photos/99741841@N07/albums/72157705113397255

 

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Gledam Zvonac kako se "koprcas", ni sam ne znas sto bi, a tako sam i ja nekad...kupim ovog, ne valja video, kupim onog, ne valjaju fotke, trecem valja i jedno i drugo a ne valja nesto trece...poanta je da niti jedan nije idealan, ali neki su ipak malo blize odredjenim idealima.
Ja sam probao svasta osim Sony-a koji me uopce ne zanima i tu sam gdje jesam, napokon vecim dijelom zadovoljan.

 Niš nema novog na tržištu a i popustilo me, sa U11 sam našao mir

Možda bih čak i U12+ uzeo, al cijene su mu nenormalne, kamera na U11 odlična na U12+ još dodatno poboljšana. Ekran mi je napuknuo na U11 pa sad gledam kaj uzet, nije mi nikakva hića, malo gledam te kineze, a ovaj F1 je jako dobar mob.

Doduše, XZ3 me možda više privlači, kamera je napokon odlična, samo čekam još da cijene padnu.

 

Čak sam razmišljao uzet Mi9 samo čekam da cijene padnu, pošto ima noviji proc, kamera bi trebala bit jako dobra, al pričekat ću dojmove korisnika nakon nekog vremena, pa ćemo vidit kaj dalje.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice