Izrada PC kucista

poruka: 161
|
čitano: 56.893
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Izrada PC kucista

Dosao sam na ideju da napravim svoje kuciste.Jedno kuciste sam vec modao,ali ovo kuciste bi zamjenilo moje sadasnje i htio bih da komentirate moje i dodate neke svoje ideje.Za sada cu postaviti slike sto sam napravio pa molim da komentirate.

Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Izrada PC kucista

Ideja ti je izvrsna, ali mislim da češ imati problema u izvedbi. Ako misliš sam raditi-razati materijal, bušiti itd. Pojednostavi dizajn, makni ona vrata sprijeda i ostavi si prostora jer moraš računati da ćeš sve morati šarafit (varenje baš i nije preporučljivo).

 

Pošto bi ti bilo komplicirano napraviti one rubove na koje sjedaju stranice, probaj staviti zračni hidraulički mehanizam za podizanje stranica koje bi bile na šarkama. Nešto tipa kao što imaju novi auti na poklopcu prtljažnika.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697 ili posjetite stranicu- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
10 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Izrada PC kucista

Ovo barem što si nacrtao, ne isplati se, sumnjam da možeš napraviti bolje ili jeftinije od gotovih. Jedino ako bi radio nešto značajno drukčije (tipa s prostorom za 20 diskova, ili s ekstra debelim stranicama radi utišavanja, ili nešto drugo što konfekcijska kućišta rijetko ili nikad imaju).

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Izrada PC kucista

Sto se tice motanja limova nema problema jer imam cijelu limarsku radionu na raspolaganju sa pigalicama i tomu slicno.Zanima me sta mislite o boji samog kucista i dali bi dodali sta izvana.Mozda nee crte naljepnice ili nesto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada PC kucista

Ja bi za boju izabrao klasik-crna boja. Ostalo je super samo će ti bit teško sprijeda napravit ono zaobljeno.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
13 godina
neaktivan
offline
Izrada PC kucista

Iznutra je crna ali ne bih i izvana.Samo mi se cini da nesto fali izvana.Neki dodatak da razbije to crvenilo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada PC kucista
GARGOYLZTKS1995 kaže...

Sto se tice motanja limova nema problema jer imam cijelu limarsku radionu na raspolaganju sa pigalicama i tomu slicno.Zanima me sta mislite o boji samog kucista i dali bi dodali sta izvana.Mozda nee crte naljepnice ili nesto?

prednju stranicu (ova vrata) ti prporucam da napravis od poliestera ili nekog sličnog materijala jer je jednostavnije  za napravit

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2011 21:48 (mcoko33).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Izrada PC kucista
GARGOYLZTKS1995 kaže...

Iznutra je crna ali ne bih i izvana.Samo mi se cini da nesto fali izvana.Neki dodatak da razbije to crvenilo.

 Dodaj neku cool crnu naljepnicu na vrata (na vrh gdje nema proreza. Onaj dio gdje si na vratima predvidio za plexi-tamo stavi crnu metalnu rešetku. Također preporučam jedan bolesni tribal preko cijelog kučišta.

 

Evo primjera: http://www.google.hr/images?hl=hr&source=imghp&biw=1908&bih=880&q=tribal+pc+case&gbv=2&aq=f&aqi=&aql=&oq=

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697 ili posjetite stranicu- http://mobiservis.webs.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada PC kucista

Imaš dobre ideje ali ako već radiš kućište sam trebo bi malo ekstremniji bit jel nisi ništa napravio šta nemaju kućišta od 200- 300 kn. Uredi malo unutrašnjost podijeli ju na dva dijela. Jedan dio za mbo, a drugi za napajanje nešto poput corsair obsidian 800d.

Ako ti nije bitno s koje ti je strane pleksi možeš okrenut motherboard tray tako da ti grafičke dodu s gornje strane.

 

Pogledaj si http://forums.bit-tech.net/forumdisplay.php?f=42

13 godina
neaktivan
offline
Izrada PC kucista

Molim te da postavis linkove na ta kucista da ih vidim.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Izrada PC kucista

ako ti se stvarno da zezati s tim, napravi dobro kuciste za dva odvojena sistema (2xnapajanje, 2x maticna, 4x hdd, 2x optika-sve u jednom kucistu) i ja cu ti ga kupiti. jedan prednji usisni i jedan straznji ispusni ventilator. odozgo nista.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Izrada PC kucista

Evo slika u drugoj boji.Zna li netko gdje da nadem naljepnicu nekog zmaja ili nesto slicno(mora biti bijele boje ili crvene)da zaljepim na ono prazno mjesto.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Izrada PC kucista

okani se zmajeva. sta ce i takav kic i cobanluk. radje razmisli da usis imas jedino od sprijeda preko hardova gdje nemas dobar protok zraka a imas 4 ispuha + napajanje koji nemaju sto izbacivati. uvijek trebas gledati balans izmedju ulaznog zraka i izlaznog.

 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Izrada PC kucista

Odozdola ce biti dva usisa.Imas li onda kakvu ideju sta staviti na to prazno mjesto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Izrada PC kucista

ja ne bi stavio nista. hebiga, arhitekt koji voli minimalizam :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Izrada PC kucista
vexx5555 kaže...

Pošto bi ti bilo komplicirano napraviti one rubove na koje sjedaju stranice, probaj staviti zračni hidraulički mehanizam za podizanje stranica koje bi bile na šarkama. Nešto tipa kao što imaju novi auti na poklopcu prtljažnika.

 

Plinski okovi dobavljivi u zagrebu su snage od 60nm (taj bi katapultirao stranicu) pa na više, kao ovaj recimo

 

http://www.iverpan.hr/a/details/2312/399/okovi-za-namjeŠtaj/podizni-okov/ostale-vrste-podiznih-okova/podizač-vrata-plinski-60-n.html

 

Za podizanje stranice kućišta (ak je od aluminija) bi po mojoj procjeni trebao 10nm pa čak i manji, ovi gore na linku su za namještaj, a modeli za auto su valjda i još jače snage. Jedino nać nekog servisera da ga podesi (ak je to uopće moguće).

13 godina
neaktivan
offline
Izrada PC kucista

Mogao bi umjesto da ti cijela površina stranice bude prozirna ostaviti malo metala pa na to namontirati 1-2 venta od 120mm..

To bi efikasno hladilo komponente jer puše izravno u njih...

Zeppe :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Izrada PC kucista
Zeppe kaže...

Mogao bi umjesto da ti cijela površina stranice bude prozirna ostaviti malo metala pa na to namontirati 1-2 venta od 120mm..

To bi efikasno hladilo komponente jer puše izravno u njih...

bocni usis zraka mora napraviti ako zeli da mu kuciste bude dobro provjetreno. ventilatori se mogu montirati i na pleksi plohu.

14 godina
protjeran
offline
Izrada PC kucista
Ovo dobro izgleda.mozda ipak ako vec radis da odes u ekstremnost,napravi nesto sto nitko nema.
lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Izrada PC kucista

Na primjer?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Izrada PC kucista

ja nebi niti radio po ovom klasicnom dizajnu 
nego bi napravio kao neki zracni tunel da zrak prolazi kroz sve komponente  

animehr.com
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Izrada PC kucista

Napravi prozračno kućište i od nekog debelog metala da bude nečujno. Ventilatore stavi 

1x 200mm prednji usis

1x 120mm na donjoj stranici usis

2 ili 1 x 120mm bočnao usis

3 x gore ispuh

1 x 120mm tamo od iza ispuh

I napravi više komada jednog i za mene hehe 

Kruger
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.2.2011 18:40 (nick54312).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Izrada PC kucista
GARGOYLZTKS1995 kaže...

Na primjer?

tipa napravi kuciste u obliku cijevi.nek promjeru bude 60 cm,a s jedne i druge strane nek budu ventilatori.komponente ti mogu stajati na 3 razine.te tri razine napravi da se mogu vadit

 

evo ti nesto na brzinu.

 

 

trebas napraviti kuciste da se uklapa u ambijent u kojem ce se nalaziti

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
14 godina
neaktivan
offline
Izrada PC kucista

napravi obicnu kutiju in balck. ili npr kričavo naranđasta s time da gore stavis prozor od pleksija. sa strane.. izrezi zmaja u limu i isto stavi pleksi unutra.

jedan 200mm vent kod hardova za usis i jedan odiza za ispuh ili dva od 80mm za ispuh i voziii. svuda okolo zatvoreno ne puno ventilatora jer nema efekta. ovako ej tunel i vjeruj mi efekt je zagarantiran. tako si ja modo kuciste . i prezadovoljan sam temp su niske i ne prlja se bas jako

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada PC kucista

A napravit rupe za cable management? To nitko nije spomenuo.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
protjeran
offline
Izrada PC kucista

da vidis i to treba 

ja bi napravio bas ogromno kuciste u obliku kocke
na vise razina u jednoj razini bi bili kablovi i ta razina bi bila uska
u 2. tj srednjoj razini bi bile komponente i tocno bi izmjerio visinu da jedva stane cpu hladnjak koji bi bio najvisi
da ima cim manje prostora da zrak moze brze cirkulirat i sa prednje i straznje strane ventilatori

hardiskove bi tako poslozio da bas kroz njih struji zrak

dvd drive mi netreba

 

a napajanje bi stavio posebno za njega bi nest smislio jer mi narusava neke stvari

e da ja imam alata i materijala neznam gdje bi mi bio kraj :) 

animehr.com
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada PC kucista

ako imaš viška 1000 kn stavi vodeno i nemaš problema, a i pošto bi sam radio kućište mogo bi napravit da izgleda prebolesno tipa http://www.million-dollar-pc.com/systems-2009/murderbox/008/murderbox.htm ili nešto tak :D.

 

 

13 godina
protjeran
offline
Re: Izrada PC kucista
Jasmin89 kaže...

ako imaš viška 1000 kn stavi vodeno i nemaš problema, a i pošto bi sam radio kućište mogo bi napravit da izgleda prebolesno tipa http://www.million-dollar-pc.com/systems-2009/murderbox/008/murderbox.htm ili nešto tak :D.

 

 

vidis, ovo stvarno lijepo igleda, a nema zmajeva, krila, tribala....

13 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada PC kucista
Commodore kaže...
Jasmin89 kaže...

ako imaš viška 1000 kn stavi vodeno i nemaš problema, a i pošto bi sam radio kućište mogo bi napravit da izgleda prebolesno tipa http://www.million-dollar-pc.com/systems-2009/murderbox/008/murderbox.htm ili nešto tak :D.

 

 

vidis, ovo stvarno lijepo igleda, a nema zmajeva, krila, tribala....

najdraži su mi hard diskovi, to ja sebi planiram radit za svoj nzxt m59 :D

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice