Nokia 5800 problem

poruka: 151
|
čitano: 62.395
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 problem

Imam problem nemogu sebi update software, Imam v 31.01..... i hocu da ga update na v 4...... i konstantno mi javlja da NE postoji novija verzija, probao sam preko ovisite i preko nokia update sotware al nece. Jednostavno nece da nadje noviju verziju. Moze mi tko pomoc :S

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem

Bilo milion puta al evo. Promijeni product code na neki od balcan kodova i onda instaliraj nvi firmware.

14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 problem

dobro ja se izvinjavam jer nisam nasao temu, e sad dal ima neki post kako promjenut product cod, bio bih jako zahvalan......

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Nokia 5800 problem

Imas, samo potrazi...

Mada je cudno da to trebas mijenjati, jer cak i oni kupljeni u t-comu su vec otkrili taj novi soft....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nokia 5800 problem
Evo, pogledaj ovaj moj post i sve će ti bit jasno: www.bug.hr/forum/post/mobiteli/nokia-5800-v40-software/724868.aspx
Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 problem

kupio sam 5800..pa da pitam...kad spajam mobitel na comp kako to ide...trebali sta instalirati....kako to ide???

 

i gdje se podesava brzina automatskog zakljucavanja??

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2010 19:22 (mbaksa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nokia 5800 problem

Ako želiš da ti komp mob vidi kao usb, tj. jedino što želiš je prijenos podataka, netrebaš ništa instalirati. Spojiš USB i na mobu izabereš "Mass storage". Ako želiš gledat i pisat poruke na kompu, radit backup, uređivat kalendar, update-at software itd. onda na komp prvo moraš instalirati Nokia PC Suite, te kad spojiš mob s kompom izabrati "PC Suite" način rada.

 

Za podešavanje automatskog zaključavanja ideš: Settings => Phone => Phone mgmt. => Auto. keyguard.

Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 problem

samo da pitam,imam novi softver na nokia 5800 pa me interesuje...kad me neko zove..nekad  imam tipku ne ekranu da stisnem i da se javim a nekad imam onu zelenu strelicu ono slijeva na desnno i siva(cini mi se ) da odbijem poziv....pa jel to kod svakog tako,nekad jedno nekad drugo a ko nije jel to moze da se podesi da mi stalno bude samo jedno ili kao "strelica" ili tipka samo da pritisnes??

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem

Tipka je kad ti je mob otkljucan a strelica kad je zakljucan. Ti odluci sta ce od tog dvoga biti stalno ;)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem

hvala nisam to znao....a kako mogu podesiti da mi stalno bude strelica..(gdje to da promjenim) i jel ima neka aplikacija damogu otljucavati mobitel a da ne koristim ono dugme sa strane (samo da nemoram hacirati mobitel)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem

A ako ce ti aplikacija otkljucati fizicki zakljucan telefon ;)

Nemoj se opterecivati time.

Namjesti ga da se sam zakljuca poslije 5 sec i uvijek ce ti biti strelica ;)

14 godina
offline
RE: Nokia 5800 problem
hare mn kaže...

hvala nisam to znao....a kako mogu podesiti da mi stalno bude strelica..(gdje to da promjenim)

  Nemožeš..;)

 

 

hare mn kaže...

jel ima neka aplikacija damogu otljucavati mobitel a da ne koristim ono dugme sa strane (samo da nemoram hacirati mobitel)

Ima. Zove se

. Aplikacija je komercijalna, pa ako je želiš khm  besplatno javi se na PP.

Za nju ti mob nemora bit hackan (moj nije), ali moraš obavit OVAJ postupak. Iako se čini velik, vjeruj mi nije. Samo prvi put uzme vremena..

 

logic kaže...

A ako ce ti aplikacija otkljucati fizicki zakljucan telefon ;)

Nemoj se opterecivati time.

Namjesti ga da se sam zakljuca poslije 5 sec i uvijek ce ti biti strelica ;)

Opet tvoji, smajlići, pa neću niš komentirat...;)

Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2010 0:13 (DamageHigh).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem

I mora ti biti iskljuceno automatsko zakljucavanje i ne smijes zakljucavati na prekidac. To si zaboravio reci ;)

14 godina
offline
RE: Nokia 5800 problem
Nemora, jedino ga tako i možeš zaključat...
Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
16 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 problem

evo da ne otvaram novu temu zanima me dal itko zna kolika je cijena ne ekrana nego one gornje maske na kojoj je postavljen touchpad ili kako vec jer i je pukao flex kabel koji povezuje mobitel i taj touchpad. znači kolika je cijena touchpada?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem

To ti je ekran. Mislim da je 50 $ na ebayu.

16 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 problem

a kod nas ima li ga gdje kupit. sam bi ga ugradija nije tesko.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem

NE bih znao. Ja sam iz druge drzave ;)

16 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem

Nije ni skupo. Ma ja sam na ekran negdje naletio slucajno pa mi ta cijena ostala.

14 godina
offline
RE: Nokia 5800 problem

Nazovi mobis i pitaj. Oni će ti sigurno imati, ali nisam siguran da li prodaju dijelove (sami ih i ugrađuju).

Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
16 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 problem

imaju i znam da ih sami ugradjuju aa to kosta 120kn..skuplja tepsija nego pita... zivim u zadru tako da neznam gdje pogledat.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 problem

jel postoji neka mogucnost da se 5800 spoji preko nokia PC suite spoji na adsl

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Nokia 5800 problem
hare mn kaže...

jel postoji neka mogucnost da se 5800 spoji preko nokia PC suite spoji na adsl

Mislim da ne. Mislim da je moguce samo kompjuter spojiti na mobitel, pa da onda kompjuter preko mobitela bude spojen na Internet. Obratno mislim da nije moguce. Moguce je jedino preko bezicne mreze (ili i Bluetootha?).

 

 

BTW sad umjesto PC suitea imas noviji Ovi Suite - zasto to ne koristis?

14 godina
offline
RE: Nokia 5800 problem

Kao što je rekao baksa, ne postoji, samo preko WLAN-a.

 

Btw. meni je Ovi Suite bezveze..

Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka! // Dijelim pozivnice za Demonoid.com!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem
mbaksa kaže...
hare mn kaže...

jel postoji neka mogucnost da se 5800 spoji preko nokia PC suite spoji na adsl

Mislim da ne. Mislim da je moguce samo kompjuter spojiti na mobitel, pa da onda kompjuter preko mobitela bude spojen na Internet. Obratno mislim da nije moguce. Moguce je jedino preko bezicne mreze (ili i Bluetootha?).

 

 

BTW sad umjesto PC suitea imas noviji Ovi Suite - zasto to ne koristis?

Jesi probao to? Meni se cini kao zanimljivo pitanje. Moze li 5800 u ad hoc mrezu. A ako moze onda ne vidim zasto ne bi mogla i na net. Ali nisma probao doduse jer nisam imao potrebe.

16 godina
moderator
offline
RE: Nokia 5800 problem
logic kaže...
mbaksa kaže...
hare mn kaže...

jel postoji neka mogucnost da se 5800 spoji preko nokia PC suite spoji na adsl

Mislim da ne. Mislim da je moguce samo kompjuter spojiti na mobitel, pa da onda kompjuter preko mobitela bude spojen na Internet. Obratno mislim da nije moguce. Moguce je jedino preko bezicne mreze (ili i Bluetootha?).

 

 

BTW sad umjesto PC suitea imas noviji Ovi Suite - zasto to ne koristis?

Jesi probao to? Meni se cini kao zanimljivo pitanje. Moze li 5800 u ad hoc mrezu. A ako moze onda ne vidim zasto ne bi mogla i na net. Ali nisma probao doduse jer nisam imao potrebe.

Nisam probao. Prilicno sam siguran da ne moze. Pretpostavljam da se mobitel Windowsima prijavi kao modem (mislim da mi se tako stara ne-Symbian Nokija prijavljivala), a ne ruter, tako da mislim da takve stvari otpadaju.

14 godina
offline
RE: Nokia 5800 problem
mbaksa kaže...

Pretpostavljam da se mobitel Windowsima prijavi kao modem.

Tako je. Namigiva

Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka! // Dijelim pozivnice za Demonoid.com!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem

Pa i ja mislim tako al nisam probao. Mislim da komp preko 5800 ne moze na net preko wifi iz istog razloga. Ne vjerujem da bi se mob preko WiFi prijavio kao modem tako da i ta opcija otpada. Jedina mogucnost po meni je pc-bluetooth-5800.

 

Evo sad probah i mob se urednopoveze u ad hoc mrezu sa lapom. Na lapu u bridge povezana wifi i lan mreza i preko lana lap ide na net. E sad je vjerovatno negdje do podesavanja na mobu ili lapu jer pirjavljuje nema odgovora mreznog prolaza ako za def gateway stavim router, wifi od lapa ili ip od bridge-a. E sad cisto probe radi me interesuje sta se stavlja pod gateway kad se to radi sa dva lapa?

14 godina
online
Nokia 5800 problem

Pitanje:

Imam Nokiu 5800XM T-Mobile, bila mi je na servisu, nebitno radi čega al sve je izbrisano i stavljen zadnji software i sada hrpu igrica i programa koje sam imao na kartici ne vrijede ništa jel ih ne vidim (tj. neću ih vidjeti - nisam karticu ni stavio u mob). E ja bi karticu formatirao, al dolazimo do mog problema, a to je kada sam karticu stavio u adapter da je formatiram na kompu, komp mi prikaže karticu ali u RAW formatu tj. da nije formatirana ???????????????? 

Nadalje kada ju stavim formatirat on stavi kapacitet kartice da je 512 byta WTF, a kartica je od 8GB koju sam dobio uz mob. Šta se tu dešava. Ništa mi nije jasno. Ovo sam probao na laptopu koji ima u sebi čitač kartica i na OS Windows XP SP3.

Molim hitno pomoć.

 

Da li mogu dat karticu u mobitel i formatirat ju u mobitelu? Da li će to izazvati neke konflikte u mobitelu?

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2010 22:31 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice