Atkinsonova dijeta-iskustva

poruka: 20
|
čitano: 20.472
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Atkinsonova dijeta-iskustva

Pozdrav svima,

 

Evo nisam siguran da li je ovo pravo mjesto za ovu temu,ali ću pitati.

Ovako,zanima me da li je itko probao ovu dijetu,i kakavi su rezultati.

Čitao sam po drugim forumima da je dosta štetna(kao i svaka druga)te da može doći do otpadanja kose,bolovima u bubrezima,sivilo kože itd...

Zanima me da li će se kile vratiti kad se prestane s njom.

 

Evo ako vam se da,molim vas pomozite :D

13 godina
neaktivan
offline
Atkinsonova dijeta-iskustva

Vjezbaj i jedi zdravu hranu i biti ces bolji nego ako nista ne radis i gladujes.

Potonjim neces izgraditi ni misice niti kondiciju nego ces se pretvoriti u mrsavu, moguce nezdravu ljencinu.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
14 godina
offline
Atkinsonova dijeta-iskustva

Poslije svake djete ce ti se vratit kile ako ne pazis na prehranu/tijelovjezbu.

http://forum.gamerage.com/crossfire/forums/
12 godina
online
Atkinsonova dijeta-iskustva

izbaci šečerne sokove, ne jedi poslije 17h, kile će se se skidati same od sebe.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Atkinsonova dijeta-iskustva
Jurassic Park kaže...
Zanima me da li će se kile vratiti kad se prestane s njom.

Poslije svake dijete kile se vraćaju ako ponovno počneš unositi u sebe više nego što trošiš. Ne očekuješ valjda da će ti dijeta zauvijek zamrznuti postignutu figuru? Dijete često ne uspijevaju jer ih ljudi doživljavaju kao nešto što obaviš pa je to onda - to, i onda nastave po starom.

What Andy giveth, Bill taketh away.
16 godina
moderator
offline
Re: Atkinsonova dijeta-iskustva
Cryogenic kaže...

izbaci šečerne sokove, ne jedi poslije 17h, kile će se se skidati same od sebe.

Pa će onda gladovati cijelu večer i ujutro se probuditi gladan ko vuk? {#}

 

Ključna stvar je na tragu ovog što si napisao - izbaciti sokove sa šećerom, ali ne samo sokove, nego i sve drugo sa šećerom - čokolade, keksi, bomboni, cornflakese (barem sve one koji se reklamiraju na TV-u kao zdravi {#} jer su obično prepuni šećera)... Ujedno, treba izbaciti ili barem smanjiti i loše ugljikohidrate - kruh, krumpir i neintegralne žitarice.

 

Treba paziti i na količinu hrane koja se unosi - čovjek se ne deblja od zraka nego od nepotrošenih kalorija, u kojem god one obliku bile.

 

S tim da bi sve to trebalo ići postepeno, znači polako izbacivati slatko i loše ugljikohidrate polako smanjivati količinu hrane, jer bi nagla promjena mogla prouzročiti suprotni efekt. Ovu preporuku sam vidio u nekom videu i zvuči mi logično - bazalni metabolizam je ono što troši najviše energije, a ako čovjek krene na gladovanje, bazalni metabolizam će mu se usporiti pa će trošiti i manje kalorija te time usporiti, otežati ili čak onemogućiti mršavljenje.

 

O jojo efektu, kojeg se zapravo dotakao kolega rustweaver, valjda uopće ne treba pričati - dobar dio onih koji pitaju za "dijetu" već su sami sebe porazili u mršavljenju - doživjeti će jojo efekt jer dijete ne funkcioniraju. Trajna promjena načina prehrane funkcinira, a ne kratko ili dulje razdoblje gladovanja i uskraćivanja onog što je čovjeka dovelo do debljine i na što se čovjek ponovno baca nakon što je izgubio kilažu. To je apsurd.

 

Što se tiče same Atkinsonove dijete - ako na to gledaš kao na izbacivanje šećera i loših ugljikohidrata, a prehrana ti se bazira na mesu, ribi, jajima, sirevima i povrću - ne vidim što u tome ima tako lošeg. Ako se tome dodaju povremene integralne žitarice, onda zbilja ne vidim išta loše u takvoj prehrani. Takva prehrana definitivno ima daleko više smisla od gladovanja i prehrane s malo masti (i samim tim puno ugljikohidrata), koja je apsurdna, a za koju su nas proteklih desetljeća uvjeravali da je ispravna. Šećer i škrob su problem, a ne meso i masti u umjerenim količinama.

 

(Disclaimer: nemam nikakvo nutricionističko obrazovanje, ovo napisano je rezultat analize svega onog što sam pročitao na Internetu i osobnog iskustva, pa uzmite to u obzir {#})

12 godina
offline
Re: Atkinsonova dijeta-iskustva
mbaksa kaže...
Cryogenic kaže...

izbaci šečerne sokove, ne jedi poslije 17h, kile će se se skidati same od sebe.

 

Šećer i škrob su problem, a ne meso i masti u umjerenim količinama.

Izbaci bijeli kruh, u njemu ima i škroba i kemikalija i šećera, samo da običan kruh izbaciš to ti je već pol posla. U lidl-u imaš dobar integralni kruh.

 

Počni se kretat(nemoraš trčat, hodaj, s vremenom počni trčat - ako ti je to uopće u planu; ljeto prošlo, mogo si plivanje iskoristiti), pa ćeš vidit kad sve to počeš zapravo radit kak će kile nestajat..

 

Ja sam sve napravio šta su kolege nabrojale(samo što je meni šogorica trenerica u fitness club-u pa mi je ona dosta toga objasnila šta-i-kako) i eto u 2 mjeseca sam s 125 kg pao na 103kg.

Ja sam Bošnjak i time se dičim, kome smeta lopatom ga spičim !
10 godina
protjeran
offline
Re: Atkinsonova dijeta-iskustva
ramzocro-HCR kaže...

U lidl-u imaš dobar integralni kruh.

 

 

Mislis da u integlranom kruhu nema skroba i kemikalija? 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Atkinsonova dijeta-iskustva
ramzocro-HCR kaže...
mbaksa kaže...
Cryogenic kaže...

 

 

 

Ja sam sve napravio šta su kolege nabrojale(samo što je meni šogorica trenerica u fitness club-u pa mi je ona dosta toga objasnila šta-i-kako) i eto u 2 mjeseca sam s 125 kg pao na 103kg.

Onda ti je tvoja sogorica morala i trebala objasniti da je totalno nezdravo gubiti vise od 3-5 kg mase na mjesec jer je takvo nesto izraziti sok za organizam . 

It's all about the sound . (Quincy Jones)
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2013 9:02 (unimatrix001).
12 godina
offline
Re: Atkinsonova dijeta-iskustva
unimatrix001 kaže...
ramzocro-HCR kaže...
mbaksa kaže...
Cryogenic kaže...

 

 

 

Ja sam sve napravio šta su kolege nabrojale(samo što je meni šogorica trenerica u fitness club-u pa mi je ona dosta toga objasnila šta-i-kako) i eto u 2 mjeseca sam s 125 kg pao na 103kg.

Onda ti je tvoja sogorica morala i trebala objasniti da je totalno nezdravo gubiti vise od 3-5 kg mase na mjesec jer je takvo nesto izraziti sok za organizam . 

Nezaposlen sam + nisam uopće doma + idem u teretanu(kod šogorice {#}), i prehrana mi je normalna ko i prije, samo sam izbacio neke stvari, više manjih obroka imam, nemam više 3 obroka a da su ogromna, i šećer mi je pao sad na normalu 4-5(imao sam ga 7) tako da puno toga se promjenilo kod mene od sredine sedmog mjeseca. {#}

P.S. Integralni kruh će te prije zasititi nego obični kruh... Zato sam ga i predložio. {#}

Ja sam Bošnjak i time se dičim, kome smeta lopatom ga spičim !
11 godina
offline
Atkinsonova dijeta-iskustva

Puno hvala svima na komentarima.

Samo da još pitam,ako ću kojim slučajem ići na Atkinsonovu dijetu na 2 tjedna-postoji li šansa da povraćam,jer imam neopisivu fobiju od povraćanja,zbog koje pijem tablete.

 

13 godina
neaktivan
offline
Atkinsonova dijeta-iskustva

Kakve dijete, zdrava prehrana i tjelovježba, trčanje. Ne očekuj da izgubiš sve te kile već prvi dan, zato se treba i pomučiti, nakon dužeg vremena vidjet će se rezultati

Best countries in LoL: Poland, Brazil, Russia, Serbia, Turkey
16 godina
moderator
offline
Re: Atkinsonova dijeta-iskustva
Jurassic Park kaže...

Puno hvala svima na komentarima.

Samo da još pitam,ako ću kojim slučajem ići na Atkinsonovu dijetu na 2 tjedna-postoji li šansa da povraćam,jer imam neopisivu fobiju od povraćanja,zbog koje pijem tablete.

Kakve su tvoje prehrambene navike sad? Zaista treba neko vrijeme da se čovjek privikne na drugačiju prehranu. Recimo ja sam od malena jeo puno kruha i nisam si mogao zamisliti da jedem meso bez kruha. I onda sam jednog dana odlučio da ću prestati jesti kruh. I nisam mogao odmah prestati - meso mi je bilo preintenzivnog okusa bez kruha. Ali kroz godine stvari su sjele na svoje mjesto i sad ne da nemam potrebe za kruhom, nego bi mi možda čak bio problem jesti meso s kruhom jer bi mi meso s kruhom bilo presuho. Danas kruh jedem jedino s ćevapima (iako ih mogu jesti i bez kruha) i u sendviču, jer ako u sendviču nema kruha, onda to nije sendvič. {#}

11 godina
offline
Re: Atkinsonova dijeta-iskustva
Bera kaže...

Kakve dijete, zdrava prehrana i tjelovježba, trčanje. Ne očekuj da izgubiš sve te kile već prvi dan, zato se treba i pomučiti, nakon dužeg vremena vidjet će se rezultati

Naravno da ne očekujem da ću ih izgubit brzo,ma da sam već izgubio 3 kile u tjedan dana,isto tako vozim sobni bicikl.

mbaksa kaže...
Jurassic Park kaže...

Puno hvala svima na komentarima.

Samo da još pitam,ako ću kojim slučajem ići na Atkinsonovu dijetu na 2 tjedna-postoji li šansa da povraćam,jer imam neopisivu fobiju od povraćanja,zbog koje pijem tablete.

Kakve su tvoje prehrambene navike sad? Zaista treba neko vrijeme da se čovjek privikne na drugačiju prehranu. Recimo ja sam od malena jeo puno kruha i nisam si mogao zamisliti da jedem meso bez kruha. I onda sam jednog dana odlučio da ću prestati jesti kruh. I nisam mogao odmah prestati - meso mi je bilo preintenzivnog okusa bez kruha. Ali kroz godine stvari su sjele na svoje mjesto i sad ne da nemam potrebe za kruhom, nego bi mi možda čak bio problem jesti meso s kruhom jer bi mi meso s kruhom bilo presuho. Danas kruh jedem jedino s ćevapima (iako ih mogu jesti i bez kruha) i u sendviču, jer ako u sendviču nema kruha, onda to nije sendvič. {#}

Pa ovako,ja sam debel upravo zbog tih tableta koje pijem zbog fobije.Kad sam zadnji put krenuo na dijetu 2009. do kraja 2010. pao sam s 103kg na 78kg.

Sve što sam jeo su bili 2 pileća kuhana bataka i još nešto sitno poput sendviča ili hrenovaka itd.

E onda je došao Božić 2010. i od onda sam svaki dan počeo jesti malo više imalo više,pa sam ubacio slatkiše i eto me glupog danas s 93kg.

Sad sam krenuo s 95kg i na dijeti sam oko 7 dana-izgubio sam 3 kile.

Trenutno jedem 400g bijelog pilećeg mesa na dan,i znam još ubaciti sendvič ili hrenovke kao i kod moje prve dijete.

Što se tiče kruha,njega nikad nisam volio,i jedem ga samo uz sendvič ili neku jako masnu hranu upravo poput ćevapa ili masnog pečenja poput janjetine.

Inače kad nešto naumim što želim onda se toga strogo i držim (kao u prvoj dijeti).

Ja se npr. teško odvajam od slatkiša,ali uz jaku volju ni to nije prevelik problem.

Ovaj put kad smršavim se namjeravam držati do 80 kg-ako pređem to onda ću ponovo ići na djetu i sigruno si neću dopustiti da se ponovno udebljam. {#}

16 godina
moderator
offline
Re: Atkinsonova dijeta-iskustva

Ovo izgleda kao uobičajeni "jojo efekt". Problem je što svemu pristupaš kao privremenoj dijeti, a ne kao trajnoj promjeni načina prehrane.

 

Možeš ti jesti i slatkiše, ali onda koliko slatkiša pojedeš, toliko manje piceka ili druge hrane moraš pojesti. Ne može i ovce i novce.

 

Ja sam pred par godina imao 65 kila (na 176 cm visine). Tada sam tek tu i tamo jeo slatko, znao sam često popiti pola litre kole dnevno, ali to mi nije imalo nikakav konkretni učinak jer sam općenito jako malo jeo. Onda sam počeo dodavati kekse i čokolade u prehranu, a i povećao sam malo obroke. Recimo nekad bih si ispekao pileće krokete i to mi je bio cijeli ručak, ali sam onda skužio da nakon što ispečeš krokete u maslinovom ulju i na to ulje baciš jaje, da se jaje predivno ispeče. S vremenom se to jaje pretvorilo u dva jajeta, a da nisam smanjio količinu kroketa! I jasno je da sa svim tim skupa, da je težina morala ići gore (tada s nekih 67 na 70-71). Pa je kroz nekoliko mjeseci narasla na 72-3. Onda sam se vratio kod roditelja, gdje svaki dan jedem konkretne obroke, a također počeo sam pretjerivati s kolom i ne krećem se i eto me na 83 kile. Što je posve očekivano - zbog manje aktivnosti usporio mi se bazalni metabolizam, ujedno ni nemam čime previše trošiti kalorije, a unos kalorija sam još povećao. Dalje ne se debljam jer trošim taman toliko kalorija da me održava na tih 83 kile uz toliko (ne)kretanja.

 

Stvar je jasna i očekivana. Ak se jednog dana sjetim da bih volio pasti na 75 kila ili manje, trebam se početi (više) kretati, jesti manje obroke i izbaciti ili smanjiti kole i slatko. Upravo te stvari su me i dovele do 20 kila više u dvije godine. Spomenuo bih još jednu stvar, a to je da mi je iz današnje perspektive jasno da mi je onih 65 kila bilo premalo - bio sam slabašan, krhak i bez energije. Mislim da bi mi 73-75 kila bilo idealno, a 80 ako bih se malo nabildao (što je uz moju lijenost gotovo jednako nuli).

8 godina
neaktivan
offline
Re: Atkinsonova dijeta-iskustva

to i jest cijeli yoyo efekt.. nebi preporuco nikako.. hmmm bolje ti je dijeta sa vodom.. casu vodu prije jela i nakon

12 godina
online
Atkinsonova dijeta-iskustva

Ljudovi zahebite djete IKAKVE,niti jedna ne valja i sve ce vam se vratiti!

 

  Najbolji trik za gubljenje kila je taj da si u glavi napravite "klik" i da jedete do 70% napunjenosti i da jedete 5 puta dnevno!

 

  Sada ce mnogi reci da ja trolam i da ljude nagovaram da jedu 5 puta dnevno,to sam i ja mislio,ali sam skontao da ima kvaka!

-70% napunjenosti koristite samo na pocetku jer se mozak brzo navikne na to "ogranicavanje",tako da poslje jedete normalno.Ogranicavanje je pod navodnicima,jer je to u biti kolicina koju bi ljudi trebali jesti,samo stro treba vremena da "signal" iz punoga zeludca stigne u mozak.

-5 puta dnevno,je u biti pravi "trik",ubrzo skuzite da ne mozete jesti 5 puta istu kolicinu,jer ste u biti siti od prijasnjega jela,pa automatski smanjujete porcije!

Ova dve fore u garantirano,uspjesne,zdrave i dugorocne-provjereno 100%

 

  

16 godina
offline
Re: Atkinsonova dijeta-iskustva
Milka30 kaže...

Ljudovi zahebite djete IKAKVE,niti jedna ne valja i sve ce vam se vratiti!

 

  Najbolji trik za gubljenje kila je taj da si u glavi napravite "klik" i da jedete do 70% napunjenosti i da jedete 5 puta dnevno!

 

  Sada ce mnogi reci da ja trolam i da ljude nagovaram da jedu 5 puta dnevno,to sam i ja mislio,ali sam skontao da ima kvaka!

-70% napunjenosti koristite samo na pocetku jer se mozak brzo navikne na to "ogranicavanje",tako da poslje jedete normalno.Ogranicavanje je pod navodnicima,jer je to u biti kolicina koju bi ljudi trebali jesti,samo stro treba vremena da "signal" iz punoga zeludca stigne u mozak.

-5 puta dnevno,je u biti pravi "trik",ubrzo skuzite da ne mozete jesti 5 puta istu kolicinu,jer ste u biti siti od prijasnjega jela,pa automatski smanjujete porcije!

Ova dve fore u garantirano,uspjesne,zdrave i dugorocne-provjereno 100%

 

  

U pravu si otprilike. Samo ni sam ne znaš zašto 

Jedenjem više puta dnevno se metabolizam ubrzava što pridonosi mršavljenju. Također sam pobornik toga da dijete nikakve nemaju smisla, jer za ljude kraj dijete znači ponovno debljanje.

 

Za mršavljenje i zdrav život  potrebno je promijeniti prehranu i navike, te se početi baviti nekom aktivnošću (ovo pogotovo vrijedi za mlade ljude).

 

I naravno tome nema kraja, to je promjena životnog stila na bolje, a ne samo privremena stvar.

 

A što se tiče ovih 70%, pa po meni je bolje izračunati koliko kalorija treba unjeti dnevno i po tome napraviti nekakav  okviran plan prehrane, i naravno tih 70% vrijedi jer je to sitost, a ljudi se imaju naviku prejedati za stolom.

 

12 godina
online
Re: Atkinsonova dijeta-iskustva
lllnuclearlll kaže...

 U pravu si otprilike. Samo ni sam ne znaš zašto .....

 

Ma provjereno 100%.

Vidio sam svojim ocima kako se topi salo u moje skwo,kume,susjeda,poznanika i (kotluši/oraniji sa čvarcima XD),svi su na tu foru!

U pravu si kada ne znam točno kako i zasto,ali znam da pali.

Ono sa kalorijama je zaista tesko izvedivo i ono sto nutricionisti tvrde,jer Hrvatska realnost je takva da si ti jednostavno ne mozes priustiti ono sto oni na televiziji baljezgaju!

16 godina
offline
Re: Atkinsonova dijeta-iskustva
Milka30 kaže...

 

Ma provjereno 100%.

Vidio sam svojim ocima kako se topi salo u moje skwo,kume,susjeda,poznanika i (kotluši/oraniji sa čvarcima XD),svi su na tu foru!

U pravu si kada ne znam točno kako i zasto,ali znam da pali.

Ono sa kalorijama je zaista tesko izvedivo i ono sto nutricionisti tvrde,jer Hrvatska realnost je takva da si ti jednostavno ne mozes priustiti ono sto oni na televiziji baljezgaju!

 heh, baš i nisi u pravu... ne znam što znači ovo priuštiti, ja se ne kupam u parama ali pokušavam zdravo jesti, ali ne skupo i ne izmišljam neke kerefeke.

 

Tipa kila salame običkog parizera je danas skuplja od kile svinjske lopatice. srdele su jako zdrav, a jeftin obrok, itd itd. crni kruh prije nego bijeli, zobene pahuljice 5kn pola kile. jaja, svježi sir 17kn kila, povrće imam u svom vrtu skoro cijele godine, itd. ma ima zdravih jeftinih namirnica koliko hoćeš, samo što se ljudima neda pripremati pa jedu gotovo smeće.

 

i naravno da se slažem da mediji znaju napumpavati kad pričaju o nekakom lososu, tunama, japanskoj teletini, kavijaru i ostalim gluparijama. ali da se može složit pristojan jelovnik normalne cijene uz nešto truda, definitvno može.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice