Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.117
|
čitano: 802.342
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Da si procitao par stranica vidio bi da je to sranje. Uzmi neki ventilator bolje, neki kvalitetniji, malo prouci...
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
7 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Pero Dinamit kaže...
Da si procitao par stranica vidio bi da je to sranje. Uzmi neki ventilator bolje, neki kvalitetniji, malo prouci...

 A išao sam zadnje 2-3 stranice unatrag pa nisam vidio da se spominje i nije mi se dalo tražit dalje. Uglavnom, ventilator bolje ohladi nego klima? 

16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Pa ne, nego prijenosna klima je sranje. Bucna, grije se, trebas negdje dovod ili odvod zraka (vise ne znam) provesti kroz prozor.

Ugl, nemoj o tome ni razmisljati, bacanje love.


Edit:
Sorry, u drugoj temi je bilo govora o tome pa procitaj
https://m.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/koristite-doma-klima-uredaj/295452?page=0#post6652493
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.7.2023 21:37 (Pero Dinamit).
5 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
DangerousB kaže...

pozz drustvo moze li preporuka klime do nekih 700-800 eura? hladio bih oko 70ak kvadrata... koliko sam citao da bi dovoljna bila neka 18ka?! za te pare koliko sam mogao vidjeti ne mogu uzeti mitsubishi ili daikin...

Evo, pogledaj ovu Azurijevu, zapravo ak ne znaš, to ti je rebrandirani Gree za koji se zna da ima kvalitetne komponente i jednako dobro će se pokazati kao Daikin: https://www.jeftinije.hr/Proizvod/32968736/grijanje-rashladni-uredzaji/ugodan-zrak/klima-uredaji/azuri-klima-uredaj-nora-inverter-azi-we35vfi-azi-we35vfo-32kw

 

 

Drugi izbor je (malo skuplji) Vaillant VAI 8, također je u pitanju rebrandirani Gree: https://www.ikoma.hr/hr/klima-uredjaji-132/klima-uredjaji-mono-split-135/klima-uredjaj-3-5-kw-vaillant-vai-8-035-wn-9474/#tab-description

 

U obe klime moš ugradit Wi-Fi modul, šta znači da moš kontrolirati klimu sa neke lokacije udaljene od kuće, npr. posla

 

Uz oba dvije klime koje sam okačio dobijaš 2 god. gare (za Vaillant sam 100% siguran, dok za Azurija ne piše). Javi koja ti se od ovih sviđa, koju si uzeo, napiši utiske

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
6 godina
online
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...
DangerousB kaže...

pozz drustvo moze li preporuka klime do nekih 700-800 eura? hladio bih oko 70ak kvadrata... koliko sam citao da bi dovoljna bila neka 18ka?! za te pare koliko sam mogao vidjeti ne mogu uzeti mitsubishi ili daikin...

Evo, pogledaj ovu Azurijevu, zapravo ak ne znaš, to ti je rebrandirani Gree za koji se zna da ima kvalitetne komponente i jednako dobro će se pokazati kao Daikin: https://www.jeftinije.hr/Proizvod/32968736/grijanje-rashladni-uredzaji/ugodan-zrak/klima-uredaji/azuri-klima-uredaj-nora-inverter-azi-we35vfi-azi-we35vfo-32kw

 

 

Drugi izbor je (malo skuplji) Vaillant VAI 8, također je u pitanju rebrandirani Gree: https://www.ikoma.hr/hr/klima-uredjaji-132/klima-uredjaji-mono-split-135/klima-uredjaj-3-5-kw-vaillant-vai-8-035-wn-9474/#tab-description

 

U obe klime moš ugradit Wi-Fi modul, šta znači da moš kontrolirati klimu sa neke lokacije udaljene od kuće, npr. posla

 

Uz oba dvije klime koje sam okačio dobijaš 2 god. gare (za Vaillant sam 100% siguran, dok za Azurija ne piše). Javi koja ti se od ovih sviđa, koju si uzeo, napiši utiske

Gree jednako dobar kao Daikin. 

12 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Ja piknuo Mideu xtreme save 3.5kw prošli tjedan, instalirana u subotu i zasad radi savršeno. Tiha, ugodna, sa pregršt funkcija  i što je najvažnije ne košta extra puno. Prezadovoljan zasad.

8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
mazy651 kaže...

Ja piknuo Mideu xtreme save 3.5kw prošli tjedan, instalirana u subotu i zasad radi savršeno. Tiha, ugodna, sa pregršt funkcija  i što je najvažnije ne košta extra puno. Prezadovoljan zasad.

 Trebao si uzeti neku Gree (ili njegove rebrandove Azuri, Vaillant, Viessmann...)...

Zna se da je Midea bučna i ne valja.

 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
mazy651 kaže...

Ja piknuo Mideu xtreme save 3.5kw prošli tjedan, instalirana u subotu i zasad radi savršeno. Tiha, ugodna, sa pregršt funkcija  i što je najvažnije ne košta extra puno. Prezadovoljan zasad.

 Dobar izbor, imam istu.

A sad nek se ovaj govnar izjasni zasto je dao td na tvoj post? Jel to on zna mozda bolje od nas kakve su nama nase klime? 

14 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav,
radi se o klimi Fujitsu ASYG12KPCE/AOYG12KPCA. Klima postavljena od strane ovlaštenog servisa,vakumirana, 3 metra cijevi...
Čuje se iritantno zujanje (slabije se čuje,treba pojačati zvuk do kraja, počinje od 20-te sekunde).
Čekam servisera da dođe pogledati.
Ima li netko tu klimu i da li ta klima stvarno tako radi ili postoji neki problem?
Hvala

 

https://vimeo.com/manage/videos/846893867/privacy

 

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
mrgud1 kaže...

Pozdrav,
radi se o klimi Fujitsu ASYG12KPCE/AOYG12KPCA. Klima postavljena od strane ovlaštenog servisa,vakumirana, 3 metra cijevi...
Čuje se iritantno zujanje (slabije se čuje,treba pojačati zvuk do kraja, počinje od 20-te sekunde).
Čekam servisera da dođe pogledati.
Ima li netko tu klimu i da li ta klima stvarno tako radi ili postoji neki problem?
Hvala

 

https://vimeo.com/manage/videos/846893867/privacy

 

 Meni to zvuči kao i moj kineski kompresor.Jesi izašao do vanjske jedinice,da se iz nje ne prenosi zvuk na unutarnju jedinicu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2023 13:39 (zzz).
15 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Recenzija Samsung Windree-a 3,5 kw:

Vanjska jedinica je izrazito kompaktnih dimenzija. Unutarnja jedinica izgleda jako lijepo. Windfree mod je tek kada se postigne temperatura pa je više za neko održavanje, makar u sat vremena temperatura po ovim vručinama ode gore za 0.8 stupnjeva.

Za sada neznam dali da preporučim windree ili ne


#fsb
8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
mrgud1 kaže...

Pozdrav,
radi se o klimi Fujitsu ASYG12KPCE/AOYG12KPCA. Klima postavljena od strane ovlaštenog servisa,vakumirana, 3 metra cijevi...
Čuje se iritantno zujanje (slabije se čuje,treba pojačati zvuk do kraja, počinje od 20-te sekunde).
Čekam servisera da dođe pogledati.
Ima li netko tu klimu i da li ta klima stvarno tako radi ili postoji neki problem?
Hvala

 

https://vimeo.com/manage/videos/846893867/privacy

 

 

Trebao si uzeti neku Gree (ili njegove rebrandove Azuri, Vaillant, Viessmann...)...

Zna se da je Fujitsu bučna i ne valja.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
5 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
fer-de-lance kaže...

 

Trebao si uzeti neku Gree (ili njegove rebrandove Azuri, Vaillant, Viessmann...)...

Zna se da je Fujitsu bučna i ne valja.

 

 Ispravak kolega, nigdje ja nisam pljuvo po Fujitsiću, smatram da je to jedan od dobrih brandova kada su u pitanju klime 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vivax x, radi mjesec dana cca, jaja hladna, i ne sekiram se sto vivax bas i ne valja :)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...
fer-de-lance kaže...

 

Trebao si uzeti neku Gree (ili njegove rebrandove Azuri, Vaillant, Viessmann...)...

Zna se da je Fujitsu bučna i ne valja.

 

 Ispravak kolega, nigdje ja nisam pljuvo po Fujitsiću, smatram da je to jedan od dobrih brandova kada su u pitanju klime 

 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
mrgud1 kaže...

Pozdrav,
radi se o klimi Fujitsu ASYG12KPCE/AOYG12KPCA. Klima postavljena od strane ovlaštenog servisa,vakumirana, 3 metra cijevi...
Čuje se iritantno zujanje (slabije se čuje,treba pojačati zvuk do kraja, počinje od 20-te sekunde).
Čekam servisera da dođe pogledati.
Ima li netko tu klimu i da li ta klima stvarno tako radi ili postoji neki problem?
Hvala

 

https://vimeo.com/manage/videos/846893867/privacy

 

 I šta kažu serviseri ?

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
zzz kaže...
mrgud1 kaže...

Pozdrav,
radi se o klimi Fujitsu ASYG12KPCE/AOYG12KPCA. Klima postavljena od strane ovlaštenog servisa,vakumirana, 3 metra cijevi...
Čuje se iritantno zujanje (slabije se čuje,treba pojačati zvuk do kraja, počinje od 20-te sekunde).
Čekam servisera da dođe pogledati.
Ima li netko tu klimu i da li ta klima stvarno tako radi ili postoji neki problem?
Hvala

 

https://vimeo.com/manage/videos/846893867/privacy

 

 I šta kažu serviseri ?

  U gužvi su, dolaze tek za nekih 10 dana.  

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Ugradio prošle godine MEL Kirigamine Zen inverter 3 komada (prvenstveno za grijanje), i kod hlađenja su vrlo dobre.
just when i thought i got out they pull me back in
14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Imam Daikin i Panasonc, klime rade godinama bez problema. Samo čistim filtere.

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Stara Panasonic radila 20+ godina
AUDIOFIL
Klima uređaj - pitanje

Moze neko preporucit klimu do 650 eura za stan od 60+ m2?

Bit ce koristena za grijanje i hladenje.

Edit: Hvala Vavoom na savjetu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.7.2023 16:56 (PessimisticallyOptimistic).
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
PessimisticallyOptimistic kaže...

Moze neko preporucit klimu do 650 eura za stan od 60+ m2?

Bit ce koristena za grijanje i hladenje.

Edit: Hvala Vavoom na savjetu.

 E jesi se usrecio s takvim savjetom.. Lik nije normalan, znaci poceo je u privatne poruke pisat svoje gluposti jer tu ga popljujemo kad vidimo sta pise

3 godine
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav svima! Trebam pomoc! 😄
Toshiba klima, do sada radila skroz uredno. Redovito odrzavana, relativno malo koristena jer imamo centralno grijanje a ljeti nismo cesto doma pa ju i ne palimo non stop. Zadnje ciscenje cjele unutarnje jedinice prije mjesec dana. 
Pred par dana smo primjetili kondezat na propeli unutarnje jedinice i na plastici iznad krilaca. Kondezat se slijeva na krilca i kapa van. Dakle niej nikakvo crijevo zastopano da imamo problem s odvodnjom kondezata. 
Ja pretpostavljam da je problem u curenju rashladnog sredsva al me demantiraju jer to nije kao moguce. 🙃

Molim savjete i ideje sto provjeriti? Servisera naravno je trenutno jako teako dobiti pa evo dok cekamo da nesto i naucimo barem...

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
mdzo kaže...

Pozdrav svima! Trebam pomoc! 😄
Toshiba klima, do sada radila skroz uredno. Redovito odrzavana, relativno malo koristena jer imamo centralno grijanje a ljeti nismo cesto doma pa ju i ne palimo non stop. Zadnje ciscenje cjele unutarnje jedinice prije mjesec dana. 
Pred par dana smo primjetili kondezat na propeli unutarnje jedinice i na plastici iznad krilaca. Kondezat se slijeva na krilca i kapa van. Dakle niej nikakvo crijevo zastopano da imamo problem s odvodnjom kondezata. 
Ja pretpostavljam da je problem u curenju rashladnog sredsva al me demantiraju jer to nije kao moguce. 🙃

Molim savjete i ideje sto provjeriti? Servisera naravno je trenutno jako teako dobiti pa evo dok cekamo da nesto i naucimo barem...

 Male su šanse da ti rashladno sredstvo kapa, jer ono je u plinovutom stanju.

Vjerovatno ti je neštio pokvareno prije mjecec dana,kad ti je bilo čiščenje unutarnja jedinica.

Dešavalo se to više puta,klima radi isprano,obavi se redoviti servis,klima ne radi ispravno...

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.7.2023 9:15 (zzz).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Hvala na odg! Ma pretpostavljam da plin curi i hladi negdje, zaledi pa da se to otapa. Znam da je plin u plinovitom stanju 😀

 

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
mdzo kaže...

Hvala na odg! Ma pretpostavljam da plin curi i hladi negdje, zaledi pa da se to otapa. Znam da je plin u plinovitom stanju 😀

 

 Koliko je stara klima,i na kojij temp. je držiš ?

Također je moguče da stvara led, i kapa preko kade,provjeri dok klima radi.

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
U principu je nakon kondenzera (vanjska jedinica u slučaju hlađenja), a prije evaporatora (unutarnja jedinica u slučaju hlađenja) rashladno sredstvo u tekućem stanju. Moguće da je evaporator malo probušen pa da se vlaga iz zraka kondenzira/smrzava na mjestima ispod kojih nije kadica, pa curi van unutarnje jedinice.
just when i thought i got out they pull me back in
3 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Klima je najcesce na 25-27, stara 4,5 godine. 
koristena rijetko.

13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav svima, molim savjet pri odabiru klime.

Mislim se između ova 3 modela

 

DAIKIN FTXF50D/RXF50D
MITSUBISHI MSZ-HR50VFK/MUZ-HR50VF
GREE GWH18QD

 

Hladio bi se prostor od 60m2 sa unutarnjom i vanjskom izolacijom.

Primarno za hlađenje, zimi samo za dogrijavanje. Zimi su temperature pretežno do -10.

Ako imate za sugerirati nešto drugo još bolje.

E da i budžet mi je oko 1200 EUR.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Evo mali update. Nakon uvjeravanja da u klimi nedostaje pola plina, da su krivi monteri klime, da oni ciscenjem klime ne mogu nista zeznit itd iako je uredno hladila i grijala do zadnjeg ciscenja, serviseri su bili nazivcirani mojim pitanjima. S obzirom an njihovu pricu nisu mi bili uvjerjivi pa mi se cinilo potrebno malo ispitat situaciju. 
Napunili su plin toboze ( rekli su da ne mogu nadopunit nego moraju komplet minjat sta mi je isto malo cudno al ok) i klima je opet prokapala. Tek rad su se pozabavili unutarnjom jedinicom. Izmjerena je temperatura nula na ispuhu i vidila se maglica vodena. Prvi put me obuzela sreca sto klima kapa 😅. Eh onda su ipak malo stali, mozgali, tek onda rastavili unutarnju jedinicu i Bogu hvala skuzili da je isparivac bio u neravilnom plozaju u odnosu na kadicu. Oni su zanji kadicu i ventilator dirali kad su cistili klimu. Malo su to poslozili i klima vise ne kapa. 😊 Do koga je pitam se... 🫣

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice