Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim? zaključana tema

poruka: 239
|
čitano: 118.516
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?
APazinjan kaže...
nidjo123 kaže...

Nemoj dizat ruku da se otrov ne širi. Stisni, zamotaj, drži, nedaj. Probaj iscuclat otrov. (nemoj me potpuno slušat, nisam profesionalac) A ako nije otrovna, možda je zaštićena tako da je nemoj ubijat. Samo bježi da te ne čapi još koji put.

Ne smije se isisavati otrov !!!!! Ni pod razno, ne znam zašto ali sam tako čuo od lika na tv-u koji preživljava po svakakvim uvjetima (pustinja, lavina itd...)

ma ako misliš na Beara , on samo trkelja gluposti

ali svejedno nemoj isisavati otrov, za svaki slučaj

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?
nidjo123 kaže...

A ako nije otrovna, možda je zaštićena tako da je nemoj ubijat.

Smijeh Ne vjerujem da bi svi ostali pribrani nakon ugriza zmije. Bila ona zasticena ili ne. Metak u lijevo jaje pa nek se zastitnici zivotinja bune.

 

'Ne bu mene grizla'

http://www.youtube.com/watch?v=2ijHlDfxBKw&feature=related
14 godina
neaktivan
offline
Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?

Imaš pravo Namigiva

Prva pomoć. Treba smanjiti lokalno oštećenje tkiva, usporiti širenje otrova s mjesta ugriza, zaštititi ugrizenu osobu od iscrpljenosti i osiguravati vitalne funkcije (disanje i rad srca). U skladu s tim osoba mora mirno ležati, ugrizenu nogu ili ruku treba imobilizirati pomoću udlage ili ih staviti u povišen položaj, a ukoliko je ruka mjesto ugriza, treba skinuti sav nakit s nje. Mjesto ugriza zmije ne smije se s ničim liječiti - znači NE isisavati ranu, grijati je, hladiti, niti podvezivati. Treba održavati vitalne funkcije ugrizene osobe - rad srca i disanje, te mu se na usta ne smije ništa davati, pogotovo ne alkohol ili sedative.

 

Izvor: Pliva

Slavonija u ♥ ;;;---;;; Ako se dogode 2 faila istovremeno, dali se oni međusobno poništavaju?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?
tono123 kaže...

Što napravit kada vas zmija ugrize..omfg..msm nikad me nije ugrizla ali ako me ugrize šta da radim..

Pokupis se i odes kod doktora...

 

Ne zivimo u pustinji da se moras sam brinuti za ranu, osim toga kod nas ne zivi nista sto odraslog, zdravog covjeka moze ubiti svojim otrovom (odbjegli kucni ljubimci se ne racunaju :P).

 

Poskok je relativno bezopasan, ridovka je nesto opasnija, ali ne previse. Imas vecu sansu da te pas lutalica zarazi bjesnilom nego da te zmija u Hrvatskoj ubije.

Eh da, i ugriz bjelouske treba zbrinuti, iako nije otrovan. Bit ces cijepljen protiv tetanusa.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
neaktivan
offline
Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?

 

Poskok je relativno bezopasan, ridovka je nesto opasnija

Ha? Izlanuo se

 

 

Slavonija u ♥ ;;;---;;; Ako se dogode 2 faila istovremeno, dali se oni međusobno poništavaju?
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.8.2010 23:47 (nidjo123).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?

Sto "Ha?"

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
neaktivan
offline
Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?

Kako naotrovnija zmija Europe može bit relativno bezopasna?

Slavonija u ♥ ;;;---;;; Ako se dogode 2 faila istovremeno, dali se oni međusobno poništavaju?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?

Tako sto je konkurencija za mjesto "najotrovnije zmije u Europi" gotovo nepostojeca. Sve ti je to relativno. Neko djete moze biti najjace u vrticu pa ga to ne cini snagatorom.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 0:05 (rustweaver).
16 godina
neaktivan
offline
Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?

odi na peljesac pa se podji muvat oko podne ispod smokve ili drace...relevantan dozivljaj.

 

pardon relativan ;)

teško vrijeme za matore
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 0:09 (torrente).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?

I sto ces time dokazati? Da te zmija moze ugristi? Moze to i ovdje u Osijeku.

Ajde mi sada reci koliko ljudi godisnje ubije ridjovka? A ljude u dalmaciji poskoci i crne udovice redovno grizu vec stoljecima...

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
protjeran
offline
RE: Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?

Da mene zmija ugrize, umrla bi od otrovanja..

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?

To sad sve ovisi o tvom trenutnom stanju, zdravlju, položaju, položaju u vrijeme ugriza, vrijeme ugriza, mjesto, dali je netko u blizini, najbliža bolnica, raspoloženje, strah, nespretnostm različite osobine itd. itd. Kad bi tako razmišljali, ja "dajem otkaz" jer ću sutra MOŽDA dobiti na lotu...

Slavonija u ♥ ;;;---;;; Ako se dogode 2 faila istovremeno, dali se oni međusobno poništavaju?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?
nidjo123 kaže...

To sad sve ovisi o tvom trenutnom stanju, zdravlju, položaju, položaju u vrijeme ugriza, vrijeme ugriza, mjesto, dali je netko u blizini, najbliža bolnica, raspoloženje, strah, nespretnostm različite osobine itd. itd. Kad bi tako razmišljali, ja "dajem otkaz" jer ću sutra MOŽDA dobiti na lotu...

Raspolozenje, strah, nespretnost? Znaci ako sam u depri podleci cu zmijskom otrovu :)

 

Najbliza bolnica nije 300 kilometara udaljena ne zivimo u Africi. U krajevima gdje zive takve zivotinje protuotrov se drzi na svakom koraku.

Sva sreca pa mi biologija i kemija nisu struka pa ne znam nesto o tim stvarima...

Ajde da svoje tvrdnje nisam potkrijepio linkom, jos bih i razumio...

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
13 godina
offline
Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?

Nije otrov poskoka "zaj****cija" on ne ubija ali kolike muke vi proživite dok izađe iz tijela Viče

 

BTW onom iz discoverya je Chuck Norris samo izvor proteina . a o Žaku da ne govorim xD

...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?

Znalac? Da nisi mozda imao bliske susrete s doticnim? Smijeh

Ja sam, nasrecu, samo cuo da boli. Ne bih volio znati kako boli.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 3:21 (rustweaver).
13 godina
offline
Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?

Susjed je imao (živim u dalmaciji ništa cudno xD ) simptomi : Beživotnost, Muka , Bol u mišićima, Glavobolja, Vrtoglavica itd.

...
16 godina
moderator
offline
Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?

Tek sad sam vidio ovu temu... Uglavnom, za informacije i pitanja vezana uz vodozemce i gmazove pravac na web Hrvatske herpetološke udruge Hyla: http://www.hyla.hr - ako ne nađete potrebne informacije na samim stranicama, možete se javiti na Hylin forum s pitanjem, gdje će vam odgovoriti stručnjaci za takve stvari.

13 godina
offline
Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?

Neznam meni je ova tema više sprda**na nego nešto "specijalno" vezano uz zmije.

...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?
GimmieCorsair kaže...

Susjed je imao (živim u dalmaciji ništa cudno xD ) simptomi : Beživotnost, Muka , Bol u mišićima, Glavobolja, Vrtoglavica itd.

  simptomi čeka? jegera?

 

YAHUUU besplarni jeger

BFBC2: Drugar
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?
mbaksa kaže...

Tek sad sam vidio ovu temu... Uglavnom, za informacije i pitanja vezana uz vodozemce i gmazove pravac na web Hrvatske herpetološke udruge Hyla: http://www.hyla.hr - ako ne nađete potrebne informacije na samim stranicama, možete se javiti na Hylin forum s pitanjem, gdje će vam odgovoriti stručnjaci za takve stvari.

Nema tu puno cili mili, ima nacina (sjekira, stap, cekic, cigla ili jednostavno metak celo)

Tko je to tamo
15 godina
neaktivan
offline
Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?

2:40 jel bi i gljive pobio {#}

West Side
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 2:24 (al zagorec).
16 godina
neaktivan
offline
Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?

Yebote ozivili temu mrtvu 4 mjeseca {#}

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 2:28 (AA-d00d).
13 godina
neaktivan
offline
Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?

a mora se malo, ovo je legendarna....

BFBC2: Drugar
15 godina
offline
RE: Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?
AA-d00d kaže...

Yebote ozivili temu mrtvu 4 mjeseca {#}

a jbg mozda covjeku jos zmija u kuci ko zna

Life will kill you, even if you're in a rock and roll band
14 godina
neaktivan
offline
Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?

za svaku zmiju ima rijesenje 

तुम सच में करने के लिए पर्याप्त गूगल में इस डाल अनुवाद समय क्या करना है
15 godina
neaktivan
offline
Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?

zar opet {#}

You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one I hope someday you'll join us And the world will live as one .......
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?
mozda mu se vratila :D
तुम सच में करने के लिए पर्याप्त गूगल में इस डाल अनुवाद समय क्या करना है
13 godina
neaktivan
offline
Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?
14 godina
neaktivan
offline
Ušla zmija u kuću - kako da je izbacim?

pokazi da si gazda... ako nije duzi, tvoj je baarem siri i masi njime i pisaj okolo da oznacis teritorij(to tjera i lisice)


i onda ce se prestrasiti i pobjeci...


meni je stara rekla da kokice kolju zmije samo tako...


ili stavi kanticu nafte blizu nje, zapali novine i tjeraj vatrom, spricaj ovime za prozore prati, stavi mikro-termalnu mrezicu na pod i ukopcaj hladenje i smrzni na nekih -5 i sama ce izaci...ako to ne upali.........


....


....


...


dezic i upaljac...


spali ju zivuuu majkuuu joooj sta ti ima biti u kuci, ne placa ona rezije...


 


 


 


ili govoris o curi koja ti se uvukla nekako?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice