Overclocking Intel procesora (dual,quad) izdvojena tema

poruka: 4.213
|
čitano: 452.897
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
_itsmoriarty kaže...

dobar dan, 

da li bi netko od vas bio voljan nekako mi pomoci oko klokanja moga 7700K 

ja ne znam kako se to radi, a volio izvuci najvise iz tog proca.

molim zainteresirane da se jave u PP i dogovoricemo se da se nekako cujemo i da to rijesimo. 

Ima ti jako dobrih YouTube tutoriala, pogotovo ako pronađeš za svoju matičnu ploču i 7700K.

Upališ video na mobitelu, pratiš tutorial i klikaš.

Obično je samo osnovni overclock, i ako hoćeš nešto jače, samo povećavaš množitelj dok se sustav počne rušiti, i onda samo smanjiš za 1-2...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Jel puno 1.450v za e7200? (3.5ghz)

0 0 hvala 0
5 godina
Jimmy Lenard kaže...

Jel puno 1.450v za e7200? (3.5ghz)

1.450v je puno za duže staze za bilo koji procesor

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
5 godina

Ma kakve duze staze,hocu da izvucem maximum jos koji dan dok ne predem na xeon

Samo me zanima mogu li plocu ostetiti ?

10 godina
Za 3.5 GHz ne treba vise od 1.35, neki primjerci idu i na 3.8-4ghz sa tim naponom. Ja imam jos negdje e7300 koji je isao max na 4.45ghz.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
5 godina

Kod mene jedva na 1.45 drzi i to na 3.4ghz

10 godina
A hbg onda te pogodio lost cip ili je jako dugo radio na visokom naponu pa je degradirao
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
5 godina

Jos me nesto muci,da li je ovaj procesor slab za hd7770 cak i na 3.4ghz ? 

Posle pola sata u gta v gpu load 60%,a i temperatura max 46C znaci da koristi bukvalno pola grafe

Mozda je i do igre,u furmarku ide do 100% i temperatura je znatno veca

https://i.imgur.com/COt7CiX.png

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 0:00 (Jimmy Lenard).

0 0 hvala 0
5 godina

Moze neko pojasnit za sta sluzi

PLL Voltage

Load line calibration

Termination voltage

0 0 hvala 0
7 godina

Naravno da je procesor sa 2 jezgre preslab za GTA V , bez razmisljanja veliki bottleneck.Neke i5 "zastucaju" na novijim igrama.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 mjeseci

pozdrav,

prvo, sad ne znam moj CPU nije quad core, ten core je pa se nadam da nije bed ak ostavim u ovu temu.

ovako, kloknuo sam svoj i9 7900X na 4.5Ghz na 1.210v i radi sve OK

naime gledam malo po yt, kako ljudi klokaju i za onaj AVX oni stavljaju nesto ' -3

iskreno se ne razumijem previse u overclock ali ja to nisam nista dirao, i vidio sam da dosta njih stavlja ' per core ' dok sam ja sebi stavio na ' all cores '' 

ima li tu kakve velike razlike? i da li ja trebam podesiti taj AVX isto na minus neki broj?

hvala 

lp

EDIT:  

probao sam staviti klok na 4.6GHz uz 1.250v i radilo je sve ok, ali dok testiram clock uz CineBench ne zakuca mi klok na 100% a dok je na 4.5 onda da. 

i dobio sam manji score za 200 do 300 bodova. hmmmmm 

IG: _itsmoriarty
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2018 14:49 (_itsmoriarty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
suspendiran
Ovisno kolki minus stavis za tolko ce ti procesor smanjiti frekvenciju ukoliko neka aplikacija koristi AVX instrukcije kako bi se smanjilo zagrijavanje. Znaci ako postavis ovih -3 smanjit ce se 300mhz, ukoliko ne koristis aplikacije sa AVX instrukcijama ne moras se previse brinuti oko toga.

Sto se tice tvog oc-a na 4.6ghz vjerovatno dolazi do neke vrste throttlanja. Moze biti da je u pitanju nekakav power throttling kojeg mozes rijesiti postavkama u biosu da maknes ogranicenja potrosnje ako su postavljena po defaultu, postoji i mogucnost da ti se vrm pregrijava, to se eventualno moze rijesiti postavljanjem ventilatora koji ce puhati po vrm-u, treca je mogucnost da dolazi do throttlanja radi previsokih temp samog pricesora, ali to si valjda prvo provjerio.
13 mjeseci
war3_tft kaže...
Ovisno kolki minus stavis za tolko ce ti procesor smanjiti frekvenciju ukoliko neka aplikacija koristi AVX instrukcije kako bi se smanjilo zagrijavanje. Znaci ako postavis ovih -3 smanjit ce se 300mhz, ukoliko ne koristis aplikacije sa AVX instrukcijama ne moras se previse brinuti oko toga.

Sto se tice tvog oc-a na 4.6ghz vjerovatno dolazi do neke vrste throttlanja. Moze biti da je u pitanju nekakav power throttling kojeg mozes rijesiti postavkama u biosu da maknes ogranicenja potrosnje ako su postavljena po defaultu, postoji i mogucnost da ti se vrm pregrijava, to se eventualno moze rijesiti postavljanjem ventilatora koji ce puhati po vrm-u, treca je mogucnost da dolazi do throttlanja radi previsokih temp samog pricesora, ali to si valjda prvo provjerio.

vjerovatno su temperature u pitanju. jer u cinabenchu su dosta visoke u loadu, dok u igrama i slicno nisu toliko. 

ostavljam onda na 4.5 i super. ipak bolje nego stock. :) 

hvala kolega

IG: _itsmoriarty
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice