Canon PIXMA MX330 ,error PAPER JAM (ZAGLAVLJEN

poruka: 10
|
čitano: 5.871
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Canon PIXMA MX330 ,error PAPER JAM

prilikom printanja papir se zaglavio te sam ga povukao van na silu,započeo sljedeće printanje al javlja greškiu da je papir zaglavljen neka kontroliram izlaz papira, uopće ne uzima papair i nece printata, javlja stalno tu grešku

tražio moguća riješenja..isprobao sve sa interneta:
ispuhao ga, kontrolirao dal nije nešto palo unutra,provukao tanki karton kroz one dijelove di prolazi papair sve do kraja,


te sam ga otvorio,odvojio scanner od printera,printeru maknuo plastičnu masku..izvadio sve one žice iz elektronske ploče,očistio sve šta se moglo izvadit bez poteškoće,očistio svu tintu koja se skupila po elementima
te ostavio nedirnuto baš ovaj dio kroz koji papair prolazi, pustio ga za daljne ispitivanje ako bude potrebno!opet sve sastavio ..haha al opet isti problem!!

Sada sljedeći korak da stavim na dijelove i taj dio kroz koji prolazi papair,al prije ima možda neko koje drugo riješenje!???

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2014 16:06 (haai).
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Canon PIXMA MX330 ,error PAPER JAM

Ima

Ponovo moraš zakačiti  oprugu koja drži senzor za prolaz paira.

 

Kako?

 

Nikako

 

Nije prdviđeno za servisiranje.

 

Kako?

 

Ljepo robot je satavio printer i da bi došao do tog senzora moraš kompletnom rastaviti i sastaviti uređaja. Isto onaj posao što su roboti odradili u tvornici. A šanse da nešto potrgaš izgubiš neki dio ili ne znaš više gdje što dolazi su 1000%

 

Znači neisplativo.

 

Drugi puta pazi kako izvlačiš zaglavljeni papir.

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.9.2014 7:04 (Adriatix).
14 godina
neaktivan
offline
Canon PIXMA MX330 ,error PAPER JAM (ZAGLAVLJEN
Hvala..to mi je trebalo!!!
Pošto nema drugog riješenja ..ja cu morat pokušat rastavi i sastavit uređaj
Jedino me još zanima di se taj senzor i opruga nalazi ili kako izgleda..i bilo šta vezano za rastavljanje tog dijela
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Canon PIXMA MX330 ,error PAPER JAM (ZAGLAVL

Očito ne shvačaš

 

Nitko pametan ne misli to sastavljati i rastavljati pa da bi ti gratis dobio na tenjuru ono što tražiš.

 

Za to treba 2 sata rada za rastavititi i 2 sata rada za sastaviti

 

== 4* 150 kn

 

Zato probaj nači na netu servisni manual za MX 330 pa kad sve skupa to proučiš i naučiš i uspiješ sastaviti i još k tome da sve to skupa radi za to vrijeme si sigurno mogao napraviti jedan diplomski ili maturalni  rad.

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.9.2014 16:23 (Adriatix).
14 godina
neaktivan
offline
Canon PIXMA MX330 ,error PAPER JAM (ZAGLAVLJEN

Pa ne pitam da mi neko napravi..nego da si sam,ako je moguće..zato i postavljam pitanja..da da da točno tako!

Moguće da sam našao senzor o kome pričaš..ako je taj, koji je položaj ispravan.na slici 1 ili 2
On je sada u položaju 1 te printer ima problem(zaglavljen papair)...neznam kako da ga stavim u polžaj 2 trajno
Napravio sam simulaciju postavio sam ga u položaj 2 te spriječio plastičnom dijelu crnom sa crvenim rubovima da uđe u senzor
..zadržao je položaj kao na slici i probao printat al opet papir zaglavljen

čemu služi taj senzor..samo da regulira papir....?
a da ga nema ,tj da sve maknem bi bilo kakvih problema..?

slika 1 slika 1
slika2 slika2
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.10.2014 14:15 (haai).
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Canon PIXMA MX330 ,error PAPER JAM (ZAGLAVL

To je senzor za kvačilo

 

Senzor za papir je niže na istom kablu

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
14 godina
neaktivan
offline
Canon PIXMA MX330 ,error PAPER JAM (ZAGLAVLJEN

Točno...trenutno sam na drugom senzoru,maknuo sam ga...tek sam na početku, vidim da su bijel zupčanici blokirani ,
a crni koji prolazi kroz senzor ima otvor ,taj otvor je sada niže a kroz senzor prolazi pun dio.

zaključujem da taj otvor na crnom zupčaniku treba dignut gore di je senzor?

 

 

a na slici 4

bilo ja malo nepažnje mislim da sam vrtio bijele zupčanike pokraj senzora dok se nisu zablokirali

te sad ko vidnu posljedicu imam da se ovi 2 rolera ne dodirujuonaj manji se spustio dole

 

3 3
4 4
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 12:19 (haai).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Canon PIXMA MX330 ,error PAPER JAM (ZAGLAVLJEN
Dopuna
malo sam otpustio bijelu plastiku koja drži crni i bijeli zupčanik tako da sada mogu
pokretat zupčanike ,potom kad sam ih pokrenuo roleri su se vratili na mijesto,
(u crnom vidim da je opruga).sad se sve može pokretat a kad napravim cijeli krug desi se da i ona plastika di se stavlja papir ide prema napred,ako dalje vrtim ide na mijesto.
I tako ovisno kako vrtim i na koju stranu dešavaju se promijene sa svim tim elementima koji su u igri...blokiraju se odblokiraju ,vrte, mijenjaju položaj..itd


Ima možda savijet za dalje ???



Još jedno pitanje vezano za poklopac
htio bi isprobat printer dok je otvoren,al mi javlja pogrešku gornjeg dijela
(kada sve zaklopim je dobro)
je moguće gornji dio nekkao isključit
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Canon PIXMA MX330 ,error PAPER JAM (ZAGLAVLJEN

onda...kakao dalje?

ima koje rješenje?

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.10.2014 14:02 (haai).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Canon PIXMA MX330 ,error PAPER JAM (ZAGLAVLJEN

Idemo dalje:

danas sam uspio okrenit poklopac printera tako da je sada uključen u struju i mogu vidijet šta se događa dok radi,vrtio zupčanik i uključivao printer tako više puta dok nije našao točnu poziciju i isprintao papir,na sljedećem printanju javio je error 5100 pošto je konstrukcija di su zupčanici olabavljena nešto je iskočilo iz mijesta,malo prodrmao...stisnio konstrukciju error 5100 je nestao .al opet se javlja zaglavljen papair

al ima mali pomak ..sada ona površina koja gura papir prema rolerima obavlja svoj posao
roleri uzimaju papair al onda zasvira zaglavljeni papair

 

problem je taj da neznam u koju poziciju treba to stavit?!

 

sad mali odmor ..pa nastavljam dalje!!

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2014 14:26 (haai).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice