ADSL u BiH izdvojena tema

poruka: 2.539
|
čitano: 860.925
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
RE: ADSL u BiH
rashomon kaže...
AdoX kaže...

bh telecommov paket 9G

brzina downloada:4096k/bits

brzina uploada: 384k/bits

limit downloada: 9gb

limit uploada: neogranicen

50 km - to dodje oko 185 kn

meni je ovo dovoljno ,, a nije nes ni skupo za mene

 


 Ja koristim isto ovo...Još ja nisam dosegao tu brzinu downloada, a bogami ni uploada...Duplo je sporije...

S tim da paket sasvim odgovara mojim potrebama, možda da je jeftiniji kako...
 Kako nisi? Mozda je do tvoje linije. Ja od teoretskih 512kB/s downloadam s 490kB/s a i upload mi je preko 40kB/s od teoretskih 48kB/s.
Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
16 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

pozzz svima...ja sam se isto prikljucio akciji za povecanje prometa i usput sam vidio da 1.7. povecavaju brzinu...rekao sam im da bi bolje bilo da povecaju promet,a da brzinu ostave kakva jest,nadam se da se  slazete s time!!!!

P.S. zatrazio sam da mi odgovore pa vam javim "ako" odgovore!!!Neodlučan

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: ADSL u BiH
zeleni kaže...
boxer kaže...
zeleni kaže...

Vi se to ko lafo nadate da cete dobiti normalan odgovor od nekog ISPa :D

 a cuj,,,,zato je akcija BOMBARDIRANJE mailovima u tijeku,,,,
 Da nisam obucavao ljude koji rade na customer support mislio bih da bi ta akcija imala nekog efekta. Ovako, pisete uzalud. Vjeruj mi. Bolje ti je ganjaj imena shefova, ili cak direktora nekog, pa njemu posalji fino srochen mail, on ce poslati mail nekom sheficu "sredi ovo", tek onda ces viditi da se nesto desava, inache, ovi oznace sve slicne mailove, i napisu jedano odgovor svima.
 da, izgleda da salju identicne odgovore,,,znaci pravo u glavu sto bi se reklo,,,,ali mozda ima koji shefic za customer support koji kada vidi povecani broj mailova korisnika gdje traze identicne stvari, mozda se i posavjetuje i uputi nadredjenom prjedlog u vezi zahtjeva,,,,mozda...
ali prijedlog je na mjestu,,,samo se treba docepati imena i mailova tih "direktora",,,ako ko zna nek dadne informacije!
"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
16 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Evo ekipa sta su mi vratili iz HT-a...

 

Sve primjedbe , prijedloge ili sugestije nasih korisnika proslijedjujemo u
Upravu Drustva  gdje se , uz suglasnost Regulatorne Agencije za Komunikacije
( RAK ) i sukladno situaciji na trzistu telekomunikacijskih usluga u F BiH
rade modifikacije cijena , paketa ili usluga HT d.o.o.Mostar .
Od 01.07.ove godine najavljeno je povecanje brzine svih paketa usluge ADSL-a
, sto ne znaci da uskoro nece biti jos nekih promjena . Da li ce i kada
opcija FLAT RATE biti u ponudi , ne mozemo Vam konkretno odgovoriti , osim
da se sve novosti mogu pravovremeno procitati na nasoj web stranici.

 

pozzz

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: ADSL u BiH

Ahhh, princip je isti, ostalo su nijanse...grrr

 

Nista, barem se radujem boljem pingu zbog brzine i brzem downloadu, ako nista drugo..

U 3 mjesecu smo dobili pojeftinjenje, u 7 cemo dobiti vece brzine, ako se budu drzali tog ritma, onda mozda mozemo ocekivati povecanje prometa ili nesto drugo u 10 ili 11 mjesecu..

 

Valja se strpit...

"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
16 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH
boxer kaže...

Ahhh, princip je isti, ostalo su nijanse...grrr

 

Nista, barem se radujem boljem pingu zbog brzine i brzem downloadu, ako nista drugo..

U 3 mjesecu smo dobili pojeftinjenje, u 7 cemo dobiti vece brzine, ako se budu drzali tog ritma, onda mozda mozemo ocekivati povecanje prometa ili nesto drugo u 10 ili 11 mjesecu..

 

Valja se strpit...

 Nevjerujem da ce ikad povecati promet, nisam jos vidio da neki provider to radi, pa sad.. Njima je u cilju da vas sto vise prekoraci limit kako bi vise zaradili (zato i povecavaju brzine, da sto brze mozete potrositi promet ako ne pazite).
Btw. Javis koliki ti je ping sa starom brzinom i novom? Jer me uvijek zanimalo koliko brzina utjece na ping.
You cannot change your fate, no man can...
15 godina
offline
RE: ADSL u BiH

Javim ti kad budu povecali brzinu, inace imam 1024/192 sada,,,pa kad bude 2048/256, nadam se oko 25% boljem pingu,,,

"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
16 godina
offline
RE: ADSL u BiH
DrNasty kaže...
rashomon kaže...
AdoX kaže...

bh telecommov paket 9G

brzina downloada:4096k/bits

brzina uploada: 384k/bits

limit downloada: 9gb

limit uploada: neogranicen

50 km - to dodje oko 185 kn

meni je ovo dovoljno ,, a nije nes ni skupo za mene

 


 Ja koristim isto ovo...Još ja nisam dosegao tu brzinu downloada, a bogami ni uploada...Duplo je sporije...

S tim da paket sasvim odgovara mojim potrebama, možda da je jeftiniji kako...
 Kako nisi? Mozda je do tvoje linije. Ja od teoretskih 512kB/s downloadam s 490kB/s a i upload mi je preko 40kB/s od teoretskih 48kB/s.
 
Probao sam svoj account i na drugim linijama...Speedtest ga nagura negdje  na 1890 max...Al' mislim ne mari...DL je ok, Guild Wars ide OK, Youtube ide OK...ne spadam u grupu čangrizavih korisnika...
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.6.2008 17:56 (rashomon).
16 godina
moderator
offline
RE: ADSL u BiH
rashomon kaže...
 
Probao sam svoj account i na drugim linijama...Speedtest ga nagura negdje  na 1890 max...Al' mislim ne mari...DL je ok, Guild Wars ide OK, Youtube ide OK...ne spadam u grupu čangrizavih korisnika...
 Svasta. Meni speed test obicno bude oko 3600 kbs. Evo jucer sam downloado grid patch sa engl. servera, vidi sliku:
Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
15 godina
offline
RE: ADSL u BiH

Prijatelj mi je danas isao da nesto provjeri, tj, hoce sebi da uzme modem (mozel kakva preporuka za modem??), a da vrati njihov Zyxxel jer nece da placa pretplatu na modem, pa je cuo od "tete" sto radi da ce korisnici Ht:Mostar-a dobiti jednokratno 2 gigabajta sljedeci mjesec.

Mozda je "bombardiranje" djelomicno urodilo plodom?? Sta kazete? Cool

 

Rekli su mu da nisu stavili na stranicu providera, ali da su sve ispostave dobile nalog o povecanju prometa za 7 mjesec, jos je nesluzbeno, pa cemo vidjeti..

"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
15 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH
boxer kaže...

Prijatelj mi je danas isao da nesto provjeri, tj, hoce sebi da uzme modem (mozel kakva preporuka za modem??), a da vrati njihov Zyxxel jer nece da placa pretplatu na modem, pa je cuo od "tete" sto radi da ce korisnici Ht:Mostar-a dobiti jednokratno 2 gigabajta sljedeci mjesec.

Mozda je "bombardiranje" djelomicno urodilo plodom?? Sta kazete? Cool

 

Rekli su mu da nisu stavili na stranicu providera, ali da su sve ispostave dobile nalog o povecanju prometa za 7 mjesec, jos je nesluzbeno, pa cemo vidjeti..

 Dobro je to,ali ipak "jednokratno"podsjeća me kao na neku pomoć,da je za stalno e to bi bilo super.Neodlučan
are you talking to me
15 godina
offline
RE: ADSL u BiH

Bolje ista nego nista...

"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
16 godina
offline
RE: ADSL u BiH

Evo, sinoć sam downloadira seriju Battlestar Galactica i zamjetio sam da su povećali brzine downloada.

Eh sad kad bi nas ugodno iznenadili i 01.07. povećali promet (ili možda pustili flat rate... j***** valja malo i maštat Namigiva) bilo bi ZAKON. Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH
boxer kaže...

Prijatelj mi je danas isao da nesto provjeri, tj, hoce sebi da uzme modem (mozel kakva preporuka za modem??), a da vrati njihov Zyxxel jer nece da placa pretplatu na modem, pa je cuo od "tete" sto radi da ce korisnici Ht:Mostar-a dobiti jednokratno 2 gigabajta sljedeci mjesec.

Mozda je "bombardiranje" djelomicno urodilo plodom?? Sta kazete? Cool

 

Rekli su mu da nisu stavili na stranicu providera, ali da su sve ispostave dobile nalog o povecanju prometa za 7 mjesec, jos je nesluzbeno, pa cemo vidjeti..

 Znači samo za sedmi mjesec? A moglo bih se desit da to dobiju samo oni sa potpisanim ugovorom.

Karma is a funny thing.
15 godina
offline
RE: ADSL u BiH

Moze bit svasta, zato sam rekao da je jos nesluzbeno.

Ali evo hint, prijatelj ima isti paket kao ja 4 gb prometa, pa je htio kako sam vec rekao da kupi modem i da im vrati njihov, te je usput htio da se prebaci na sljedecu tarifu od 8 gb, a prijetelj nije potpisao vremenski ugovor na 12 niti na 24 mjeseca. Zena mu je rekla da saceka sa prebacivanjem na drugi paket jer ce sljedeci mjesec, dakle 7 mjesec korisnici dobiti po 2 gigabajta prometa, pa da to potrosi, pa da onda u 8 mjesecu predje na 8gigabajtni paket.

Dakle sve jos nesluzbeno, za par dana cemo vidjeti.

 

Vakaka otkud da su vec povecali brzinu?? Meni  neregistruje nikakvo ubrzanje, i dalje skidam 100kb/s paket 1024/192..

"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
16 godina
offline
RE: ADSL u BiH
boxer kaže...

Moze bit svasta, zato sam rekao da je jos nesluzbeno.

Ali evo hint, prijatelj ima isti paket kao ja 4 gb prometa, pa je htio kako sam vec rekao da kupi modem i da im vrati njihov, te je usput htio da se prebaci na sljedecu tarifu od 8 gb, a prijetelj nije potpisao vremenski ugovor na 12 niti na 24 mjeseca. Zena mu je rekla da saceka sa prebacivanjem na drugi paket jer ce sljedeci mjesec, dakle 7 mjesec korisnici dobiti po 2 gigabajta prometa, pa da to potrosi, pa da onda u 8 mjesecu predje na 8gigabajtni paket.

Dakle sve jos nesluzbeno, za par dana cemo vidjeti.

 

Vakaka otkud da su vec povecali brzinu?? Meni  neregistruje nikakvo ubrzanje, i dalje skidam 100kb/s paket 1024/192..

 Što se tiče prometa, yay!
A brzina je i meni ista...
Doć će Zoka da vas roka
16 godina
offline
RE: ADSL u BiH
boxer kaže...

Vakaka otkud da su vec povecali brzinu?? Meni  neregistruje nikakvo ubrzanje, i dalje skidam 100kb/s paket 1024/192..

 Nemam pojma ja sam slučajno zamjetio, btw ja sam iz Gruda.
 Kao što sam i rekao, zamjetio sam slučajno skidajući seriju s interneta i od prosječnih 300kb/s skidalo mi je 400kb/s, pratio sam malo download i nije padala brzina,
 znači da su pustili nove brzine bar što se tiče mog mjesta.
16 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Evo izgleda da su i meni podigli brzinu. Bio je download stalno oko 106 kb/s a sada je 180.

 

BTW, evo slika stranice našeg odličnog providera...

 

 

ht.ba ht.ba
Karma is a funny thing.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.6.2008 13:39 (CikaSpaso).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: ADSL u BiH

Evo i ja sam primjetio povecanje download brzine, skidao sa rapidsharea da probam i brzina downloada od 180 do 200kb/s.

"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
16 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Zanima me koja je najjeftinija DSL usluga u Mostaru? Imam bratića tamo koji bi želio net, pa ga zanima koji provider je najjeftiniji.

 

Hvala!

I'm writing my will, on a three dollar bill
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Ma nemoze se tu puno radit,kod nas je internet vako skup i jos vaznije vako los jer kod nas vlada skoro apsolutni monopol,u vecim zemljama se to ne moze desit jer tamo da bi opstao uvijek moras biti jaci od drugi (makar ne totalni monopol) a kod na 2 glavna provider-a i gotovo

Ajd sad posteno recite zasto bi povecavali pakete ili smanjivali cijene kad nemoraju gdje nema bihnet-a,tu je Ht:net i nemas bas veliko izbora uzmi ili ne ako neces nemas net-a i gotovo...

Iako mi je to sve jasno i ja se nadam da ce biti bolje ipak.

Nada umire zadnja

"Make it so"
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2008 19:20 (xxtoni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH
xxtoni kaže...

Ma nemoze se tu puno radit,kod nas je internet vako skup i jos vaznije vako los jer kod nas vlada skoro apsolutni monopol,u vecim zemljama se to ne moze desit jer tamo da bi opstao uvijek moras biti jaci od drugi (makar ne totalni monopol) a kod na 2 glavna provider-a i gotovo

Ajd sad posteno recite zasto bi povecavali pakete ili smanjivali cijene kad nemoraju gdje nema bihnet-a,tu je Ht:net i nemas bas veliko izbora uzmi ili ne ako neces nemas net-a i gotovo...

Iako mi je to sve jasno i ja se nadam da ce biti bolje ipak.

Nada umire zadnja

  A cuj. situacija se drasticno pobosljava. Imas sad i bezicni internet providera imas i kablovski internet. Ljudi su poceli masovno prelaziti na to (evo ja prvi i nikada   nisam bio zadovoljniji - imam flat za 49km mjesecno). Doduše brzina nije nešto (768/192) al mi se nigdje ne žuri.Smijeh. A nadam se da će uskoro povecati brzine. Koristim Pincom WIC.
CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ 2 GB RAM 667MHZ ASUS 7300 GT @ 475/920
16 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Ma to je ljepota nemoj da se zalis,ajd mozda i bude bolje za 5-10 godina Mršti se

"Make it so"
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: ADSL u BiH
xxtoni kaže...

Ma to je ljepota nemoj da se zalis,ajd mozda i bude bolje za 5-10 godina Mršti se

 A cuj, jasno je to nama, je*e lud zbunjenog i tako to, kao i ostale stvari u BiH!! 
Citava situacija je katastrofa! Samo kad pogledamo Hrvatsku, nemoramo dalje gledati, najjadniju ponudu i najvece cijene imamo.
Hebena situacija, geografski podjeljeni tereni herceg bosna, federacija, rs, sve samo na papiru, nema dobre konkurencije.
Al sta da se radi, ide pomalo nabolje.

Evo slika kao opis situacije

Je*e lud zbunjenog! Je*e lud zbunjenog!
"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
16 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Eto boxer... Bio si u pravu, dobili smo ta jadna 2 GB.

 

Karma is a funny thing.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: ADSL u BiH
CikaSpaso kaže...

Eto boxer... Bio si u pravu, dobili smo ta jadna 2 GB.

 

 Ej jesi to provjerio, pitao neko "ovlasteno lice" ili?
Ja nisam imao vremena niti ga sad imam da to provjerim, trenutno sam u nekoj frci oko jednog natjecaja za posao, pa testiranja mi oduzmaju dosta vremena.
"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
16 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Ima vijest na ht.ba

 

Karma is a funny thing.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Ma kad bi zastalno stavili da imamo jos 2 Gb to bi opet bilo malo,uhh jesu jad

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

evo nesto o ht adsl iz hercegovine.

PROBLEM brzina interneta (download, upload,pregledavanje stranica)

imam paket start po novom treba imati download do 2048 kb/s u mene je oko 191.40 kb/s

korisnik sam ima pola godine i pokušavao sam riješiti to sam. nema sta nisam pokušavao uglavnom do njih je. kako im je reklama: "svaki je korisnik vazan" dolazili su iz htea par puta nesto pametovali kao da sam seljačina da nemam pojma. evo sad čekam tri dana da dodju. jos jednom, ali da pošalju nekog strucnijeg od standardnih servisera da riješi to ako ne prelazim na WIC.

pozdrav hteu.

evo jos jedna slika od neki dan sto sam postigao "brzinu"

To je HT To je HT
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH
igby kaže...

evo nesto o ht adsl iz hercegovine.

PROBLEM brzina interneta (download, upload,pregledavanje stranica)

imam paket start po novom treba imati download do 2048 kb/s u mene je oko 191.40 kb/s

 
Brzina interneta ti je 2048 kbit/s (kilobit), a jedan kb (kilobyte) je 8 kilobit-a. Znači sa brzinom 2048 kbit/s download mora biti 256 kb/s. Tebi je 191, meni večinom oko 206, tako da je to otprilike u redu. Nigdje nije onoliko koliko bi trebalo.

Što se tiče tog da su serviseri u HT-u debili, slažem se.
Karma is a funny thing.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice