T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.337.576
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Meni radi normalno (HT optika).

 

Čini mi se da je to spačka na HTovoj strani jer ta stranica ima vrlo čudan SSL cert koji vrijedi samo 3 mjeseca, konkretno bi ona "internet sigurnost" što guraju novim korisnicima mogla biti problem.

 

Ja bi ih na tvom mjestu nazvao (0800 9000) i tražio da ugase to čudo i onda probao opet. Ako proradi, super, ako ne onda je nešto drugo...

 

[edit] - ili DNSovi, ali ne vjerujem. Mislim da noviji androidi po defaultu ignoriraju DNS koji je došao po DHCPu i stavljaju prioritet na 8.8.8.8 i 8.8.4.4.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 11:05 (Nuclear_Phoenix).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Joky007 kaže...

dal netko zna od kad su mi spojili optiku nemogu otvorit neke stranice koje recimo na drugoj mrezi normalno otvaram

Dobrodošao u Hrvatski Telekom. Ovi problemi su ti tek za zagrijavanje, poslije ćeš sigurno imat još toga. Bio sam kod puno operatera i stvarno sa niti jednim se nisam toliko je*ao kao sa HT-om.

Taj tvoj problem je najvjerojatnije povezan sa opcijom "Internet sigurnost" koja je po defaultu uključena. U MojTelekom aplikaciji je možeš isključit, počekaj par sati i onda probaj opet.

 

Ja se trenutno borim sa njihovim routingom prema nekoliko stranica, uključujući prema mom serveru. Imam ogroman packet loss. Ujutro radi sve ok, ali oko 9-10 sati krenu problemi. Do navečer imam 30-50% packet loss.

U SZK nitko nema pojma o čemu pričam. Prva stvar koju bi me valjda trebali pitat je da im pošaljem traceroute, ali to me doslovno nitko do sad još nije pitao.

 

Stvarno više ne znam kako da im objasnim u čemu je problem i što moraju napravit pa ako netko ima ideju, slobodno me uputite.

Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!
16 godina
online
T-Com Internet

Da li se netko kuzi u ove njihove LOG-ove?

Ovog ima tona!

 

Thu Feb 22 15:25:55 2024 daemon.notice wansensing: Main GPON Interface is still up, - moving to L3pSense
Thu Feb 22 15:26:00 2024 daemon.notice wansensing: (L3UpSense) runs L3UpMain.check(GPON,timeout)
Thu Feb 22 15:26:00 2024 daemon.notice wansensing: Main GPON Interface is still up, - moving to L3pSense
Thu Feb 22 15:26:03 2024 daemon.warn mcsnooper[4790]: Ignoring IGMP pkt on wan bridge port (port nr 2)
Thu Feb 22 15:26:05 2024 daemon.notice wansensing: (L3UpSense) runs L3UpMain.check(GPON,timeout)
Thu Feb 22 15:26:05 2024 daemon.notice wansensing: Main GPON Interface is still up, - moving to L3pSense
Thu Feb 22 15:26:10 2024 daemon.notice wansensing: (L3UpSense) runs L3UpMain.check(GPON,timeout)
Thu Feb 22 15:26:10 2024 daemon.notice wansensing: Main GPON Interface is still up, - moving to L3pSense
Thu Feb 22 15:26:15 2024 daemon.notice wansensing: (L3UpSense) runs L3UpMain.check(GPON,timeout)
Thu Feb 22 15:26:15 2024 daemon.notice wansensing: Main GPON Interface is still up, - moving to L3pSense
Thu Feb 22 15:26:20 2024 daemon.notice wansensing: (L3UpSense) runs L3UpMain.check(GPON,timeout)
Thu Feb 22 15:26:20 2024 daemon.notice wansensing: Main GPON Interface is still up, - moving to L3pSense
Thu Feb 22 15:26:25 2024 daemon.notice wansensing: (L3UpSense) runs L3UpMain.check(GPON,timeout)
Thu Feb 22 15:26:25 2024 daemon.notice wansensing: Main GPON Interface is still up, - moving to L3pSense
Thu Feb 22 15:26:30 2024 daemon.notice wansensing: (L3UpSense) runs L3UpMain.check(GPON,timeout)
Thu Feb 22 15:26:30 2024 daemon.notice wansensing: Main GPON Interface is still up, - moving to L3pSense
Thu Feb 22 15:26:34 2024 daemon.warn mcsnooper[4790]: Ignoring IGMP pkt on wan bridge port (port nr 2)
Thu Feb 22 15:26:35 2024 daemon.notice wansensing: (L3UpSense) runs L3UpMain.check(GPON,timeout)
Thu Feb 22 15:26:35 2024 daemon.notice wansensing: Main GPON Interface is still up, - moving to L3pSense
Thu Feb 22 15:26:40 2024 daemon.notice wansensing: (L3UpSense) runs L3UpMain.check(GPON,timeout)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Jel imas neki problem, net ne radi ili nesto? Ako da, zovi ih, kristalna kugla kaze gubitak optickog linka a ako ti sve radi, ne znam sto bi ti? Da u logu manje toga pise? Ne razumijem. Kupi i montiraj svoju opremu pa ces imati 100% nadzor sto se dogadja i zasto.

11 godina
offline
T-Com Internet

zvao sam ih, nekaj su resetirali i jos sam ja modem resetirao, zastita kao nije upaljena, i dalje isto, proslijedili su dalje pa cemo vidjet sta ce rijesit

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
dturko kaže...
Joky007 kaže...

dal netko zna od kad su mi spojili optiku nemogu otvorit neke stranice koje recimo na drugoj mrezi normalno otvaram

Dobrodošao u Hrvatski Telekom. Ovi problemi su ti tek za zagrijavanje, poslije ćeš sigurno imat još toga. Bio sam kod puno operatera i stvarno sa niti jednim se nisam toliko je*ao kao sa HT-om.

Taj tvoj problem je najvjerojatnije povezan sa opcijom "Internet sigurnost" koja je po defaultu uključena. U MojTelekom aplikaciji je možeš isključit, počekaj par sati i onda probaj opet.

 

Ja se trenutno borim sa njihovim routingom prema nekoliko stranica, uključujući prema mom serveru. Imam ogroman packet loss. Ujutro radi sve ok, ali oko 9-10 sati krenu problemi. Do navečer imam 30-50% packet loss.

U SZK nitko nema pojma o čemu pričam. Prva stvar koju bi me valjda trebali pitat je da im pošaljem traceroute, ali to me doslovno nitko do sad još nije pitao.

 

Stvarno više ne znam kako da im objasnim u čemu je problem i što moraju napravit pa ako netko ima ideju, slobodno me uputite.

 zabijelježi trace routeu i posalji im na mail ili chat

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
11 godina
offline
T-Com Internet

Da kucnem u drvo.

Još nijedan problem otkako sam spojen.

Ni oscilacije brzine niti što drugo.

Tek sad vidim u kojem kamenom dobu sam živio na onih 30/3 brzinama.

Sad sa kompa na tv streamam 4k film što je prije bio samo san.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ekipa nisam dugo pravio mjerenja...Imao sam prije 1gb i bil0 je 950)550 a sad nikako preko 350 upload..a treba biti 500...jel to tako svima da su sad smanjili ili?

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 21:47 (galinjo24).
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ako ima netko sličnu brzinu da mi može nešto provjeriti... Uskoro se selim i na novoj adresi trenutno nema mogućnost optike nego bakar 30mb/s download i možda 5G... Ako se netko prepoznaje i da koristi Plex da li je moguće s kompa streamati na tv 4K film ili seriju od tipa 10GB veličine?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Klipson kaže...
Ako ima netko sličnu brzinu da mi može nešto provjeriti... Uskoro se selim i na novoj adresi trenutno nema mogućnost optike nego bakar 30mb/s download i možda 5G... Ako se netko prepoznaje i da koristi Plex da li je moguće s kompa streamati na tv 4K film ili seriju od tipa 10GB veličine?

 to nema veze sa internetom, jer ak streamas sa kompa na tv to je kucna mreža, bitno je da je wifi 6 et radi brzine i sve je ok ili da si direktno spojen kablom i na tvu i na kompu u routeru i onda dijelis

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...

Ekipa nisam dugo pravio mjerenja...Imao sam prije 1gb i bil0 je 950)550 a sad nikako preko 350 upload..a treba biti 500...jel to tako svima da su sad smanjili ili?

 ne brzine su 200 100, 300 150, 500 250, 1000 500

 

koji router/ont imas? jel preko kabela ili preko wifia?

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Imam ovaj,mjerio sam preko kabla...pc
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...

Ekipa nisam dugo pravio mjerenja...Imao sam prije 1gb i bil0 je 950)550 a sad nikako preko 350 upload..a treba biti 500...jel to tako svima da su sad smanjili ili?

 Na njihovim stranicijama stoji: "700 Mbit/s do 1 Gbit/s za download i 350 do 500 Mbit/s za upload".

Ja sam imao "sličnu" situaciju, meni je bio download 140 a upload 300. Došli tehničari. Promjenili mi paket dobio novi ruter i sve ok radi.
Savijet zovi SZK i traži da ti dođe tehničar.
Ili pokušaj ono "uključi / isključi" i s čačkalicom od iza na ruteru drži 3 sekunde tipku reset.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...

 ne brzine su 200 100, 300 150, 500 250, 1000 500

 

koji router/ont imas? jel preko kabela ili preko wifia?

 Ako govorimo o optici brzine su:

    1. 300/150
    2. 500/250
    3. 1Gbit/500
    13 godina
    offline
    Re: T-Com Internet
    Imam 1gb...i down daje 950...max ali upload neprelazi nikad 350
    13 godina
    offline
    Re: T-Com Internet
    galinjo24 kaže...
    Imam 1gb...i down daje 950...max ali upload neprelazi nikad 350

     Sad izmjerio ja sebi (Laptop - Wifi) 5m udaljen od rutera, na tv-u je uključen Yt.

    15 godina
    offline
    Re: T-Com Internet
    Gale92 kaže...
    dado16 kaže...

     ne brzine su 200 100, 300 150, 500 250, 1000 500

     

    koji router/ont imas? jel preko kabela ili preko wifia?

     Ako govorimo o optici brzine su:

    1. 300/150
    2. 500/250
    3. 1Gbit/500

     a sta sam napisao?

    battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
    13 godina
    offline
    Re: T-Com Internet
    Restartirao router i wifi i zicno nejde upload preko 320 nikako
    15 godina
    offline
    Re: T-Com Internet
    galinjo24 kaže...
    Restartirao router i wifi i zicno nejde upload preko 320 nikako

     a preko cega mjeris? ovi speedtestovi su postali uzas(mislim na ookla). Probaj factory reset sa cackalicom ak nisi

    battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
    13 godina
    offline
    Re: T-Com Internet
    Jesam,probao sam....prijavio sam kvar..pa cemo vidjet
    13 godina
    offline
    Re: T-Com Internet
    galinjo24 kaže...
    Jesam,probao sam....prijavio sam kvar..pa cemo vidjet

     Nemoj se sekirat. Meni je taj ruter radio kad su mi ga donjeli (mjenjo ugovor) radio sat vremena i krepao je. I to baš u Petak u 17:00h kad tehničari ne rade. Ukratko bio bez svega čitav vikend.

    13 godina
    offline
    Re: T-Com Internet
    dado16 kaže...

     a sta sam napisao?

     Htio sam se nadovezat i reć da brzine 100/200 više nema. Ispričavam se ako sam išta krivo napisao

    16 godina
    online
    Re: T-Com Internet
    Gale92 kaže...
    dado16 kaže...

     a sta sam napisao?

     Htio sam se nadovezat i reć da brzine 100/200 više nema. Ispričavam se ako sam išta krivo napisao

     ...kako mislis nema? 

    http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
    13 godina
    offline
    T-Com Internet

    Bio danas tehnicar,nije moga nista napraviti...poslao je na nadzor....jednostavno zakuca upload 330 i nejde vise

    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    8 godina
    offline
    T-Com Internet

    Ako se radi prijenos broja iz jedne mreže u drugu (telemach u HT), tko zadaje datum uključenja i da li se taj datum može pomaknuti? Konkretno, usluga je ugovorena prošli tjedan (ili pretprošli čak) i netko jako pametan je stavio datum sredinom 3. mjeseca, kad korisnika nema na lokaciji (i neće ga biti neko vrijeme). Ima li pomoći ili to tako ide?

     
    0 0 hvala 0
    15 godina
    offline
    Re: T-Com Internet

    na ovo ti mogu dati odgovor - datum prijenosa je fisan i ne mijenja se baš lako jer se mora unositi novi zahtjev za prijenosom a stari stornirati. sad oko datuma, to ima rok od 5-7 dana ako se radi remote prebacivanje, tj 2-3 dana ako se radi u centru/podružnici. savjet ako ne odgovara datum, zovi szk, reci da neće biti nitko da preuzme sim karticu do nekog perioda pa se može dogovoriti naknadni nekih 5-7 dana ranije da sim dođe i da netko preuzme prije migracije s operatera na operatera. vo što je stavljeno sredinom 3mj se javi isto szk jer kao što rekoh, rok je 5-7 dana za prijenos i dobivanje novog ht sim sa istim brojem.

     

    edit: da malo pojasnim - datumi prijenosa su definirani od strane hakom-a te svaki davatelj ima listu sa kojim datumom unosa će se provesti migracija, barem nama tako pošalju za svaki mjesec datum unosa - datum prijenosa, vrijeme prijenosa se dogovara s korisnikom, te ako je potrebno jedan od davatelja može pomaknti datume ako se radi o nekoj promjeni u dokuemntaciji kao npr promjena odmah i vlasništva broja sa jednog na drugog korisnika

    https://idzan.eu | Hrvatski Telekom Customer Support Agent, non-Tech sektor
    Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2024 16:10 (midzan21).
    14 godina
    offline
    T-Com Internet

    Zanima me budući da su uveli optiku ,jel tko tražio da se makne s krova postojeći kabel telefona koji recimo samo smeta sada budući da ne služi ničemu niti telefon ide preko toga kabla? Kod postojećeg krovišta i moguće zamjene krovišta stvara mi samo problem.

    Ako je moguće tražiti micanje toga kabla i  dali su naplaćivali konkretno ovu uslugu?

     
    0 0 hvala 0
    8 godina
    offline
    Re: T-Com Internet
    Koriste li taj kabel i tvoji susjedi? Odnosno, ide li preko tvog krova linija i dalje susjedima? Ako ne, mislim da možeš slobodno maknuti, bar smo mi tako napravili nakon što su i meni uveli optiku. I tako su mi izjavili da je tehnički gledano, od stupa i ormarića, parica moje vlasništvo i dio kućne instalacije.
    Ništa te ne košta javit im se i tražiti te info od njih, pa i reći im da imaš radove i da linija ne može ići preko tvog krova ako i dalje susjedi koriste.
    14 godina
    offline
    Re: T-Com Internet

    Znači samo još jedna kuća je spojena na isti kabel,tj.preko njihove kuće ide na našu i to je to,dalje nema. Ako samo odsječemo onda bi njima visio kabel na krovu,zato gledam dali je kako moguće tehnički tražiti da se ukloni.

    Dakle oni ništa ne gube ako mi maknemo naš kabel.

    Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 22:35 (Atomic-7).
    E-mail:
    Lozinka:
     
    vrh stranice