Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 30.897
|
čitano: 9.070.654
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa eto za sto bi me mogao sluziti po tebi

10 godina
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 14:19 (BoTiA).
8 dana
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

Trebam preporuku za neki laptop do 8000 - 8500 kn s nešto većim ekranom (17").

Treba mi za programiranje, multimediju te da može pokretati neke zahtjevnije (novije) igre.

Hvala!

0 0 hvala 0
10 godina

kriva tema

#fsb
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 22:52 (sveupitni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
20 mjeseci

Ima li netko preporuku za laptop sa VA panelom, po mogućnosti 17", što jeftiniji, a opet da ima barem AMD Ryzen 3 ili Intel i3. SSD nije uvjet ako ima DVD čitač kojeg mogu zamjeniti SSDom? Šteta da Nabava.net nema filter za vrstu panela, to bi jako olakšalo traženje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 dana

Pozdrav,

Trebam naravno i ja pomoć i poneki savjet oko kupovine laptopa… Laptop bi koristio za klasične stvari (surfanje, filmovi…) plus neko početničko programiranje plus GIS (to mi je bitno da može ok vrtiti). Nekakav budžet je oko 4000, protegnuo bi se do 4500 ili koju stoticu više ako je baš neka izvrsna prilika. Igrice ne igram i teško da ću igrati u skoro vrijeme :).

Ekran klasika 15,6'', CPU bi ciljao da je i5 8. generacija ili odgovarajući AMD (Ryzen 5?), RAM-a minimalno 8 GB, s time da bi bilo lijepo da ima opciju nadogradnje ako će mi trebati, memorija recimo SSD 256 GB. Ono što nisam siguran, koliko mi je pametno recimo uzimati nešto što ima memoriju 1 TB HDD + 128 GB SSD umjesto 256 GB SSD-a? Da li je 128 SSD sporiji od 256 SSD-a ili je samo pitanje količine stvari koje mogu nakrcati na to? Također ne znam baš da li mi treba odvojena grafička ili je integrirana dovoljna, pogotovo ako je neka ok, ako ne igram igrice niti vrtim 3D-ove, GIS bi trebao i bez toga ok raditi?

Recimo da sam bacio oko na ovo https://www.bijela-tehnika.com/dell-prijenosno-racunalo-vostro-3578-n2072wvn3578emea01190/0386039/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click, kreće od 4000 kn i nešto pa na gore ovisno o kombinaciji gotovina/kartica, ono što mi se sviđa je da ima u startu 3 godine garanciju, i opciju da se poveća RAM do 16 GB… Ima i optičku jedinicu, za što ni sam nisam na čisto jer mi može koristiti ili je suvišno u današnje vrijeme… Netko je par postova više spominjao i ovaj https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-3-NXGY9EX038-prijenosno-racunalo-1343152.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click, kolika je uopće razlika između njih? Što se tiče proizvođača, kolko je Dell bolji/lošiji od npr Lenova, Acera, dođe li to sve na isto?

Muchas gracias :)

0 0 hvala 0
7 dana

Trebam pomoć.

Tražim nekakav relativno pouzdan laptop do 5000kn plus minus. Imao sam HP jedno 11 godina i super je radio, ali stigle su ga godine.

Ne treba ništa extra, ali da može pokrenuti Football Manager šta se igrica tiče, a ostalo bi bio namijenjen za filmove i slično.

Imam dobrih iskustava na ovom forumu jer su mi složili odličan komp za male novce, pa eto, tražim pomoć ljudi koji se razumiju više od mene.

Hvala.

0 0 hvala 0
4 godine

Lijep pozdrav. Kupujem novi laptop za neke osnovne potrebe, surfanje, filmovi, office, igrice ne igram. Na par prijašnjih stranica vidim da se za 4000 može dobiti i3/i5/ryzen 3/5, 8gb rama, grafika 2gb...  Našao sam dva modela, meni koji se ne razumijem na prvi pogled praktički isti, pa me zanima ima li kakve prednosti jedan nad drugim? Osim što je Asus 200kn jeftiniji :) Možda i nešto treće ako je u tom cjenovnom rangu?

edit: sad gledajući specifikacije vidim da acer nema usb 3.1 port, dok asus ima. S obzirom da ne planiram u narednih par godina kupovati novi laptop, igra li to ulogu?

asus-vivobook-x505za-ej618-156-fhd-amd-ryzen-5-2500u-up-to-360ghz-8gb-ddr4-256gb-m2-ssd-amd-radeon-vega-8

ili

Acer-Aspire-3-NXGY9EX038

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-330-81de021wsc-156-fhd-intel-core-i5-8250u-up-to-340ghz-8gb-ddr4-256gb-ssd-i/LEN-4922/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

nasao sam i ovo, i5 umjesto ryzena i integrirana grafika, koliko ce mi to utjecati na performanse ako ne igram igrice?  vjerujem da je izrada malo bolja nego od asusa i acera

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2019 10:52 (Toni91).

0 0 hvala 0
8 mjeseci

0 0 hvala 0
10 godina

Pozdrav !

Molim za pomoć oko prijenosnog računala...

Budžet oko 4000kn (koja stotka više)

Namjena: uredski poslovi i igranje pokoje igre (ništa zahtjevnog)

SSD i 17,3'' po mogućnosti...

ovo mi zapalo za oko kao neki best buy:

https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-17-ca0013nm-5sv08ea.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

ima možda nešto bolje ?

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 20:21 (LOL123).

0 0 hvala 0
8 godina
LOL123 kaže...

Pozdrav !

Molim za pomoć oko prijenosnog računala...

Budžet oko 4000kn (koja stotka više)

Namjena: uredski poslovi i igranje pokoje igre (ništa zahtjevnog)

SSD i 17,3'' po mogućnosti...

ovo mi zapalo za oko kao neki best buy:

https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-17-ca0013nm-5sv08ea.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

ima možda nešto bolje ?

Hvala

KLIK za manje para jaca grafa.

Origin/Steam/YouTube : Dom1natoRRR
10 godina

Bolja grafa ali..

Manji ekran

Nema SSD

Proc slabiji

Primarna upotreba je za office

Igranje sporedno.

4 godine

Da li je ovo OK ponuda?

https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ACER-NX.GP8EX.023/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

I uz njega ide dodatne 3g garancije preko Uniqua osiguranja gratis.

0 0 hvala 0
10 godina
iandic kaže...

Da li je ovo OK ponuda?

https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ACER-NX.GP8EX.023/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

I uz njega ide dodatne 3g garancije preko Uniqua osiguranja gratis.

da

7 dana

Sad kad je kolega iandic bacio link na akciju elipsa za acere malo sam i tamo pogledao...

Pa mi je zapeo ovaj za oko https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ACER-NX.GT1EX.001/, odgovara mi i procesor i memorija, čini mi se da je i grafička solidna, ima win 10, jedino što me muči je da ima 8 gb RAM-a bez mogućnosti nadogradnje...

@iandic da li možda imaš info što znači tih 5 godina sigurnosti kod elipsa (2 god. garancija + 3 god. sigurnosti)?

Druga opcija mi je ovaj dell https://www.bijela-tehnika.com/dell-prijenosno-racunalo-vostro-3578-n2072wvn3578emea01190/0386039/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click, slična konfiguracija, osim što ima mogućnost nadogradnje RAM-a do 16 gb, i ima optički disk... Nema win 10, ali koliko vidim to se da jeftino srediti preko e-baya...

Da li imaju još neke razlike koje bi mogle biti bitne a da ih nisam skužio (baterija, priključci...)? Da, Acer ima IPS ekran, koliko je to stvarno bolje?

Hvala unaprijed ako neko može pomoći...

0 0 hvala 0
4 godine

@BoTiA: Hvala, i meni se čini kao fer ponuda, pogotovo zbog 5 g garancije. 

@Gnajskrim_1: To je 2g standardne garancije, a ostale 3g pokriva Uniqua osiguranje tj. oni plaćaju popravak. U slučaju reklamacije se obraća njima i šalje laptop direktno na servis preko kurirske službe koju oni odrede.

0 0 hvala 0
10 godina
Gnajskrim_1 kaže...

Sad kad je kolega iandic bacio link na akciju elipsa za acere malo sam i tamo pogledao...

Pa mi je zapeo ovaj za oko https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ACER-NX.GT1EX.001/, odgovara mi i procesor i memorija, čini mi se da je i grafička solidna, ima win 10, jedino što me muči je da ima 8 gb RAM-a bez mogućnosti nadogradnje...

@iandic da li možda imaš info što znači tih 5 godina sigurnosti kod elipsa (2 god. garancija + 3 god. sigurnosti)?

Druga opcija mi je ovaj dell https://www.bijela-tehnika.com/dell-prijenosno-racunalo-vostro-3578-n2072wvn3578emea01190/0386039/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click, slična konfiguracija, osim što ima mogućnost nadogradnje RAM-a do 16 gb, i ima optički disk... Nema win 10, ali koliko vidim to se da jeftino srediti preko e-baya...

Da li imaju još neke razlike koje bi mogle biti bitne a da ih nisam skužio (baterija, priključci...)? Da, Acer ima IPS ekran, koliko je to stvarno bolje?

Hvala unaprijed ako neko može pomoći...

Ovaj ACER  ASPIRE 5 je super kupnja za 4400 kn:

Procesor: Intel Quad i5-8250U (6M Cache, up to 3.40 GHz)
Radna memorija: 8GB DDR4
Tvrdi disk: 256GB SSD
Zaslon: 15.6 FHD 1920x1080 IPS LED
Grafika: nVidia GeForce MX150 2GB DDR5

Glede RAMa, 4 GB ti je zalemljeno na ploču, a 4GB je dodatno. Tu jednu pločicu možeš izvaditi i zamijeniti sa onom većeg kapaciteta, max 20GB ukupno.

IPS ekran je meni osobno super stvar, boje ne blijede kad se gledaju iz kosa

9 godina

Molio bih preporuku multimedia laptopa do 3500-3700kn. 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 mjeseca

0 0 hvala 0
8 mjeseci
dblooder kaže...

Molio bih preporuku multimedia laptopa do 3500-3700kn. 

Hvala

Acer Aspire 3 Ryzen 5 2500U, 8GB, 256GB SSD, Radeon RX Vega 8, 15.6" LED FHD

nema na čemu

20 mjeseci
Paolo Maldini kaže...

Ima li netko preporuku za laptop sa VA panelom, po mogućnosti 17", što jeftiniji, a opet da ima barem AMD Ryzen 3 ili Intel i3. SSD nije uvjet ako ima DVD čitač kojeg mogu zamjeniti SSDom? Šteta da Nabava.net nema filter za vrstu panela, to bi jako olakšalo traženje...

Stvarno nitko nema laptop sa VA panelom?

10 godina

Pozz ljudi, može li mi tko preporučiti dobar laptop za obradu videa, budžet je 7500kn, SSD minimalno 250GB + HDD za pohranu.

Hvala unaprijed

IRebic
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 dana

@iandic - hvala za info, zvuči prilično dobra ta kombinacija sa 5 godina!

@botia - hvala za pomoć, i meni djeluje dobra ponuda, nemam iskustva sa IPS ekranima pa je dobro čuti i to!

1 0 hvala 0
10 godina
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2019 7:30 (BoTiA).
8 godina
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina

Molim mišljenje o ovom laptopu:

https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-330-81FL002LSC-prijenosno-racunalo-1359304.aspx

Treba mi prvenstveno za surfanje, gledanje filmova, obrada dokumenta (Office). Igrice mi nisu toliko bitne.

Nisam shvatio da li se može ugraditi posebno SSD.

AKo imate prijedlog 17 inch laptopa do 5500 kn koji je dobar prvenstveno za multimediju molim savjet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 mjeseci

čuj ako ćeš ti dograđivat RAM onda je to više nije laptop do 3.000 kn.

a ako ti ugradnju RAM-a ne radi servis (jer ti ne smiješ na svoju ruku pošto u tom slučaju gubiš jamstvo) koji ti još to masno dodatno i naplati kao što su meni rekli u Micronisu da će mi u hp laptop s 4 GB RAM ugraditi besplatno dodatne 4 GB RAM-a pa će mi to doći još 445.55 kn više, a taj sam isti DDR4 našao na netu za 229 kn.

Ovaj quad core CPU koji sam preporučio je dobar ja imam dvojezgreni pentium 10 godina star i radi ko sat, ovaj će biti još i bolji, a grafička je manje bitna pa ne možeš na tom lapu igrat video igre, šta će joj bolja grafička i manje RAM-a pa CPU će joj se mučit i usporavat rad? Puno je bolja kombinacija amd quad core s 8 GB RAM-a ja nikad ne bi kupio lap sa 4 GB RAMA džaba ti je i bolji CPU gušit će se i usporavat.

A ako i dalje misliš ugrađivat RAM i platit sa slanjem lapa u servis njihovom skupom ugradnjom i sl pa zbroji sve troškove i koliko dugo nećeš imat lap na raspolaganju, onda dodaj još niti 200 kn pa za 3.599 kn imaš pravu stvar.

a gospođa traži lap do 3.000 kn vjerojatno samo za surfanje i pokoji film.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2019 11:05 (buld).
8 godina

Trenutno najbolji izbor za te novce od cca 3500-3800kn je sa 2500U proc, 8gb ram i 256gb ssd laptop, ispod tog nebi ništa kupovao, ak se stvarno nema para onda n5000 proc i ssd, al da ne košta više od 2500kn. Šteta što uskoro dolaze noviji ryzen laptopi, al vjerojatno neće bit jeftini, tak da to otpada.

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice