AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

poruka: 172
|
čitano: 35.812
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

  Pa imaš recenzije pa čitaj. Neću ja sada prepisivati tu sve recenzije. Šta da ti ja dam, ako si pismen sve možeš naći. Šta ti misliš da mene pati to što dobivam TD ? Rasprava je izgubila smisao, zato sam je mislio zatvoriti. 

12 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
bik kaže...

 

Inace FX8320 NIJE FX8350 kao što i7 2600K NIJE i7 2700K.

Nije valjda da pusis foru o hand picked primjercima i polozaju na waferu? Pa AMD-u i Intelu bi se vise isplatilo sve prodavati pod jeftiniju verziju nego svaki procesor posebno testirati. Sta se dogadja i koliko kosta detaljno testiranje procesora imas u danasnjem clanku.

12 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Govorio sam o FX 8320 i i7. Zadnje pitanje koje valjda nisi razumio; zašto nisi usporedio 2 procesora i5 (npr. 3570K) i FX 8320? Pošto je nit vodila u svim tvojim komentarima cijena, a 3570K i FX 8320 imaju bliže cijene nego 2600K i FX 8320. 

 

Nema razloga da druge i mene naziaš nepismenima zato jer nemaš ništa drugo reći osim vraćati se na cijenu. 

 

Usporedba je o tako 2 random odabrana modela, prvo niti su iste cijene, niti su iste starosti, niti iste overall performanse (da ne se ne bi opet zakačio za ispativost i cijene u gamingu, malo je lame tipkanje istog n-ti put).

Mogao si onda usporediti FX 6300 i i7 3930K i piskarati o isplativosti.

 

Vidim da si se uhvatio 3770K, koji nije ništa posebno jači od 2600K, koji se k tome još i lakše clocka, i time se lako nadoknade manje preinake i razlike. Ima razlike i u potrošnji, ali pošto to tebi nije ni bitno... Dakle za ovu raspravu možemo ih strpati pod isto. Na šta se sve vadiš...

Remember, remember the Fifth of November.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2013 16:49 (Apachy).
 
7 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Mozda se fx ne moze mjeriti sa i7,ali se zato moze mjeriti sa svakim i5!Kraj priče!

::;;;)
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2013 16:47 (WiNAmDGAMer).
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

U tome i jest poanta. Gledaju se i uspoređuju 2 procesora sličnih kvaliteta i cijene.

 

Druga stvar je ta što AMD-ov top model nije ni blizu Intelovom, a ta banalna stvar je čini se mnogima nepodnošljiva.

Layla, you've got me on my knees.
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

"Itomic009"

Brate postao si smješan,ne kužim što želiš dokazat!!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2013 16:57 (volegradele).
Moj PC  
5 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
itomic009 kaže...

  Pa imaš recenzije pa čitaj. Neću ja sada prepisivati tu sve recenzije. Šta da ti ja dam, ako si pismen sve možeš naći.

Ček sekund, nek malo razjasnim stvari, otvorio si temu jer si "šokiran" količinom dezinformacija koje se šire forumom, a ne da ti se pokrijepiti te tvoje argumente, jer navodno možemo ih sami naći? Koji si vrag uopće otvorao temu onda? I ne, netrebaš prepisivati rezencije, dovoljno je kopirati link, ne preuveličavaj onda.

Ubi bene, ibi patria.
15 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
BlueMax kaže...

Nije valjda da pusis foru o hand picked primjercima i polozaju na waferu? Pa AMD-u i Intelu bi se vise isplatilo sve prodavati pod jeftiniju verziju nego svaki procesor posebno testirati. Sta se dogadja i koliko kosta detaljno testiranje procesora imas u danasnjem clanku.

Pušim :D tj vjerujem je da 2700k bolji za OC od 2600K , možda samo za malo tj da treba manje napona za određenu stabilnost, ili je iz sredine wafera.. iako ga osobno ne bi kupio pored 2600K, 2700k ima svoju klijentelu ili je bar imao..

bio je jedan sjajan primjer tu na forumu  ,ali ovo je OT, čekamo itomica da iznese argument a ne "imate sve na netu"

14 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Intel vs AMD tema?

 

{#}

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

2700K je drugi stepping i mnogo ih vise ima da udaraju 5.0, kupiti 2600k pored 2700k je ludost.

multi-gpu 4 live
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Najači fx8350 je oko 200kn jeftiniji od 2500k i 3570k,znači on je tu negdje sa njima ali amd mora ić sa nižom cijenom jer je intel energetski efikasniji.Amd ima onog fx sa 95w tdp koji je samo radi toga skuplji 200kn od fx8350.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
dery kaže...

Najači fx8350 je oko 200kn jeftiniji od 2500k i 3570k,znači on je tu negdje sa njima ali amd mora ić sa nižom cijenom jer je intel energetski efikasniji.Amd ima onog fx sa 95w tdp koji je samo radi toga skuplji 200kn od fx8350.

Btw, jel to dostupno kod nas? vidim da ga vani imaju. I hoce li opce stici k nama?

15 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

nema ga kod nas,ko zna oće li naši trgovci to dobavljat obzirom da se sve loše prodaje

ajajaj ovi šta lupaju td na ovo su ajme

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2013 15:20 (dery).
Moj PC  
0 3 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

 Pa spustiš napon bilo kojem FX-u ispod 1.3V i malo takt i eto te u zoni tog modela od 95W.

12 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
bik kaže...
BlueMax kaže...

Nije valjda da pusis foru o hand picked primjercima i polozaju na waferu? Pa AMD-u i Intelu bi se vise isplatilo sve prodavati pod jeftiniju verziju nego svaki procesor posebno testirati. Sta se dogadja i koliko kosta detaljno testiranje procesora imas u danasnjem clanku.

Pušim :D tj vjerujem je da 2700k bolji za OC od 2600K , možda samo za malo tj da treba manje napona za određenu stabilnost, ili je iz sredine wafera.. iako ga osobno ne bi kupio pored 2600K, 2700k ima svoju klijentelu ili je bar imao..

bio je jedan sjajan primjer tu na forumu  ,ali ovo je OT, čekamo itomica da iznese argument a ne "imate sve na netu"

To je odlican primjerak a takvih ima i medju 2600K. Evo jedan istestiran i benchmarkiran na 5.8:

 

Nove verzije istog procesora su oduvijek postojale. Svak zeli najnoviji procesor i tako Intel (a i AMD) izbaci novi procesor, podigne mu malo takt i da novu oznaku. Ja bih kupio 2700K pored 2600K zato jer je isti a jeftiniji.

15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
itomic009 kaže...

 Pa spustiš napon bilo kojem FX-u ispod 1.3V i malo takt i eto te u zoni tog modela od 95W.

Šta dobiješ kad Fx-u spustiš malo napon i takt?

Pentium D.

RAKIA connecting people!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2013 15:00 (gymboy).
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
itomic009 kaže...

 Pa spustiš napon bilo kojem FX-u ispod 1.3V i malo takt i eto te u zoni tog modela od 95W.

Što znači da onda AMD sa 95W verzijama zapravo prodaje muda pod bubrege?

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

U principu ne, to su procesori sa nižim TDP-om, rade jednako dobro kao i drugi FX-ovi,

samo što se ovi daju stegnuti još 400-500MHz više pri overclocku.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
16 godina
neaktivan
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

A nadam se da je tako, tj. tako bi bar trebalo bit..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

 Vidim hejteri su aktivni, 6 TD iz čiste pakosti {#}.

13 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
Don Kihoty kaže...

U principu ne, to su procesori sa nižim TDP-om, rade jednako dobro kao i drugi FX-ovi,

samo što se ovi daju stegnuti još 400-500MHz više pri overclocku.

 Pa naravno da rade kao drugi kad tu nema prvi drugi, to su sve identični procesori. Druge stvari su utjecale na smanjenje potrošnje kao niži napon, niži takt i neki drugi detalji. Taj FX i svi ostali ako ih staviš na isti takt imaju identične performanse.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

To je točno - ali za iste taktove ne koriste iste napone, te se ne zagrijavaju jednako.

U tom grmu leži zec.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
11 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
Mislim da ovaj test:

http://www.anandtech.com/bench/Product/698?vs=287

dokazuje što je ''bolje'', što je isplativije ovisi o potrebama i financijskoj situaciji kupca.
Gadget freak
Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
TKScump kaže...
Mislim da ovaj test:

http://www.anandtech.com/bench/Product/698?vs=287

dokazuje što je ''bolje'', što je isplativije ovisi o potrebama i financijskoj situaciji kupca.

Mocni AMD odnosi pobjedu na dva polja!


FORZA AMD!!! 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
AMD bi odnosio na svim poljima pobjede da svi programi i igrice znaju svih 4 modula koristit... Al opet bi ta pobjeda (ne ismijavat me zbog ovoga) nebi bila značajna... A za nas plićeg džepa koji se ciganimo sa kupnjom polovnih dijelova i onda prženjem istih da bi dobili novo, više se isplati dat 1200/1300kn za neki faking 8320 nego za neki iShit koji je precijenjen iako je dapače brži u svim segmentima(ili realnije gledajući 80%njih)...
12 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
ramzocro-HCR kaže...
AMD bi odnosio na svim poljima pobjede da svi programi i igrice znaju svih 4 modula koristit... Al opet bi ta pobjeda (ne ismijavat me zbog ovoga) nebi bila značajna... A za nas plićeg džepa koji se ciganimo sa kupnjom polovnih dijelova i onda prženjem istih da bi dobili novo, više se isplati dat 1200/1300kn za neki faking 8320 nego za neki iShit koji je precijenjen iako je dapače brži u svim segmentima(ili realnije gledajući 80%njih)...

Cinebench (npr.) zna iskoristiti koliko god mu jezgri ili modula das pa opet 4 fizicke jezgre odnose pobjedu ispred 8 modula.

No ajmo zamislit da si u pravu i da programi zaista ne znaju iskoristiti AMD module. Koji je smisao i sta je dobro u konstruiranju procesora (ili bilo kojeg drugog komada hardwarea) koji nije u skladu sa softwareom? Da sad npr. Nvidia izda graficku karticu koja je sporija od AMD-ove i da tvrde kako je to zbog igrica koje ne znaju iskoristiti potencijal te graficke. Koga briga zasto je to tako? Kupac zeli performanse a ne izgovore.

FX 8320/8350 je konkurent i5 2500K/3570K i zato sto je energetski manje ucinkovit malo je jeftiniji. Kroz par godina upotrebe on potrosi tu razliku u startnoj cijeni. Druga prednost Intela je i to sto proizvodjaci maticnih puno vise paznje pridaju maticnima za Intel nego za AMD. To je zbog trzisnog udjela i AMD tu nista nije kriv ali sta je - tu je.

AMD je sa Visherom opet postao konkurencija Intelu i to je dobro.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
do jucer imao i7 3930K i u igrama nema ni 1% boosta u odnosu na PAZI SAD! 5godina stari i7 920! "APSURD" doduse to sam znao ali sam ga dobio povoljno:)! meni za gejmanje i vecini ovdje na forumu to nepotrebno jer jedan "jeftini" fx isto to raditi nista losije od tog proca od skoro 5000kn! meni fx zgleda kao pristojan i mocan cpu koji dobro skalira u famoznom bf3 mp,c3,fc3 previse je vremena proslo od nadmocnih AthlonaXP a od tad Amd nije imao bolji cpu, naravno srodno tome ode i svo povjerenje intelu...
Rasturam na Intel Comodore 64 bita:)
12 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
Samo da više naprave neki posao sa Steamroller-om.
11 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
Glupo je usporedbe vršiti samo sa gaming gledališta, a velika većina vas upravo to i radi , ne samo ovdje i nego i na drugim forumuma. Fx 8320 je fantastičan gaming procesor koji će vući igre narednih 2-3 godine bez problema i gledajući to nema smisla nekom tko se samo želi igrati kupovat puno skuplje procesore.
Gadget freak
Moj PC  
6 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
pa velika vecina nas i koristi te iste procesore samo za igranje onaj drugi dio je totalno zanemariv u odnosu na nas:) i da! jedan fx ce u potpunosti to sve ispuniti za drasticno manje novaca, samo eto kao sto znamo amd nije imao brzi cpu vec oho ho godina i ljudi su izgubili povjerenje s razlogom! nadam se da ce se amd vrati na staru slavu kad je imao brzi cpu od intela, a to bi se lako i ubrzo moglo desiti nakon izlaska konzola, jer ce ljudi opet slusati amd ovdje, amd ondje, a tada sljedi amd-ov uspon:)
Rasturam na Intel Comodore 64 bita:)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice