CPU I buducnost igara?

poruka: 246
|
čitano: 36.991
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
itomic009 kaže...

 Svaka čast kolega na tome što si se ponjeo kao čovjek, imaš moje poštovanje {#}. Uopće neznam napamet jel bi bio bolji FX 8350 sa dvije HD 7950 u tom scenariju ali to nije ni bitno. Tvrdio si da je i5 dovoljan i da nema toga gdje će zagustiti pa si sad probao sam i vidio ali nisi bio i dalje tvrdoglav nego si rekao kao čovjek onako kako je. Tako trebaju i ostali se ponjeti kad nisu u pravu {#}.

Stvarno cpu bound igra, evo jedan user na ocn-u ima slican setup kao ja, samo sto on ima hd 7970 i i7 3770K, i opet udara preko 90% CPU usage, sljedeci put def uzimam neki hexa core.

13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?

 Ma daj ti i tvoj dual core iz 2007. godine !! Koga ti tu u nešto uvjeravaš ?? Kolega upravo komentira kako mu je botlneck najmoderniji Intel quad core CPU, i to još naclockan, a ti prosipaš pamet kako jedan E6700 tjera sve živo i mrtvo !!! Stvarno neznam šta ti pokušavaš postići kad je nas hrpa imalo taj CPU i bio mi je botlneck prije 3 godine, a di tek danas {#}.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2013 21:39 (itomic009).
16 godina
neaktivan
offline
CPU I buducnost igara?

Leo, u situacijama gdje ti je CPU blizu 100%, kako se kreće usage od grafi i na koliko fps se vrti igra?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Leopard_st kaže...
itomic009 kaže...

 Svaka čast kolega na tome što si se ponjeo kao čovjek, imaš moje poštovanje {#}. Uopće neznam napamet jel bi bio bolji FX 8350 sa dvije HD 7950 u tom scenariju ali to nije ni bitno. Tvrdio si da je i5 dovoljan i da nema toga gdje će zagustiti pa si sad probao sam i vidio ali nisi bio i dalje tvrdoglav nego si rekao kao čovjek onako kako je. Tako trebaju i ostali se ponjeti kad nisu u pravu {#}.

Stvarno cpu bound igra, evo jedan user na ocn-u ima slican setup kao ja, samo sto on ima hd 7970 i i7 3770K, i opet udara preko 90% CPU usage, sljedeci put def uzimam neki hexa core.

 A oni već malo pretjeruju sa Crisys-om. Očito da su odlučili da treba malo motivirati kupce igara da krenu još dublje u džepove za gaming procesore.

13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Penryn kaže...

Leo, u situacijama gdje ti je CPU blizu 100%, kako se kreće usage od grafi i na koliko fps se vrti igra?

Oko 40fps, gpu usage oko 65%, ne znam mozda je cfx problem, cekam ove drivere nove za crysis 3 sto trebaju da izađu.

Igram na very high +2msaa, ta je zapravo scena na kojoj sam vidio najmanji fps.

Primjetio sam jos nesto cudno, cpu usage mi je bio oko 70%, grafe su opet pale na 70-60% usage, tako da bas zbog toga sumnjam na cfx problem, iako nije upitno da bi valjala jos koja jezgra.{#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2013 21:40 (Leopard_st).
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Leopard_st kaže...
Penryn kaže...

Leo, u situacijama gdje ti je CPU blizu 100%, kako se kreće usage od grafi i na koliko fps se vrti igra?

Oko 40fps, gpu usage oko 65%, ne znam mozda je cfx problem, cekam ove drivere nove za crysis 3 sto trebaju da izađu.

Igram na very high +2msaa, ta je zapravo scena na kojoj sam vidio najmanji fps.

Primjetio sam jos nesto cudno, cpu usage mi je bio oko 70%, grafe su opet pale na 70-60% usage, tako da bas zbog toga sumnjam na cfx problem, iako nije upitno da bi valjala jos koja jezgra.{#}

Mislim da ti nije problem u procesoru ovisno o igri nego o tvom cfx setupu - ja u crysisu 3 imam vise frameova nego ti ako je tocno ovo sto si napisao , sutra postavljam slike - sad nemogu da me cura neubije - cinjenica jest da ce se omjeri performansi lagano poceti mjenjati u amd- ovu korist kako je itomic vec prije govorio - pogotovo zbog broja jezgri i zbog utjecaja ps4 na industriju - no nemojmo biti u zabludi oko intela i performansi - mislim da je krivo leo sto si napisao za 3570k jer neznamo kako bi se u toj situaciji ponasao neki fx proc - uz to svi govore da je fx bolji za crysis 3 od i5 dajte molim vas grafikone - dokaze da se i ja uvjerim stvarno me zanima - ako je tako prihvacam

- ali nevidim da je itko ista stavio - sto se tice ovoga za manje reze u btf3 tu je dokazano da intel ima primat - cudi me leo da si napisao da ides na vise jezgri jer u jednoj realno gledajuci nebitnoj igri kao sto je crysis 3 cfx hd 7950 ti tjera proc na 90+% - imam dojam da je ekipa iz cryteka namjerno igru tako napravila zahtjevnom da se postigne efekt prvog crysisa (benchmark igra br 1 sto je sada btf 3) - koliko sam ja vidio kod sebe na max 45-60fps igra stvarno nije nista revolucionarno - mislim da Battlefield 3 na ultra izgleda bolje i realnije - ja osobno nebi mjenjao intel od 4 jezgre za neki fx (mozda sam u krivu i subjektivan) iako stvarno voda krece na mlin amd kako su kolege govorili - treba pricekati battlefield 4 i gta 5 te ostale bitne naslove za gameing trziste obzirom da ce crysis 3 ipak biti samo kratko u centru zbivanja treba cekati ostale relevantne naslove koji ce ici na ps4 da bi se moglo reci dali i5 gubi korak - sto bi ja rekao da nije slucaj iz jednostavnog razloga jer i7 ima mrvicu bolje performanse a fx imaju uglavnom losije performanse - mislim da buducnost nedonosi neke velike promjene - mozda priblizavanje amda intelu ali to je ugl to - 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2013 4:32 (PR0MATRAC).
15 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
PR0MATRAC kaže...

....- treba pricekati battlefield 4 i gta 5 te ostale bitne naslove za gameing trziste obzirom da ce crysis 3 ipak biti samo kratko u centru zbivanja treba cekati ostale relevantne naslove koji ce ici na ps4 da bi se moglo reci dali i5 gubi korak - sto bi ja rekao da nije slucaj iz jednostavnog razloga jer i7 ima mrvicu bolje performanse a fx imaju uglavnom losije performanse - mislim da buducnost nedonosi neke velike promjene - mozda priblizavanje amda intelu ali to je ugl to - 

GTA V ne dolazi za 8th gen konzole, PC verzija jos nije potvrdena.... da i dode za next gen konzole i/ili PC, to bi bio port sa Xbox360 konzole (bas kao sto su bili RDR, MP3 i GTA IV, zato i pretpostavljam to.... nisam siguran je li LA Noire PS3 ili Xbox360 port), kako god, ne bismo nista dobili, opet je to prebacivanje s jedne na drugu arhitekturu, prebacivanje sa slabih platformi na nove/jace i gluposti kakve vec vidamo sada.

 

Treba cekati pravu next gen igru (port sa PS4 ili Xbox720 konzole) i onda cemo vidjeti hoce li AMD na racunalima biti u boljem polozaju od Intela.... ako na te stvari gledamo realno, AMD bi trebao biti u prednosti ali tko zna.

 

BTW predvidam da ce se PS4 probiti prije nego sto se probio PS3 i da ce takoder doci emulator prije nego sto je dosao ovaj "rpcs3", naravno da nece raditi savrseno i sve to ali nije mi to "point". Tako je to..... za nesto dobro dobijes i nesto lose (govorim sa Sony/MS-ove perspektive).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2013 6:04 (lovac82).
11 godina
offline
CPU I buducnost igara?

Neznam,ali meni se cini da danas igra vise traze bolji CPU od neke grafe.

Da li ja bas pogresne igre tjeram  posto moj proc je pod MOJ PC.

Ili sam u pravu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Endymon kaže...

Neznam,ali meni se cini da danas igra vise traze bolji CPU od neke grafe.

Da li ja bas pogresne igre tjeram  posto moj proc je pod MOJ PC.

Ili sam u pravu.

djelomicno si u pravu no tvoj proc pravi bootlneck tvojoj grafickoj kartici - sto se tice ovog za gta 5 - nije ni bitno hoce li biti port ili nece - bitno je kako ce se vrtiti na intelima i5 u odnosu na fx proceore sa vise jezgri - sto se tice ps4 neznam koliko ste pogledali komponente no po meni je trebao biti jaci - i to dosta jaci - ali to je dobro za nas koji nezelimo trosit novac na nove jace komponente - pitanje je samo koju ce konfiguraciju na svjetlo dana iznjeti x box novi - kako god ovaj ps4 ce zadrzati optimizaciju igara na prihvatljivoj razini sto se tice trenutnih gamera na PC i njihovih komponenti - recimo jedan i5 3570k ili fx 8320 ce jos jako dugo drzati vodu jer ps4 nije pretjerano ''jak'' sto su i mnogi na portalima raznim potvrdili -

15 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
PR0MATRAC kaže...
Endymon kaže...

Neznam,ali meni se cini da danas igra vise traze bolji CPU od neke grafe.

Da li ja bas pogresne igre tjeram  posto moj proc je pod MOJ PC.

Ili sam u pravu.

djelomicno si u pravu no tvoj proc pravi bootlneck tvojoj grafickoj kartici - sto se tice ovog za gta 5 - nije ni bitno hoce li biti port ili nece - bitno je kako ce se vrtiti na intelima i5 u odnosu na fx proceore sa vise jezgri - sto se tice ps4 neznam koliko ste pogledali komponente no po meni je trebao biti jaci - i to dosta jaci - ali to je dobro za nas koji nezelimo trosit novac na nove jace komponente - pitanje je samo koju ce konfiguraciju na svjetlo dana iznjeti x box novi - kako god ovaj ps4 ce zadrzati optimizaciju igara na prihvatljivoj razini sto se tice trenutnih gamera na PC i njihovih komponenti - recimo jedan i5 3570k ili fx 8320 ce jos jako dugo drzati vodu jer ps4 nije pretjerano ''jak'' sto su i mnogi na portalima raznim potvrdili -

Pa.... pogledaj MP3 i GTA IV, slican scenarij ce ti biti, po tome se mozes orijentirati kakav ce biti GTA V jer ce im vrlo vjerojatno opet Xbox360 biti primarna platforma jer je za taj sistem najlakse napraviti igru, ovako napamet ne znam tko je bio bolji u tim igrama, Intel ili AMD. Stvar je u tome sto je igra radena za IBM platforme..... ja ne govorim o tome, to vidamo danas sa 80% igara na trzistu. Mene zanima kako ce biti kada se igra porta sa PS4/720 konzola na PC (dakle, ista "PC arhitektura" odnosno kada vise ne bude bilo IBM-a).

 

Za Xbox 720 se govori da ce isto koristiti AMD komponente (AMD APU, CPU ili GPU... kako god), rumori su bili tocni za PS4, pa ti vidi....  osim toga, Xbox je uvijek slicniji PC-u odnosno Windowsima (koristit ce se DX API, a PS4 ce koristiti vrlo vjerojatno neki prilagodeni OpenGL kao PS3)

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2013 16:49 (lovac82).
16 godina
offline
CPU I buducnost igara?

 

 

Evo nekih konkretnih podataka:

 

http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-cpu-review-overclock,3106-5.html

 

http://www.tomshardware.com/charts/cpu-charts-2012/-07-PCMark-7,3150.html

 

Po testovima 3570K ima više sirove snage od FX 8350, o 3770K ne moramo ni razgovarat {#} Još uz to Intel ima trećinu manji TDP.

 

Al ono u crysisu 3 razlika 3 FPS-a

 

http://www.tomshardware.com/charts/cpu-charts-2012/-20-Crysis-II,3175.html

 

I jedan i drugi proc su mrcine, s tim da je Intel sitno skuplji, a sad hoće se ta razlika istopit u potrošnji je pitanje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2013 18:08 (lllnuclearlll).
Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: CPU I buducnost igara?
lllnuclearlll kaže...

 

 

Evo nekih konkretnih podataka:

 

http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-cpu-review-overclock,3106-5.html

 

http://www.tomshardware.com/charts/cpu-charts-2012/-07-PCMark-7,3150.html

 

Po testovima 3570K ima više sirove snage od FX 8350, o 3770K ne moramo ni razgovarat {#} Još uz to Intel ima trećinu manji TDP.

 

Al ono u crysisu 3 razlika 3 FPS-a

 

http://www.tomshardware.com/charts/cpu-charts-2012/-20-Crysis-II,3175.html

 

I jedan i drugi proc su mrcine, s tim da je Intel sitno skuplji, a sad hoće se ta razlika istopit u potrošnji je pitanje.

Jel se ti salis??

13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?

Nešali se nego nije upućen i vjeruje svakakvim glupostima a pogotovo u gluposti spada Tomshardware.

13 godina
offline
CPU I buducnost igara?

Ja neznam sto tu nije jasno, kada su sve jezgre u pogonu 83XX je brzi od 3570K i definitivno ima vise CPU snage, kada su 4 jezgre u pogonu 3570K/2500K je brzi.

Tako da vrijeme moze samo ici na ruku FX procesorima, no i kada bude svih 8 jezgri u pogonu ne pricamo o velikoj prednosti, tako da je i i5 odlican procesor za buducnost.

Sve ovisi o novcima kojim raspolazete i sto smatrate boljom kupnjom, intel ima jacu i energetski efikasniju jezgru dok AMD ima duplo vise njih(logickih jezgri) pa u dobro optimiziranim aplikacijama ima prednost.

Ukratko, oba su odlicni procesori i nema greske sa nijednim od njih.

 

iclock2much
 
13 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
PR0MATRAC kaže...
Leopard_st kaže...
Penryn kaže...

Leo, u situacijama gdje ti je CPU blizu 100%, kako se kreće usage od grafi i na koliko fps se vrti igra?

Oko 40fps, gpu usage oko 65%, ne znam mozda je cfx problem, cekam ove drivere nove za crysis 3 sto trebaju da izađu.

Igram na very high +2msaa, ta je zapravo scena na kojoj sam vidio najmanji fps.

Primjetio sam jos nesto cudno, cpu usage mi je bio oko 70%, grafe su opet pale na 70-60% usage, tako da bas zbog toga sumnjam na cfx problem, iako nije upitno da bi valjala jos koja jezgra.{#}

Mislim da ti nije problem u procesoru ovisno o igri nego o tvom cfx setupu - ja u crysisu 3 imam vise frameova nego ti ako je tocno ovo sto si napisao , sutra postavljam slike - sad nemogu da me cura neubije - cinjenica jest da ce se omjeri performansi lagano poceti mjenjati u amd- ovu korist kako je itomic vec prije govorio - pogotovo zbog broja jezgri i zbog utjecaja ps4 na industriju - no nemojmo biti u zabludi oko intela i performansi - mislim da je krivo leo sto si napisao za 3570k jer neznamo kako bi se u toj situaciji ponasao neki fx proc - uz to svi govore da je fx bolji za crysis 3 od i5 dajte molim vas grafikone - dokaze da se i ja uvjerim stvarno me zanima - ako je tako prihvacam

- ali nevidim da je itko ista stavio - sto se tice ovoga za manje reze u btf3 tu je dokazano da intel ima primat - cudi me leo da si napisao da ides na vise jezgri jer u jednoj realno gledajuci nebitnoj igri kao sto je crysis 3 cfx hd 7950 ti tjera proc na 90+% - imam dojam da je ekipa iz cryteka namjerno igru tako napravila zahtjevnom da se postigne efekt prvog crysisa (benchmark igra br 1 sto je sada btf 3) - koliko sam ja vidio kod sebe na max 45-60fps igra stvarno nije nista revolucionarno - mislim da Battlefield 3 na ultra izgleda bolje i realnije - ja osobno nebi mjenjao intel od 4 jezgre za neki fx (mozda sam u krivu i subjektivan) iako stvarno voda krece na mlin amd kako su kolege govorili - treba pricekati battlefield 4 i gta 5 te ostale bitne naslove za gameing trziste obzirom da ce crysis 3 ipak biti samo kratko u centru zbivanja treba cekati ostale relevantne naslove koji ce ici na ps4 da bi se moglo reci dali i5 gubi korak - sto bi ja rekao da nije slucaj iz jednostavnog razloga jer i7 ima mrvicu bolje performanse a fx imaju uglavnom losije performanse - mislim da buducnost nedonosi neke velike promjene - mozda priblizavanje amda intelu ali to je ugl to - 

Nema teorije da imas isto fps u drugoj sceni sa hd 7850, ja samo na toj jednoj toj sceni imam 40 fps, moj prosjek je 60-80 fps.

 

Također imaj na umu da ja igram sa 2xmsaa koji razara performanse, sa fxaa na toj istoj sceni imam preko 50 fps.

13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
sina-k kaže...
Mew kaže...

Sta ti podrazumjevas kraci rok? Jel kao sto vidis imam E6700 i sve zivo i mrtvo radi na njemu u 2013 na 1920×1080 sto je zapravo poprilicno tuzno.

 

 

Ovo jednostavno nije tocno... jer nisi probao BF3!

Bez 4 jezgre igra jednostavno pati.

 

 

Pa igrao sam ovdje sa kolegama BF3 i da istina ima FPS lagova, ali nije istina da se nemoze sasvim dobro igrat na high/med settingsima sa x4 AA

http://battlelog.battlefield.com/bf3/user/-Mew-/

 

Ali nije da je igra sada neigriva i da ima 5 fpsa. Vrti se oko 30~60 fpsa dipa ispod 24 tu i tamo.

 

 

itomic009 kaže...

 Ma daj ti i tvoj dual core iz 2007. godine !! Koga ti tu u nešto uvjeravaš ?? Kolega upravo komentira kako mu je botlneck najmoderniji Intel quad core CPU, i to još naclockan, a ti prosipaš pamet kako jedan E6700 tjera sve živo i mrtvo !!! Stvarno neznam šta ti pokušavaš postići kad je nas hrpa imalo taj CPU i bio mi je botlneck prije 3 godine, a di tek danas {#}.

 

Predpostavljam da je to meni? Gle ja sam sve igre pokrenio i igrao. Sve se vrti novo oko 30 fpsa sa mojom confom na high/med sa x2 ili x4 AA. Da jako je tuzno sto se to događa jel moj Pentium 4 je bio zastraio poprilicno brzo naspram ovoga. Sokiran sam sto tago dugo imam isti CPU bez da imam neke velike zalbe. Pogotovo ako igras kao ja vecinom Starcraft 2 i Dota 2.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2013 19:52 (Mew).
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?


Nema teorije da imas isto fps u drugoj sceni sa hd 7850, ja samo na toj jednoj toj sceni imam 40 fps, moj prosjek je 60-80 fps.

 

Također imaj na umu da ja igram sa 2xmsaa koji razara performanse, sa fxaa na toj istoj sceni imam preko 50 fps.

Ok nema problema - samo postavi slike sa mjesta sa kojeg hoces pa cu i ja postavit svoje sa toga mjesta - ti i trebas imati vise, nije uopce Bad - ovo sto si napisao za msaa ja sam postavio Sve postavke koje se mogu postavit na maximum !

Ajd ubaci slike pa cu i ja svoje - meni inace proc ovaj koji imam radi na 50 - 70 % na max postavima imam između 45 i 60 fps

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2013 21:25 (PR0MATRAC).
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
PR0MATRAC kaže...


Nema teorije da imas isto fps u drugoj sceni sa hd 7850, ja samo na toj jednoj toj sceni imam 40 fps, moj prosjek je 60-80 fps.

 

Također imaj na umu da ja igram sa 2xmsaa koji razara performanse, sa fxaa na toj istoj sceni imam preko 50 fps.

Ok nema problema - samo postavi slike sa mjesta sa kojeg hoces pa cu i ja postavit svoje sa toga mjesta - ti i trebas imati vise, nije uopce Bad - ovo sto si napisao za msaa ja sam postavio Sve postavke koje se mogu postavit na maximum !

Ajd ubaci slike pa cu i ja svoje - meni inace proc ovaj koji imam radi na 50 - 70 % na max postavima imam između 45 i 60 fps

Cek igras sa 8xmsaa?

To ne moze ni hd 7970 quad fire sa normalnim fps-om.

 

Evo screenovi, 47 fps, malo je ipak vise.

 

Ako na navedim postavkama i rezoluciji imas vise fps, prodajem svoje grafe i kupujem tvoju hd 7850.

 

Scena

 

Postavke

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2013 21:53 (Leopard_st).
13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?

 Pa Promatrač standardno uvijek ima neke "posebne" rezultate.

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?
itomic009 kaže...

 Pa Promatrač standardno uvijek ima neke "posebne" rezultate.

Itomic nemoj molim te pocimati!

 

@ leopard

 

da - sve sam nafrljio na max koliko ide -

 

ajd postavi i screenshot od advanced graphic postava ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2013 22:22 (PR0MATRAC).
16 godina
offline
CPU I buducnost igara?

Da pitam nešto.

 

Dakle koja bi bila najjača grafička konfiguracija trenutno koju bi mogao bez bottleneckanja gurati i5 3570K clockan na 4.3-4.4Ghz?

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2013 22:55 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?
lllnuclearlll kaže...

Da pitam nešto.

 

Dakle koja bi bila najjača grafička konfiguracija trenutno koju bi mogao bez bottleneckanja gurati i5 3570K clockan na 4.3-4.4Ghz?

GTX 680 - HD 7970 bez problema - Leopard ima 2 x 7950 overklokane i izvlaci iz njih 100% 

 

 

13 godina
odjavljen
offline
Re: CPU I buducnost igara?
PR0MATRAC kaže...

GTX 680 - HD 7970 bez problema - Leopard ima 2 x 7950 overklokane i izvlaci iz njih 100% 

 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/cpu-buducnost-igara/181288.aspx?page=0&jumpto=3507971&sort=asc&view=flat

12 godina
protjeran
offline
CPU I buducnost igara?

A sad da se vratim na ovo sto pisem - dakle ovaj puta da bi pokazao da su moje preformanse stvarno takve kakve jesu sam snimio video !

Dakle u ovom slucaju nema mogucnosti manipulacije, video je postavljen pod mojim imenom!

Postav je maxiran koliko se moze!

Cak i mam jos bolje rezultate nego sam pisao - za vrijeme snimanja imam između 40 i 50 fps a poznato je da snimanje samo uzima od 15-20 fps!

Inace imam preko 50 do 60 fps naravno na max settings - ovo sa 2x msaa i te fore gdje advanced graphic nije postavljen na max nisam ni isprobavao jer nemam vremena!

 

 

 
   
  ovo su performanse kad nema snimanja !

 

Eto itomic nadam se da si zadovoljan i da vise neces spamati moje postove {#}

 

Jos jedna stvar video je lose kvalitete i nije fluidan te se pojavljuju odredjena vrsta zastajkivanja jer je konvertiran 2 puta zbog kompresije vrlo dobro se vidi da u tim trenutcima nema pada broja frameova, video je komprimiran - smanjen oko 100 puta- snimljen izvorno ima gotovo 1 gb - kako god nakon loada na pocetku je btoj frameova oko 35-40 nakon sto sa usao u igru se stabilizira na 40-50 a ide i do 60 naglasavam sa snimanjem! Bez snimanja je stalno oko 60!

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 8:09 (PR0MATRAC).
Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?
MARKOZD15 kaže...
PR0MATRAC kaže...

GTX 680 - HD 7970 bez problema - Leopard ima 2 x 7950 overklokane i izvlaci iz njih 100% 

 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/cpu-buducnost-igara/181288.aspx?page=0&jumpto=3507971&sort=asc&view=flat

I sta sa time - mankuno sam se od vas iz onih tema o grafama jer nemate pojma - pogledaj ovaj moj video sa maxiranim Crysisom 3 iz razloga jer je leopard iamo bootlneck uzrokovan cfx setupom a ne igrom -

On igra na 2 x msaa a ja na 8x - jos sam mu i napisao da to nije do igre nego do cfx setupa - najbolji pokazatelj je ovaj video moj - da se igra moze maxirati sa hd 7850 na 40+ frameova sto je on rekao da se nemoze -

kako me zivcirate vi obicni ljudi koji samo slusate druge umjesto da sami shvatite -

13 godina
odjavljen
offline
Re: CPU I buducnost igara?
PR0MATRAC kaže...

A da ohladiš malo??

 

Dao sam ti link na covjekovo iskustvo, nisam uvjeren u nista nego dajem obican primjer, a ti bi mogao biti malo manje nabrijan {#}

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?
MARKOZD15 kaže...
PR0MATRAC kaže...

A da ohladiš malo??

 

Dao sam ti link na covjekovo iskustvo, nisam uvjeren u nista nego dajem obican primjer, a ti bi mogao biti malo manje nabrijan {#}

pa prociato sam ja to - jos sam mu i napisao da mislim da je to krivo - to sto se njemu dogodilo nije izazvano igrom crysis 3 izravno - nego posredno cfx setupom sto sam mu i napisao - kako je moguce da moj proc koji je nesto slabiji od njegovog radi na nekih 60 - 70% i samo jedna grafa dosta slabija od njegove a imam dosta tezi postav 8xmsaa a on ima 2xmsaa - jos je on gore rekao da 8xmsaa nemoze niti hd 7970 a ja sam pokazao u videu da moja moze

Dakle samo zelim reci da je Leopard stvarno upucen i covjek se razumije imao je milion setupova i grafui i svega ali ovaj puta se zeznuo u nekoliko stvari sto moj vido pokazuje - intel i5 od 3450 pa na dalje je bolji od fx procesora u igrama - mozete vi reci sto hocete ali je tako - rezultati to pokazuju 

 

http://www.abcd.com.au/computer_system/CoreI5/ZIC53781G57-intel-corei5-computer-system.asp

http://www.anandtech.com/show/6104/origin-chronos-review-the-ultimate-lan-box/2

http://hexus.net/tech/reviews/cpu/38421-intel-core-i5-3570k-22nm-ivy-bridge/?page=5

http://technewspedia.com/intel-core-i5-3570k-ivy-bridge-at-a-fair-price/

http://www.anandtech.com/show/6396/the-vishera-review-amd-fx8350-fx8320-fx6300-and-fx4300-tested/4

http://www.anandtech.com/bench/Product/698?vs=701

 

U svim testovima je i5 3570k jaci od fx i od i7 u nekima - 

 

Btw nisam nabrijan nego nepodnosim kad je netko slijep i nerazmisljasvojom glavo a tvrdi nesto bez razloga - povlacim se iz iz ove teme da nemam sa vama posla - od sada samo Battlefield 3 tema

 

Pozdrav

13 godina
odjavljen
offline
CPU I buducnost igara?

@ promatrac

 

Slazem se da bi sa i5 3570K i 2x7950 imao vise musica sa CF-om nego sa uskim grlom, dao sam link i nemam vise sta reci, taj CPU nije usko grlo iz razloga jer igre danas slabo koriste više od tih 4 jezgri, a taj i5 ima jako efikasne 4 jezgre.

 

A vi ekipa, koji govorite dan - noc o FX 83x0 i i5 3570K, tu je stvar jasna, FX ima vise sirove snage zbog vise jezgri, te ce s vremenom postic svoj puni potencijal, a i5 3570K je Quad, ali sa naprednijom arhitekturom, te ce danas sigurno bolje iskoristiti Multi GPU sustave. Da budem kratak... Koji god procesor kupis, neces pogrijesiti {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 0:10 (MARKOZD15).
 
4 2 hvala 1
13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?

 A Marko, okani se toga. S nekima se jednostavno nevrijedi raspravljati. Spasi si dušu dok još možeš {#}.

15 godina
offline
CPU I buducnost igara?

Ne znam,možda sam ja lud,ali ovo znači da je 7850 ne 10,ne 20, ne 50,nego

100 % jača pri ovim postavkama od moje 580-tke. Da ne poviruješ.

 

kikolo
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice