CPU I buducnost igara?

poruka: 246
|
čitano: 36.970
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
CPU I buducnost igara?

za kompetativno igranje fila imat ćeš 120 fps lock na tom setupu.

ali onda na kraju krajeva monitor će ti igrat veliku ulogu.

bila bi idealka na to bubnut benq od mudine ili alienwarea 120 hz ili još bolje asusa od fegeta baste 144hz {#}

 

 

Battlelog CRO_ZeNGe
Moj PC  
2 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
ZeNGe_CRO-mt kaže...

za kompetativno igranje fila imat ćeš 120 fps lock na tom setupu.

ali onda na kraju krajeva monitor će ti igrat veliku ulogu.

bila bi idealka na to bubnut benq od mudine ili alienwarea 120 hz ili još bolje asusa od fegeta baste 144hz {#}

 

 

Nažalost, neću biti u mogućnosti. Novac koji sam sada uštedio ću dati samo za kutiju, a onda monitor na čekanje ide. Dotad će bit 22'' od samsunga, hdtv monitor, bit će dovoljan dotad.

IOnako sam nuubek :)

 

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
12 godina
protjeran
offline
CPU I buducnost igara?

a jesu se svi uz*ebali odkad su nove konzole izasle.. ispada kao da sve ispod 8 jezgri mozes bacit u smece.. de ljudi unormalite se, kao prvo tih 8 jezgri u konzolama nisu 8-jezgreni cpu!! to je i cpu i gpu i sve u jednom cipu, jedna se bavi zvukom, vecina njih grafikom itd. tako da je to kao da usporedujete kruske i jabuke..

kao drugo te jezgre su na duplo nizem taktu od danasnjih desktop cpu-a tako da to nije nista tako specijalno..

a kao trece programeri igara imaju milion puta vise posla i komplikacija razviti igru samo za 8-jezgreni cpu, a zbog vremenskih rokova tesko da ce to biti bas tako..

osobno mislim da nema potrebe za hrpu jezgri jos dosta godina (sto se tice igranja)

odo na pivo {#}

Moj PC  
4 6 hvala 0
13 godina
offline
CPU I buducnost igara?

Nije se nitk uzyebao već ekipa komentira i raspravlja. Ja sam mišljenja da ako konzole idu na 8, zašto nebi i računala.

Neće valjda te konzole postat jače od računala lol.

SA vremenom kvad će zastariti, isto kao što sad dualci završavaju svoje.

Ne znam, nitko ne kaže da treba bacit u smeće sve ispod 8, ali gledati naprijed i kalkulirati, zašto ne?

 

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
digitall1982 kaže...

odo na pivo {#}

 Hajd zivio, i ja cu jos malo.

 

Sry za off, volim pivo....

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?

ja sumom ti drumom :)

ne kazem da ne ides na 8 jezgri ni slucajno, nego da se ne drzis konzola kao pijan plota, jer nemaju veze s pc-om. proguglaj malo kako ps4 apu radi.

koncentriraj se na graficku ako se mislis igrat na pc-u i ne mozes fulat.

inace po snazi ps4 grafika=radeon hd 7850. u biti niti jedan vlasnik solidnog pc-a se ne treba bojati da mu neka igra nece raditi kako treba (osim ako je ekskluziva za konzolu)

13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
digitall1982 kaže...

ja sumom ti drumom :)

ne kazem da ne ides na 8 jezgri ni slucajno, nego da se ne drzis konzola kao pijan plota, jer nemaju veze s pc-om. proguglaj malo kako ps4 apu radi.

koncentriraj se na graficku ako se mislis igrat na pc-u i ne mozes fulat.

inace po snazi ps4 grafika=radeon hd 7850. u biti niti jedan vlasnik solidnog pc-a se ne treba bojati da mu neka igra nece raditi kako treba (osim ako je ekskluziva za konzolu)

Ma ok, tako ja razmišljam, ne znači da moraš i ti, ljudi smo, tu smo da raspravljamo.

Jeftiniji mi je amd a nudi mi tih osam jezgri koje me pomalo ''napaljuju'' hehe :)

što se grafe tiče, pucao bi na hd 7870 možda tako da se nadam da tu neću imat prevelikih problema :)

 

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?
fila2208 kaže...
digitall1982 kaže...

ja sumom ti drumom :)

ne kazem da ne ides na 8 jezgri ni slucajno, nego da se ne drzis konzola kao pijan plota, jer nemaju veze s pc-om. proguglaj malo kako ps4 apu radi.

koncentriraj se na graficku ako se mislis igrat na pc-u i ne mozes fulat.

inace po snazi ps4 grafika=radeon hd 7850. u biti niti jedan vlasnik solidnog pc-a se ne treba bojati da mu neka igra nece raditi kako treba (osim ako je ekskluziva za konzolu)

Ma ok, tako ja razmišljam, ne znači da moraš i ti, ljudi smo, tu smo da raspravljamo.

Jeftiniji mi je amd a nudi mi tih osam jezgri koje me pomalo ''napaljuju'' hehe :)

što se grafe tiče, pucao bi na hd 7870 možda tako da se nadam da tu neću imat prevelikih problema :)

 

ma sve jasno..

ali neces pogrijesiti ni sa fx8xxx ali ni sa dobrim i5, ne brini.

sto se tice grafe probaj rastegnit do 7950 ako ides na amd, ili jos bolje malo pricekati i vidjeti kakva ce biti nova serija nvidie gtx760, tj. performanse/cijena, pa onda odvagnuti

a otkad su nove konzole predstavljene sve vise ljudi pati od "jezgritisa" {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 15:46 (digitall1982).
13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
digitall1982 kaže...

 

ma sve jasno..

ali neces pogrijesiti ni sa fx8xxx ali ni sa dobrim i5, ne brini.

sto se tice grafe probaj rastegnit do 7950 ako ides na amd, ili jos bolje malo pricekati i vidjeti kakva ce biti nova serija nvidie gtx760, tj. performanse/cijena, pa onda odvagnuti

a otkad su nove konzole predstavljene sve vise ljudi pati od "jezgritisa" {#}

 

Dapače, intel je i dalje u igri, niš još nisam ni kupio niti znam kad ću, ali malo istražujem.

Se očekuje ikako pad cijene kartica uskoro? Kad će 8. serija radeona?

 

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?
evo cisto informativno przio sam jedan i5 3470@4ghz+asus gtx660ti masno klokana! sve 4 cpu jezgre oko 80-90% usagea u bf3mp sto je pokazatelj da mu nije bas puno snage ostalo:)brzo ce im kraj doci ako ce se igre naveliko kretati u smjeru 8:)...LP
||| Intel Core™ i7 inside |||
12 godina
offline
CPU I buducnost igara?
Cek malo pa kakvih 8 jezgri?

FX 8350 ima 4 modula po 2 threada pa se to racuna ko jezgra.

Nema sanse da bi AMD prodavao 8 jezgri za đabe.

A kad ce igre koristit 8 jezgri proci ce 2 god.
Sve igre koje ce sad izaci su rađene za curent gen jos,Watch Dogs,BF4 itd.


Neznam mozda nisam u pravu,no recimo Intel,manje trosi,imas grafu i sa Lucid Virtu dobi oko 10 frejma otprilike.

Opet,ispravite me ako grijesim,nisam fenboj no nije li 3570k bolji izbor?

 
2 7 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Strelok kaže...
Cek malo pa kakvih 8 jezgri?

FX 8350 ima 4 modula po 2 threada pa se to racuna ko jezgra.

Nema sanse da bi AMD prodavao 8 jezgri za đabe.

A kad ce igre koristit 8 jezgri proci ce 2 god.
Sve igre koje ce sad izaci su rađene za curent gen jos,Watch Dogs,BF4 itd.


Neznam mozda nisam u pravu,no recimo Intel,manje trosi,imas grafu i sa Lucid Virtu dobi oko 10 frejma otprilike.

Opet,ispravite me ako grijesim,nisam fenboj no nije li 3570k bolji izbor?

Ne.

12 godina
offline
CPU I buducnost igara?
Moze li objasnjenje?
 
0 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Strelok kaže...
Moze li objasnjenje?

Iznad imaš jedno 4-5 posta koji ti objašnjavaju sve.

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Strelok kaže...
Moze li objasnjenje?

 http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_microprocessors

 http://en.wikipedia.org/wiki/AMD_microprocessors

 

evo ovdje ti sve ljepo pise i koliko koji jezgri koristi ako nisi u toku zadnjih 5+godina...kratka povijest{#}ako ti nesto nije jasno:)LP

||| Intel Core™ i7 inside |||
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 19:56 (Stjepanj).
11 godina
offline
CPU I buducnost igara?

Moj PC  
3 1 hvala 1
12 godina
offline
CPU I buducnost igara?
Haha nebres vjerovat ja lijepo pitam za real world iskustva te objasnjenje a ti mi linkaš wikipediju,sto bi mogli porediti sa sintetickim testom pored pravog.

Opce je poznato da AMD malo mulja pa zato pitam.
I sta mu znaci tih "8" jezgri kad na 4,0 ghz trosi 125W ili vise da bi se nosio s intelom.

I igre itekako trose sve 4 module posto je power consumption prek 125,jel?
Jer logika nalaze da bi on trebao trositi upola manje ako ga pojedini naslov koristi 50%.

No dobro,ovo mi je prvi put da uopce pokusavam raspravljat s nekim na ovom forumu,za sada cu se drzat "renomiranih" clanova koje cu pitat za savjet ubuduce.

Jer kako je netko rekao samo ovdje AMD moze izvuci deblji kraj.Hvala.
 
2 10 hvala 0
13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Strelok kaže...
Haha nebres vjerovat ja lijepo pitam za real world iskustva te objasnjenje a ti mi linkaš wikipediju,sto bi mogli porediti sa sintetickim testom pored pravog.

Opce je poznato da AMD malo mulja pa zato pitam.
I sta mu znaci tih "8" jezgri kad na 4,0 ghz trosi 125W ili vise da bi se nosio s intelom.

I igre itekako trose sve 4 module posto je power consumption prek 125,jel?
Jer logika nalaze da bi on trebao trositi upola manje ako ga pojedini naslov koristi 50%.

No dobro,ovo mi je prvi put da uopce pokusavam raspravljat s nekim na ovom forumu,za sada cu se drzat "renomiranih" clanova koje cu pitat za savjet ubuduce.

Jer kako je netko rekao samo ovdje AMD moze izvuci deblji kraj.Hvala.

http://en.wikipedia.org/wiki/AMD_v._Intel

Malo pročitaj ovo pa vidi što Intel radi Amd-u i ko koga mulja.

 

Amd je isplativiji po tome što za manje novaca dobiješ isto ili šačicu bolje od nekih intela koji su po 300-500 kuna skuplji.

U današnjim vremenima, kad je svaka kuna bitna, nekako naginjem onom ko mi je manje uzme, a da mi jednako :)

 

 

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
15 godina
neaktivan
offline
CPU I buducnost igara?

Mislim da bi bilo mudrije prijeci na višejezgrene procesore 8+ jezgri u budućnosti budući da će igre na konzolama biti optimizirane za iste. To je bio dobar potez AMD.

 
7 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
zeroname kaže...

Mislim da bi bilo mudrije prijeci na višejezgrene procesore 8+ jezgri u budućnosti budući da će igre na konzolama biti optimizirane za iste. To je bio dobar potez AMD.

 

Mislis da Intel nema 8-jezgreno rijesenje? Itekako je to iskalkulisano ne brini. Velike kompanije poput Intela, AMD-a, Nvidia-e, izdavacke kuce, developeri su u konstantnom dosluhu. Kapitalizam na vrhuncu moci.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2013 0:08 (infeqt0r).
13 godina
offline
CPU I buducnost igara?

Vrlo vjerovatno ima i radi na tome, ali ako sad njihov kvad košta koliko amdov 8-jezgreni, koliko će onda koštat neki moćni intel 8-jezgreni?

 

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
Moj PC  
2 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
fila2208 kaže...

Vrlo vjerovatno ima i radi na tome, ali ako sad njihov kvad košta koliko amdov 8-jezgreni, koliko će onda koštat neki moćni intel 8-jezgreni?

 

 

Nemoj razmisljati na taj nacin. Intelov quad sad kosta kao AMD-ov 8x zato sto mu moze parirati na nacin da se 8 jezgri danas ne moze dovoljno utilizirati. Cim 8 jezgri postane "a must have" Intel ce prilagoditi cijene, nesto vise naravno ali ipak u granicama normale.

11 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
infeqt0r kaže...
fila2208 kaže...

Vrlo vjerovatno ima i radi na tome, ali ako sad njihov kvad košta koliko amdov 8-jezgreni, koliko će onda koštat neki moćni intel 8-jezgreni?

 

 

Nemoj razmisljati na taj nacin. Intelov quad sad kosta kao AMD-ov 8x zato sto mu moze parirati na nacin da se 8 jezgri danas ne moze dovoljno utilizirati. Cim 8 jezgri postane "a must have" Intel ce prilagoditi cijene, nesto vise naravno ali ipak u granicama normale.

 ...dakle, o tom potom i čisto sumnjam da će osam jezgri postati must have u godinu ili dvije i da se recimo sadašnji i5 zbog osamjezgrenih konzola neće moći nositi s novim igrama...

još jedno pitanje - koliko uopće može razvoj igara utjecati na procove kad i sada najviše ovisi o grafuljama?

13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
picajzla0707 kaže...
infeqt0r kaže...
fila2208 kaže...

Vrlo vjerovatno ima i radi na tome, ali ako sad njihov kvad košta koliko amdov 8-jezgreni, koliko će onda koštat neki moćni intel 8-jezgreni?

 

 

Nemoj razmisljati na taj nacin. Intelov quad sad kosta kao AMD-ov 8x zato sto mu moze parirati na nacin da se 8 jezgri danas ne moze dovoljno utilizirati. Cim 8 jezgri postane "a must have" Intel ce prilagoditi cijene, nesto vise naravno ali ipak u granicama normale.

 ...dakle, o tom potom i čisto sumnjam da će osam jezgri postati must have u godinu ili dvije i da se recimo sadašnji i5 zbog osamjezgrenih konzola neće moći nositi s novim igrama...

još jedno pitanje - koliko uopće može razvoj igara utjecati na procove kad i sada najviše ovisi o grafuljama?

 

Nisam ja ni rekao da ce on u godinu dvije postati must have, ali doci ce vrijeme, tesko je reci iz slobodne procjene kad tacno. Istina da gaming najvise ovisi o grafuljama, ali uloga procesora je da se graficka iskoristi kako treba. Imas ogromne tipove u ringu sa velikom misicnom masom, ali ako nema mozga pada nakon prvog udarca. Slicna situacija i ovdje, potencijal graficke ce se izvuci samo uz dobar procesor. Pozitivna stvar je u tome da jedan dobar procesor moze danas izgurati po 3 generacije grafickih karti bez ikakvih problema, ohrabrujuca cinjenica zar ne?

13 godina
offline
CPU I buducnost igara?

 

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
CPU I buducnost igara?

Ako se mene pita 8jezgri ce poceti igre sigurno iskoristavati, ali tek nakon 2015. najprije. Sada jos nista!

pero
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2013 10:44 (Lord Pero).
Moj PC  
1 5 hvala 0
13 godina
offline
CPU I buducnost igara?
Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: CPU I buducnost igara?
fila2208 kaže...
digitall1982 kaže...

ja sumom ti drumom :)

ne kazem da ne ides na 8 jezgri ni slucajno, nego da se ne drzis konzola kao pijan plota, jer nemaju veze s pc-om. proguglaj malo kako ps4 apu radi.

koncentriraj se na graficku ako se mislis igrat na pc-u i ne mozes fulat.

inace po snazi ps4 grafika=radeon hd 7850. u biti niti jedan vlasnik solidnog pc-a se ne treba bojati da mu neka igra nece raditi kako treba (osim ako je ekskluziva za konzolu)

Ma ok, tako ja razmišljam, ne znači da moraš i ti, ljudi smo, tu smo da raspravljamo.

Jeftiniji mi je amd a nudi mi tih osam jezgri koje me pomalo ''napaljuju'' hehe :)

što se grafe tiče, pucao bi na hd 7870 možda tako da se nadam da tu neću imat prevelikih problema :)

 

 

AMD FX 832(5)0 nema osam nego 4 jezgre.

''it may have 8 "cores", if you can call them cores, but it only has 1 Floating point unit per 2 cores, where intel has a FP unit for each core. Games use mostly FP instructions, so you will never get 8 core performance in games even if they are threaded to use 8 cores, as it only has 4 FP units. As soon as I saw that this FX cpu has half the FP units as it has cores before it was released I knew it wouldn't perform well. Dumb move on AMD's part, only to top it off with about the slowest cache of any current CPU. There will be no software fix or future game that can bring FX up to speed, its just poorly designed hardware''

 

digitall1982 kaže...
fila2208 kaže...
digitall1982 kaže...

ja sumom ti drumom :)

ne kazem da ne ides na 8 jezgri ni slucajno, nego da se ne drzis konzola kao pijan plota, jer nemaju veze s pc-om. proguglaj malo kako ps4 apu radi.

koncentriraj se na graficku ako se mislis igrat na pc-u i ne mozes fulat.

inace po snazi ps4 grafika=radeon hd 7850. u biti niti jedan vlasnik solidnog pc-a se ne treba bojati da mu neka igra nece raditi kako treba (osim ako je ekskluziva za konzolu)

Ma ok, tako ja razmišljam, ne znači da moraš i ti, ljudi smo, tu smo da raspravljamo.

Jeftiniji mi je amd a nudi mi tih osam jezgri koje me pomalo ''napaljuju'' hehe :)

što se grafe tiče, pucao bi na hd 7870 možda tako da se nadam da tu neću imat prevelikih problema :)

 

ma sve jasno..

ali neces pogrijesiti ni sa fx8xxx ali ni sa dobrim i5, ne brini.

sto se tice grafe probaj rastegnit do 7950 ako ides na amd, ili jos bolje malo pricekati i vidjeti kakva ce biti nova serija nvidie gtx760, tj. performanse/cijena, pa onda odvagnuti

a otkad su nove konzole predstavljene sve vise ljudi pati od "jezgritisa" {#}

 

 

AMD FX 8XXX (pogotovo ne 8150) neće moći gurati GTX 760 bez overclockanja.

fila2208 kaže...
digitall1982 kaže...

 

ma sve jasno..

ali neces pogrijesiti ni sa fx8xxx ali ni sa dobrim i5, ne brini.

sto se tice grafe probaj rastegnit do 7950 ako ides na amd, ili jos bolje malo pricekati i vidjeti kakva ce biti nova serija nvidie gtx760, tj. performanse/cijena, pa onda odvagnuti

a otkad su nove konzole predstavljene sve vise ljudi pati od "jezgritisa" {#}

 

Dapače, intel je i dalje u igri, niš još nisam ni kupio niti znam kad ću, ali malo istražujem.

Se očekuje ikako pad cijene kartica uskoro? Kad će 8. serija radeona?

 

 

Neće biti pada cijene GPUa, nažalost. AMD 6*** serija košta isto ko i 7*** serija :(

Strelok kaže...
Cek malo pa kakvih 8 jezgri?

FX 8350 ima 4 modula po 2 threada pa se to racuna ko jezgra.

Nema sanse da bi AMD prodavao 8 jezgri za đabe.

A kad ce igre koristit 8 jezgri proci ce 2 god.
Sve igre koje ce sad izaci su rađene za curent gen jos,Watch Dogs,BF4 itd.


Neznam mozda nisam u pravu,no recimo Intel,manje trosi,imas grafu i sa Lucid Virtu dobi oko 10 frejma otprilike.

Opet,ispravite me ako grijesim,nisam fenboj no nije li 3570k bolji izbor?

 

I bilo koji non-K i5 je bolji izbor, u svakom pogledu.

dar01 kaže...

 

FX 8350 jači od Intel Core i7, bože dragi. Meni bi bilo sram to staviti na YT.

fila2208 kaže...
Strelok kaže...
Haha nebres vjerovat ja lijepo pitam za real world iskustva te objasnjenje a ti mi linkaš wikipediju,sto bi mogli porediti sa sintetickim testom pored pravog.

Opce je poznato da AMD malo mulja pa zato pitam.
I sta mu znaci tih "8" jezgri kad na 4,0 ghz trosi 125W ili vise da bi se nosio s intelom.

I igre itekako trose sve 4 module posto je power consumption prek 125,jel?
Jer logika nalaze da bi on trebao trositi upola manje ako ga pojedini naslov koristi 50%.

No dobro,ovo mi je prvi put da uopce pokusavam raspravljat s nekim na ovom forumu,za sada cu se drzat "renomiranih" clanova koje cu pitat za savjet ubuduce.

Jer kako je netko rekao samo ovdje AMD moze izvuci deblji kraj.Hvala.

http://en.wikipedia.org/wiki/AMD_v._Intel

Malo pročitaj ovo pa vidi što Intel radi Amd-u i ko koga mulja.

 

Amd je isplativiji po tome što za manje novaca dobiješ isto ili šačicu bolje od nekih intela koji su po 300-500 kuna skuplji.

U današnjim vremenima, kad je svaka kuna bitna, nekako naginjem onom ko mi je manje uzme, a da mi jednako :)

 

 

 

Na Wikipediji može pisati malo dijete od 4-5 godina, a i više da niti naslov nije točan, a kamoli ostatak teksta.

 

FX 8350= oko 1500kn + Matična ploča sa 8+1 regulacijom napona = 800kn + Nekakvi cooler od 300kn da ga drži na solidnoj temperaturi i da bude tih = oko 2600kn
Intel Core i5 4430 (Haswell) oko 1400 + AsRock s1150 B85M oko 550kn = oko 2000kn, a performanse su na strani Intela.

10 godina
neaktivan
offline
CPU I buducnost igara?

Meni nije jasno zašto mnogi pisete da ce se igre optimizirati za 8 jezgri zbog utjecaja konzola kad to nije tocno - programer iz jednog razvojnog studija je objasnjavao da se nemoze radit optimizacija za 8 jezgi ovisno o konzolama kad ce konzole za gaming korsiti maximalno 6 jezgri - dvije su jezgre 100% vremena zauzete operativnim sustavom i pozadinskim procesima (os ps4 također ce zahtjevati preko 1 gb gddr5 memorije) , uz to intel je pustio u prodaju haswele koji su po performansama gotovo isti a po broju jezgri identicni aktualnim IB procesorima - obzirom na udio u trzitu od 70-80% nije upitno da ce optimizacije ostati na sadasnjoj razini - također stjecem dojam da se mnogo pise o potrebi za sto veci broj jezgri u proceosrima za PC, nevidim razloga za to kad trenutni software vezan za gaming to ni ne zahtjeva - tj nemoze iskoristit sve mogucnosti trenutnog hardwarea - najjaci intelov i7 proceosr sa 4 jezgre i 4 threada je gotovo nemoguce 100% iskoristit u bilo kojoj igri. Nemojte uspoređivati procesore za pc sa procesorima za konzole po performansama jer nije tako jednostavno, između ostaloga proceosrima za konzole su taktovi oko 80% manji od prosjecnih taktova proceora trenutne IB i FX serije.

1.e3 f6 2.f4 g5 3.Qh5
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2013 21:29 (Glavas).
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?

 Idi vidi razlog u recimo BF3 MP ili Crisys 3 pa će ti biti malo jasnije !!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice