CPU I buducnost igara?

poruka: 246
|
čitano: 36.934
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
itomic009 kaže...

 Idi vidi razlog u recimo BF3 MP ili Crisys 3 pa će ti biti malo jasnije !!

BF3 i Crysis 3 se nemogu stavljati u isti koš zbog različitih enginea, stavljam dvije slike bencha procesora u prilog tome  - cry engine 3 preferira multithreading - a poanta je da igra Crysis sama po sebi realno nema neki utjecaj za tržište igara.

 

Frostbyte engine preferira fizičke jezgre i zato intel tu ostvaruje veliku prednost, no razlika je sto Battlefield ima ogroman utjecaj na trziste igara.

 

Evo dva bencha koji pokazuju da je pogrešno što si stavio Battlefield i Crysis u isti kontekt po pitanju procesora, na prvom benchu u igri Crysis 3 razlika između i7 3970X i fx 8350 je 7 fps.

 Na drugoj slici u igri Battlefield 3 razlika između tih istih procesora, dakle  i7 3970X i fx 8350 je 29 fps, u oba slucaja je ista garficka kartica.

1.e3 f6 2.f4 g5 3.Qh5
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 0:14 (Glavas).
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Glavas kaže...
itomic009 kaže...

 Idi vidi razlog u recimo BF3 MP ili Crisys 3 pa će ti biti malo jasnije !!

BF3 i Crysis 3 se nemogu stavljati u isti koš zbog različitih enginea, stavljam dvije slike bencha procesora u prilog tome  - cry engine 3 preferira multithreading - a poanta je da igra Crysis sama po sebi realno nema neki utjecaj za tržište igara.

 

Frostbyte engine preferira fizičke jezgre i zato intel tu ostvaruje veliku prednost, no razlika je sto Battlefield ima ogroman utjecaj na trziste igara.

 

Evo dva bencha koji pokazuju da je pogrešno što si stavio Battlefield i Crysis u isti kontekt po pitanju procesora, na prvom benchu u igri Crysis 3 razlika između i7 3970X i fx 8350 je 7 fps.

 Na drugoj slici u igri Battlefield 3 razlika između tih istih procesora, dakle  i7 3970X i fx 8350 je 29 fps, u oba slucaja je ista garficka kartica.

i7 na 3.5ghz vs 4ghz od amd?? i ovaj ga intel i dalje gazi nazalost! na toj rezoluciji da bi dignuo minimalan fps za 11(sto je pre ogromna razlika u odnosu na ovaj fx a fx-8150 da ni ne spominjem daleko,daleko ispod) ili average fps za 7fps-a tj da bi ga stigao vjeruj mi trebalo bi ti cudo zapravo ravno s nemogucim! a zamisli sta bi se desilo da se ta i7-ica stavi na 4ghz jel ti palo na pamet? a sto se tice bf3 mp to je samo dokaz da intelov "HT" rastura u heavy cpu stres igrama!LP{#} zapravo nisam niti skontao sta si htio pokazati! no bez obzira LP od mene{#}...

||| Intel Core™ i7 inside |||
10 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Stjepanj kaže...
Glavas kaže...
itomic009 kaže...

 Idi vidi razlog u recimo BF3 MP ili Crisys 3 pa će ti biti malo jasnije !!

BF3 i Crysis 3 se nemogu stavljati u isti koš zbog različitih enginea, stavljam dvije slike bencha procesora u prilog tome  - cry engine 3 preferira multithreading - a poanta je da igra Crysis sama po sebi realno nema neki utjecaj za tržište igara.

 

Frostbyte engine preferira fizičke jezgre i zato intel tu ostvaruje veliku prednost, no razlika je sto Battlefield ima ogroman utjecaj na trziste igara.

 

Evo dva bencha koji pokazuju da je pogrešno što si stavio Battlefield i Crysis u isti kontekt po pitanju procesora, na prvom benchu u igri Crysis 3 razlika između i7 3970X i fx 8350 je 7 fps.

 Na drugoj slici u igri Battlefield 3 razlika između tih istih procesora, dakle  i7 3970X i fx 8350 je 29 fps, u oba slucaja je ista garficka kartica.

i7 na 3.5ghz vs 4ghz od amd?? i ovaj ga intel i dalje gazi nazalost! na toj rezoluciji da bi dignuo minimalan fps za 11(sto je pre ogromna razlika u odnosu na ovaj fx a fx-8150 da ni ne spominjem daleko,daleko ispod) ili average fps za 7fps-a tj da bi ga stigao vjeruj mi trebalo bi ti cudo zapravo ravno s nemogucim! a zamisli sta bi se desilo da se ta i7-ica stavi na 4ghz jel ti palo na pamet? a sto se tice bf3 mp to je samo dokaz da intelov "HT" rastura u heavy cpu stres igrama!LP{#} zapravo nisam niti skontao sta si htio pokazati! no bez obzira LP od mene{#}...

Htio sam reci itomicu da nemjesa kruske i jabuke - optimizacije u igrama po broju jezgri se nece pretjerano mjenjati, korekcija ce biti zbog konzola ali da ce biti nekih vecih promjena - od toga nista.

1.e3 f6 2.f4 g5 3.Qh5
12 godina
odjavljen
offline
CPU I buducnost igara?

Kakve brojke? Najbitnija je arhitektura i sama jačina jezgre, a GHz na stocku su za malu djecu.

Primjer navedenome: AMD FX 4*** cijela serija se krece sa oko 4GHz i 4 jezgre, a Intel Core i3 sa dvije jezgre, sa oko 3GHz i boljom arhitekturom ga rastura u bilo kojem pogledu, mozda ne u gamingu zato jer gaming ne opterecuje direktno procesor, ali kod zahtjevnijih programa svi AMD procesori zastaju.

Nemojte me smatrati fanboyem zato jer to nisam, imam laptop sa Intelom, komp sa Intelom i jos jedan komp, ali sa AMDom i sa SSDom i moram priznati da komp sa Intelom radi fluidnije od ovoga sa AMDom i SSDom (to napominjem zato jer da nema SSDa nebi ni bilo ove usporedbe).

 
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Glavas kaže...
itomic009 kaže...

 Idi vidi razlog u recimo BF3 MP ili Crisys 3 pa će ti biti malo jasnije !!

BF3 i Crysis 3 se nemogu stavljati u isti koš zbog različitih enginea, stavljam dvije slike bencha procesora u prilog tome  - cry engine 3 preferira multithreading - a poanta je da igra Crysis sama po sebi realno nema neki utjecaj za tržište igara.

 

Frostbyte engine preferira fizičke jezgre i zato intel tu ostvaruje veliku prednost, no razlika je sto Battlefield ima ogroman utjecaj na trziste igara.

 

Evo dva bencha koji pokazuju da je pogrešno što si stavio Battlefield i Crysis u isti kontekt po pitanju procesora, na prvom benchu u igri Crysis 3 razlika između i7 3970X i fx 8350 je 7 fps.

 Na drugoj slici u igri Battlefield 3 razlika između tih istih procesora, dakle  i7 3970X i fx 8350 je 29 fps, u oba slucaja je ista garficka kartica.

Jesam slijep ili ne vidim tu i53570k, zanima me kako se on ponaša u gore navedenim uvjetima

hvala.

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?
fila2208 kaže...

Jesam slijep ili ne vidim tu i53570k, zanima me kako se on ponaša u gore navedenim uvjetima

hvala.

pa pretpostavljamo negdje izmedu i7 2600k i i5 2500k!LP

||| Intel Core™ i7 inside |||
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice