Gigabyte GA-990XA-UD3

poruka: 532
|
čitano: 102.064
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

I kod mene tako piše, to je do CPU-Z programa vjerojatno.

14 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

I da te pitam, pošto imaš istu ploču, jesi stavio ovaj zadnji bios F4A? Jel šljaka sve kako spada? Prije dva dana sam stavio ovaj F3 i sad vidim da su novi izbacili, to valjd neka nova podrška za buldozere?!

13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

Ma taman posla !! Pa neću svaka dva dana flashat BIOS kako ih ovi izbacuju. Nekužim kako oni to štancaju ko blesavi BIOS-e. Inače se BIOS u PRAVILU nedira ako sve radi kako treba, tako da neću ništa flashat. Ova F3 verzija podržava bagere, a kad i budem jednom prilikom kupio bager onda ću stavit najnoviji BIOS a ne sad.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2011 12:00 (itomic009).
14 godina
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Evo da se javi još jedan vlasnik, ploča radi bez ikakvih problema, i totalno sam oduševljen istom!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

i moja radi savršeno...samo mi se bios resetira čim ištekam komp na 5sec.... trenutno je ploča na stolu jer sam mislil da možda nije negi kratki spoj na kučištu....ali isto se događa...stavljen i stock cooler i nova baterija

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2011 6:55 (Migi86).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Migi86 kaže...

i moja radi savršeno...samo mi se bios resetira čim ištekam komp na 5sec.... trenutno je ploča na stolu jer sam mislil da možda nije negi kratki spoj na kučištu....ali isto se događa...stavljen i stock cooler i nova baterija

 ja sam p*pi*dio nakon par dana s plocom, driveri su bili koma, sli sa dvije 465 0 bodova... tak sam odostao od te ploce... neznam valja je sad bolje s driverima...

13 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

nikad više ne kupujem ploču rev 1.0 ....vjerujem da je u tome problem.... ima neke tvorničke greške.... ali ajd...dobil sam ju za super cijenu...sve radi samo se to resetira...a pošto palim komp jedamput na dan nebude mi problem složiti datumi sat svaki dan :D ...ako se ne popravi to s kojim update-om biosa....možda im nije nitko prijavil takav kvar pa nisu to ni pokušali riješiti.... sad sam napisal mail direkt u gigabyte...pa budem videl kaj mi budu odgovorili....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
a s drugim verzijama biosa se događalo isto ili samo s ovom verzijom?
http://bambytalica.blogspot.com/
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
PaoloDP kaže...
a s drugim verzijama biosa se događalo isto ili samo s ovom verzijom?

Na mojoj ploči sve radi i sa svakim biosom vjerojatno neš nevalja na njegovoj ploči

12 godina
protjeran
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Tvoja baterija možda nevalja ili ju ni nemaš, jer ti si prvi do sad koji ima taj problem sa tom pločom

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Pa nisam tak glup da nemam bateriju.... čitaj post od početka pa budeš videl da sam napisal da sam kupil i novu bateriju

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
da.. baš nezgodno.. nešto se uzhebalo s tim biosom.. si probao čitati malo po stranim forumima. Ima dosta o ovoj ploči topic-a.
http://bambytalica.blogspot.com/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Migi86 kaže...

nikad više ne kupujem ploču rev 1.0 ....vjerujem da je u tome problem.... ima neke tvorničke greške.... ali ajd...dobil sam ju za super cijenu...sve radi samo se to resetira...a pošto palim komp jedamput na dan nebude mi problem složiti datumi sat svaki dan :D ...ako se ne popravi to s kojim update-om biosa....možda im nije nitko prijavil takav kvar pa nisu to ni pokušali riješiti.... sad sam napisal mail direkt u gigabyte...pa budem videl kaj mi budu odgovorili....

Jednostavo rijesenje: Nemoj komp iskopcavt is struje osim ako je grmljavina. 
MBO nebi smjela resetirat dok je spojena na aktivno napajanje. 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb: "Hvala" ili "Thum Up" nego pisati post sadrzaja "Hvala", koji ujedno ne prati temu?
15 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Još jedan vlasnik, nije ništa clockano niti flashano, ali bez ijednog problema dosad. Konfa iz profila.

Hvala ti Bože što sam RIJEČANIN!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
e ljudi, a koji RAM preporučate za ovu ploču?
http://bambytalica.blogspot.com/
16 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
PaoloDP kaže...
e ljudi, a koji RAM preporučate za ovu ploču?

 

Tu ćeš naći sve link

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2011 21:50 (makopos).
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
PaoloDP kaže...
e ljudi, a koji RAM preporučate za ovu ploču?

Pa koji god hoćeš !

13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
hah, pa naravno da sam vidio tu listu. Pitam vas koji bi vi preporučili? Planiram 2x4GB za početak. do 1600MHz
http://bambytalica.blogspot.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Migi86 kaže...

i moja radi savršeno...samo mi se bios resetira čim ištekam komp na 5sec.... trenutno je ploča na stolu jer sam mislil da možda nije negi kratki spoj na kučištu....ali isto se događa...stavljen i stock cooler i nova baterija

pogledaj dobro oko onog CLR_CMOS-a

jer meni ova ploča uredno radi, jednio štao me je zezalo je F9A bios s kojim nije htjelo bootat windowse, pa sam se vratio na F8 na kojem ću ostat jedno duže vrijeme

12 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Jučer sam na nagovor ADM-ovog trgovca uzeo ovu ploču, s malo nevjerice zbog problema koje ste opisivali, no radilo se samo o 40-tak kuna razlike od prvobitne zamišljene, pa me lako navukao. Još kad sam kod instalacije snimio da je rev 1.0 malo sam se ustrtario. No moram reči da za sad fercera bez problema, a nadam se da bu tak i ostalo. U kombinaciji je s Phenom II X4 955 BE i 2x2GB 1333 Kingmax.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

Ma to je odlična ploča. To što netko ima problema, neznači da nevalja ta ploča. Sa svakim proizvodom koji se prodaje u velikim serijama ima primjeraka sa greškom. To je normalno. Ploča je odlična za overclockanje.

14 godina
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Također još jednom potvrđujem da s pločom nisam imao nikakvih problema, ploča je odlična, čak sam i flash-ao BIOS, nikakvih problema, sve radi, a za overclocking je odlična!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

ljudi naručila sam si ovu mbo...al sam naručila i mushkin memoriju 2x8 gb, 1866mhz...imam cpu phenom II x2 550... vidila sam neke komentare u vezi kompatibilnosti mem i mbo---ovo je ok, ili...???

hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
witchbitch kaže...

ljudi naručila sam si ovu mbo...al sam naručila i mushkin memoriju 2x8 gb, 1866mhz...imam cpu phenom II x2 550... vidila sam neke komentare u vezi kompatibilnosti mem i mbo---ovo je ok, ili...???

hvala unaprijed

Sve OK samo moglo bi biti problema oko memorije, ali ništa strašno, ako ne bude mogla radi na tom taktu, samo u BIOS-u smanjiš na 1600 i to je to, ni minuta posla, ali vjerujem da će radit i na ovim taktovima i da nećeš imati nikavih problema!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

ok,super...hvala puno, pozz

14 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

Nije problem kompatibilnosti memroije, nego je AMD-ov IMC (integrated memory controler) preslab na Phenomu (nešto je bolji kad se unlocka),

tako da računaš na 1600MHz stabilno, za više se možeš nadati.

 

Usput, jesi naručila 2x4GB ili 2x8GB?

8GB module u prodaji za sada ima samo Patriot.

 

Što se tiče memorije, 990FX chipset doprinosi dodatnu stabilnosti AMD-ovom IMC-u.

 

Na Fatal1ty tuku 2000MHz+ na CL8-10-8-27 1T 1.65V,

a memorija je A-DATA Gameing 2000MHz 2x 2GB:

http://forum.pccentre.pl/uploads/gallery_5351_913_242778.png

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2011 19:34 (Don Kihoty).
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

a da nije ona možda kupila flash memoriju :D ali valjda nije kad ima i takt..
BTW, gdje ima za kupit kod nas te Patriot memorije od 8GB keks?

http://bambytalica.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2011 8:47 (PaoloDP).
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

jel netko isprobal crossfireX na toj ploči jel radi sve ok pošto sam čital da su neki imali problem sa SLI?mislim kupiti tu ploču,ali ne znam dal mi se isplati.sad imam ASRock 890 GX Extreme 3.kupil bi tu ploču radi daljne nadogradnje na bulldozdera i jer bi mi grafičke malo bolje disale(ne bi tak blizu bile jedna drugoj).THX

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
jura kaže...

jel netko isprobal crossfireX na toj ploči jel radi sve ok pošto sam čital da su neki imali problem sa SLI?mislim kupiti tu ploču,ali ne znam dal mi se isplati.sad imam ASRock 890 GX Extreme 3.kupil bi tu ploču radi daljne nadogradnje na bulldozdera i jer bi mi grafičke malo bolje disale(ne bi tak blizu bile jedna drugoj).THX

{#}

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

CF mora radit dobro, sa SLI je bilo problema ali je i to riješeno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice