Gigabyte GA-990XA-UD3

poruka: 532
|
čitano: 102.076
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Pozz,oprostite malo cu skrenuti sa teme.Primjetio sam da mi ploca (gigabyte GA-970A-UD3) na defoult postavkama u biosu podigne voltazu proca na 1.400 V. Pitao san Don-a,i trazio sam po netu slicna iskustva sa tim.Na stranim forumima kazu da je to normalno na gigabyte plocama.Sad ne znam koliko je to normalno ili nije,jer mi proc radi na stock frekfenciji.Najmanji problem je spustit voltazu proca u biosu(kao sto sam i napravio).

Osim toga ploca je za 5,phenom bez muke na njoj ide preko 4.1GHz.

 

Pitanje je zasto se to dogadja,i ima li netko iskustva sa tim?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2011 16:00 (tadic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

  To je normalno, a radi se o sljedećem. Svaki CPU ima nekakv stock napon. Ali, ako nisi primjetio do sada, to nije jedan točan napon, recimo npr. 1.375V. Nego je to naprotiv uvijek raspon od recimo 1.35V do 1.4V ( ili samo gornja granica zna biti navedena ). To je zato što nije svaki Phenom X4 955 C3 revizije ( za primjer navedeno ) proizveden iz istog wafera pa nemogu imat svi identičan napon !! Zato proizvođač postavi neki raspon za preporučeni rad što se tiče napona, jel jedan CPU radi sa 1.35V a drugi radi stabilno sa recimo 1.365V, dok trećem treba 1.34V ! Da bi proizvođači matičnih izbjegli komplikacije, matična uvijek postavi napon na gornju granicu ( kod moje i tvoje ploče je to 1.4V a tako je mislim i sa manje više svim AM3 pločama ), jel matična "nezna" na kojem točno naponu najmanjem radi pojedni chip stabilno. Zato stavi sve na 1.4V i tako se garantira da će raditi svaki, jel na 1.4V rade svi ( naravno, ogromna većina radi sa manje, ali je poanta da svi rade sa više ). Znači to je nekakav sigurnosni mehanizam koji garantira da svaki ispravan chip radi standardno. Naravno, korisnici koji se bave time si onda sami ručno podese napon, ako CPU može raditi na nižem naponu. Eto, o tome ti se tu radi i to je potpuno normalno {#}.

13 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

isprobano sa Corsair AX 750...ako s tim za 1100kn ne radi dobro tj resetira se bios onda ne znam s čim bi trebalo raditi.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

A da predjes na Intela?

Intel i5 750 @3.8; GA P55 UD3; Kingmax 4 Gb 1600 Mhz; Gigabyte 6950 2 Gb; Hdd Samsung F3 1 Tb X 2 i F4 2 Tb
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

A šta tebi neradi ?

14 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Ima li ova ploca ACC? Tj. mogu li 960T na njoj unlockati u six-core procesor

24.06.2011.g. Počivao u miru - EnlightenedPhoenix ;(
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3
Ima
Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
jura kaže...
Ima

Hvala :) A dali za nju treba flashati BIOS ili tako nesto? Ili je kada je ukljucim u struju vec mogu unlockat?

24.06.2011.g. Počivao u miru - EnlightenedPhoenix ;(
14 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
lordlojkus kaže...
jura kaže...
Ima

Hvala :) A dali za nju treba flashati BIOS ili tako nesto? Ili je kada je ukljucim u struju vec mogu unlockat?

Meni je ploča sa default ("osnovnim") BIOS-om podržavala otključavanje, znači samo sve spojiš i u BIOS-u staviš "Unlock" na "Endable"!?

Imam ja jedno pitanje za tebe, jesi već naručio taj 960T i dali si ga naručio iz Protis-a da potvrdiš ovdje dali se ti procesori otključavaju ili su obična 960 serija?!

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Ivsa kaže...

Meni je ploča sa default ("osnovnim") BIOS-om podržavala otključavanje, znači samo sve spojiš i u BIOS-u staviš "Unlock" na "Endable"!?

Imam ja jedno pitanje za tebe, jesi već naručio taj 960T i dali si ga naručio iz Protis-a da potvrdiš ovdje dali se ti procesori otključavaju ili su obična 960 serija?!

Narucio sam u ADM-u, ali najvjerovatnije (95%) necu otkljucavati jer su mi ADM-ovci rekli da time gubim garanciju. Neznam ni sam kako mogu gubit garanciju, i bilo je vec rasprave o tome u Sklapanju PC konfiguracija. A cini mi se da Protis nije imao na lageru. Ako se ispostavi sa ADM-om da ne gubim garanciju onda cu ti moci rec :D

24.06.2011.g. Počivao u miru - EnlightenedPhoenix ;(
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3
Da,gubis garanciju,ali na koji nacin ti oni mogu dokazati da si otkljucaval jezgre?na niti jedan.ako ti se nekaj dogodi napravis cmos ili izvadis bateriju sa maticne i sve ti je opet na starom i nema traga da si ti otkljucaval jezgre.zato se ne brini i ako ti se mogu otkljucati bil bi grijeh da ih ne otkljucas.
Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
lordlojkus kaže...
Ivsa kaže...

Meni je ploča sa default ("osnovnim") BIOS-om podržavala otključavanje, znači samo sve spojiš i u BIOS-u staviš "Unlock" na "Endable"!?

Imam ja jedno pitanje za tebe, jesi već naručio taj 960T i dali si ga naručio iz Protis-a da potvrdiš ovdje dali se ti procesori otključavaju ili su obična 960 serija?!

Narucio sam u ADM-u, ali najvjerovatnije (95%) necu otkljucavati jer su mi ADM-ovci rekli da time gubim garanciju. Neznam ni sam kako mogu gubit garanciju, i bilo je vec rasprave o tome u Sklapanju PC konfiguracija. A cini mi se da Protis nije imao na lageru. Ako se ispostavi sa ADM-om da ne gubim garanciju onda cu ti moci rec :D

Ma ti to napraviš da nam potvrdiš da se otključavaju, i onda vratiš na staro, ma zezam te, uostalom, nemoguće je da otkriju da si otključavao procesor, tako da te priče o gubljenju garancije ne drže vodu!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
13 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Ja je kupio,zasad zadovoljan. Samo mi je stock cooler na 955BE PREGLASAN,ima li načina da se smanji,siguran sam da mi u Cod 4 ne treba da se toliko čuje.Doslovno vrišti.

091 518 1424
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Igram COd 4,i cooler je strašan. Vrišti,poludio sam jučer. Jel ga mogu smanjit ?

091 518 1424
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Jučer sam se cijeli dan igrao sa otključanim 960T na 970A-UD3, stock 3.0GHz sa 1.225V je stabilan i nakon otključavanja, i ova kombinacija proc + ploča (+ 2x4GB 1600) odlično radi skupa

 

Batch je 1133FPM

clock2much
Moj PC  
3 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
tadic kaže...

Pozz,oprostite malo cu skrenuti sa teme.Primjetio sam da mi ploca (gigabyte GA-970A-UD3) na defoult postavkama u biosu podigne voltazu proca na 1.400 V. Pitao san Don-a,i trazio sam po netu slicna iskustva sa tim.Na stranim forumima kazu da je to normalno na gigabyte plocama.Sad ne znam koliko je to normalno ili nije,jer mi proc radi na stock frekfenciji.Najmanji problem je spustit voltazu proca u biosu(kao sto sam i napravio).

Osim toga ploca je za 5,phenom bez muke na njoj ide preko 4.1GHz.

 

Pitanje je zasto se to dogadja,i ima li netko iskustva sa tim?

 

 

ista prica kod mene. vozim ga na 1.2V i stabilan je na stocku :D

13 godina
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

evo vam procesor 960 bez t i vidjet cete da je velika razlika u cijeni i mhz-u

 

http://www.diskont24.com/product.php?productid=104832&cat=322&page=1

 

u protisu su sigurno 960t

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Ispravak netočnog navoda od gore. Imam problem. Instalirao sam win 7,uspješno bez problema. I sad kad upalim komp i izbaci onaj screen od gigabyte-a, piše mi "loading operating system" i sad to traje,i traje,i onda tek nakon par minuta windows učitava. To traje skupa 5min. Nemoguće je da toliko duže diže sustav. Jel ima neka opcija quick boot ili tako nešto u biosu za isključiti,ili sam previdio nešto. Imam 2x4 GB corsair 1600rama,radi na 1333,phenom 955be. 

091 518 1424
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
ScarFace007 kaže...

Ispravak netočnog navoda od gore. Imam problem. Instalirao sam win 7,uspješno bez problema. I sad kad upalim komp i izbaci onaj screen od gigabyte-a, piše mi "loading operating system" i sad to traje,i traje,i onda tek nakon par minuta windows učitava. To traje skupa 5min. Nemoguće je da toliko duže diže sustav. Jel ima neka opcija quick boot ili tako nešto u biosu za isključiti,ili sam previdio nešto. Imam 2x4 GB corsair 1600rama,radi na 1333,phenom 955be. 

E i ja sam imao isti problem kada sam kupio matičnu skini F9 bios i stavi ga i sve će ti biti onda ock

Evo ti link i stisni na europe http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3901#bios

i ako nisi instalčirao ovaj program za update biosa skini ga i preko njega update-aj bios http://www.gigabyte.com/MicroSite/121/tech_a_bios.htm

13 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Probao sam sa stavljanjem novog biosa,i nije uspjelo. Sve druge boot uređaje sam disable-o,probao sve što sam mogao naći na internatu,i i dalje mi piše "Loading operating system" i to traje 15-ak sec. 

091 518 1424
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Isproban i drugi hdd,drugo napajanje,sa jednim stickom rama. Nemam ideja više. Flashan  bios u F9A,F9B,F8. I dalje isto.

091 518 1424
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
ScarFace007 kaže...

Isproban i drugi hdd,drugo napajanje,sa jednim stickom rama. Nemam ideja više. Flashan  bios u F9A,F9B,F8. I dalje isto.

Vrati se na F2. Serious shit je GA napravio sa tim BIOS-ima.

Ili spali ploču kad dođe rev1.1/1.2 koje imaju LLC.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Dobio sam ju sa biosom F5. 

 

I aj molim te pojasni šta je LLC,i zašto da spalim ploču,ne žiku ja baš šta si mi rekao,sigurno je nešto korisno,samo sam ja njubara da skužim. 

 

Aj aj nemoj se živcirati,nego polako ti meni objasni :)

091 518 1424
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
herc1988 kaže...

evo vam procesor 960 bez t i vidjet cete da je velika razlika u cijeni i mhz-u

 

http://www.diskont24.com/product.php?productid=104832&cat=322&page=1

 

u protisu su sigurno 960t

960 je Deneb a 960T Zosma core procesor.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
ScarFace007 kaže...

Dobio sam ju sa biosom F5. 

 

I aj molim te pojasni šta je LLC,i zašto da spalim ploču,ne žiku ja baš šta si mi rekao,sigurno je nešto korisno,samo sam ja njubara da skužim. 

 

Aj aj nemoj se živcirati,nego polako ti meni objasni :)

Load Line Calibration.Smanjuje vdrop i overvolt,ukratko imas plocu sa poboljsanom regulacijom napona za procesor.Ako spalis plocu kada dode rev1.1 i 1.2 na reklamaciji ces dobiti plocu sa LLC-om(rev 1.1,1.2).Ukratko zakinut si za to trenutno i tvoja ploca fizicki ne posjeduje LLC.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Dakle,da šutim i trpim dok imam ovo što imam,i da se ne sekiram,i onda kad izađe rev.1.1 ili rev 2. ili šta će već izaći,ako će izaći,ja spalim ploču ?A kako ?

091 518 1424
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
ScarFace007 kaže...

Dakle,da šutim i trpim dok imam ovo što imam,i da se ne sekiram,i onda kad izađe rev.1.1 ili rev 2. ili šta će već izaći,ako će izaći,ja spalim ploču ?A kako ?

 

spališ par rupica na 24-pinskom i kažeš da ti je napajanje rastopilo :D
14 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
longlive775 kaže...
ScarFace007 kaže...

Dakle,da šutim i trpim dok imam ovo što imam,i da se ne sekiram,i onda kad izađe rev.1.1 ili rev 2. ili šta će već izaći,ako će izaći,ja spalim ploču ?A kako ?

 

spališ par rupica na 24-pinskom i kažeš da ti je napajanje rastopilo :D

Neće ti proći jer to spada pod "višu silu".

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
12 godina
protjeran
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Joj Kihoty mila majko, sad njemu neradi i da odma sprži ploču, prvo treba testirati sav hardware i tako dalje, kako ostali forumaši se ne bune ? 

Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Ovom koji ima problema sa dugim "System loading-om" preporučavam da pregleda sve ostalo dali radi, naime, ja imam istu matičnu i promjenio sam 2 BIOS-a i radi bez problema!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice