MBO za AMD Phenom procesor

poruka: 8
|
čitano: 948
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
MBO za AMD Phenom procesor

Pozdrav svima!

 

Namjeravam uskoro kupiti AMD Phenom procesor, konkretnije model 9850BE. Trenutno gledam s kojom maticnom bi ga upario. Nekako sam skloniji AMD chipsetima. Procesor ce uglavnom biti namjenjen zvakanju brojeva, a tek u drugom ili petom redu za igranje. Kako trenutno nemam bas para za graficku namjeravam za pocetak kupiti maticnu s intergiranom grafikom. Ono sto me zanima, koji chipset uzeti s integirranom grafikom.

Ono sto me u prvom redu zanima je koji chipseti omogucuju gasenje diskretne grafisdke kartice dok nista ne radi. U zadnjem ocaju moze li se rucno on-line gasiti i prebacivati na diskretnu. Jer stvarno nema smisla da mi diskretna vuce 100W dok matlab nesto broji. Mislio sam da ce 790GX podrzavati takve mogucnosti, ali ispada da bas i ne.

 

Hvala!

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
MBO za AMD Phenom procesor

Nisam točno upućen u AMD-ove procesore, ali mislim da za taj moraš uzeti neku matičnu koja podržava 125 watne procesore. NISAM siguran, netko drugi bi ti mogao bolje objasniti.

Inače da sam na tvom mjestu uzeo bi neki Intelov quad core i matičnu s P45 čipsetom ili pak C2D E8400.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @2.66 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MBO za AMD Phenom procesor

Za te pare koje bi dao za taj Phenom, dobiješ Q6600 koji je brži i bolji procesor (i jeftiniji takodjer). Za Q6600 uzmeš P35-DS3 ili neku matičnu s P45 čipsetom.

 

Ali ako ostaješ na AMD-u, uzmeš MA770-DS3.

http://s6.ba.bitefight.org/c.php?uid=16442
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: MBO za AMD Phenom procesor

Mislim da je vec bilo tema koji je bolji quad i to sve.

 

Pa nek sam presudi http://www.hothardware.com/Articles/AMD_Phenom_X4_9850_B3_Revision/?page=4

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.8.2008 21:36 (toxic).
15 godina
neaktivan
offline
MBO za AMD Phenom procesor

Eh, neznam, mozda sam krivo postavio pitanje... Dakle, nisam pitao savjet oko procesora, jer sam se definitivno odlucio za AMD-ov procesor.

Ono sto mene zanima je savjet oko izbora maticne ploce. U prvom redu treba imati integiranu graficku. Zanimaju me nove mogucnosti 790GX chipseta u odnosu na 790G. Ja sam ocekivao da ce 790GX imati mogucnost gasenja diskretne graficke kada nista ne radi (ako je diskretna prikljucena, naravno). Da li netko moze potvrditi da takva mogucnost postoji? Na netu sam nasao da je nema, ali mi nije jasno da li ona nije fizicki implementirana, ili ce u buducnosti softferski je omoguciti.

 

Hvala!

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MBO za AMD Phenom procesor

Veliki sam FAN AMD-a i čak toliki da vjerojatno sebi osobno nikad ne bih uzel Intel ma kak bolji bio.

 

Negdje sam čital da je velika kočnica Phenomima stari southbridge SB600 i da serija 700 to ispravlja, dok bi baš taj SB 750 koji se sad nalazi na 790GX pločama Phenomu mogel dopustiti da prodiše punim plućima, a to znači da ga budeš mogel bezbolno kloknuti na više radne taktove samo pomoću množitelja.

 

Možda sam u krivu, al sam to negdje čital.

 

Naravno, bit će bolje s 45 nm i još nekim sitnicama, al mislim da ti je 790GX trenutno najbolji izbor.

 

A evo i linka di sam ono čital: http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=3360

 

 

Jimi
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: MBO za AMD Phenom procesor

Radi se o tome da ti HT 3.0 nudi puno, puno veći memory bandwidth od prethodne verzije.

"The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis." - Dante Alighieri
15 godina
neaktivan
offline
MBO za AMD Phenom procesor

A jos sam malo surfao po netu. Cini se da AMD jos uvijek nema u 790GX chipsetu mogucnost da se gasi diskretna graficka dok nista ne radi, kao sto nVIDIA ima u svojim chipsetima.

Steta...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice