Ugradnja procesora pomoc

poruka: 81
|
čitano: 14.509
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
carduelis spinus kaže...

Imaš na procu malu oznaku ,trokutić,koji pokaziva kako ga okrenuti.  Jesi to sve dobro napravio?

Ja nisam imao taj trokutić :/

Kruger
12 godina
protjeran
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
nick54312 kaže...
carduelis spinus kaže...

Imaš na procu malu oznaku ,trokutić,koji pokaziva kako ga okrenuti.  Jesi to sve dobro napravio?

Ja nisam imao taj trokutić :/

Možda je intel asimetričan pa mu ne treba...upada samo na jedno moguće mjesto,pa je sigurno. Kod amd-a nije tako. Nagadjam jer nisam nikakav pratitelj intela pa neznam,o amd-u znam.

Gdje si gazda? Što čačkaš?

Dosadilo mi čitati forum 3 godine onako na OFF,pa sam se pridružio. :)
15 godina
online
Ugradnja procesora pomoc

ma ima na procu i one dve male rupice u koje taman sjedaju dvije male izbocine tako da ga nisam ni pogresno okrenuo ni nista. provjerit cu jesam dobrospojil taj zvucnik.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
nick54312 kaže...
carduelis spinus kaže...

Imaš na procu malu oznaku ,trokutić,koji pokaziva kako ga okrenuti.  Jesi to sve dobro napravio?

Ja nisam imao taj trokutić :/

amd ima trokutic kako nebi falia postavit proc...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
12 godina
protjeran
offline
Ugradnja procesora pomoc

Možemo sutra nastavit po danu,a ti kao što rade recenzenti, možeš sastavit pc na kuhinjskom stolu,nemora bit u kutiji. Sve onako poredaš i pospojiš,lakše je radit,a ne lomit kičmu.

Dosadilo mi čitati forum 3 godine onako na OFF,pa sam se pridružio. :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Ugradnja procesora pomoc

ma sad vidim niti mi ne svjetli ona ledica (na kucistu) od diska niti nista ne piska. vidio sam da imam onaj neki hd audio i jos neki ac nesto kabel a ja sam spojio samo taj hd audio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Ugradnja procesora pomoc

Na rubu ploče, na samom kraju imaš te pinove i sa skraćenicama malim slovima natpise, hdd, power, sound...ajde zaćori malo više :)

Dosadilo mi čitati forum 3 godine onako na OFF,pa sam se pridružio. :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Ugradnja procesora pomoc

ma vidio sam to i spojio te power ledice i reset ledice power switch,reset switch i hdd led. i tamo na kraju ploce ima i taj hd audio i to sam spojil. a ako nema tog bip u cem je problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Ugradnja procesora pomoc

Ako je memorija ispravno ubodena i uparena, bipnut će. Ako sa memorijom nešto nije ok, neće.  Možda ti imaš problem sa memorijom. Jesi stavljao dual chanel...jesi procitao kako su organizirani utori single i dual. Nemora sve raditi ako pikneš u bilo koji utor. Zato sam ti napisao, probaj sa jednim keksom u slot_1.

Dosadilo mi čitati forum 3 godine onako na OFF,pa sam se pridružio. :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
online
Ugradnja procesora pomoc

sad sam vidio da uopce nisam spojio nista na onaj speaker utor na maticnoj pa mozda zato nema bip. probo sam s jednim keksom i opet je isto bilo(mozda ga nisam gurnuo u pravi utor).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
mar123 kaže...

ma vidio sam to i spojio te power ledice i reset ledice power switch,reset switch i hdd led. i tamo na kraju ploce ima i taj hd audio i to sam spojil. a ako nema tog bip u cem je problem?

Ovo gore je jedino mjesto gdje si eventualno mogao naopačke okrenuti polaritet kabela. audio i ledice nebi imale efekt na podizanje sustava.

Proc, grafička, napajanje, memorija, diskovi .. sve "velike" komponente .. su poprilično "idiot proof" tako da uz malo pažnje ne bi smio zeznut pri spajanju. Eventualno za te komponente provjeri da li svi kabeli dobro leže u svojim priključnicama, memorija da je lijepo napravila "klik" na obje strane, grafička također lijepo sjedi (u PCIE 2 slotu) i nemože se izvaditi, itd.

 

Dvaput provjeri ove gore pocrtane žice i da li su spojene kao što piše u uputstvima za ploču.

Također, pali komp dok je bočna stranica otvorena i pogledaj kako blinkaju statusne ledice (dešifriraj ih preko uputstva matične).

Nema na čemu! --| Google is your friend |--
15 godina
online
Ugradnja procesora pomoc

sve to sam spojio kako pise u onoj knjizici ali me brine to sto sam sa svakim prijasnjim kompjuterom s maticnom dobio onaj mali zvucnik koji se spaja na plocu u utor speaker i na njega se cuju sistemski zvukovi, a ja taj zvucnik sad nisam dobio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
Praetorian1 kaže...

Dobro znaću. Znači moram izbisat i procesor i cooler. Kakvi alkohol treba?

Jel mogu vlažne maramice?

Stavi Martel konjak on ti je najbolji {#}...zezam se naravno. Moj savjet ti je da se ostaviš toga. Ugradnja procesora nije nikakav problem, ali ako ne znaš što radiš onda je problem, kao i sve ostalo. Zato zovi nekog ko zna ili odnesi u neki servis, jeftinije će te doć nego da moraš opet novi procesor kupovat.

zeko73
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
mar123 kaže...

... a ja taj zvucnik sad nisam dobio.

Obično dolazi s kućištem, a vidim da ga corsair ne isporučuje s tvojim (600t). Zato imaš status ledice.

Da li ti sada sve radi? Ili još uvijek ne.

Nema na čemu! --| Google is your friend |--
15 godina
online
Ugradnja procesora pomoc

necete vjerovat ali sad se upalio i opet nije bilo bip jer nemam taj mali zvucnik ali ima slike. na ekranu mi je napisalo da je ucito nesto i da stisnem f1 za nastavak i kad to stisnem onda pise da ubacim boot device. to sad samo ubacim windowse i to je to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
Windows cd je bootabilan i ispisat ce ti Press any key...pritisni i pici.
Dosadilo mi čitati forum 3 godine onako na OFF,pa sam se pridružio. :)
15 godina
online
Ugradnja procesora pomoc

ma to sve znam radio sam to 1000 puta. nego mene zanima u cem je bio problem, vjerojatno u krivom spajanju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
To je to stavi windowse i vozi! Mozda stvarno kabel nije bio dobro ustekan u monitor!
Loading... █ 10.000 % ██ 20.000% ███ 30.000% ████ 40.000% █████ 50.000% ██████ 60.000% ███████ 70.000% ERROR!!!!!!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
mar123 kaže...

necete vjerovat ali sad se upalio i opet nije bilo bip jer nemam taj mali zvucnik ali ima slike. na ekranu mi je napisalo da je ucito nesto i da stisnem f1 za nastavak i kad to stisnem onda pise da ubacim boot device. to sad samo ubacim windowse i to je to?

prije instalacije razmisli da li želiš da diskovi rade u IDE emulaciji ili preko AHCI moda. Preporučujem ovo drugo, pa bi to trebao podesiti u UEFI-u prije instalacije windowsa

Nema na čemu! --| Google is your friend |--
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2011 14:01 (Zura).
15 godina
online
Ugradnja procesora pomoc

koja je razlika?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc

Ukratko ubrzava rad s diskom. Evo malko da pročitaš, ima brdo članaka i reviewa po netu. Link

Nema na čemu! --| Google is your friend |--
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice