Visual Basic.NET - vježbe i rješenja

poruka: 1
|
čitano: 4.379
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Visual Basic.NET - vježbe i rješenja

Upravo završava akademska godina pa stoga završavaju i vježbe. Odlučio sam ih tu postaviti jer mislim da su dobre za početnike, poput mene. VB je dosta intuitivan jezik, ali bez obzira na to ima sve bitne odlike koje jedan ozbiljniji programski jezik teba imati. Radi se o četrnaest vježbi te su uključena i rješenja (nedostaju možda rješenja na par zadataka, a zadnjih par vježbi se odnosi na forme te je tu uz standardan kod postavljen i kod forme). Komentara bi moglo biti i više, ali mi se nije dalo tipkati ih - najbitnije stvari su objašnjene. Ionako ove vježbe nisu namijenjene za rješavanje bez nekakve adekvatne literature.

 

Teme koje su obrađene: unos i ispis vrijednosti, korištenje varijabli (razni primitivni tipovi), strukture odluke i petlje (uz ugniježdene oblike), neizravno i izričito deklariranje, logički operatori, Sub i Function procedure (prosljeđivanje argumenata sa ByVal i ByRef, rekurzija i iteracija, preoptrećene procedure), trajanje i dostupnost varijabli, generiranje slučajnog broja, matrice do tri dimenije (unos i ispis elemenata, traženje elemenata po indeksu te razni postupci poput Reverse, Sort i Clone), redimenzioniranje niza sa ReDim, rad sa Stringovima (konkatenacija, usporedba, Trim), enumeracije, strukture (podatkovni i funkcionalni članovi), klase (konstruktori, polja, upitni i naredbeni postupak, svojstva), osnovni rad s formama.

 

Iako su ovo same osnove, mislim da bi moglo dobro doći nekome tko se interesira za programiranje.

Koga zanima može slobodno preuzeti arhiv (7z format, sami fileovi su u pdf-u - veličina 3,8 MB).

 

EDIT: Promijenjen file hosting servis.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2012 16:35 (pr0n_addict).
Moj PC  
4 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice