[Procjena] Procjena računala zaključana tema

poruka: 28
|
čitano: 3.014
|
moderatori: pirat, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
[Procjena] Procjena računala
Dobar dan svima!
Ovako, trebam procjenu svog kompa (znaci koliko bih novaca mogao dobit za njega)
Konfiguracija:
     CPU-AMD Phenom(tm) II X4 955 Processor
     GPU-NVIDIA GeForce GTX 460 (DDR5 1 Gb)
     RAM-4 GB RAM (Kingmax 1330 MHz DDR3) 2X2Gb
     NAPAJANJE-750 wata 
     MATIČNA: ASRock M3A770DE (AMD770+SB710 Chipsets)
        bez hard-diska
        što se tiće garancije nisam siguran
        korišten otprilike godinu i pol
        niti jedna od komponenta nije clockana, sve je na default-u
Unaprijed hvala!
12 godina
protjeran
offline
Re: [Procjena] Procjena računala

Iskoristit cu priliku da kazem da se ukidanjem trznice na bug forumu napravilo bar 3 koraka unazad...Tek sad nemojte ocekivat posjecenost vaseg foruma,pregled svega sto postoji na bugu i ostalo,ali ce se zato pc ekspert i ostali drugi forumi sa trznicom sada proslaviti cini mi se,neznam sta se desilo i koji je bio razlog svemu tome ali mislim da do toga nije smjelo doci,bug se mogao ogradit i bez ukidanja trznice samo je trebalo malo vremena te dobrih i pametnih odluka...Trznica je donosila dosta toga poucnog i pametnog da ne nabrajam cega,svi dobro znaju cega, i novi i stari korisnici,a mene je bas bugova trznica opametila cisto da se zna...

Mali oglasi ovdje na bugu su cista zezancija i nema ozbiljnosti tako da oni nece imat nikakvog utjecaja na bolju/posteniju ili neznam ni ja kakvu prodaju(prodaju kakvu ste vi zamislili),iskreno kad odem na njih i kad vidim koliko su te ponude,prodaje i ostalo stare,te kakvo je sve to kvalitetom neznam dal bi se smijo ili plako ili bljuvo od muke...{#}

 

Ujedno vjerujem da ce se broj bezveznih i ostalih tema povecat u tolikom broju da ce to sve jednostavno postat vrlo nepregledno,nesmisleno i smijesno kad se sve te silne teme krenu spamat i zakljucavat...{#}

 

I zadnja stvar je da mi je zao zbog toga,mnoge prodaje,ponude i ostalo koje su bile otvorene su otisle u "vjecna lovista" ne pitajuci i ne obavjestavajuci nas prodavatelje,ponudace i kupce oko toga sto je za mene vrlo neodgovorno i neprofesionalno od samog buga i njegovih "moderatora"...Gdje je isprika,gdje je obavijest,gdje je nestala silna profesionalnost??? Sramota...{#}

 

Cini mi se kako i Hrvatska kao drzava tone dole prema dnu tako tone i Bug skupa s njom,istinito ali zalosno...{#}

 

Ja sam iskreno razocaran u zadnje vrijeme,a ovim korakom najvise,neznam vise dal cu i blizu pratiti pa i pratit ovaj forum kao sto sam ga prije pratio...Opet kazem istinito ali zalosno,jad bijed i tuga...{#}

 

No eto valjda cu sada jos vise vremena naci za stvarni zivot i raditi nesto drugo pametno..{#}

 

I ovo moram reci,mi koji bar nesto znamo o racunalima,njihovoj opremi i ostalome,pa koji i neznaju nije uopce bitno,posteni kupci i trgovci,posteni ljudi na ovom forumu kojih sigurno ima previse da moramo biti ovisni o "prevarantskom" njuskalu,precjeniteljima i laznim oglasima??? Obrisat cete sva sjecanja dobrih,divnih,ugodnih prodaja i ljudi,ljudi  koji su mozda bas na bugovoj trznici kupili svoj prvi komad ili opcenito hardwera,cijeli komp ili nesto slicno???  Jel vam nije zao niti malo??? {#}

 

 

Svi na pc ekspert...{#}{#}{#}

 

{#} na {#}

 

Evo za kolegu procjena:

 

CPU: 500 kn

GPU: 700 kn

RAM: 100 kn

PSU: tocan model

MBO: 200 kn

TL-za zahvalu klikni hvala
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 1:15 (Tomo53nja).
14 godina
offline
Re: [Procjena] Procjena računala
takodjer da kazem ovo s oglasnikom vam nije bilo potrebno, dobivali ste pozornost samo zbog toga
GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN
12 godina
neaktivan
offline
[Procjena] Procjena računala

potpis na sve što je rečeno u prijašnjim postovima {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2013 23:50 (sanchez0311).
11 godina
neaktivan
offline
[Procjena] Procjena računala

Novi oglasi su užasno nepregledni, najviše sam volio porokat sve u tabove, i s lakoćom se izbjegavalo ono što te ne zanima, a ovdje si prisiljen vidjeti sve, što te zanima i ne zanima, u istom obliku.

Moglo se jednostavno uvesti pravilo o podacima da se mora imati na profilu ili u svakom oglasu, ako je to razlog, ovo je veliko razočaranje...

Također potpisujem svaku riječ u postu iznad...

Toni
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 0:00 (rapture686).
12 godina
neaktivan
offline
[Procjena] Procjena računala

i ja se pridružujem negodovanjima zbog ovakove odluke koja je krajnje nepotrebna.{#}

14 godina
neaktivan
offline
[Procjena] Procjena računala

Zadnji update, i sad još ovo s oglasima.

 

Katastrofa ste, tonete brže nego Sanader.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
11 godina
neaktivan
offline
[Procjena] Procjena računala

Ja se isto pridružujem čestitkama i pozdravima,mislite prevaranata da nece biti kaze prijavljujete se sa te i te ip adrese a danas tesko 99 posto mobilnih stikova imaju dinamičke ip adrese koje se u večini slucajeva svaki puta drugacja.

Kao da je nekome novome članu tesko sjesti u neki internet cafe (popije cugu dok preda oglas neki lazni ) I eto kako nastaje sve.

Vi ste sami pripomogli u tome svemu da se neradi onako kako treba{#}

Ja sam čekao tih 6 mjeseci kako bih stavio ili dao prvu svoju trgovinu a odcekao sam eto nakon 4 mjeseca al preko toga da trgujem to je kao kada sam isao na pijacu i vidio maloga cigu koji baca sve po podu i kaže izvolji izvolji ko ce koga nego svoj svoga..

 

 

Sada ce tek biti prevara AJDE LOPOVI NAVALITE OTVORILO SE TRZISTE ZA NOVE ŽRTVE.{#}

Ipak mislim da ce tek sada iskustva biti 0/5(hahahahah){#}

 

 

{#} Na {#}

 

Ti si žena mog života nasu pjesmu nocas pjevaju
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 0:37 (deluux).
12 godina
offline
[Procjena] Procjena računala

Prije gotovo dvije godine regao sam se samo da kontaktiram prodavaca i da si za rockas kupim mis. Evo proslo je vec 20 mjeseci i dalje posjecujem ovaj forum koji me je (tj. kolege sa foruma) naucio puno stvari, sta me zanima a i ono sta me ne zanima. Prvo sta je bilo kada bih otvorio forum bi pogledao oglasnik da vidim hoce li mi sta uletit. Prvo ste ukinuli da se moze vidjeti TD i TU. Nije isto jer ih opali starosjedioc ili novajlija od 2 tjedna staza. Posebno mi je to islo na zivce u podforumu oglasnik. Sada ste i njega ukinuli i prebacili na smijuriju od malih oglasa. Ovaj forum koji Vi odrzavate na radost dosta ljudi se pretvorio u...Neznam sta da stavim da ne poberem karton. Nije mi jasno jer neki moderator ili administrator cite primjedbe forumasa ali komunikacija sa ljudima koji posjecuju ovaj forum je jedna velika nula! Nas koji koristimo forum se nista ne pita nego nas samo neugodno iznenadite, par rijeci objasnjenja i to je to. Ali eto to je vase pravo. Moje je da odlucim koji cu forum posjecivati. Bye {#}

Samo Hajduk živi vječno ! (ili dok im ne iskljuce struju))
13 godina
offline
Re: [Procjena] Procjena računala

 Apsolutno se slažem sa svima i ovo je očito aklamativna odluka da je katastrofa učinjena.

13 godina
neaktivan
offline
[Procjena] Procjena računala

I mene ovo šokiralo. Volio bih da neko službeno objasni razloge ukidanja prodaje kupnje na forumu. Ovdje sam volio trgovati baš zato što je relativno sigurno.

Pozz

12 godina
protjeran
offline
[Procjena] Procjena računala

Pogledam male oglase da vidim ponudu racunala, jedna nebulozna ponuda i 4 prodaje accounta s igrama.

Jel to itko ziv uopce kontrolira i odrzava.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 1:01 (Tyberius_Prime).
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Procjena] Procjena računala
potpisujem! sramota bug..
by Težak
16 godina
offline
[Procjena] Procjena računala

Potpis na sve navedeno. Uz malo vremena, truda, volje i međusobe komunikacije ovo se moglo drukčije riješiti. Ostaje samo sjećanje na divne ljude od kojih sam tu kupio monitor, miš, mobitel i skoro cijelu konfu...

{#} {#}

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 1:10 (Lovac).
16 godina
moderator
offline
[Procjena] Procjena računala
Trolate tu, a uopće ne pratite BOL, sve vam je bilo objašnjenjeno unaprijed: http://www.bug.hr/vijesti/mali-oglasi-dobili-mogucnost-komentiranja/121428.aspx :(
...
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Procjena] Procjena računala
Miro kaže...
Trolate tu, a uopće ne pratite BOL, sve vam je bilo objašnjenjeno unaprijed: http://www.bug.hr/vijesti/mali-oglasi-dobili-mogucnost-komentiranja/121428.aspx :(

Izvini na spammu i nemoj mi nabit zuti, ali moras jer su takva pravila. Da karton bude opravdan odgovori na pitanje tko je to ponovo iso smisljat toplu vodu kao sa TD I TU da se oglasi maknu? jel to bila visa sila (vasi sefovi ili kako vec ide) ili ste vi sami moderatori dosli na tu promjenu? Ja mislim da sa forumom ide isti ili slican zakon kao i sa kompom koji normalno radi a glasi ovako : Dok radi NE DIRAJ !!!  {#}

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
12 godina
protjeran
offline
Re: [Procjena] Procjena računala
Miro kaže...
Trolate tu, a uopće ne pratite BOL, sve vam je bilo objašnjenjeno unaprijed: http://www.bug.hr/vijesti/mali-oglasi-dobili-mogucnost-komentiranja/121428.aspx :(

Ne pratim BOL da,pratim bug trznicu koje vise nema,u tom je stvar zasto mnogi nisu upuceni u neke vijesti sa BOL-a jer ta vijest nije stavljena negdje na trznicu gdje je sigurno trebala bit i zato jer neki kao recimo ja skoro pa uopce ne prate vijesti na BOL-u...I da zasto se ista stvar sa svim osobnim podatcima nije uvela normalno na bugovu trznicu??? To se nije moglo,nije smjelo ili nesto trece??? Po cemu su mali oglasi bolji od bol trznice??? Sto se s time dobilo??? Sto onda znace svi oni silni linkovi linkani na dobra i losa iskustva??? Hocete vi biti u mogucnosti stati na kraj prevarantima i ostalima kad su sad osobni podatci,oib broj i ostalo dostupni???

TL-za zahvalu klikni hvala
11 godina
neaktivan
offline
Re: [Procjena] Procjena računala
Miro kaže...
Trolate tu, a uopće ne pratite BOL, sve vam je bilo objašnjenjeno unaprijed: http://www.bug.hr/vijesti/mali-oglasi-dobili-mogucnost-komentiranja/121428.aspx :(

Jedino ko trola ovdje ste vi, a trola se nas. Korisnici su preuzeli inicijativu i otvorili temu "Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika" i kladim se da je ta tema pomogla više nego bilo koji moderator koji je odgovoran za Oglasnik.

Oglašavanje je uništeno, sve su komponente strpane u jednu jedinu kategoriju, tako da netko dok traži grafu, nalijeće na hrpu RAM-a, HDD-ova i slično, znate šta hoću reći...

Žalilo se samo na prevarante, a Oglanik kao Oglasnik je bio dobar.

Sve u svemu, - {#}

Toni
13 godina
neaktivan
offline
[Procjena] Procjena računala

u potpunosti se slažem sa svima! i došao sam do zaključka da mi, koji nismo bogataši, nečemo tako skoro ili često više upgredat računala jer ako se negdje kupovalo jeftinije (relna cijena) onda je to bilo na BOL oglasniku. hvala što sta nam omogučili nešto tako lijepo ali ni malo vam ne zahvaljujem na ukidanju jer taman kada semo se naučili da se možemo pouzdat u nešto to ste nam oduzeli... {#}

13 godina
offline
[Procjena] Procjena računala

Ovo što je sad, neće dugo opstati.

Ili će se sve vratiti na staro ali još i poboljšano

ili će se postojeći mali oglasi toliko promjeniti da će izgledati kao dosadašnji podforum.

 

Tako će biti a ja ću se onda samo smijati.

 

"Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogriješili, jer to drugim riječima znači da smo danas pametniji nego jučer."

A.Pope

 

over and out!

12 godina
neaktivan
offline
Re: [Procjena] Procjena računala

Evo da ja malo nešto kažem i iz svoje struke - BUG-ovci su vjerojatno to napravili zbog Zakona o zabrani i sprječavanju obavljanja neregistrirane djelatnosti koji kaže

 

Članak 7.

(1) U smislu ovoga Zakona sudionikom u obavljanju neregistrirane djelatnosti smatra se i fizička i pravna osoba koja naručuje, posreduje ili objavljuje oglas (nedopuštena reklama) u tisku, putem televizije, radija i drugih medija (organizacija za oglašavanje) ili reklamnih obavijesti na neki drugi način koji je dostupan javnosti.


(2) Naručitelj oglasa je dužan prilikom naručivanja oglasa navesti podatke o svojem identitetu: tvrtku i sjedište tvrtke, OIB, ime i prezime odgovorne osobe ili ime i prezime naručitelja, OIB i njegovo prebivalište, odnosno boravište.

 

Ne znam tko vam je pravnik - ali umjesto da ukinete cijeli forum - mogli ste ponuditi oglašivačima da upišu svoj OIB, ime i prezime, adresu itd. Pa neka upišu što god hoće, izmišljeni oib, mate matić ili jure jurić, adresa kineska 7 itd... Vaša obveza je samo da pitate oglašivače - ne i da provjeravate istinitost podataka, dakle, da vas kojim slučajem porezna ili policija pitaju podatke za moj nick - vi im pošaljete što imate - Oscaraon, Mate Matić, Kineska 7, Kina OIB: 7171717171717 i to je to. Niti je vaša dužnost da provjeravate istinitost podataka, niti to smijete raditi.

 

Dakle, bilo je i mnogo lakših načina kako sve to izvest - i osobno mi je žao jer sam zbog oglasnika i dolazio tu - mislim da će mi se sada posjeti prorijediti..

 

Ima još pravnih caka zašto je sve to bilo nepotrebno - ali neka vam to objasni onaj kojeg plaćate.. Prebacivanjem toga na male oglase niste postigli ništa - dapače, kontaefekt jer će i drugi upisivati izmišljene podatke.

 

Lp

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 10:52 (Oscaraon).
14 godina
offline
[Procjena] Procjena računala

Možda si otišao predaleko, relativno često posjećujem forum i oglasnik i koliko sam primjetio, ne radi se tu o nikakvoj prodaji preko kojekakvih trgovina već o prodaji polovne robe koju neki pojedinac ima i želi prodati.

 

Nigdje nisam u zakonu vidio, da netko svoju robu, koju je koristio određeno vrijeme i želi je prodati, to ne može i učiniti ili da mora imati neku registriranu radnju da bi to mogao. Tako da ovdje o tome nema ni govora.

 

Kreni od jakuševca pa nadalje. Što bi ja sad ako prodajem svoj polovni automobil kao fizička osoba, trebao i morao prvo otvoriti salon za prodaju automobila, registrirati radnju i onda kao legalno prodati Yugo 45 :-).

 

Ista je priča i ovdje samo što se ovdje najviše radi o informatičkim i sl. proizvodima. Znači ja mogu svoj polovni procesor prodati bilo kad i bilo kome bez da to itko mora i treba znati, osim prodavača i kupca.

 

Niti za to moram ja, niti kupac, platiti bilo kakav porez ili sl. Porez i razna druga davanja su riješena i plaćena onog momenta kad sama ja to kupio u trgovini i za to dobio račun.

 

Sad će mi netko uskočiti i reći kako je platio porez u poreznoj kad je kupio polovni auto ( prilikom vršenja prijenosa). Znam za to, i ja sam tako isto, ali po meni je i to pljačka. Zato što je za taj proizvod plaćen porez i sve ostalo onda kada je kupljen novi u trgovini. Što znači kada se taj isti auto proda po nekoliko puta ( a što je zapravo vrlo često), svaki puta novi vlasnik plaća porez za istu stvar. Ništa drugo nego "ne/legalna" pljačka.

 

Evo samo da još dobacim, da se citati iz zakona odnose na sprečavanje neregistrirane djelatnosti. Jedno je djelatnost, a sasvim druga stvar je jednokratna prodaja ili kupnja. Bug sa time nema veze, on je samo prijenosni medij.

Spija
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 11:31 (SPIJA).
12 godina
neaktivan
offline
[Procjena] Procjena računala

Zašto nebi neko od kolega napravio forum koji bi imao istu funkcionalnost kao i što je imao oglasnik ovdje? Koliko znam ima dosta stranica koje nude besplatne forume kao što je forumotion ili slično. Evo mog prijedloga pa tko zna možda se pokrene jer zašto bi uvijek krivili druge, a da mi nakon toga samo sjedimo za kompom i pišemo kako je nepravedno da su ukinuli oglasnik. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: [Procjena] Procjena računala

Hvala na procjeni {#}

 

13 godina
neaktivan
offline
[Procjena] Procjena računala
Šta je ovo sad nema oglasnika-ošli sav moj trud pisanja za prodaju,razmijenu i to ostala samo glupa procijena šta će mi to ovi modovi neznaju od dosade šta će pa si uskraćuju posla u skračivanju foruma!

Tomo potpisujem na procijenu od 1500-1600kn
12 godina
offline
[Procjena] Procjena računala

Mislim da će se sada povećati prodaja novih komponenti jer uz cijene na njuškalu, više se isplati dat 50-100 kn više i kupiti novo ili svaki dan gledati njuškalo i moliti se Bogu da će se nać jedan pametan i realan prodavatelj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 12:13 (Gigabyte091).
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Procjena] Procjena računala
SPIJA kaže...

Možda si otišao predaleko, relativno često posjećujem forum i oglasnik i koliko sam primjetio, ne radi se tu o nikakvoj prodaji preko kojekakvih trgovina već o prodaji polovne robe koju neki pojedinac ima i želi prodati.

 

Nigdje nisam u zakonu vidio, da netko svoju robu, koju je koristio određeno vrijeme i želi je prodati, to ne može i učiniti ili da mora imati neku registriranu radnju da bi to mogao. Tako da ovdje o tome nema ni govora.

 

Kreni od jakuševca pa nadalje. Što bi ja sad ako prodajem svoj polovni automobil kao fizička osoba, trebao i morao prvo otvoriti salon za prodaju automobila, registrirati radnju i onda kao legalno prodati Yugo 45 :-).

 

Ista je priča i ovdje samo što se ovdje najviše radi o informatičkim i sl. proizvodima. Znači ja mogu svoj polovni procesor prodati bilo kad i bilo kome bez da to itko mora i treba znati, osim prodavača i kupca.

 

Niti za to moram ja, niti kupac, platiti bilo kakav porez ili sl. Porez i razna druga davanja su riješena i plaćena onog momenta kad sama ja to kupio u trgovini i za to dobio račun.

 

Sad će mi netko uskočiti i reći kako je platio porez u poreznoj kad je kupio polovni auto ( prilikom vršenja prijenosa). Znam za to, i ja sam tako isto, ali po meni je i to pljačka. Zato što je za taj proizvod plaćen porez i sve ostalo onda kada je kupljen novi u trgovini. Što znači kada se taj isti auto proda po nekoliko puta ( a što je zapravo vrlo često), svaki puta novi vlasnik plaća porez za istu stvar. Ništa drugo nego "ne/legalna" pljačka.

 

Evo samo da još dobacim, da se citati iz zakona odnose na sprečavanje neregistrirane djelatnosti. Jedno je djelatnost, a sasvim druga stvar je jednokratna prodaja ili kupnja. Bug sa time nema veze, on je samo prijenosni medij.

 

Gle, da se ne prepucavamo - ono što zakon kaže i propiše ponekad nije i ono što nam zdrav razum kaže.

 

Taj zakon je donesen kako bi spriječio rad na crno - posebice u sferi usluga - naime, kad je počela kriza veliki broj obrtnika je zatvorio obrte i nastavio raditi na crno, recimo maleri, prijevoznici, građevinci - a klijente bi tražili preko oglasnika. Tu su također šverceri robom, koji uvoze enormne količine obuće, odjeće i informatičke opreme u RH. Tko na kraju ispašta - oglašivači koji moraju skupljati njima nepotrebne i vjerojatno lažne informacije i mali prodavači i kupci.

 

Ma smijurija od zakona..

 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice