Nikako ne mogu naći posao izdvojena tema

poruka: 996
|
čitano: 549.332
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...

Meni nije na prvom mjestu da nađem posao u struci, nego da nađem neki posao za dobru plaću.

Koji je tebi qrc??

 

Moraš imat opasne veze ili jako visoko završenu školu da imaš srece da u startu ti bude 1 posao i dobro placen posao..

 

A ovako daj hbte zategni rukave radi 1 godinu sa placom kakva ti se nudi pristani na sve, jer danas je posao tesko naci opcenito a iskustvo je iskustvo a to se cijeni..

 

Nemozes zahtjevat dobro placen posao sa obzirom na tvoje kvalifikacije (tu ne mislim skolovanje kao primarni dio, nego iskustvo)

13 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

U Zagrebu bi trebao, bez faksa, moci naci posao od 3500kn, i s time bi trebao biti jako zadovoljan. U Varazdinu bi dakle trebao biti zadovoljan sa 2500-3000kn za isti takav posao, ako ga uopce mozes naci.

 

Sa zavrsenom matematikom, svi moji frendovi s faksa koji su diplomirali (petnaestak ljudi, vecinom s prosjekom iznad 4,0 doduse) su nasli posao unutar 6 mjeseci od diplome, s pocetnom placom iznad 5000 kn. Pa si sad misli koliko se isplati a koliko ne isplati studirati, i koliko je odlicnim studentima tesko naci posao. Ljudi koje znam s FER-a, takoder su brzo nasli posao, ili su sami pokrenuli nesto i to prilicno uspjesno. Ali nitko od njih nije sjedio doma i plakao kako im ne ide, cekao da se stvari rijese same od sebe. Ako zelis dobro placen posao u IT-u, tesko da ces ga dobiti bez zavrsenog fakulteta ako nemas vezu. Ako zelis dobro placen posao izvan IT-a, ne znam pomaze li tu uopce fakultet ili samo veza.

Uvijek mozes u smetlare kako je netko rekao, mislim da oni imaju 5000+kn placu

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Probaj ovo za VŽ, stariji post, ali uvijek traze ljudi, i ne samo developera nego testera itd itd...

 

http://www.moj-posao.net/posao/JAVA-developer-mf-Varazdin-Zagreb/9c8e17981e31ef2fd99b0562284c7c20.htm

 

 

Imas tamo mail pa posalji CV ili nazvati direktno na pondujeni broj fix/mob, pa vidi!

 

Sretno!

 

Pozdrav, Calinjos
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Meni se nije ni isplatilo ići na fakultet kad sam u srednjoj školi jedva prolazio s 3, iako bi vjerojatno položio prijemni ispit. Bilo bi šteta platiti 7000 kn, a ne završiti.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...

Meni se nije ni isplatilo ići na fakultet kad sam u srednjoj školi jedva prolazio s 3, iako bi vjerojatno položio prijemni ispit. Bilo bi šteta platiti 7000 kn, a ne završiti.

ajmo skupa na tečajBogataš

15 godina
protjeran
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...

Ja želim raditi samo u Vž županiji.

zato dudek neće nigdje raditi ! ja imam posao pa bih za bolji otišao i na otok.

Z
15 godina
online
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...

Meni se nije ni isplatilo ići na fakultet kad sam u srednjoj školi jedva prolazio s 3, iako bi vjerojatno položio prijemni ispit. Bilo bi šteta platiti 7000 kn, a ne završiti.

a nis onda.. kopaj grabe i kanale.. na baušteli se da zaradit lijepa para samo ces se i naradit, fala bogu taj poso mozes radit svugdje

13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Najbolje mi je da pošaljem molbe u sve firme.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...

Najbolje mi je da pošaljem molbe u sve firme.

S tvojim kvalifikacijama, predlažem da pošalješ molbu u INA-u, HZZO, HDZ, MUP, MVP, Sabor, HŽ, HEP, gradska poglavarstva i sl. državne firme.

Za Vladu imaš manje šanse zbog gužve, ali probaj, ništa te ne košta.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
14 godina
protjeran
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...
Pislje kaže...

Pa zasto si sapunjo macora dvije godine? mogo si nesto nauciti barem web dizajn. Moras shvatiti da i nakon skole ili fakulteta moras prosirivati svoje znanje i strucnost koliko god mozes. i nemoj biti ljen sramota je biti besposlicar a ne raditi kao konobar ili smetlar. i daj polozi vozacki kad to nemas misle da si maluoman.

Da li se može ići na fakultet sa slabim ocjenama?

Naravno da moze, ja sam bio takav slucaj ali moras raspolagat s necim u sta ja sumnjam da ti raspolazes - odlicnim znanjem iz podrucja koje te zanima i iznadprosjecnom inteligencijom pa da mozes rasturat na prijemnom ispitu

 

Nazalost u nasem sistemu ocjene nisu nikakvo mjerilo znanja jer sam sustav je trul, los, zastario i korumpiran

Zato nas sustav nakon cjelokupnog skolovanja izbacuje tupsone - cast izuzecima: par zagrebackim gimnazijama i dva tri fakulteta tj. odsjeka

 

Nakon sto sam ovdje procito par tvojih pitanja i odgovora iskreno ti preporucujem primi se lopate - nije sramota kopat vec je sramota doma se izlezavat i cekat da ti nesto padne s neba  

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Da li bi se ti primio lopate da si u takvoj situaciji?

14 godina
protjeran
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...

Da li bi se ti primio lopate da si u takvoj situaciji?

bi, pogotovo stoga sta znam da se lopatom moze zaradit daleko vise od 3k kn koliko ce on dobit cak i da ga neko zaposli u njegovoj struci

samo jbg treba radit

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
13 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Nitko te nece zaposlit ako si, uz to sto nemas fakultet ni prijasnje iskustvo, jos i prolazio s 3

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Možda je najbolje otvoriti vlastitu firmu, nisam čuo da netko gleda ocjene kod prijave za radno mjesto.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2010 11:05 (računalac).
15 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Ja bi, bolje išta nego ništa, a za početak je i 2500-3000kn. Rijetko tko bez visokog obrazovanja(čitaj Faks) počne sa 4000+ placom.

Recimo ja u svojoj firmi radim četri godine i od toga tri sam radio kao najobičniji smijenski radnik u pogonu za strojevima, a plača mi nije išla preko 3500kn. Prošlu godinu sam dobio promaknuče  na održavanje strojeva, radim stalnu prvu, pet dana u tijednu, osam sati, a mjesečna plača mi ide na 6000+kn(ovisi o prekovremenima).

I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Jedan keramičar u 5 dana može zaraditi 5,000kn. Vodoinstalater u 10 dana, 7,000kn... Programer, VSS u Splitu može zaraditi od 3,500-5,500kn u 31 dan.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
10 1 hvala 0
15 godina
online
RE: Nikako ne mogu naći posao
microman kaže...

Ja bi, bolje išta nego ništa, a za početak je i 2500-3000kn. Rijetko tko bez visokog obrazovanja(čitaj Faks) počne sa 4000+ placom.

Recimo ja u svojoj firmi radim četri godine i od toga tri sam radio kao najobičniji smijenski radnik u pogonu za strojevima, a plača mi nije išla preko 3500kn. Prošlu godinu sam dobio promaknuče  na održavanje strojeva, radim stalnu prvu, pet dana u tijednu, osam sati, a mjesečna plača mi ide na 6000+kn(ovisi o prekovremenima).

off topic: al covjek bi reko da imas vecu placu sa obzirom da 90% ove place roknes na komponente Namigiva

 

 

ontopic: pa jel vi vidite da nas ovaj lik povlaci, on bi sad vec firmu otvaro hbte

15 godina
online
RE: Nikako ne mogu naći posao
naxeem kaže...

Jedan keramičar u 5 dana može zaraditi 5,000kn. Vodoinstalater u 10 dana, 7,000kn... Programer, VSS u Splitu može zaraditi od 3,500-5,500kn u 31 dan.

Da ovo je istina ali ti trebas znat radit taj poso da bi zaradivo te pare i to ti mora biti ko pranje zubi ujutro sta obavljas ili abeceda... Kao pomocni radnik bi on radio i kao vodoinstalater ili keramcira sigurno za 3500kn bez prijevoza i tak tih sranja...

 

Tek kasnije moze zaradivat vise para kad vise manje postane samostalan radnik - a tada moze otvorit i firmu ako ga ide

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...

Da li bi se ti primio lopate da si u takvoj situaciji?

 

Da ja 2 godine ne radim, primio bi se bilo čega. Isto tako, ne bi mi bio ni najmanji problem preseliti se u drugi grad ili županiju ako bi tamo imao osiguran posao.

 

Nije sramota raditi pošten posao s kojim ćeš se starcima skinuti s grbače i početi živjeti samostalno. Osim ako im se ti zapravo ne želiš skinuti s grbače i u principu ti je OK ovako kako je pa sad malo trošiš višak slobodnog vremena raspravljajući na forumu o tome kako ti je jadnom loše i kako ti nitko neće dati posao s kojim bi radio minimalno, a zarađivao maksimalno. Da mi je samo znati otkud ti taj mentalni sklop u glavi...

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Mislim da je znanje potrebno za keramiku smiješno u usporedbi sa znanjem za programiranje.:) - A plaća se redovito dvostruko u HR.

Vodoinstalateri, taksisti, keramičari, zidari, električari... više nego... :)

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
15 godina
online
RE: Nikako ne mogu naći posao
naxeem kaže...

Mislim da je znanje potrebno za keramiku smiješno u usporedbi sa znanjem za programiranje.:) - A plaća se redovito dvostruko u HR.

Vodoinstalateri, taksisti, keramičari, zidari, električari... više nego... :)

Pa da to je, programirati se ne moze nauciti, progamiranje se uci cijeli zivot, razloge znaju svi koji vise manje prate programiranje..

 

Keramicar kada jendom naucis radit to je 95% to u ovih 5% postoji da se jedino trebas prilagodit novom alatu koji dode u upotrebu...

 

Zasto je takav omjer placa neznam, ali racunaj da vecina keramicara - vodoinstalatera ima samostalni obrt di imaju jos 2 ili 3 radnika pomocnika i oni tu okrenu masnu paru jbga..

14 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao
Pa tko onda priča da kod nas fali informatičara ? Prije par godina ljudi su hrlili na sve informatičke smjerove od SS, VSS i tečaja , sve što je imalo veze s KOMPIJUTORIMA :)
http://graffiti-jam.blogspot.com/
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Nikako ne mogu naći posao

covjece... budes li ti birao posao neces nikad radit nista. situacija je kakva je i nema biranja - ili ces radit ili neces. 

evo moja dva frenda, jedan s diplomom iz gradjevine a drugi iz filozofije i povijesti - jedan konobari drugi radi u tocionici vina! racune treba platiti..

a drugi snalazljivi frend, bez faksa s nekom lijevom skolom, ali zato s brdom iskustva u razlicitim poslovima vec ima svoj stan, auto i sad jos osniva firmu ili obrt... covjek nije birao dok oni gore jesu

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...

Možda je najbolje otvoriti vlastitu firmu, nisam čuo da netko gleda ocjene kod prijave za radno mjesto.

Mene su pitali koji mi je prosijek. Poanta je u tome da ako imas iste kvalifikacije kao i netko drugi, ali on je prolazio s 5, a ti s 3, onda ce valjda njega zaposliti - jer nemas nista cime bi se mogao istaknuti u odnosu na tu drugu osobu, pa je prosjek, koliko god mozda bio mali faktor, jedini kriterij po kojemu mogu procijeniti koji je bolji kandidat.

Mozda kad jednom vec stignes do intervjua to vise nije bitno, ali treba dobiti intervju uopce

15 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao
Tox: pa napisao sam 6000+ placu. :))))
Fora je sto imam mjesečno minimalno 16 sati prekovremenih, a satnica na prekovremenom je 85kn.
Jedino je u mom poslu zahebana stvar sto moram biti dostupan 24h dnevno u slučaju da dođe do ozbiljnijeg kvara u nocnoj smijeni.
I'll be back
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...

Možda je najbolje otvoriti vlastitu firmu, nisam čuo da netko gleda ocjene kod prijave za radno mjesto.

Imaš pravo. Jednostavno, jeftino i u vrlo kratkom roku donosi ogromnu dobit.... ajoj

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
16 godina
online
Nikako ne mogu naći posao

I ja mislim da je sve ovo samo paljevina.

 

Ali ako nije, evo ti jedna:

Kada sam poceo traziti posao, nasao sam jedno radno mjesto u informatickoj firmi za placu 1200-1500 kn mjesecno, nekad i manje, ali nisam imao bolje pa sam to prihvatio, onda sam nasao drugi posao za 2500 kn, pa sam to radio jedno vrijeme i tada sam vec imao godinu i pol radnog iskustva, onda je ta firma pocela propadati pa lagano otkaz i onda trazenje posla kao konobar baustelac, serviser po selu i takve gluposti,samo da nebih morao svoje starce pitati novce, jer mi je recimo zafalilo, jer tuzno je da izides s curom koja bi spavala s tobom, a ti nemas 20 kn za kondome, zajeb je to. Ali nisam birao nego sam radio, i na kraju dobijem posao u odlicnoj firmi za placu 4000+ kn, ito ponajvise zahvaljujuci radnom iskustvu i stazu od tih godinu i pol.

 

Znaci moras negdje poceti, malo je onih koji odmah sjedaju u ured i imaju placu ono za pozelit. Prestani se glupirati i radi nesto, najvise para mozes na bausteli nabubati, jest da treba malo se primuciti, ali lova je sigurna.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...

Možda je najbolje otvoriti vlastitu firmu, nisam čuo da netko gleda ocjene kod prijave za radno mjesto.

Jesi li uopće pogledao Elance i slične sajtove? Od desetaka tisuća poslova koje nude, baš nijedan ti ne odgovara (ili bar daje ideju u čemu da se usavršiš, ili počneš sam raditi nešto)?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2010 12:02 (DigiMagic).
13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Ne znam engleski jezik, znam samo njemački.

15 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao
Nemoj se uvrijedit,al moram ti postaviti to pitanje.
Dobro pobogu pa sto ti Znaš?mislim ono neznas Engleski, ja nisam završio Faks pa Engleski znam ko vodu piti, a pomalo ucim i Njemački.
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice