Nikako ne mogu naći posao izdvojena tema

poruka: 996
|
čitano: 549.183
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
RE: Nikako ne mogu naći posao
microman kaže...
Nemoj se uvrijedit,al moram ti postaviti to pitanje.
Dobro pobogu pa sto ti Znaš?mislim ono neznas Engleski, ja nisam završio Faks pa Engleski znam ko vodu piti, a pomalo ucim i Njemački.

Ma cijela tema je paljevina, a to sto pitas zna li ista, NE ZNA, jer ga ne zanima, nece da zna, ako zna moze naci posao, a to nije dobro.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
14 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Ja mislim da on zajebava samo

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Učio sam njemački.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...

Ne znam engleski jezik, znam samo njemački.

Ni slučajno, ni pod koju cijenu, nemoj koristiti Google translator Namigiva

A nije da ne postoje i njemački sajtovi koji nude poslove, kao http://eu-freelancer.de/

 

13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Da li postoje hrvatski sajtovi?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
archer02 kaže...
računalac kaže...

Možda je najbolje otvoriti vlastitu firmu, nisam čuo da netko gleda ocjene kod prijave za radno mjesto.

Imaš pravo. Jednostavno, jeftino i u vrlo kratkom roku donosi ogromnu dobit.... ajoj

  Da ja sam napravio to... sada imam oko 2.6 mil eura vratiti (s kamatama banci) na srednje dugo razdoblje.... istina... imam ideju koja bi trebala biti relativno lukrativna...

Ali nemate pojma koliko je tesko dobiti kredit da bi se nesto napravilo... osim dobre ideje, dobre prezentacije, izracuna rizika... I SVE TO SAMI morate napraviti, nista banka, i jos sami platiti...

 

Ja spavam 3 - 4 sata dnevno otkako sam sve to zapoceo i otvorio... tako da mogu reci... ne... nije lakše...

In Control
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2010 12:40 (EnlightenedPhoenix).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
EnlightenedPhoenix kaže...

... sada imam oko 2.6 mlrd eura vratiti (s kamatama banci) na srednje dugo razdoblje....

Rekao bih da si se malo pogubio u nulama. Izlanuo se

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

ja sam po struci kovinotokar / kuhar (prekvalifikacija) i radio sam samo 4 i po mjeseca od srednje škole kao kuhar. i bila mi je plaća oko 6.000 ali samo sezonski. i nakon toga nisam mogao naći više posao i prihvatio sam posao skladištara. sad imam oko 3.000 ali jbg . stisneš zube i radiš. jbt u ovakvo krizno doba ti biraš lovu umjesto da radiš nešto pa kakva god lova bila. ja sam već godinu dana u skladištu na istoj plaći a odgovornost mi je porasla duplo jer brinem u skupoj opremi. tj. ink jetovi, hardovi, matične, i sve što se tiče kompova printera i sl. i ne bunim se previše jer znam da bi mogao završit na ulici jer ima stotine ljudi koji bi bili sretni da rade to i za manje para. tako da ili smanji kriterije i budi spreman malo zaprljat ruke pa ćeš radit negdje i dobivat plaću ili stoji doma i grativaj coglione ( u prijevodu: češkaj jaja ) ali nemoj kukat onda da nemožeš naći posao.

Steam account: OutOfSp4c3 Solarna energija nije nešto što može postati popularno preko noći.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2010 12:43 (Joe Cavallo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
Pisao sam o symbianu tekst... cek da ispravim... samo je mil :)
In Control
15 godina
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Ja sam također tehničar računalstva i završio sam prije 2 god. God i pol dana nisam mogao naći posao ne samo u svojoj struci nego u bilo kojoj drugoj. Igrom sreće preko veze sam našao posao na baušteli na 3 mj skupio si za vozačku i sad polažem.

Vidio sam komentar jednog korisnika gdje je pitao računalca što je čekao 2 god da neš nauči od tehnologija? Pa mogu ti reći iz prve ruke!

Kada nemaš posla svaki dan ti je isti i komp (u ovom slučaju) ti postaje svakodnevnica jednosavno nemaš volje jer sve je jedno te isto. Nije isto kada čovjek radi 8 il već koliko sati pa dođe kući i onda na kompu odmara mozak il čem već drugom. Ja osobno sam godi pol dana bio za kompom od jutra do mraka i trčao sam rolao se sve živo i neživo sam radio samo da si ispunim dan ali sve to dojadi. 

Kada čovjek ima neki izvor prihoda onda ima i volje da nešto napravi ovako se sve svede na vrtenje u krug. Slažem se da se treba obrazovati ali nažalost ni u stare babe nema za džabe. S toga traži bilo koji posao da možeš svoj san ostvariti  Namigiva.

15 godina
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
EnlightenedPhoenix kaže...
archer02 kaže...
računalac kaže...

Možda je najbolje otvoriti vlastitu firmu, nisam čuo da netko gleda ocjene kod prijave za radno mjesto.

Imaš pravo. Jednostavno, jeftino i u vrlo kratkom roku donosi ogromnu dobit.... ajoj

  Da ja sam napravio to... sada imam oko 2.6 mil eura vratiti (s kamatama banci) na srednje dugo razdoblje.... istina... imam ideju koja bi trebala biti relativno lukrativna...

Ali nemate pojma koliko je tesko dobiti kredit da bi se nesto napravilo... osim dobre ideje, dobre prezentacije, izracuna rizika... I SVE TO SAMI morate napraviti, nista banka, i jos sami platiti...

 

Ja spavam 3 - 4 sata dnevno otkako sam sve to zapoceo i otvorio... tako da mogu reci... ne... nije lakše...

Ah stari moj nije tebi lako ali svaka ti cast na hraborosti, ja nemogu spavat kada sam duzan 1000kn a kamoli milijon...

15 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

... u početku sam bio ''revoltiran!'', sad mi je 'računalac' već i simpatićan.

 

Ima, naravno i kod nas odličnih poslova, nije istina da treba 'debela veza' (jer se pretilost nesmije disktiminirati), dakle bilo kakava veza je OK.

Ako tražiš nešto što bi te financijski zadovoljilo, opet sukladno tvom (da nekažem Vašem) talentu, stručnosti i interesima,  -preporučio bi nešto vezano uz državni vrh. Trenutno im nedostaje žrtvenih jaraca, smještaj je osiguran, primanja uredna, nema kratkoročnih briga kao 'dali ću sutra završiti na ulici' i sl. u Remetincu se sve mjeri mjesecimai godinama. Osigurano.

Druženje s tako eminentnim stručnjacima, naočitim mužjacima (mada su neki od njih postali ženke?) uglavnom, to je ekskluziva u koju nemože ući baš svatko.

Strani jezici su nešto što samo komplicira život, vidi našu premijerku.. dej tumorov, after.. bin. OK, ako ona može šprehati može svatko.

Imati školu?-bezveze, koliko ja vidim Maybache voze oni koji su oko škole vozili bicikle, a škola im je služila samo da taj bicikl naslone. itd...

Ono što je za pravi biznis važno je 'životno znanje' to se ionako ne uči u školi (ali se certifikat može kupiti npr u Algebri jer sad faxovi malo imaju problema..., lijepo je u uredu imati par certifikata po zidovima, sliku psa...).

 

Dakle, na dobrom si putu, potencijal je tu, iskoriti ga!

 

(ostali, koji preozbiljno gledate na temu, razmislite što ovi karikirani likovi poručuju, škola? znanje? rad? ... ili show-bizz?)

 

edit: btw. - spomenuta ''gđa. s brošem'', je koliko se sjećam odlikašica, kako dodatno pojašnjenje korisnosti znanja.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2010 13:05 (ihush).
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

A čekaj, osim što je kopirao moj savjet za državni vrh :D ihush je dao ideju: a da ti, računalac, napumpaš sise i prodaš se Red Carpetu? - Lova do krova bejbe!

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Prije nego što nađeš na oglasu za informatičara, onda se javiš telefonom radi dogovora da dođeš razgovor u firmi, donjeti napisanu zamolbu za posao .(Najvažnije u zamolbu zapisati gdje si čuo za oglas kad se traži traženi zadani poslove) Važno da nespomeneš kolika je plača ali smije spominjati tek na kraju sastanka. Jer ako u početku pitaš kolika je plača oni oni ti automatski neće te htjeti primiti na posao.

Drugo nisi smio odbiti za posao i trebao si pitati i otiđi u firmi i zamoliš da sve pokaže kakav se posao tamo radi. Čim nađeš posao jednostavno prihvati i nemoj misliti da bude dobra ili loša plača. Važno je  da pošteno odradiš i da stalno primaš plaču.

 

Evo ja neradim već 13 god na burzu sam i redovno prijavljuljem svaki mjesec i nikako nađem posao a nemam čime da se prekvaliciram na neki posao jer ja od socijalne pomoći dobivam 350kn mjesečno, biro neisplačuje, jer sam gluha osoba i tretira kao invalidna osoba. Znam radit računala tako da i nešto zaradim, popravljam kod nekoga čak i prodajem kompa puno jeftinije jer ja sam zadovoljan sam i nežalim se.To mi je samo privremeno radim Situacija je takva kakva jest. Osmijeh

 

Nenad
Moj PC  
4 1 hvala 1
15 godina
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

"Nikako ne mogu naći posao

Prije nego što nađeš na oglasu za informatičara, onda se javiš telefonom radi dogovora da dođeš razgovor u firmi, donjeti napisanu zamolbu za posao .(Najvažnije u zamolbu zapisati gdje si čuo za oglas kad se traži traženi zadani poslove) Važno da nespomeneš kolika je plača ali smije spominjati tek na kraju sastanka. Jer ako u početku pitaš kolika je plača oni oni ti automatski neće te htjeti primiti na posao.

Drugo nisi smio odbiti za posao i trebao si pitati i otiđi u firmi i zamoliš da sve pokaže kakav se posao tamo radi. Čim nađeš posao jednostavno prihvati i nemoj misliti da bude dobra ili loša plača. Važno je da pošteno odradiš i da stalno primaš plaču.



Evo ja neradim već 13 god na burzu sam i redovno prijavljuljem svaki mjesec i nikako nađem posao a nemam čime da se prekvaliciram na neki posao jer ja od socijalne pomoći dobivam 350kn mjesečno, biro neisplačuje, jer sam gluha osoba i tretira kao invalidna osoba. Znam radit računala tako da i nešto zaradim, popravljam kod nekoga čak i prodajem kompa puno jeftinije jer ja sam zadovoljan sam i nežalim se.To mi je samo privremeno radim Situacija je takva kakva jest."

 

 

Impresioniran sam NamigivaOsmijeh

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2010 13:16 (fredii).
15 godina
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
naxeem kaže...

A čekaj, osim što je kopirao moj savjet za državni vrh :D ihush je dao ideju: a da ti, računalac, napumpaš sise i prodaš se Red Carpetu? - Lova do krova bejbe!

- ne (nisam) :)) (samo da neodemo u offtopic)

- nego si ''zakasnio' naime nema više potražnje u HEPu itd... (psssst). Trenutno se nude samo mjesta u vrhu, ništa po upravama-odborima... čak su i silos zatvorili. Navodno one dvije čuvarice koje je ČO postavio, nisu vidjele nestanak brda žita... 'bem'ti'život! nema više poslova, ... nego u vladu i Remetinac.

A u RC, vidiš da više ni A.Gotovac neide, nema se para... potrošili na jingl onog engleza, još podmazivanje koncesije, pa porezi jer državi fali .. nije više niti RC laka lova.

 

btw, ja mu nebi savjetovao 'prodaju tijela za novac' to smatram 'vulgarnim'... - a i koliko vidim nije neki talent, ni kurva nije neka baba s ceste i to je zanat. Ovaj nije ni za to. :))) -NHF.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
Nello kaže...

Važno da nespomeneš kolika je plača ali smije spominjati tek na kraju sastanka. Jer ako u početku pitaš kolika je plača oni oni ti automatski neće te htjeti primiti na posao.

To nije točno baš uvijek. Ja radim za novac, a ne za zabavu i najvažnije pitanje je: kolika je plaća? - Plaća uvjetuje nekoliko stvari:

 

- želim li raditi taj posao

- koliko daleko sam spreman ići u tom poslu za taj novac

- vrijedi li novi posao više od trenutnog (kod promjene posla)

 

Gubljenje vremena je sat-dva razgovora o poslu, pa da na kraju nude neprihvatljivi iznos.

Posao se nudi: "radi se x,y,z 8 sati dnevno, radne subote, za XXXX,XX plaću. - jeste li zainteresirani?" -

 

Uostalom, ovisno o poslu, ne mora raditi za plaću, već za postotak, udio itd.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2010 13:23 (naxeem).
13 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

ovakvi ljudi me motiviraju da nastavim školovanje..

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...

Ja sam iz okolice Varaždina. Završio sam školu za tehničara za računalstvo prije 2 godine i od tada sam bez posla...

...ne znam cemu si uopce otvarao ovakvu temu, kad se unapred znalo da ceš dobiti odgovore kakvima smo
svakodnevno bombardirani putem hrvatske katedrale duha i ostalih niskotiražnih medija, od strane priucenih

novinarcica i dežurnih prodavaca pameti...

naime ljudi u hrvatskoj su toliko glupi da ne znaju pronaci zaposlenje, ne znaju napisati molbu, životopis,

ne znaju odabrati dobre poslodavce koji im se smiješe iz izloga, ne znaju da se trgnu iz socijalistickog

dremeža, ne znaju da prihvate kao nešto normalno, rad od minimalno 240 sati mjesecno uz nagradu

od 2600 kuna...btw neki idu čak toliko daleko da si umišljaju da bi trebali baš svaki mjesec dobiti plaću...

 

a najgori su oni kojima pada na pamet da rade u svojoj struci, njih treba pod hitno protjerati u grcku da zajedno

sa stotinu tisuca fakultetski obrazovanih "bezrazložno" razbijaju i protestiraju po ulicama ili neka se strpe

još koju godinu kada i u hrvatskoj, na birou, broj fakultetski obrazovanih pretekne sve ostale...Šutim

...kaos...
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2010 15:00 (Jurra).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Zapravo, veliki je broj onih koji nemaju nikakvu inicijativu, želju ni volju. Dobar dio misli da je čin dobivanja nekog zvanja sam po sebi dovoljan za nešto.

Postoji jedna vrlo bitna razlika:

- u nas većina pokušava što prije doći do kraja, prepisati, prevariti, izmuljati, do diplome i kada tu diplomu dobiju, misle da je (napokon) njihov posao gotov

- u nekim drugim društvima, studenti se trude da skupe neko znanje iz istih institucija, varanje je sramotno, a diploma je tek dokaz njihovog teškog rada i sposobnosti, koje će budućem poslodavcu pokazati s kakvim žarom će osoba raditi stvarni posao.

 

Inače, da probam profilirati prosječnog domaćeg čovjeka (većinom Hrvata).

Mene uopće ne čudi da zidar zaradi više od VSS "informatičara", jer znam kakav je profil tih u nas i kako poslodavci gledaju: zidaru vidiš koliko radi i kako radi, a informatičari ti prodaju maglu beskonačno dugo, pa ih platiš minimalno.

Ne samo informatičari, nego i medijski eksperti, marketinški stručnjaci, PR menadžeri, i sve slične titule u nas, gdje je u svakoj firmi u 10 zaposlenih 5 direktora, 4 menadžera i jedan ekspert za PR.

 

I naravno, u iščekivanju molbi za posao (da im stignu na kućnu adresu), prosječni hrvatski inženjeri, deseci tisuća odvjetnika-u-nastajanju (pravnika) i stotine tisuća ekonomskih stručnjaka, seru po forumima kako su eno, amerikanci uglavnom glupi i inferiorni europljanima, pogotovo Hrvatima.

Naime, one njihove škole i "prestižni" fakulteti izbacuju fah-idiote koji ne znaju razliku između fašista i nacista, a to što su oni neki tamo magistri i doktori, što sva znanost, industrija, novac, gospodarstvo dolaze od njih, e to su magluštine, zato jer su židovi pa imaju lobi pa...

Naravno i Englezi su stoka kolonijalna, Francuzi pusti vinari i umjetnici, Grci lopovi (a Bože, pravoslavci), Talijani prljavi, Nizozemci narkomani...

 

Uglavnom. Seruckanje nogometnih i političkih eksperata (svaki pravi 'rvat zna bolje od svakog izbornika) sve u šesnaest, ali uz obaveznu dozu cmizdrenja bez ikakve akcije.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2010 13:51 (naxeem).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
Varanje je po meni jednako vazno koliko i skupiti znanja... trebas biti snalazljiv...

Ali isto tako trebas i skupiti znanja...

Ali ja sam sam po sebi cudna biljka...

A sto se tice nasih tvrtki... tu bolje ne zapocinjati...
In Control
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
EnlightenedPhoenix kaže...
Varanje je po meni jednako vazno koliko i skupiti znanja... trebas biti snalazljiv...
...
A sto se tice nasih tvrtki... tu bolje ne zapocinjati...

Nikad na faksu nisam ništa prepisao. Ako to radim, imam dojam da pravim budalu od sebe najprije, a tek onda profesora. Tko ima koristi od mog znanja? Ne profesor, već ja.

Nađi ti snalažljivost na druge načine.;)

 

Naše firme su zakon!Cool

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
naxeem kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
Varanje je po meni jednako vazno koliko i skupiti znanja... trebas biti snalazljiv...
...
A sto se tice nasih tvrtki... tu bolje ne zapocinjati...

Nikad na faksu nisam ništa prepisao. Ako to radim, imam dojam da pravim budalu od sebe najprije, a tek onda profesora. Tko ima koristi od mog znanja? Ne profesor, već ja.

Nađi ti snalažljivost na druge načine.;)

 

Naše firme su zakon!Cool

  Nisam mislio na faxu... i meni je bilo glupo na faxu te nisam to radio (odnosno imao je jedan slucaj kad sam od kolege prepisao kolokvij iz anatomije... kolega 18 bodova, ja 6, a SVE ISTO... kad smo trazili kolokvije na uvid nisu nam dali... LOL)

 

 

ali u srednjoj i osnovnoj :) bring it on :)

In Control
14 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Postani saborski zastupnik. Ne treba ti škola, pojaviš se tamo, cijelo sjednicu listaš novine i masturbiraš po laptopu... koji put digneš ruku i kažeš "SLAŽEM SE" i imaš +10000kn plaću. Ali ne samo to, imaš besplatni prijevoz, poslastice gdje god da odeš... čak budeš poznat i budeš u medijima.

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
Shody_1994 kaže...

Postani saborski zastupnik. Ne treba ti škola, pojaviš se tamo, cijelo sjednicu listaš novine i masturbiraš po laptopu... koji put digneš ruku i kažeš "SLAŽEM SE" i imaš +10000kn plaću. Ali ne samo to, imaš besplatni prijevoz, poslastice gdje god da odeš... čak budeš poznat i budeš u medijima.

 

 

to je pravi posao ljepo odes u sabor i čamiš,,a ne tu na forumu slušat žalopojke od raznoraznih propalih informatičara....pizz

@pughhh@
15 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

hmmm...

- nema iskustva

- nezna engleski

- nema B kategoriju

- SSS

- ne zeli putovati dalje

- dodatno skolovanje: 0

 

 

ti bi stvarno da te sa ovim netko zaposli i da trosi velike pare na tebe????

 

sretno tebi bilo, al viruj mi ako te iko i zaposli i da veliku placu siti se uplatit 3-4 listica LOTO-a( bilo bi steta ne iskoristit takvu sricu!)

 

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Nikako ne mogu naći posao

skupljaj boce!

netrebas auto

u varazdinu si

po danu radis

sigurno bi puno skupio

 

xDDD
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Nikako ne mogu naći posao

Najbolje je dati oglas za posao na sve portale.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Ma vidite da izmišlja, više ni sam nezna šta je reko... Malo bi putovo, boji se vozit, kasnije mu nije problem, nebi fakultet, kasnije mu također nije problem. TROLL

Slavonija u ♥ ;;;---;;; Ako se dogode 2 faila istovremeno, dali se oni međusobno poništavaju?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

nisam iz Vž, nego iz okolice

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice