Zujanje

poruka: 21
|
čitano: 6.531
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Zujanje

evo nešto mi zuji u kućištu i nikako ne mogu shavtit što

komponente su

cpu:e8200 stock cooler

gpu:asus 3870 stock cooler

psu:chiftec 550 w

kućište:antec nine hundred svi ventovi na najtiše

hdd:(iako je neki ventilator najvjerojatnije)samsung 320 gb najobičniji

 

prije je kompjuter bio jako tih a sad kao da nešto zuji

stvarno ne znam što bi moglo zujati i poslušao sam svaku komponentu ali ne mogu shvatiti koja točno zuji

Bolje ispasti budala nego iz vlaka!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zujanje

sustav eliminacije... kemijska i upri u ventoveBelji se

Bolje ispasti budala nego iz aviona | C'est la vie
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2009 22:45 (leo_819).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zujanje

do pregrijavanja tako ne može doći ili šta ja već znam ?

Bolje ispasti budala nego iz vlaka!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zujanje
spaws kaže...

do pregrijavanja tako ne može doći ili šta ja već znam ?

 ne tako lako...nekako mislim da je graficka kod tebe u pitanju... probaj kad je komp ugašen prije nego šta ideš išta radit usisat svu prašinu ili šta ti je vec moglo dospjet u ventove
Bolje ispasti budala nego iz aviona | C'est la vie
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2009 22:49 (leo_819).
15 godina
neaktivan
offline
Zujanje

usisavao sam prašinu prošlu subotu jer sam mislio da je zato i cijeli sam kompjuter usisao, a i bar jednom mjesečno očistim sve unutra i opet zuji al ajd onda ću to s kemijskom probat sutra jer mi se sad stvarno ne da otvarat kućište pa ću vidit što je

Bolje ispasti budala nego iz vlaka!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2009 22:53 (spaws).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zujanje

To obično vent od grafe prozviždi.

Kako vidiš gori li svitlo u živideru ?
15 godina
odjavljen
offline
Zujanje

Ako imaš ventilator na chipsetu, i on je često krivac za zujanje. Ako se radi o visokom pištanju, a ne zujanju. onda su zavojnice na matičnoj.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zujanje

ubiti- jedan od ventova malo steka :p

kemijsku i lagano svakog zaustavi

EP45-DS3R,Q9550,HD4870x2, T240HD, WD 500, SB640, 4GBPlatinum XTC, DC kit, 700W OCZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zujanje

evo sad sam probao

grafička malo zazuji kad kreće al onda jedva da se čuje, ventilatori u kućištu isto skoro pa nečujni, ali procesor zuji tj ventilator na njemu, pa dal zna neko kak to riješti

jel možda treba promjeniti brzinu vrtnje ili možad kupiti novi(očišćen je tako da nije stvar do prašine)

Bolje ispasti budala nego iz vlaka!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zujanje

Kupiš  ARCTIC Freezer 7 PRO i miran si! Ja kupio nedavno i oduševljen sam tišinom!

http://www.nfl.com/
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zujanje

Često se događa da neki od ventilatora udaraju o žice (bez posljedica za žice) tako da i to zna proizvoditi buku.

Stan: Mr. Garrison, haven't you noticed that Timmy is retarded? Mr. Garrison: Don't call people names Stan!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zujanje

Ako je teže oštećem kupi novi ako misliš da bi zbog oštećenja mogo pravit probleme ili štetu kupi novi, ako misliš da osim buke nema nikakvih loših stvari ili posljedica ostavi ovaj.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------- Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zujanje

ne udara u žice

sad sam provjerio

Bolje ispasti budala nego iz vlaka!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zujanje

stock od grafe i proca....to je i meni bilo...

Asrcok 775 Dual Vsta Pentium D Dual Core 3,4 Ghz @ 3,83 Ghz 2 Gb RAM ATI Radeon X1700 FSC
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zujanje

Kupis neki sprej za podmazivanje (npr. WD), skines ventilator sa coolera i sa donje strane ventilatora skines naljepnicu ispod koje se nalazi supljina u kojoj je saraf il nesto slicno u tu rupu ubrizgas mazivo iz spreja okrenes koji put ventilator i to je to.... (nemoj zaboravit vratit naljepnicu, stiti od ulaska prasine u lezajeve ventilatora zbog koje i dolazi do zujanja...)

15 godina
odjavljen
offline
Zujanje

WD nije za podmazivanje. ako možeš nabaviti mašinsko ulje (za finomehaniku), to je najbolje.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zujanje

Dakle,

molim pomoć  stalno mi nešto zuji u kompu????

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zujanje

Za pocetak otvori stranicu i poslusaj odakle dolaze zvukovi.Moguce je da ti je neki od ventova prolupao.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Zujanje
NSC kaže...

Kupis neki sprej za podmazivanje (npr. WD), skines ventilator sa coolera i sa donje strane ventilatora skines naljepnicu ispod koje se nalazi supljina u kojoj je saraf il nesto slicno u tu rupu ubrizgas mazivo iz spreja okrenes koji put ventilator i to je to.... (nemoj zaboravit vratit naljepnicu, stiti od ulaska prasine u lezajeve ventilatora zbog koje i dolazi do zujanja...)

 Nikako WD,ke ti nebi palo na pamet...
Za podmazivanje ventilatora je najbolje koristiti ulje za šivaće mašine iliti parafinsko ulje...
15 godina
neaktivan
offline
Zujanje

vjerojatno neki kabel pada na ventilator

xfx GTX260 -------------------- AMD 7750 BE @ 3,1-->cooler od 6000+ ------------------- Gigabyte GA-M720-US3 ------------------- Coolermaster 600W ------------------ 3GB RAM--&a
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zujanje
spaws kaže...
.... <cut>

 

prije je kompjuter bio jako tih a sad kao da nešto zuji

stvarno ne znam što bi moglo zujati i poslušao sam svaku komponentu ali ne mogu shvatiti koja točno zuji

 
Zuji ti neki od tranzistora ili kondenzatora unutar napajanja (vidi jel ti se to javlja dok je kanta samo uštekana, ako je ...). O'šlo napajanje, nije još do kraja, al' bude.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice