Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 956.559
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

prelazak s7 na s8 je bio bezveze(sa s6 na s7 isto nije bio bezveze prelazak jer je koliko znam s6 imao jako lošu bateriju a i sve drugo je bilo lošije) jer nije donio ništa novo(možad jedino ekran) ali sa s7 ili s8 na s9 već ima smisla kad svi hvale da je kamera puno bolja po noći a to je mnogima ovdje bitno....

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Svake godine ista priča, ali svake...bio iPhone, HTC, Samsung ili bio tko drugi u igri. Dio ekipe se zgraža da nema nikakvih promjena vo no, a što očekujete nakon nepunih godinu dana od izlaska S8?! S9 je logički korak napijed, i opet što god se pričalo prodavat će se kao vruće kifle. Realno, cijena je paprena, ali što očekivati od top kandidata za mobitel godine. Trend je da cijene rastu (hvala Apple) i zašto bi oni spuštali cijenu kada će se prodavati isto/bolje nego prethodnik. Slažem se da prelazak sa S8/+ nema smisla, ali korisnici 2-3g starih flagshipova će vjerojatno razmišljati o S9. Tko voli nek izvoli...luksuz se oduvijek plačo, nigdje ne piše da morate imati mob sa animiranim govancima

 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Mislim da bi ova kamera mogla biti jači napredak u odnosu na S8. Što na papiru i jest, promjenjiva aperatura, tele leća, 4K 60fps (negdje vidim da piše i 120fps), a i onaj 960fps nije gimmick i mogu naći situacije gdje je to jako korisno. Vele da kamera non stop slika i da završna fotka rezultira sa 30% manje šuma nego S8. Pixel se ima čemu bojati jer je ovo svestranija kamera , a ako kvaliteta slike bude jako blizu, onda imamo i novog najboljeg foto mobitela.
I svaka čast Samsungu što još nije izbacio 3,5mm jack, barem za ovu godinu.
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

A kako objasnjavate ovaj format ekrana koji je sve isto kao i s8? 18,5:9 Sta je taj format i ekran bolji od onog koji ima iphone x ili kaj nema neki bolji format?

 Kod monitora je bolje 16:10 nego 16:9

Kad je vec premium cijena i sve onda neka i bude premium sve ostalo ukljucujuci i ekran a on je ostal kao i s8

Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ima nešto i u ergonomiji ...
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Android kaže...
ima nešto i u ergonomiji ...

 Pusti ti ergonomiju,nemoraju svi hendlat mobitel sa jednom rukom...imas za to ajfon sp,8,x i puno drugih mobitela pa si kupi ako ti je bitna ergonomija....bitnija je kvaliteta ekrana i bolji omjer...

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2018 22:47 (M4X).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
M4X kaže...
Android kaže...
ima nešto i u ergonomiji ...

 Pusti ti ergonomiju,nemoraju svi hendlat mobitel sa jednom rukom...imas za to ajfon sp,8,x i puno drugih mobitela pa si kupi ako ti je bitna ergonomija....

 Koji je onda smisao mobitela?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
svakom po guštu.. npr. meni ga je gušt mazit jednom rukom
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Meni je ovo najdosadnije predstavljanje novog Samsunga ikad.
Nisu imali sto drugo za pokazati pa im je vecina noviteta bilo vezano za emojije i ostale sitnice oko kamere.
Sto se mene tice, ovaj model kao da nije ni izasao, pa Nokia je zanimljivija bila prosle a i ove godine.
Sutra cekam novi Sony koji je po prvim renderima prebrutalan.
Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Trenutno se S9 nudi u prednarudžbi uz popust od 750kn za 5750kn plus još ti daju mogućnost otkupa rabljenog uređaja tako da popust može biti do maksimalno 3000kn, znači 750kn osnovni popust plus ono kaj ti daju za rabljeni mobitel nakon procjene. Baš me zanima koliko bi mogao dobit za moj dobri stari Galaxy S5 koji je savršeno očuvan. Valjda ću dobit još nekih 250kn popusta

Onda će me S9 doć nekih 5500kn što i nije tako strašno. E sad, da li je bolje odmah uzet uređaj uz te popuste ili pričekat nekih par mjeseci dok se cijena spusti, mada ne vjerujem da će za par mjeseci biti puno jeftiniji od tih 5500kn. Npr. Galaxy S8 se u Sancta Domenici prodaje za 5400 kn. I to čak uz popust. Nije mi jasno kak je kod njih tolika cijena. Ispada da je S9 tek 350kn skuplji od godinu dana starog S8.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Dečki molim Vas da prestanete temu iOS vs. Android i da prestanete s uvredama. U protivnom će nadalje svaka poruka biti uklonjena, koja se ne dotiče naslova teme

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ako netko pronađe link gdje se vidi kako radi sučelje S9 neka se ne ustručava podijeliti ovdje... Vidio sam iz ovih hands on kratkih prikaza malo, ali ne dovoljno. Još uvijek me zanima kako se ponaša novi SOC.
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Sil kaže...
Ako netko pronađe link gdje se vidi kako radi sučelje S9 neka se ne ustručava podijeliti ovdje... Vidio sam iz ovih hands on kratkih prikaza malo, ali ne dovoljno. Još uvijek me zanima kako se ponaša novi SOC.

 

 

0:42, 2:40, fenomenalno radi.

12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ima li netko ovdje tko ima S6/S7 ili flagshipove iz tih generacija i razmišlja o kupnji S9? Zanima me jer sam ja vlasnik S7 i iskreno ne znam što da kupim. Budući da od 10. mjeseca prošle godine stavljam novce "sa strane" za mobitel, novci nisu prepreka, ali opet razlika između S8+ i S9+ da je vrijedna 200+€ više, ne znam baš. Što vi mislite i imate li neki prijedlog?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
FileFicho kaže...

Ima li netko ovdje tko ima S6/S7 ili flagshipove iz tih generacija i razmišlja o kupnji S9? Zanima me jer sam ja vlasnik S7 i iskreno ne znam što da kupim. Budući da od 10. mjeseca prošle godine stavljam novce "sa strane" za mobitel, novci nisu prepreka, ali opet razlika između S8+ i S9+ da je vrijedna 200+€ više, ne znam baš. Što vi mislite i imate li neki prijedlog?

 

Ako je razlika samo 1500 Kn meni to vrijedi doplate...da je puno vise od toga onda ne.

Za tih 200E kako si sam napisao dobijes ipak vecu vrijednost koliko god neki tvrdili da to nije tako.

12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Hahah đabe im taj soc kad i dalje ne radi dobro kao oneplus 3 ili noviji uređaji bez samsungovog bloatwarea. U skoro svakom videu techtubera koje pratim napominju da to i dalje nije smooth experience kao pixeli, oneplus i iphone. Da u duplom stisku recent apps buttona i dalje postoji lag. Kvantiteta>Kvaliteta glupih opcija, i forsiranje glupog Bixbyja. Definitivno preskačem i ovaj Samsung. Sve bih bilo faking super da se riješe svojeg glupog softvera koji koči mob i daje dojam da je 2-3 godine stariji hardver u njemu...

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
FileFicho kaže...

Ima li netko ovdje tko ima S6/S7 ili flagshipove iz tih generacija i razmišlja o kupnji S9? Zanima me jer sam ja vlasnik S7 i iskreno ne znam što da kupim. Budući da od 10. mjeseca prošle godine stavljam novce "sa strane" za mobitel, novci nisu prepreka, ali opet razlika između S8+ i S9+ da je vrijedna 200+€ više, ne znam baš. Što vi mislite i imate li neki prijedlog?

Ekonomski strogo gledano, uzimaš S8+, sa relativno kratkoročnim benefitom! 

 

Realno uz dugoročno dulje druženje, sa vjerojatno i duljom podrškom vezanom na nadogradnje, uzimaš S9+! 

 

Ovo su "samo moja skromna subjektivna" razmišljanja, uz osobni hint, čim više interne memorije! 

ATJ Lučko
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
FileFicho kaže...

Ima li netko ovdje tko ima S6/S7 ili flagshipove iz tih generacija i razmišlja o kupnji S9? Zanima me jer sam ja vlasnik S7 i iskreno ne znam što da kupim. Budući da od 10. mjeseca prošle godine stavljam novce "sa strane" za mobitel, novci nisu prepreka, ali opet razlika između S8+ i S9+ da je vrijedna 200+€ više, ne znam baš. Što vi mislite i imate li neki prijedlog?

 E slicni problem i mene muci. Ja sam doduse na iphonu 6s i neckao sam se vec neko vrijeme oko toga sto da uzmem i sad posto su izasli 9 i 9+ sam jos u vecoj nedoumici. Ja sam bio siguran da cu uzeti s8+ ali sad vise ni sam neznam. Najrade bi uzeo note 8 i gotovo. Pocekati cu jos do uskrsa mozda ce biti neki popusti u ducanima pa cu onda kupiti. Nakon vise od 5 godina iosa selim u drugi tabor 😊

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Uređaji su izloženi u Samsung brand storeu Arena,tako da sam se maloprije poigrao s oba modela..S obzirom da sam donedavno bio vlasnik S8+ te sada imam Note 8,mislim da cu preskociti 9ku i cekati 10..
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...
FileFicho kaže...

Ima li netko ovdje tko ima S6/S7 ili flagshipove iz tih generacija i razmišlja o kupnji S9? Zanima me jer sam ja vlasnik S7 i iskreno ne znam što da kupim. Budući da od 10. mjeseca prošle godine stavljam novce "sa strane" za mobitel, novci nisu prepreka, ali opet razlika između S8+ i S9+ da je vrijedna 200+€ više, ne znam baš. Što vi mislite i imate li neki prijedlog?

 E slicni problem i mene muci. Ja sam doduse na iphonu 6s i neckao sam se vec neko vrijeme oko toga sto da uzmem i sad posto su izasli 9 i 9+ sam jos u vecoj nedoumici. Ja sam bio siguran da cu uzeti s8+ ali sad vise ni sam neznam. Najrade bi uzeo note 8 i gotovo. Pocekati cu jos do uskrsa mozda ce biti neki popusti u ducanima pa cu onda kupiti. Nakon vise od 5 godina iosa selim u drugi tabor 😊

 Istina da, sada se prodaje po 6500 kn (do 8.3.), a za par mjeseci će novi na Njuškalu biti 4500 - 5000 kn...sada koliko se isplati čekati, to je isto pitanje.

10 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Sto dalje, sve me manje zanima S9.

Izlaze jedan za drugim novi modeli i razlike su sve manje.

Sa Xiaomiem sam probio led (znatizelja) i nije da si ne mogu kupiti Pixel, iPhone 8 Plus ili S9+ vec jednostavno sve manje vidim svrhu davanja tolike razlike jer su i same razlike sve manje.

Ono sto mi sada kod Samsunga ima najvise smisla je Note 8 kojemu je cijena strahovito pala.

Jucer sam jednoga vidio u oglasu za 4100 Kn...to je super cijena koju bih dao, ali ove cijene tipa 6,7 ili 8tkn...suludo.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Evo prvi "malo ozbiljniji" pogled na mobitel : 

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ocean77 kaže...

Sto dalje, sve me manje zanima S9.

Izlaze jedan za drugim novi modeli i razlike su sve manje.

Sa Xiaomiem sam probio led (znatizelja) i nije da si ne mogu kupiti Pixel, iPhone 8 Plus ili S9+ vec jednostavno sve manje vidim svrhu davanja tolike razlike jer su i same razlike sve manje.

Ono sto mi sada kod Samsunga ima najvise smisla je Note 8 kojemu je cijena strahovito pala.

Jucer sam jednoga vidio u oglasu za 4100 Kn...to je super cijena koju bih dao, ali ove cijene tipa 6,7 ili 8tkn...suludo.

 Netočno.

Note 8 zapravo jako dobro drži cijenu.

Dao bih se kladit da naj bolje drži cijenu od svih mobitela uključujući i ipx.

Ja od kad sam ga kupio škicam i dalje cijene na njuškalu.

Skoro ništa nije izgubio na vrijednosti.

Cijena će mu počet padat tek kad S9+ počme punit oglasnike iako N8 nema pravu konkurenciju.

Ima slučajeva ekipe koja proda povoljnije da.se.riješi brzo, no to su iznimke.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Glavas_ZG kaže...
ocean77 kaže...

Sto dalje, sve me manje zanima S9.

Izlaze jedan za drugim novi modeli i razlike su sve manje.

Sa Xiaomiem sam probio led (znatizelja) i nije da si ne mogu kupiti Pixel, iPhone 8 Plus ili S9+ vec jednostavno sve manje vidim svrhu davanja tolike razlike jer su i same razlike sve manje.

Ono sto mi sada kod Samsunga ima najvise smisla je Note 8 kojemu je cijena strahovito pala.

Jucer sam jednoga vidio u oglasu za 4100 Kn...to je super cijena koju bih dao, ali ove cijene tipa 6,7 ili 8tkn...suludo.

 Netočno.

Note 8 zapravo jako dobro drži cijenu.

Dao bih se kladit da naj bolje drži cijenu od svih mobitela uključujući i ipx.

Ja od kad sam ga kupio škicam i dalje cijene na njuškalu.

Skoro ništa nije izgubio na vrijednosti.

Cijena će mu počet padat tek kad S9+ počme punit oglasnike iako N8 nema pravu konkurenciju.

Ima slučajeva ekipe koja proda povoljnije da.se.riješi brzo, no to su iznimke.

 

 

Sta netocno ako ga ja nalazim vec za 4100 Kn koristen i 4500 vakumiran...ocito si zaboravio po koliko se prodavao prije samo par mjeseci.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ocean77 kaže...

Sto dalje, sve me manje zanima S9.

Izlaze jedan za drugim novi modeli i razlike su sve manje.

Sa Xiaomiem sam probio led (znatizelja) i nije da si ne mogu kupiti Pixel, iPhone 8 Plus ili S9+ vec jednostavno sve manje vidim svrhu davanja tolike razlike jer su i same razlike sve manje.

Ono sto mi sada kod Samsunga ima najvise smisla je Note 8 kojemu je cijena strahovito pala.

Jucer sam jednoga vidio u oglasu za 4100 Kn...to je super cijena koju bih dao, ali ove cijene tipa 6,7 ili 8tkn...suludo.

 možda vam treba razlika kao iphone pa od "dosadnog" dizajna dobili onaj zub koji se ljepi ko muha na govance za većinu proizvoda. Ako ti je odgovarao S8 odgovarati će ti i S9 gdje je problem?

Druga stvar je hardver ne znam što i ovdje očekuje. Da li bilo koji proizvođač trenutno nudi nešto što je za koplje bolje od Samsunga? Fingerprint senzor ispod ekrana još nije kvalitetno implementiran da bi išao na šire mase kao i što nije bilo da bezel-less ekranima dok je još sharp stavio na svoj mobitel. Što drugo bi mogao dobiti ekran, zvuk, kamera sve je na vrhu što se može ponuditi. Evo napišite kako bi vaš mobitel treba izgleda, jer vidim da vas ima dosta koji niste zadovoljni želite nešto više pa što je onda to više? 

 

Samo nemojte cijena jer se zna zašto je takva i kako je povezano sa planirana zastarjelost proizvoda, zadovoljavanje dioničara itd.

 

Te ne ne znam kako možete gledati samsung S9 tipa te rediti paralelu sa note8 koji su mobitel nego i zemlja za korištenje. Te ste se ulovili na te cijene ko pijan plota. Gledajte više za koliko ste ga kupili te za koliko će te ga prodati nakon nekog vremena. Zar je bitno da li košta 1k kn ili 10k kn. I to većinom se gura pod iphone pogledajte cijene koje su bile kada je izašao mobitel te nakon 12 mjeseci korišteni na oglasu pa usporedite malo sa tipa note8 kada ga već spominjete te ostali s8, s8+, kineski. Evo recimo par poruka dolje spomenuti oneplus 3t koliko mu je pala cijena. Skup je mobitel koji ima veliki gubitak vrijednosti, a ne onaj kojeg ste "skupo" platili, a to se može primjeniti na svaki proizvod. 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ocean77 kaže...
Glavas_ZG kaže...
ocean77 kaže...

Sta netocno ako ga ja nalazim vec za 4100 Kn koristen i 4500 vakumiran...ocito si zaboravio po koliko se prodavao prije samo par mjeseci.

 Za 4900 nov vakumiran prije nekoliko mjeseci

13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Napravio preoder, sad se ceka 9.3. Sadvim slucajno se odlucio za S9.

U biti dobio mejl od internet provajdera - Virgin Media( irski internet provajder), o ponudi za S9 .

Pocetno davanje 179€ ,te 24mj ugovor - 35€ rata.Uz to uzeo i unlimited plan za sim card od 25€ mjesecno.

Biti ce mi to prvi samsung ikad. Dosad sam imao samo kineze.

 

Éire
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.3.2018 13:28 (DukeOs).
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice