Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 956.203
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...

A zasto ne postoji samo jedan firmware, a ne da se odvaja po drzavama kad je ionako isti samo druga oznaka? Bilo koji da flesujes, radi sve isto.?? Ovako neki dobiju update, neki ne. Posle 2 godine, neke uglavnom nase drzave prestanu azuriranja izbacivati dok strane zemlje, cak i za S5 jos uvek ponekad izadji neki update, a balkan je 2016 ili 2017 prestao izbacivati azuriranja za s5. 

mislim da su operateri glavni krivci za sporo azuriranje, jer oni uvijek moraju malo doraditi software "po svom ukusu"

7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Imam godinama samsung mobitele i uvijek dual sim (s7 edge, a8 2018 i sad s9+) i ono sta oduvijek primjecujem je da mi razgovori uvijek trose najvise baterije. Ok, pricam puno jer mob koristim i za posao ali ne pricam previse odnosno cca sat vremena dnevno..
Za primjer vikendom kada pricam puno manje, ali surfam isl. puno vise baterija mi traje poprilicno duze..
Jeli ima kakvo rjesenje tog "problema" ili je to jednostavno tako?
Od ovog vikenda imam s9+.. i za vikend me baterija odusevila (surfanje, youtube, glazba, kamera, itd itd.), a jucer i danas (radni dani i vise razgovora) jednostavno razocarenje..
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja sam se navuko na prokleti pubg i moram mob punit 2x dnevno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Neznam koje rjesenje bi moglo posluziti osim da si odaberes battery mod. Ekran se ugasi ovako ionako dok prislonis mob na uho, mreza se također prebaci sa 4g na 2g (ili edge)....
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
keks99 kaže...

A zasto ne postoji samo jedan firmware, a ne da se odvaja po drzavama kad je ionako isti samo druga oznaka? Bilo koji da flesujes, radi sve isto.?? Ovako neki dobiju update, neki ne. Posle 2 godine, neke uglavnom nase drzave prestanu azuriranja izbacivati dok strane zemlje, cak i za S5 jos uvek ponekad izadji neki update, a balkan je 2016 ili 2017 prestao izbacivati azuriranja za s5. 

mislim da su operateri glavni krivci za sporo azuriranje, jer oni uvijek moraju malo doraditi software "po svom ukusu"

 Dobro to ali svaka zemlja ima cisti firmware koji nije ni od jednog operatera. E sad me to zanima, zasto postoje ti cisti od svake drzave kad su od svake isti? Ja uvek skinem taj cisti, bez imena u zagradi i uvek isto sve bude. To razumijem za operatere telenor, mts, vip itd pa oni ubace svoje aplikacije, ali ove koji nisu ni od jednog operatera ne razumijem ili ima neka caka, mozda ima neka razlika ali je ne primjecujem??

11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

kolege forumaši,

 

kako namjeravam ove godine zaručnicu iznenadit mobitelom, trenutno mi je upala u oko cijena S9+ u MediaMarktu i Saturnu (Njemačka) za 650 € (više-manje koji Euro).
Sad me zanima, sjeća li se možda netko (ako je gledao u tim trgovinama) je li bio kakav popust za crni petak za S8+ prošle godine? pitam, jer se nadam da bi nekako mogao takav popust biti i za S9+ ove godine (a platio bih PayPalom).
i na kraju, u Osijeku (ukoliko netko zna), gdje bi bilo najbolje obaviti dekodiranje istoga? mnogi su mi preporučili G-zonu, pa ako ima tko iskustva, ili neku drugu (bolju) preporuku za takvo što

 

Unaprijed Vam jedno veliko hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Evo, imaš ovdje sa dobrom cijenom. Moguće je da će biti nešto manje za Black Friday, ali sumnja da ide niže od ovoga. Svi su otključani pa ne treba dekodiranje

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Stigao je update za S9 SEE
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ako je netko zainteresiran, voljan sam prodat plavi S9 DUOS, pa pitajte što vas zanima u inbox.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 14:18 (zarihno).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Svi nesto o updejtovima a meni nista ne dolazi,, kupljen u tkoma
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

S9 nema senzor za temepraturu okoline?? A na S4 ima :O Izbacili potrebne senzore, a ostavili barometar ko njega koristi da mi je znati. 0.01% naspram onih koji bi koristili senzor za temperaturu prostorije

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Da li je veća potrošnja baterije ako je neka igra recimo na full rezoluciji i max detaljima,nego kad je sve na medium.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Pa sigurno ti je onda veca potrosnja jer su cpu i gpu vise optereceni.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...

Da li je veća potrošnja baterije ako je neka igra recimo na full rezoluciji i max detaljima,nego kad je sve na medium.

 Za igre bolje da staviš na 1080p, a detalji mogu biti na max. Jednostavno manje pixela za obraditi, a naravno i potrošnja nešto manja. Osim toga, Exynos nema tako jak i efikasan GPU kao 845 pa neke igre na 1440p mogu štekati

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 19:39 (zuper).
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Da li bi se mogo koristiti S9 snapdragon kod nas? Mislim da funkcionise sve kako treba mreza, jer je razlika u tim nekim frekfencijama pa zato prave dve verzije? Mada nzm sto ne naprave snapdragon ali i za nas i za njih samo te druge frenkfencije jer moze..  S5 je bio u evropi snapdragon, a kod njih exonus, tako da mogu to uraditi ako hoce. Ovako nama daju losije performanse za skuplje pare

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

dobit ćemo dex bez docka?

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ezio kaže...

dobit ćemo dex bez docka?

Pa vec imamo to.. samo kupis usb-c to hdmi kabel i to je to

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...

S9 nema senzor za temepraturu okoline?? A na S4 ima :O Izbacili potrebne senzore, a ostavili barometar ko njega koristi da mi je znati. 0.01% naspram onih koji bi koristili senzor za temperaturu prostorije

Daj malo razmisli prije nego lupiš...

 

Potrebni senzor temperature, za što točno? Kao prvo bio bi koliko toliko zanimljiv možda da nije potpuno pogrešan jer je mobitel uvijek zagrijan, što od rada, što od držanja u rukama, što od držanja u džepu hlača ili jakne.

 

Barometar koristi puno više ljudi nego što misliš, barometrom možeš mjeriti visinu koju si prešao i koriste ga sportske tracking aplikacije tipa strave, endomonda, sportstrackera i sl., hrpetina sportaša prati svoje vožnje/planinarenja i sl. nekom od ovih aplikacija na mobitelu ako nemaju sportske satove ili zasebne GPS uređaje koji to rade. Ako se koristi isključivo GPS dobiješ nepreciznije podatke.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 13:12 (lllnuclearlll).
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

od zadnjeg updatea prije par dana otisak prsta radi katastrofa, tek iz 2-3 gfa otkljuca prije je to bilo instant. ko da se nes poremetilo sa tim zanjdim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
dennocro kaže...

od zadnjeg updatea prije par dana otisak prsta radi katastrofa, tek iz 2-3 gfa otkljuca prije je to bilo instant. ko da se nes poremetilo sa tim zanjdim.

 To sam i ja primjetio, i to ne da krivo prepozna, nego ne prepozna uopće

http://trakt.tv/user/MjezZza
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
maxy0 kaže...
dennocro kaže...

od zadnjeg updatea prije par dana otisak prsta radi katastrofa, tek iz 2-3 gfa otkljuca prije je to bilo instant. ko da se nes poremetilo sa tim zanjdim.

 To sam i ja primjetio, i to ne da krivo prepozna, nego ne prepozna uopće

 to isto, i moram ga preko paterna otkljucati. ne znam sta se zbiva, a neki dan bio na 2% stavi puniti i napuni se do kraja, legnem spavati i iskljucim punjac odem nesto u postavke i mob se zablokira te se resetira i ne zeli vise dalje od samsung logo, nece da se boota, uspijem ga dva puta bootati al totalno ko da nema nicega, par ikona sve crno, i tkao dva puta i vise se nije htio ni upaliti, niti download mode, nista, ujutro se probudio probam upaliti nece, spojim na punjac vidim skroz prazan, napunim par posto i upali se normalno i sad sve radi ok osim tog otkljucavnja.

13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kako je loše izvedena vibracija home buttona na ovom uređaju.

Uglavnom od ovog zadnjeg updejta nisam osjetio nikakvu razliku u radu

Meni je ovaj mob super fluidan

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Meni oduvjek zajebava. Nekad kad ga tek postavim, radi dobro na pocetku, ali posle nekad m moram i po 3 puta dok skonta.Ali tako je uvjek, nema razliek sa zadnjim update

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Zanimljivo, ja do sada nisam nikada imao problema s citacem otiska

Uvijek prepozna otisak i uzasno je brz, najbolji kojeg sam do sada imao

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...

Zanimljivo, ja do sada nisam nikada imao problema s citacem otiska

Uvijek prepozna otisak i uzasno je brz, najbolji kojeg sam do sada imao

 Cim se malo ruka oznoji ili mokra nece da prepozna.. Moram uvek brisati prst od odjecu.. Evo radim sa rukavicama u stovaristu, pa onda hladnije je vreme, a ne znojim se pa nece da prepozna kad izvadim ruku iz rukavica... Radi dobro dok su ciste ruke i suve kod kuce

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...
CrossDeath kaže...

Zanimljivo, ja do sada nisam nikada imao problema s citacem otiska

Uvijek prepozna otisak i uzasno je brz, najbolji kojeg sam do sada imao

 Cim se malo ruka oznoji ili mokra nece da prepozna.. Moram uvek brisati prst od odjecu.. Evo radim sa rukavicama u stovaristu, pa onda hladnije je vreme, a ne znojim se pa nece da prepozna kad izvadim ruku iz rukavica... Radi dobro dok su ciste ruke i suve kod kuce

E to priznajem, kad mi je vlazan prst, onda ne funkcionira, ali to ne smatram greskom na citacu, nego ljudskim faktorom

16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Neznam za vas ali meni je to unlockanje prstom sporo. Rekao bih da mu treba pola sekunde sto je dosta primjetno.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

nesto tu ne stima sa tim otkljucavanjem, prje je to islo instant, nesto gadno ne valja

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
dennocro kaže...

nesto tu ne stima sa tim otkljucavanjem, prje je to islo instant, nesto gadno ne valja

 Meni ide sve brzo,ali mora bit skroz suh,čist prst.

Može tko testirat neku zahtjevnu igru,na koliko vam se stupnjeva zagrije mob(ili baterija) testuirajući na gsam aplikacijom ili nekom sl

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 21:07 (DuMe).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...
dennocro kaže...

nesto tu ne stima sa tim otkljucavanjem, prje je to islo instant, nesto gadno ne valja

 Meni ide sve brzo,ali mora bit skroz suh,čist prst.

Može tko testirat neku zahtjevnu igru,na koliko vam se stupnjeva zagrije mob(ili baterija) testuirajući na gsam aplikacijom ili nekom sl

 Zagrijevao se ranije kad sam tek uzeo.. Posle apdejta, valjda se smirio malo.. Mislim da je nekad pre 3 mjeseca, nije se grijao puno, slabo onako mlak bude dok igram pubg.. A pre igram pubg, vruc na dodir, bas ono neprijatno za drzati ali sam obrisao pubg, instaliracu ga sutra mozda kad budem imo vremena pa cu bas pogledati da li se grije jer mislim da nije u to zadnje vreme.. Ovako se ne grije nikako, igrao sam par igrica po par minuta u zadnje vreme, pa obrisem nije se nikako grijao. Normalan kao da nista ne radim. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice