Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.436
|
čitano: 6.699.493
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
seneka kaže...
softwaremaniac kaže...

Ja sam ga do danas koristio otprilike 6 mjeseci i imam samo riječi hvale za njega odličan je,svakako isprobaj nećeš požaliti.

na šta si se prebacio?

Na CIS 5,moram prvo isključiti CIS pa upaliti torrent,tek onda uključiti CIS da bi mi se torrenti normalno skidali

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2010 23:19 (softwaremaniac).
14 godina
odjavljen
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
siketa kaže...

Odlično, medo.....

Samo da se nadovežem da ima još dobrih HIPS-eva.....

čisti klasični HIPS: Malware Defender

Firewall s HIPS-om: Private Firewall

Hvala. 

Nisam stavljao više nego sam čekao baš tvoj komentar što staviti.

Idem i to ubaciti.

 

 

...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.1.2011 0:32 (kingmedo).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
siketa kaže...

Odlično, medo.....

Samo da se nadovežem da ima još dobrih HIPS-eva.....

čisti klasični HIPS: Malware Defender

Firewall s HIPS-om: Private Firewall

slažem se,ako se malo doradi,to bi trebalo ići u sticky
nije spomenut ni light hips winpatrol za one manje paranoične i sa slabijim konfiguracijama

16 godina
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
siketa kaže...

Odlično, medo.....

Samo da se nadovežem da ima još dobrih HIPS-eva.....

čisti klasični HIPS: Malware Defender

Firewall s HIPS-om: Private Firewall

Private Firewall ima klasican HIPS, koji iskace ko blesav to nije dobro uopce nit za preporucit ali samo Firewall je ok mali i lagan a njegov HIPS treba iskljucit to sigurno.{#}

13 godina
protjeran
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
Lazarus Long kaže...
djigibao kaže...

Cini mi se da bi se ovaj program (Comodo Time Machine) mogao slobodno koristiti na OS-u bez antivirusa (za neke slabe konfig. @Lazar).

Pregledom

videa to mi je prvo palo na pamet.

  E tu vidis malo si se, da prostis, zahebao. Pre neki dan sam gledao kako Comodo Time Machine (i ne samo Comodo) sasvim lako..lagano propustaju rootkit koji ima direct write permission na HDD.

Budem potrazio link. Ovo sam gledao na Comodovim forumima

 

 

[edit]

 

Evo ga Light virtualization software test 

 

Da rezimiram. Comodo i Comodovi proizvodi nisu zreli sa mass production. To je sve za mazohiste {#}

Pool:

 

baš suprotno, comodo je očito kvalitetna tvrtka koja izbacuje vrhunske proizvode, a napreduju svakim danom divovskim koracima i usavršavaju se.

 

lazaruse, zašto imaš potrebu na svako spominjanje nekog comodovog proizvoda (u dobrom smislu, naravno) napisati 3 posta glasina koje si nekad negdje čuo od nekog, te pokušati prikazati proizvod kao loš, iako ništa ne koristiš od navedenog, niti si probao dulje od par min, ako i toliko...

ako želiš koristiti te proizvode, izvoli isprobaj, koristi, što već, a ako ne želiš, ne kužim poantu toga svega...možeš rađe obavještavati o symantecu kad ga koristiš u svim mogućim prilikama...

14 godina
odjavljen
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
seneka kaže...
siketa kaže...

Odlično, medo.....

Samo da se nadovežem da ima još dobrih HIPS-eva.....

čisti klasični HIPS: Malware Defender

Firewall s HIPS-om: Private Firewall

slažem se,ako se malo doradi,to bi trebalo ići u sticky
nije spomenut ni light hips winpatrol za one manje paranoične i sa slabijim konfiguracijama

Ok, hvala. Budem i to.

Ovo sam napravio za kakvih 40-ak minuta pa nisam ni stigao.

Još koji light HIPS?

...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
softwaremaniac kaže...

Na CIS 5,moram prvo isključiti CIS pa upaliti torrent,tek onda uključiti CIS da bi mi se torrenti normalno skidali

ako imaš iskustvo gdje skidati,a vjerujem da imaš,mogao si ostati i na avastu

14 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
seneka kaže...
siketa kaže...

Odlično, medo.....

Samo da se nadovežem da ima još dobrih HIPS-eva.....

čisti klasični HIPS: Malware Defender

Firewall s HIPS-om: Private Firewall

slažem se,ako se malo doradi,to bi trebalo ići u sticky
nije spomenut ni light hips winpatrol za one manje paranoične i sa slabijim konfiguracijama

Ako "napokon" bude sticky mislim da će se neki ljutit ako se ne spomene sandboxie, clearcloud DNS, hitman pro...{#}

(jel ovo imamo i štrumpfove-ili kako se već piše;)

14 godina
odjavljen
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
brixy kaže...
seneka kaže...
siketa kaže...

Odlično, medo.....

Samo da se nadovežem da ima još dobrih HIPS-eva.....

čisti klasični HIPS: Malware Defender

Firewall s HIPS-om: Private Firewall

slažem se,ako se malo doradi,to bi trebalo ići u sticky
nije spomenut ni light hips winpatrol za one manje paranoične i sa slabijim konfiguracijama

Ako "napokon" bude sticky mislim da će se neki ljutit ako se ne spomene sandboxie, clearcloud DNS, hitman pro...{#}

(jel ovo imamo i štrumpfove-ili kako se već piše;)

Ovo je moj post za preporuku oko izbora AV programa, ne post gdje će se nabrajati svi programi ili sve vrste zaštite.

EDIT. dodan je i sandbox.

...
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2010 23:38 (kingmedo).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...
 

Imam Samsunga 250 GB, backup bi napravio sa oko 30GB zauzetog prostora  , jel taj Paragon može napravit backup na DVD i koliko max.može biti zauzetoGB na disku a da slika diska stane na DVD ?

 

 Mislim da ce jedva stati na DVD5 i to ako imas samo najosnovnije programe ali zato Acronis zna raditi sa eksternim diskovima i slika moze ici na drugu particiju.

Trenutno koristim Acronis 11 i iako je opskuran naspram verzije 2011 ima se poprilicno pisati o njemu. Ja cu napraviti tutorijal za njega pa to ce vaziti i za 2011...iako je ergonomski drugaciji.

 

Konkretno u tvom slucaju..u najboljem slucaju Acronis (za Paragona ne znam) bi ugurao sve to u min. 12 GB ako je ukljucena maksimalna kompresija

  

Comodo is like the Soviet Union was in the late 70's. They spent 95% of their GDP to look good at the expense of their own people - Nepoznat autor ;)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
kingmedo kaže...

Ako "napokon" bude sticky mislim da će se neki ljutit ako se ne spomene sandboxie, clearcloud DNS, hitman pro...{#}

(jel ovo imamo i štrumpfove-ili kako se već piše;)

Ovo je moj post za preporuku oko izbora AV programa, ne post gdje će se nabrajati svi programi ili sve vrste zaštite.

Ma sve OK, nego kad se već govori o firewall-ima, hipsevima itd. zašto ne i sandboxima? Uostalom clearcloud može slobodno u kategoriju sa WOT i norton safe web,

a hitman u kategoriju sa MBAM i SAS(eventualno da se pojasne razlike među njima) - kažem opet ako će biti sticky ;)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
kingmedo kaže...

Ovo je moj post za preporuku oko izbora AV programa, ne post gdje će se nabrajati svi programi ili sve vrste zaštite.

ma jasno, ponekad je dovoljno napraviti scan s hijackthisom i dignuti task manager da se vidi koliko ti je sistem" zdrav"

trpati sve je besmisleno

14 godina
odjavljen
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
brixy kaže...
kingmedo kaže...

Ako "napokon" bude sticky mislim da će se neki ljutit ako se ne spomene sandboxie, clearcloud DNS, hitman pro...{#}

(jel ovo imamo i štrumpfove-ili kako se već piše;)

Ovo je moj post za preporuku oko izbora AV programa, ne post gdje će se nabrajati svi programi ili sve vrste zaštite.

Ma sve OK, nego kad se već govori o firewall-ima, hipsevima itd. zašto ne i sandboxima? Uostalom clearcloud može slobodno u kategoriju sa WOT i norton safe web,

a hitman u kategoriju sa MBAM i SAS(eventualno da se pojasne razlike među njima) - kažem opet ako će biti sticky ;)

Nekako sumnjam da će biti sticky, ali sve to potrpati bilo bi nepregledno, iako je i sada.

seneka kaže...
kingmedo kaže...

Ovo je moj post za preporuku oko izbora AV programa, ne post gdje će se nabrajati svi programi ili sve vrste zaštite.

ma jasno, ponekad je dovoljno napraviti scan s hijackthisom i dignuti task manager da se vidi koliko ti je sistem" zdrav"

trpati sve je besmisleno

Tako je, kad bi se sve pisalo post bi trebalo pisati dva dana, a post bi bio predugacak.

To mi nije niti bio cilj. Cilj mi je bio napisati post za sticky pomoć oko izbora av programa.

...
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2010 23:56 (kingmedo).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
seneka kaže...
softwaremaniac kaže...

Na CIS 5,moram prvo isključiti CIS pa upaliti torrent,tek onda uključiti CIS da bi mi se torrenti normalno skidali

ako imaš iskustvo gdje skidati,a vjerujem da imaš,mogao si ostati i na avastu

znači i ti koristiš avast?  imam stari komp i slabu konfu, jel će mi avast usporit jako komp?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
Smata123 kaže...

znači i ti koristiš avast?  imam stari komp i slabu konfu, jel će mi avast usporit jako komp?

ne korisim avast,nego aviru,koji procesor i koliko ram-a?

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 0:03 (seneka).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
Smata123 kaže...
seneka kaže...
softwaremaniac kaže...

Na CIS 5,moram prvo isključiti CIS pa upaliti torrent,tek onda uključiti CIS da bi mi se torrenti normalno skidali

ako imaš iskustvo gdje skidati,a vjerujem da imaš,mogao si ostati i na avastu

znači i ti koristiš avast?  imam stari komp i slabu konfu, jel će mi avast usporit jako komp?

u tom slučaju, ja bih ti preporučio aviru free, ona će manje usporiti, barem prema mom iskustvu.

i ekipa, jeste vidjeli ovo

http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/v2/

 

iako, potrošnja u mirovanju prema ovim testovima http://www.raymond.cc/blog/archives/2010/02/03/best-performing-speed-and-memory-usage-antivirus-and-internet-security-for-2010/ je na strani avasta i to dosta. moj subjektivni osjećaj nije bio takav

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 0:13 (mikica1).
14 godina
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O

CIS je dobio povratnu kartu za tursku i nikad više na moj PC.

16 godina
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
softwaremaniac kaže...

CIS je dobio povratnu kartu za tursku i nikad više na moj PC.

Napisi malo sta je bilo?

U cemu je bio problem?

Muškarci od svojeg donjeg rublja i od žena žele isto: malo podrške i malo slobode.
16 godina
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
softwaremaniac kaže...

CIS je dobio povratnu kartu za tursku i nikad više na moj PC.

A cuj to ti je tak da, Comodo Firewall komponenta tj sam Firewall i kak on radi nije bas najbolje sređen to sam i ja iskusil.{#} Za usporedbu Outpost Firewall i njegova Firewall komponenta radi ko raketa, dugo sam ga koristil i tu nema problema. No to nije nit cudno ipak, Outpost Firewall je pojam za odlican Firewall i pri tome mislim na samo Firewall i kak on radi. Ipak taj proizvod postoji jako dugo vremena, znatno prije Comodo i njegovog Firewall-a imaju ljudi iskustva i znaju kak to treba izgledat da sve šljaka ko po loju.{#}

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
mikica1 kaže...

u tom slučaju, ja bih ti preporučio aviru free, ona će manje usporiti, barem prema mom iskustvu.

 moj subjektivni osjećaj nije bio takav

neka te vodi tvoj subjektivni osjećaj i avirini rezultati kod detekcije malwarea


 

14 godina
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
siketa kaže...

Torrente će biti zadovoljan...

Frajer testira ko da ima 6 ruku i komp maznut od NASA-e.

 

Sve leti...{#} a kod Languy99 stalno nekaj šteka!!!

 

Svaka čast novom BitDefu {#}

14 godina
protjeran
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
kingmedo kaže...

Ovo je moj post za preporuku oko izbora AV programa, ne post gdje će se nabrajati svi programi ili sve vrste zaštite.

kingmedo kaže...

 

To mi nije niti bio cilj. Cilj mi je bio napisati post za sticky pomoć oko izbora av programa.

Tako je. Tvoj dobri i korisni post za pomoć pri odabiru kvalitetnog programa. Nema ga dalje stvarno smisla širiti jer bi se otišlo u krajnost. Ako netko hoće vidjeti pobrojane gotovo sve free verzije i nešto paid po različitim kategorijama zaštite i sigurnosti lijepo ga uputiš na ovu stranicu LINK i fertik. A još da se nabroje i sva komercijalna rješenja po svim ovim kategorijama pa gdje bi tome bio kraj.  

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 1:19 (BlackFoot).
15 godina
protjeran
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
BlackFoot kaže...
stoncin3 kaže...

Evo ja stavio novi AV.. Imao Avasta 5 free dosada i nije mi značio puno previše obzirom da ne surfam bilo gdje.. Stavio sam ovaj Pandu Pro AV po besplatnoj licenci po preporuci forumaša..

Valjda je štogod dobar iako ne bih znao što reč ako se daje Pro verzija na jednogodišnju licencu kao freeware.

anyway da ju isprobam. Prvo šta mi se svidja je brzina rada u windows 7, nenametljivost i lakoća upravljanja opcijama. Savršeno djeluje na prvi pogled valjda je i od ikakve pomoći taj cloud based AV

i behaviour shields. Bazu sam apdejta.{#}

Pa jel se to još dijeli? {#} Solidan je to AV prvenstveno zbog svega onog što si već napisao, ali nikako dovoljan za kompletnu zaštitu. I da ne bude nikakve zabune Panda Cloud AV Pro ( samo poboljšana free verzija ) nije isto što i Panda AV Pro 2011. To je vjerovatno poznato.

 Da! Još se dijeli. Eto ja ga danas upravo stavio. Imaš link gore, samo klikni i prati, dobiš activation kod i pretvoriš Free u Pro{#}

i want u ugly i want u disease i want you everything as long as is free i want your love love love love i want your lovexD
14 godina
protjeran
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O
stoncin3 kaže...
BlackFoot kaže...
stoncin3 kaže...

 

 

 Da! Još se dijeli. Eto ja ga danas upravo stavio. Imaš link gore, samo klikni i prati, dobiš activation kod i pretvoriš Free u Pro{#}

Ma već sam dobio. Ako netkome treba ustupam ga drage volje. Nego mislio sam da će ta akcija kraće trajati. Negdje sam bio pročitao kada je podjela započela da će trajati samo 48 sati. Izgleda da oni iz Pande žele malo omasoviti tu verziju programa pošto poto. :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 1:50 (BlackFoot).
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Evo ja zamjenih MSE u Pandu pro {#}.

 

Samo isto kao i kod MSE-a mi "Win.7-Action Center-Security" javlja da nije dobro imati više antyspyware programa jer to usporava komp a imam samo Pandu i Comodo FW!!!

 

Vjerojatno se sukobljavaju ( barem tako misli Action Centar ) Pandin "Behavioral blocking/analysis" i Comodov Defense+!

Po tome bih trebao nešto isključiti a to mi ne pada napamet!!!

Komp mi za sada leti i nema potrebe za isključivanjem nekih modula kod Pande ali nikad ne reci nikad,barem ne kod mene jer volim svašta isprobavat pa ću sutra možda biti na ko zna kojem AV programu {#}!

 

BTW.jeste znali da je MSE i Win.Defender u biti ista stvar?!?

 

Jel tako-tako je !!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 2:13 (andi.cro).
15 godina
protjeran
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O

Nisu svi dobre volje kao ovi u Pandi...{#} Iako je to samo stara verzija 2010 kao si već bio naveo od lani sad je već tu Panda 2011 neko duže vrijeme koja je znatno poboljšana..

Ma meni dobro onako iz prve ruke samo za youtube, forum i malo tu i tamo neke druge web stvari.. Staviš si neki dobar antispajver skener postrani i uživaš skeniraš svaki tjedan dana

@andi.cro daj klikni onaj plavi view installed programs ispod toga na screenshotu pa vidi koje ti detektira da ti se javlja ta poruka..

i want u ugly i want u disease i want you everything as long as is free i want your love love love love i want your lovexD
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 2:03 (stoncin3).
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

EVO...

Jel tako-tako je !!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 2:18 (andi.cro).
15 godina
protjeran
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O

Malo sam gledao na comodo web sajtu, probaj podesiti malo ako baš želiš oba da ti rade to su ti dva antivirus modula istovremeno uključena i rade nesinkronizirano jer su naravno dva različita proizvođača Panda i Comodo.

Evo ti dolje screenshot pa pogledaj ako se šta može uključiti/isključiti kako sam ti označio.

Jer dva AV NE MOGU istovremeno funkcionirati, a kod tebe je to slučaj iako windows security center javlja da su to dva antispyware programa..{#}

i want u ugly i want u disease i want you everything as long as is free i want your love love love love i want your lovexD
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 2:31 (stoncin3).
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Sve to stoji što kažeš ali ja nemam CIS (sa antivirusom) nego imam Comodo FW koji nema u sebi AV komponentu ali zato mu Defense+ ima "Behaviour modul"isto kao i Panda pa u tom segmentu dolazi do zabune od strane Action Centra!

 

E sad jel to samo A.C. krivo interpretira situaciju ili zaista Panda i Comodo smetaju jedan drugome,pitanje je sad!!!

Jel tako-tako je !!!
15 godina
protjeran
offline
RE: Ultimativna antivirus tema - P&O

Pa ugl Windows javlja da postoje konflikti između dva sustava.. Sada obzirom da nije AV kako ti tvrdiš, aima taj behaviour blocker modul onda ga stavi na minimum ili probaj isključi kod Pande ona oba kao na tvom screenshotu pa vidi kako se ponašaju windowsi?

Sve u svemu jedino moguće objašnjenje da li ih treba zapravo podesiti je da vidiš ako se rad u windowsima usporio otkada si instalirao Pandu na taj Comodo FW. Da li se prozori otvaraju jednakom brzinom i drugo..

i want u ugly i want u disease i want you everything as long as is free i want your love love love love i want your lovexD
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice