Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.436
|
čitano: 6.667.435
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...

Jesi probao sa nekim add-on za Chrome?

Npr. Magic Actions for YouTube

Jesam, brzina ostaje ista. Probao sam i forsirat Flash Player umjesto HTML5 playera i na njemu brzina skoči, pa padne, pa opet skoči i tako dalje.

15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Kažeš da je brzina porasla kad si privremeno isključio Čehoslovaka? Eto di ti je problem. Počupaj ga s računala. ali doslovce počupaj do zadnjeg stringa!

 

Meni je prije dvije godine to Panda radila na računalu od kćerke!

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 20:25 (BlackMoon).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Jesam, uklonio sam i Avast i GlassWire i isključio Windows Firewall, brzina je i dalje ispod 4000 kbps. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 20:25 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Marko :D 

 

Ako koristiš Chrome, tipkaj ovo: chrome://flags i tu nađi stavku #enable-quic postavi na Onemogućeno/Disable.

 

Meni je to pomoglo.

15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Probaj dignuti kakav live Linux i vidi onda, da isključiš moguće hardverske probleme...

 

 

Sinoć sam lega jutros...
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
MacTheBig kaže...

Marko :D 

 

Ako koristiš Chrome, tipkaj ovo: chrome://flags i tu nađi stavku #enable-quic postavi na Onemogućeno/Disable.

 

Meni je to pomoglo.

Pomoglo je! HVALA care. :)

BlackMoon kaže...

Probaj dignuti kakav live Linux i vidi onda, da isključiš moguće hardverske probleme...

Na Linuxu je normalna brzina, ali evo, riješeno je. 

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Znači...problem je bio u Chrome browseru sa nekom čudnom "under the hood" postavkom...pa ko bi to skužio 

 

Al eto... super da je riješeno i kapa dole za @MacTheBig-a 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 0:59 (andi.cro).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

I na Firefox-u je isto, pa se i tamo to treba isključiti, ali njega ne koristim pa eto. Probleme radi taj novi QUIC protokol koji se još testira i ne garantira prijenos cijelih paketa, a Google ga koristi u svojim uslugama između ostalog i na YouTube-u. Tražeći malo više informacija na Google-u, ispada da nisam jedini s tim problemom već da ga ima hrpa korisnika. Ali čudno je kako imam problem samo na laptopu, dok na kompu radi sve tip top.

 

Anyway, hvala svima vama koji ste mi pokušali pomoći. 

10 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

@Marko :D

 

Marko, žedru, mogu potvrditi tvoje nedoumice. Naime, kako dosta pratim kaj paeki ovdje tu piše, pa to primjenjujem na svojim kompovima.

Tako sam krenuo probati da vidim kaj ovaj Auslogics Defrag nudi, te mogu potvditi njegovu brzinu. Za ono kaj je na mom kompu, Deffaragleru trebalo preko jedne ćuke, ovaj Defrag odradi za pol ćuke. Razlika je kao da uspoređujemo brzinu quick sort, te merge sorta. Da, ovaj Deffragler dosta zna usporavati kompu. Pogotov kada se nekaj paralelno radi na kompu dok se Deffragler vrti.

Kaj se tiče sigurnosti jedog ili pak drugog, ne bi znao.

 

@NiramX

@djigibao

 

Fala, dečki. Da, valjda ga nema. BD džaba verzija, uredno može se vrtiti i skenirati komp.

 

Ovo mi je pod settingsima u Win 10, pokazano za WDSC.

 Zanimljivo, kaj pod setingsima nisam mogao naći opciju za normlano isključenje WDSC, nego sam morao pribjeći rješenju pomoću TaskMangera koje je ponudio, kolega forumaš na u nekoj poruci....

 

E, djigibao ovo kaj pišeš da je trebalo pisati kod WDSC, da dela pod drugim AV provajderom, a ne pod WD, nije mi pisalo netom poslije upadate CU.

Čak su i Win izbacili poruku da su maknuli ZoneAlarm koji nisam ni imao na kompu...Zanimljivo...

Inačr, da žikim da sada od CU WD nije samo obični AV, nego ajmo reći punokrvnije AV rješenje....

 

-------------

Nego, brijem da bi ova tema morala imati opciju za "Danke", jer paeki koja se ovdje okuplja dosta pomaže svojim savjetima, iskustvima....kao recimo naš kolega bunker, koji ekipi svesrdno pomaže....

BTW, fala svima ljudi...

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
PzKpfw kaže...

@Marko :D

 

Marko, žedru, mogu potvrditi tvoje nedoumice. Naime, kako dosta pratim kaj paeki ovdje tu piše, pa to primjenjujem na svojim kompovima.

Tako sam krenuo probati da vidim kaj ovaj Auslogics Defrag nudi, te mogu potvditi njegovu brzinu. Za ono kaj je na mom kompu, Deffaragleru trebalo preko jedne ćuke, ovaj Defrag odradi za pol ćuke. Razlika je kao da uspoređujemo brzinu quick sort, te merge sorta. Da, ovaj Deffragler dosta zna usporavati kompu. Pogotov kada se nekaj paralelno radi na kompu dok se Deffragler vrti.

Kaj se tiče sigurnosti jedog ili pak drugog, ne bi znao.

-------------

Nego, brijem da bi ova tema morala imati opciju za "Danke", jer paeki koja se ovdje okuplja dosta pomaže svojim savjetima, iskustvima....kao recimo naš kolega bunker, koji ekipi svesrdno pomaže....

BTW, fala svima ljudi...

Brži je, a što se tiče sigurnosti, ekipa s MalwareTipsa ga koristi pa vjerujem da je siguran. Netko je na tom forumu napisao kako su ga antivirusi označili PUP-om jer je prije prilikom instalacije progurao cijeli Auslogics BoostSpeed, ali koliko vidim istog više nema. Ja koristim portable verziju, skinem ju, postavim u Program Files i samo dodam shortcut na desktop i to je to.

 

Da, prije je bio gumb HVALA, ali iz nekog razloga su ga maknuli. 

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ni meni nije jasno zakaj ovako važna tema nema "hvala"...

Ko zna kolikim smo ljudima pomogli što savjetima, što preporukama, što linkovima...Možda su spasili na desetke tisuća kuna i tko zna koliko nezamijenjivih podataka zbog informacija sa ove teme!

Some people are so poor... all they have is money!
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Mislim da je bilo rečeno kako smo zloupotrebljavali gumb HVALA pa da su ga iz tog razloga maknuli. 

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ne kužim???

Kak možeš "zloupotrebljavati" neki gumb?

Jel ja dobijem možda 50lp. kad stisnem nekom hvala?

 

Kaj onda nisu maknuli i "TU" i "TD", pa njih se koristi/zloupotrebljava kudikamo više nego " hvala"!?!

 

Fakat ne kužim!!!

Some people are so poor... all they have is money!
7 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

 ispada da nisam jedini s tim problemom već da ga ima hrpa korisnika. Ali čudno je kako imam problem samo na laptopu, dok na kompu radi sve tip top. 

 

 

To ti je samo dokaz one tvrdnje da je svaki stroj priča za sebe jer je na svakom specifična kombinacija hardvera, softvera, firmwera....

Čak i da je posve identičan hardver i softver, opet su moguće razlike jer i od komponente do komponente ima razlika

( vidi sa unimerom kako posve identična napajanja daju različite voltaže i amperaže pod full opterećenjem ) .

 

Taj chromeov servis je kod mene aktivan i neradi mi nikakve probleme, kao i kod tebe na drugim kompovima...

Sreća je kaj je kolega imao identičan slučaj pa te uputio na to, dok kod svih nas ostalih kojima taj servis neradi probleme nitko nebi niti krenuo u tom smjeru.

 

Kako nitko nezna sve, onda su ovakva okupljališta ( forumi, portali ... )  dobra i korisna mjesta na kojima često saznam brže i kvalitetnije informacije

nego na službenom suportu od ms ili neke druge korporacije....

 

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...

Ne kužim???

Kak možeš "zloupotrebljavati" neki gumb?

Jel ja dobijem možda 50lp. kad stisnem nekom hvala?

 

Kaj onda nisu maknuli i "TU" i "TD", pa njih se koristi/zloupotrebljava kudikamo više nego " hvala"!?!

 

Fakat ne kužim!!!

Lijepo, hvala po hvala i eto ti nove zvjezdice.

bunker kaže...
Marko :D kaže...

 ispada da nisam jedini s tim problemom već da ga ima hrpa korisnika. Ali čudno je kako imam problem samo na laptopu, dok na kompu radi sve tip top. 

 

 

To ti je samo dokaz one tvrdnje da je svaki stroj priča za sebe jer je na svakom specifična kombinacija hardvera, softvera, firmwera....

Čak i da je posve identičan hardver i softver, opet su moguće razlike jer i od komponente do komponente ima razlika

( vidi sa unimerom kako posve identična napajanja daju različite voltaže i amperaže pod full opterećenjem ) .

 

Taj chromeov servis je kod mene aktivan i neradi mi nikakve probleme, kao i kod tebe na drugim kompovima...

Sreća je kaj je kolega imao identičan slučaj pa te uputio na to, dok kod svih nas ostalih kojima taj servis neradi probleme nitko nebi niti krenuo u tom smjeru.

 

Kako nitko nezna sve, onda su ovakva okupljališta ( forumi, portali ... )  dobra i korisna mjesta na kojima često saznam brže i kvalitetnije informacije

nego na službenom suportu od ms ili neke druge korporacije....

 

Da, ali ako još ekperimentiraju i testiraju taj protokol i ako znaju da ima bugova tj. da se ne prenose cijeli paketi, zašto su ga postavili u finalnu verziju Chromea? Pa kaj nije logičnije da ga stave u Dev ili Canary pa kada sve srede, da ga onda tek postave u Chrome.

 

Čudno mi je bilo i to što mi je brzina padala tek nakon 17 sati, dok je ujutro bila veća. 

14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...
andi.cro kaže...

Ne kužim???

Kak možeš "zloupotrebljavati" neki gumb?

Jel ja dobijem možda 50lp. kad stisnem nekom hvala?

 

Kaj onda nisu maknuli i "TU" i "TD", pa njih se koristi/zloupotrebljava kudikamo više nego " hvala"!?!

 

Fakat ne kužim!!!

Lijepo, hvala po hvala i eto ti nove zvjezdice.

 Ma zaboli me Đoni za zvjezdice, pa kome je to važno???

Some people are so poor... all they have is money!
7 godina
neaktivan
offline
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Očito je nekome bilo važno, ali koliko ja znam, nitko od nas to nije radio. Trebalo bi reći moderatorima da vrate gumb jer mi je glupo pisat post samo radi hvala ili zahvalit se s palcem gore.

7 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Joj cim se ti zamaras....a pankerice cekaju....

Jbm misa, nista bez nase stare garde !

👮
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
A mort ih nezna najti 😊 ja ih isto isem pa ih nema ☹
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
A mort ih nezna najti 😊 ja ih isto isem pa ih nema ☹
7 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Pak bum popil kakvu kaznu, al moram reci...hehheeeee

Uglavnom, vecina tih dececa bu tesko kaj nasla, jer i u bircu dok su za istim stolom, komuniciraju mobitelima na fejsu i sl. Cak i poznanicama za susjednim stolom salju online spiku... A komadići vape da ju neko pošteno šlopi u nekoj mrakači, što se online baš i nemre...hhh Nama ( starijoj generaciji ) se žale da se nesjećaju kad ih je netko onak pošteno zašlatal. A u moje doba sam iz tramvaja moral bežat nakon kaj počne graknjava teti koje prepipasmo u gužvi.

😊 👮
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunker kaže...

Joj cim se ti zamaras....a pankerice cekaju....

Jbm misa, nista bez nase stare garde !

👮

A što si zapeo za te pankerice, nađi sebi jednu. 

7 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Kompa, ja ih moram odgurivati od sebe zbog neaktivnosti vase generacije... Ko fol crko linux, decko u irskoj, zove da hitno dodjem to pogledati i onda mi otvara vrata u halterima...

🚑
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

...drugi put povedi Marka sa sobom, a ti ko fol moras ici na drugi job...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 22:02 (djigibao).
16 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ajde, dosta s tim kajkanjem, ne spamajte temu :)

Xbox: Muskarcina
7 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...

...drugi put povedi Marka sa sobom....

 

Samo ak mu je herc ko u herkulesa..hhhh

 

 

DEFENDER

 

Defender postaje samo dio sigurnosnog i upravljačkog dijela windowsa, a koliko će to biti dobro ili loše teško je predvidjeti.

U ikoni defendera se sada pojavljuju upozorenja i za stvari koje nemaju veze s malwerom , npr kod mene su to preporuke

za smanjenje svjetline ekrana i podešavanja vremena za mirovanje i hibernaciju.

 

Nebih baš volio da se taj defender pretvori u nekog pandana nekadašnjem norton system worksu ( tam si imal sve,

od antivirusa, preko defragmentacije do norton alata za kloniranje diskova )... a opet po drugoj strani nije niti loše

imati sve objedinjano pa da nemoram desetak zasebnih programčića naknadno instaliravati... teško je tu naći neku sredinu.

 

 

.............

 

 

16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Na koliko % bi se trebalo staviti svijetlina ekrana da bi bilo prihvatljivo Windows-u (kod mene nije nikad preko 50%)?
Takodjer isto pitanje za mirovanje i hibernaciju, na koliko sati je prihvatljivo?
Trenutno na laptopu nemam jos CU pa ne mogu testirat.

Hvala
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

To na ikoni je samo obavjest o preporuci, tako da ti to ni na koji nacin nece utjecati na sistem, osim kaj je ruzno vidjeti taj zuti trokut.

Ja svjetlinu drzim na 100 % a hibernaciju na "nikad", no zato i imam taj trokut. Nekad ostavim preko noći ono automatsko odrzavanje i sl pa bas nebih volio da tada padne u neku hibernaciju.
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunker kaže...

To na ikoni je samo obavjest o preporuci, tako da ti to ni na koji nacin nece utjecati na sistem, osim kaj je ruzno vidjeti taj zuti trokut.

Ja svjetlinu drzim na 100 % a hibernaciju na "nikad", no zato i imam taj trokut. Nekad ostavim preko noći ono automatsko odrzavanje i sl pa bas nebih volio da tada padne u neku hibernaciju.

 

Da li bi probao recimo staviti svijetlinu na 50% i vrijeme potrebno za sleep na 4h samo da vidis ako ce se trokut upozorenja maknuti?

 

Moze i netko drugi to probati ako mu nije problem, hvala.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice