Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.264
|
čitano: 3.889.289
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
191x7 kaže...

Imaš napajanje, grafičku i to?

 

Jesi razmišljao možda o AMD varijanti poput ove?

 

 Imam, piše u Moj PC, grafa je rx 560 a napajanje je coolermaster 600W.

 

Naravno da sam razmišljao, cijeli život imam AMD nikada intel, jedino zašto bih radije išao na intel je zbog WoWa koji koristi jednu jezgru pa bolje radi, a to mi je najbitnije. Pošto sada postoje i jeftine matične za coffee lake, to mi se čini ko dobra opcija.

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

AMD AM4 ti ima prednost nadogradnje, za par godina ćeš moći kupiti novi Ryzen procesor koji će ti odgovarati na ploču. Također, može se overclockati.

Twitter: @191x7
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
191x7 kaže...

AMD AM4 ti ima prednost nadogradnje, za par godina ćeš moći kupiti novi Ryzen procesor koji će ti odgovarati na ploču. Također, može se overclockati.

 Znam. Razmislit ću. Vjerujem da neću pogriješiti s nijednom, koju god odaberem od ovih ponuđenih. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
dmanz kaže...
191x7 kaže...

AMD AM4 ti ima prednost nadogradnje, za par godina ćeš moći kupiti novi Ryzen procesor koji će ti odgovarati na ploču. Također, može se overclockati.

 Znam. Razmislit ću. Vjerujem da neću pogriješiti s nijednom, koju god odaberem od ovih ponuđenih. 

 Posto ti je budget ogranicen prisiljen si uzeti low end plocu, to ti nije dobar ulog posto ce amd dizati napon i frekvenciju svakom sljedecom generacijom na am4 a o dodatnom overklokanju i povecanju opterecenja na mosfet ces samo stvoriti probleme. b350 ploce su uglavnom ogranicene do 2933mhz za ddr4 niti se vidi rijesenje tomu, ima cak i video gdje je covjek iz amd-a rekao da se doticne mbo rade u premalo layera da je problem vjerojatno u tome, po meni ti to nije nikakav ulog u buducnost..razmisli si ipak o necem drugom tj barem ja bi.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2018 22:12 (Stjepanj).
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Stjepanj kaže...
dmanz kaže...
191x7 kaže...

AMD AM4 ti ima prednost nadogradnje, za par godina ćeš moći kupiti novi Ryzen procesor koji će ti odgovarati na ploču. Također, može se overclockati.

 Znam. Razmislit ću. Vjerujem da neću pogriješiti s nijednom, koju god odaberem od ovih ponuđenih. 

 Posto ti je budget ogranicen prisiljen si uzeti low end plocu, to ti nije dobar ulog posto ce amd dizati napon i frekvenciju svakom sljedecom generacijom na am4 a o dodatnom overklokanju i povecanju opterecenja na mosfet ces samo stvoriti probleme. b350 ploce su uglavnom ogranicene do 2933mhz za ddr4 niti se vidi rijesenje tomu, ima cak i video gdje je covjek iz amd-a rekao da se doticne mbo rade u premalo layera da je problem vjerojatno u tome, po meni ti to nije nikakav ulog u buducnost..razmisli si ipak o necem drugom tj barem ja bi.lp

 Znači preporučaš da idem na intel? Pa dok budem opet mijenjao komp za nekih 5 godina uzmem novu mbo za novi cpu koji će već biti tada aktualni? Mislim, moze to. Nije meni cilj imati istu mbo 10 godina.

12 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Intelove ploce nikad nisu patile od manjka snage, "sta god" stavio na njih! da ne govorim kako intelov hw manje gubi na cijeni tokom vremena...tko zna kaj bus napravio za 5g uzmi najbolje sto mozes sad.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Uzmi kako si gore stavio samo izbaci taj cooler za OC od 200kn i stavi LC-CC-95 koji dođe nekih 80-90kn a i više je nego dovoljan da ohladi tog i3 8100 a za razliku u cijeni ubaci B360 chipset ili neki kvalitetniji SSD sa dužom garancijom tipa Crucial MX500 250gb

15 godina
odjavljen
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Za WoW ti je tako svejedno, a buduci da ces sve mijenjati za 5 godina, a onda ti je opet svejedno, osim, ako ides na malo skuplje stvari pa mozda nesto i dobijes za njih nakon 5 godina, a i to je jedno veliko mozda.

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Mrgud Veliki kaže...

Za WoW ti je tako svejedno, a buduci da ces sve mijenjati za 5 godina, a onda ti je opet svejedno, osim, ako ides na malo skuplje stvari pa mozda nesto i dobijes za njih nakon 5 godina, a i to je jedno veliko mozda.

 

 

 

 pa nije mu svejedno ak igra wow, intel ce zbog veceg ipc-a(a i takta) uvjek davati znatno vece perfomasne u tim "single i dual core" igrama!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Stjepanj kaže...

 

 

 pa nije mu svejedno ak igra wow, intel ce zbog veceg ipc-a(a i takta) uvjek davati znatno vece perfomasne u tim "single i dual core" igrama!lp

Covjek to kombinira sa rx 560 koju posjeduje, zato sam to i napisao. Eh sada hoce li promjeniti graficku ili igrati igre koje zahtjevaju vise jezgri...

14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

a šta fali rx560, sve mi vrti, a novi cpu bi bio veliki boost, svejedno koji

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
dmanz kaže...

a šta fali rx560, sve mi vrti, a novi cpu bi bio veliki boost, svejedno koji

Uvijek je nesto BN. Novi CPU ce kod rx 560 imati kako bi narod rekao 'lufta'. Da bi iskoristio puni potencijal trebao bi i graficku promijeniti.

 

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Mrgud Veliki kaže...
dmanz kaže...

a šta fali rx560, sve mi vrti, a novi cpu bi bio veliki boost, svejedno koji

Uvijek je nesto BN. Novi CPU ce kod rx 560 imati kako bi narod rekao 'lufta'. Da bi iskoristio puni potencijal trebao bi i graficku promijeniti.

 

 ma kuzim ja to, i onda tako u nedogled.. 

 

pa dobro, šta nije sad moj phenom puno veći BN za rx560, nego što bi bila rx560 za i3 8100?

13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

evo, ja danas napravio upgrejd sa x4 965 na i5 8400, phenom je bio ogroman bn cak i za r7 250

EDIT: jucer, posto je proslo 0:00

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2018 0:05 (dustY).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
dmanz kaže...

 

 ma kuzim ja to, i onda tako u nedogled.. 

 

pa dobro, šta nije sad moj phenom puno veći BN za rx560, nego što bi bila rx560 za i3 8100?

 Ma ja govorim u kontekstu procesora kojeg sada 'biras'. Kojeg god trenutno uzmes rx560 ce ga zakociti.

Ne znam kako se ponasa tvoj trenutni CPU, ali, ako samo igras WoW i radi ti cisto u redu ja ne bi isao u trosak. Samo moje osobno misljenje...

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Mrgud Veliki kaže...
dmanz kaže...

 

 ma kuzim ja to, i onda tako u nedogled.. 

 

pa dobro, šta nije sad moj phenom puno veći BN za rx560, nego što bi bila rx560 za i3 8100?

 Ma ja govorim u kontekstu procesora kojeg sada 'biras'. Kojeg god trenutno uzmes rx560 ce ga zakociti.

Ne znam kako se ponasa tvoj trenutni CPU, ali, ako samo igras WoW i radi ti cisto u redu ja ne bi isao u trosak. Samo moje osobno misljenje...

 wow radi dobro u open world, u gradovima je fps oko 20, osim u raidovima gdje fps zna pasti na 4-5... a to mi baš i nije igrivo. U 8. mj. dolazi nova ekspanzija za koju su povećali requirementse.

Možda sam bio nejasan, ali ne igram samo WoW. Igrao bi dosta toga dok nađem vremena (casual). PUBG, F1 2017, FIFA 18, BF1, witcher 3 itd.. Samo fifa 18 radi kak spada fps nikad ne padne ispod 75 (freesync). Npr. u f1 2016 ne mogu dobiti više od 40 fps avg na ultra low..

15 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
dmanz kaže...

 wow radi dobro u open world, u gradovima je fps oko 20, osim u raidovima gdje fps zna pasti na 4-5... a to mi baš i nije igrivo. U 8. mj. dolazi nova ekspanzija za koju su povećali requirementse.

Možda sam bio nejasan, ali ne igram samo WoW. Igrao bi dosta toga dok nađem vremena (casual). PUBG, F1 2017, FIFA 18, BF1, witcher 3 itd.. Samo fifa 18 radi kak spada fps nikad ne padne ispod 75 (freesync). Npr. u f1 2016 ne mogu dobiti više od 40 fps avg na ultra low..

 Pa onda uzmi sto zelis. Samo sam rekao da ce ti biti svejedno, jer ce te limitirati graficka kartica...

Prema ovome tvome razliku ces sigurno osjetiti.

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Mrgud Veliki kaže...
dmanz kaže...

 wow radi dobro u open world, u gradovima je fps oko 20, osim u raidovima gdje fps zna pasti na 4-5... a to mi baš i nije igrivo. U 8. mj. dolazi nova ekspanzija za koju su povećali requirementse.

Možda sam bio nejasan, ali ne igram samo WoW. Igrao bi dosta toga dok nađem vremena (casual). PUBG, F1 2017, FIFA 18, BF1, witcher 3 itd.. Samo fifa 18 radi kak spada fps nikad ne padne ispod 75 (freesync). Npr. u f1 2016 ne mogu dobiti više od 40 fps avg na ultra low..

 Pa onda uzmi sto zelis. Samo sam rekao da ce ti biti svejedno, jer ce te limitirati graficka kartica...

Prema ovome tvome razliku ces sigurno osjetiti.

 pa logicno je da ce me limitirat kad je to kartica za 800kn.

 

da planiram igrat sve na max bez limita morao bi potrositi valjda 10k kn, a za mene to stvarno nije potrebno.

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ukupno: 3.732,00 kn

 

Sto mislis o ovome? Jos nikad u ivotu nisan ima SSD tako da mogu izdrzat bez njega.... pa ga u buducnosti kupiti.

.
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NoGoodPanda kaže...

Ček, za šta je sada to? Lijepo ti je rečeno da prelaskom sa R9 380 na GTX1050Ti nećeš dobiti ništa, ili uzmi onako sa i5 8400 i ostani na R9 380 dok ne skupiš još love za jaču grafu ili se protegni još 1.000kn pa uzmi sa GTX1060 (slika 1), sve drugo je prelazak sa magarca na magarca.

EDIT: ili da uzmeš ovako u Mall.hr kao na zadnjoj slici (jedino trebas provjeriti s njima dali ploca ima zadnji bios, ako nema morat ces odnjeti negdje da ti ga nadograde [kosta oko 50-60kn] kako bi Ryzen 2200g radio na njoj ili da uzmes Ryzen 1200 loji je nesto slabiji i nema integriranu grafu).

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2018 2:56 (ibme74).
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NoGoodPanda kaže...

 po meni je bolje dodati 50kn vise za neku b360 sa 4slota za ram, 1050ti imas u mall za puno manje pare, reci cifru pa ce netko to bolje sloziti

12 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

i kaj bus s 4 slota?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

delete

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2018 1:45 (ibme74).
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...
NoGoodPanda kaže...

Ček, za šta je sada to? Lijepo ti je rečeno da prelaskom sa R9 380 na GTX1050Ti nećeš dobiti ništa, ili uzmi onako sa i5 8400 i ostani na R9 380 dok ne skupiš još love za jaču grafu ili se protegni još 1.000kn pa uzmi sa GTX1060 (slika 1), sve drugo je prelazak sa magarca na magarca.

EDIT: ili da uzmeš ovako u Mall.hr kao na zadnjoj slici (jedino trebas provjeriti s njima dali ploca ima zadnji bios, ako nema morat ces odnjeti negdje da ti ga nadograde [kosta oko 50-60kn] kako bi Ryzen 2200g radio na njoj ili da uzmes Ryzen 1200 loji je nesto slabiji i nema integriranu grafu).

 Cek, kako je prelazak s magarca na magarca? Ovaj moj r9 380 nije onaj s 4gb nego s 2, a GTX1050Ti ima 4. i3 - 8100 je dosta bolji proc od ovog mog fx 8300, ako se nevaram? Ugl, nemojte se ljutit samo dajem savijet, naravno vi ste puno strucniji od mene.

.
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
8100 je svemir naspram fxa, stvar je u grafickoj, 380-tka je neznatno slabija od gtx 1050ti..prodaj 380-tku nadodaj za neku gtx 1060 6gb cim budes mogao, imat ces ogroman boost.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NoGoodPanda kaže...

 Cek, kako je prelazak s magarca na magarca? Ovaj moj r9 380 nije onaj s 4gb nego s 2, a GTX1050Ti ima 4. i3 - 8100 je dosta bolji proc od ovog mog fx 8300, ako se nevaram? Ugl, nemojte se ljutit samo dajem savijet, naravno vi ste puno strucniji od mene.

 zato jer nećeš dobiti puno bolje perfomanse mijenjanjem grafe sa 380 na 1050ti bez obzira na vram, a potrošit ćeš lovu bezveze

odi na onu kombinaciju i5 8400 kako ti je rečeno, a kad skupiš još love mijenjaj grafu na minimalno gtx 1060

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NoGoodPanda kaže...
ibme74 kaže...
NoGoodPanda kaže...

Ček, za šta je sada to? Lijepo ti je rečeno da prelaskom sa R9 380 na GTX1050Ti nećeš dobiti ništa, ili uzmi onako sa i5 8400 i ostani na R9 380 dok ne skupiš još love za jaču grafu ili se protegni još 1.000kn pa uzmi sa GTX1060 (slika 1), sve drugo je prelazak sa magarca na magarca.

EDIT: ili da uzmeš ovako u Mall.hr kao na zadnjoj slici (jedino trebas provjeriti s njima dali ploca ima zadnji bios, ako nema morat ces odnjeti negdje da ti ga nadograde [kosta oko 50-60kn] kako bi Ryzen 2200g radio na njoj ili da uzmes Ryzen 1200 loji je nesto slabiji i nema integriranu grafu).

 Cek, kako je prelazak s magarca na magarca? Ovaj moj r9 380 nije onaj s 4gb nego s 2, a GTX1050Ti ima 4. i3 - 8100 je dosta bolji proc od ovog mog fx 8300, ako se nevaram? Ugl, nemojte se ljutit samo dajem savijet, naravno vi ste puno strucniji od mene.

Ograničen si grafičkom, nema veze sto je 2Gb model, nećeš vidjeti skoro nikakav pomak bez obzira što uzimaš puno jači CPU

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ok, fala vam momci !

.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Imam priliku dobit od poznanika i5 3570  16 giga dd3 memorije i r9280x. Trebao bi slozit PC oko te 3 komponente, pa bih molio preporuke sto jeftinije. PC bi bio za bratica da mu ga poklonim za rodjendan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2018 15:49 (IvanDado).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
IvanDado kaže...

Imam priliku dobit od poznanika i5 3570  16 giga dd3 memorije i r9280x. Trebao bi slozit PC oko te 3 komponente, pa bih molio preporuke sto jeftinije. PC bi bio za bratica da mu ga poklonim za rodjendan.

 to znaci neces dobit maticnu plocu ?

 

3570 ili 3570k ?

 

prvo sto ces morat ako nedobis plocu uzet neku sa njuskala polovnu jer se vise ne rade

 

ako je 3570 onda https://www.njuskalo.hr/maticne-ploce/maticna-ploca-asus-b75m-a-1155-vga-dvi-hdmi-ddr3-oglas-25124084

ako je 3570k https://www.njuskalo.hr/maticne-ploce/1155-maticna-ploca-asus-oglas-25241490

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2018 16:04 (Giopriest).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice